Paylaş Paylaş

Arzum Okka kahve makinesi incelemesi

Arzum'un Türk kahvesi yapmayı kolaylaştıran makinesi Okka'yı inceliyoruz. Okka, beş dakika içinde iki fincan Türk kahvesi yapabiliyor. Çalışma sıcaklığı ve süresi gibi parametreleri, ideal kahve kıvamına göre önceden sabitlenmiş olarak geldiğinden, her seferinde aynı tadı vereceğini iddia ediyor Okka.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Herakles @herakles

  Türk kahvesi içmek için bir kadınla evlensem ve o yapsa daha ucuza gelir.

 • GungorGuzel @gungorguzel

  Kocaman resmi anasayfada görünce ilk tepkim:

  O Ne Lan 😀

 • Ali Cengiz Tokmakçı @ali-cengiz-tokmakci

  Ben arçelik marka olanı aldım anneme , gerçekten büyük rahatlık ve standart tatta ayarda pişiriyor kahveyi. Muhtemelen bu okka da benzer performanstadır.

 • rugudesign @rugudesign

  Teknoseyir, video izlenme sayıları neden düşüyor sürekli.

  • Agab @agab

   Videoya bakarsan anlayacaksın. Allah için kaç kişi kahve makinası alıyor, kaç kişi izleyecek bunu. Bir Donanım videosu gelse bak Nasıl artıyor izleme

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tek tek değil total izlenme sayısı önemli. Aylık değerler yani. Ama artık yıl sonu geldi. Yıllık değerlendirme de yapmak mümkün. 2014 13 milyon izlenme. 2015 16.5 milyon. Yani gözle görülür artışla kapatıyoruz bu seneyi.

   Ki şunu da hesaba katın, OtoSeyir ve Gamende reytingleri yok. OtoSeyir'in izleyici rekorlu videosu o tarafa yazdı. Gamende zaten en başından beri ayrı. Artık TS'yi bir ağ olarak düşünmek ve hesaplamak gerekiyor. Ben iki kanalı katmadan hesapladığımda bile izlenmeler artmış. Siz tabii bir videoyu izledikten sonra belki de bir daha bakmıyorsunuz. Ama iki üç hafta sonra bakın, reytinginin çok yükseldiğini göreceksiniz bazı videoların. Önemli bir kısmında bu oluyor.

  • Alp @acpcore

   telefon videosu gelsinde gör sen o zaman izlemeyi 🙂 Bu ürün youtube u en çok kullanan genç arkadaşlarımızın ilgisini çekemez, daha çok olgun en azından ev iş sahibi insanlara hitap ediyor, o nedenle düşük kalması mantıklı.

  • ISA @isasntrk

   @gamsizm enteresan bir sen oldu sizin için abi 😀 içinizden iki kanal çıktı

  • Agab @agab

   3.5 milyon az değil tabiiki otoseyir dahil olmadan. Ama neden 4.5 milyon değil sorusu bana kahve makinası gibi incelemeler yüzünden gibi geliyor.
   He izlenmeyecek Video mu? Hayır izlenir. Hele ihtiyacı olan 4 gözle izler ama bir bilgisayar toplama, rehber, şu ne işe yarar videoları daha çok izleniyor benim gözlemim.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @agab o sorunun sonu yok. 4.5 olsa niye 10 değil deriz. Orada hesap etmen gereken şey başka. Bir rehber videosunu hazırlamak için harcanan gün, verilen emek ile kaç tane video yapabilirsin. Misal tek bir ekran kartının zahmeti, iki telefon testi kadar. Telefonun reytingi yüksekse onu seçersin. Ya da az zahmetli birkaç inceleme reytingi, çok uğraştıran bir videoyu dengeliyorsa o da tercih edilir. Çünkü biz yüksek reytingli video yapacağımız zaman da haftada beş video giriyoruz. Bu video bir haftalık reyting ihtiyacını karşılar deyip yatmıyoruz. Bunu yapsak geniş zaman isteyen videolara daha çok yer veririz. Ama şu durumda birden fazla videonun toplamda yüksek reyting alması işimizi kolaylaştırıyor. Donanım konularına az değinsek de reyting artıyor. 2015'in ilk onunda bir tane donanım konusu yok. 2016'da sponsor çıkmazsa donanım konuları daha da azalabilir. Çünkü izleyicisi azalan ve yapımı çok uğraştıran bir konuya kazanç da sağlamıyorsa girmek istemeyiz. Ya da çok yüzeysel bir bakış ile geçilir. Kahve makinesi inceliyoruz, bir şey kazandırmasa da yapımı kolay ve hiç olmazsa kahve içirtiyor 🙂 İyi haber, donanım firmaları da bunun farkında. Sponsor olmak konusunda mecburen daha istekli olacaklar.

  • Fırat ➕ @frt

   abi sen onu boşver de tozlu raflardan haber ver bize 🙁 son videodan bu yana 11 ay olmuş 🙁 @gamsizm

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @frt LP 2016'ya kadar durumu toparlayamayacak. Bu aralar başında çok dert var. Ama tabii 2016 Aralık değil. İlk çeyreğinde tam randımanlı çalışmaya başlar diye tahmin ediyoruz.

  • Fırat ➕ @frt

   En kısa sürede halleder inşallah sorunlarını. Videonun acelesi yok bekleriz 🙂

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @gamsizm Murat abi ben de rehber türü videoların iyi olabileceğini düşünüyorum. Bu alanda çok vakit harcamadan da zaman zaman iyi şeyler yapılabilir bence. Mesela geçenlerde anakartımın bios güncellemesini yapmayı unutmuşum. Teknopat'ın bu konudaki bir rehberinden öğrendim. Daha önce de oradan bakmıştım sanırım. Kısa kısa, eskiden PC Labs Eğitim Merkezi altında olan videolar gibi de olabilir. "Ekran kartı nasıl takılır?" "Windows nasıl kurulur" tarzı basit rehberler uzun vadede ciddi izlenme sayılarına ulaşabilir diye düşünüyorum.

 • Mustafa yeşil @mujjer

  @engin1984 ürünü ilk gördügümde görünüşü cok itici geldi sonra fiyatı tabiki cok pahalı son olarakta alet teferuatıda ve mutfakta kaplayacagı yer cok önemli ben arcelik mini telveye baktım oldukca hoş http://www.hepsiburada.com/arcelik-k-3200-mini-telve-turk-kahve-makinesi-p-MTARCK3200?wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=CN3Bw4z748kCFda4GwodmKkGDw

 • ISA @isasntrk

  Haha video çok güzel ya 😀 ama akşam akşam midemi guruldattınız

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Evet akla ilk gelen telwe idi. karşılaştırmalı bir video çekilebilse şahane olur. ancak türk kahvesi bir ritüel olduğu için çok da mekanize edilme taraftarı değilim.

 • Alp @acpcore

  Öncelikle bu değişik ve güzel inceleme için çok teşekkürler 🙂 @gamsizm tatmadı ama kahvesinden. Şaka bir yana, tüm ailemde her evde en az 1 tane olacak şekilde Arçelik in Telve makinası var, ananemler annem teyzemler vs. Nitekim gurme sayılmam, kaldı ki filtre kahveyi tercih ederim ancak Telve makinasının yaptığı türk kahvesi de fena değil. Piyasada oturmuş ve çoğu evde olan bir makine, ayrıca fiyatı da bu cihaza oranla bir hayli uygun. Temizlemesi çok kolay.. Ben bu ürünün piyasadaki rakibine kıyasla bir avantajını göremedim.

  • Alp @acpcore

   okumamışsın ki ne yazdığımı @gordonfreeman , Arçelik in Telve makinesinin fiyatı bu cihaza oranla uygun dedim, piyasa fiyatı 300-350TL.

  • Batuhan @achfighter

   Telve'nin fyatı da çok pahalı ki. 300 lira nedir yav. Suyu kendisi koymuyor, kahveyi kendisi koymuyor, sadece elektrikli cezve özelliği olan yarı otomatik bir makine. Tamam, kahvesi çok güzel ama kahvesini ve suyunu ben hazırlıyorum. Demek benim sayemde o kahve güzel.

  • Alp @acpcore

   @achfighter Arçelik Telve suyu kendisi koyuyor, anlattığınız ürün yukarıdaki ürünle birebir aynı işleve sahip. Bahsettiğiniz model ise mini telve, onun ki fiyatı çok daha uygun.

 • denizci88 @denizci88

  Bunun yerine Arçelik K-3190P 'i tavsiye ederim. Aynı anda 4 fincan yapabiliyor. Fiyatı daha ucuz.

 • Onur ARICAN @monura

  Ürün güzel ama biraz fazla kompleks tasarlanmış. Espresso makinesi gibi tasarlanması gerekli miydi gerçekten? Kompleks tasarım fiyatını da etkilemiş. Marka söylemeyelim hadi A ile başlayan diğer markanın çıkarttığı makine aynı anda 4 fincan kahve yapabiliyor ve bundan çok daha ucuz. Ürün biraz tasarımının kurbanı olmuş gibi gözüküyor.

  • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

   Merhaba Onur Bey, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Türk Kahvesinin dünya platformunda bilinirliğinin arttırılması ve yaygınlaştırılabilmesi için her bir fincanda eşit lezzetin sunulmasının yani lezzetinin ve hazırlanışının standartlaştırılmasının kıymetli olduğunu farkettik. Doğrudan fincana servis özelliği, her bir fincanda eşit köpük dağılımı zahmetinden kurtarmakta ve her bir fincanda eşit lezzet sunmaktadır. Ek olarak yavaş pişirme özelliği ile de size közde Türk Kahvesi keyfini yaşatıyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile tek tuşla zahmetsiz kullanılabilmekte olup, mutfak dışındaki (toplantı odalarında vb. ) alanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

   Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
   arzumdanismamerkezi@arzum.com
   http://www.arzum.com.tr

 • ISA @isasntrk

  600 lira çok acayip pahalı, bende sinbonun elektrikli cezvelerinden var bundan daha pratik valla tıkır tıkır yapıyorum 😀 bakır cezvede yapılmış kadar oluyor 🙂

 • Mamba @blackmamba

  Biz de annemin ısrarları sonucu Arçelik'in ikili kahve makinesini almıştık 360 liraya bugün,iyi denk geldi ona da izlettim 😀

 • ahmthmdi @ahmthmdi

  1) kahve ile fazlasıyla arası olan birisiyim,
  2) ilk çıktığında teknosada görmüştüm yanlış olmasın ama maksimum 350 tl gibi bir fiyatı vardı..
  3) fincan ayarının arkada olmasının bir önemi yok. bir evin yada iş yerinin fincanları genelde takım olur ve aynı bardak ile türk kahvesi içilir. bir kere yapıldıktan sonra bir daha oynanacak bir ayar değil. 🙂
  4) espresso makinelerinin iyilerini piyasa marketlerinde bulmak çok zor. iyi makine satan yerde kazıklamak için uğraşan esnaf kafası da bol miktarda var.. Yurtdışı fiyatını bilip ürünü takip etmek gerekiyor. Not: bir mağazada 3.500 TL ye satılan ama yeni açılan yabancı bir firma da 1.500 TL ye denk gelebiliyorsunuz. Kaldı ki gerçek fiyatı da o oluyor zaten..
  5) bu makinenin en büyük avantajı kahve bile yapmayı beceremeyen bir sekteriniz varsa yada orta ölçekli bir cafe vs iseniz tercih edilebilir bir yapıya sahip. Normalde ev kullanımı için de ideal ama memleketteki fiyat etiketleri insancıl olmaktan uzak olduğu için durum bu halde..
  6) arçeliğin kahve yapan makinesinde suyu ve kahveyi aynı yere koyuyorsunuz. kendisi içerde hallediyor. fiyatını ise ikili olması ve makinenin cezvesinin plastik kap olanı ve metal formda olması etkiliyor.. Kaldı ki tekli ve plastik cezvesi olanın fiyatı gayet alınabilir..
  7) Bu kabalık ve bu fiyat ile arçeliğe rakip olacağını sanmıyorum. ama ürün kötü de durmuyor.
  8) 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O ofise göre değişir 🙂 Bizde herkesin fincanı ayrı boy. Su miktarını değiştirdiği için bizde mesela fincan boyundan ziyade bu ayar bana daha uygunmuş deyip ayarı/fincanı değiştirenler oldu.

  • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

   Merhabalar @ahmthmdi, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda farklı boyutlardaki fincanları araştırıp 3 boy fincan ayarını oluşturduk. Sizin de belirttiğiniz gibi makinenin kurulumundan sonra bir daha fincan boyutu ayarı ancak fincan takımlarınızı değiştirdiğinizde ihtiyaç duyulan bir özellik olduğunu farkettik. Arzum Okka’yı geliştirirken, Türk Kahvesinin dünya platformunda bilinirliğinin arttırılması ve yaygınlaştırılabilmesi için, her bir fincanda eşit lezzetin sunulmasının, yani lezzetinin ve hazırlanışının standartlaştırılmasının kıymetli olduğunu farkettik. Doğrudan fincana servis özelliği, her bir fincanda eşit köpük dağılımı zahmetinden kurtarmakta ve her bir fincanda eşit lezzet sunmaktadır. Ek olarak yavaş pişirme özelliği ile de size közde Türk Kahvesi keyfini yaşatıyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile tek tuşla zahmetsiz kullanılılabilmekte olup, mutfak dışındaki (toplantı odalarında vb. ) alanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

   Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
   arzumdanismamerkezi@arzum.com
   http://www.arzum.com.tr

 • serkan @serkan_1034

  Türk Kahvesi bir kültür değil mi, işin içine böyle makineler teknolojik oyuncaklar girince anlamını yitiyor gözümde. Olayı cezvede kendi rutiniyle yapmak zaten.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Doğru. O kişiler genelde hali vakti iyi kişiler de olur evine zamanında gelir, keyfine zaman ayırır. Bu makineler bir kahve için bile zamanı ya da sabrı kalmamış çoğunluk için. KAhve keyfi için ayıracağı sabrı metrobüste bırakmış adam. Fiyatı en büyük sorunu. Genç-bekar-fakir üçgeninde dışarda kalıyor. Zengin-evli-orta yaşlı üçgeninde de gerek yok.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Arçelik konusunda haklısınız, karşılaştırma yapılması gereken bir ürün. Ama Arzum ürün gönderiyor. Arçelik'e TeknoSeyir deseniz Teknosa mı der 🙂 Gördüğümüz kadarı ile Arzum eleştiriyi de kaldıran bir firma. Benim için yayıncı olarak çok önemli bir kriter.

  • Emirhan saydan @emirhan-saydan

   murat abi arzum ve okka ürünüyle ilgili yorumlarınız katılıyorum ama espresso makinelerinin coğu bununla benzer boylarda ve ucuz temel olarak bu nasılsa sadece türk kahvesi yapıyorsa sadece espresso yapan basit makinelerde fiyat ve yer olarak avantaj var bunun avatajı kahve maliyenin ucuzluğu espresso kapsulleri malum pek ucuz değiller ve sadece tek bir makine ile çalışıyorlar

 • Hado @hado

  Kahve keyfimi de makinaya bırakmam valla. Taze çektirir yaparım cezvede. Aynı anda farklı kıvamlar verse düşünürdüm belki.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Şunun kendini temizlemesi bile yeter benim için 🙂

 • barone @barone

  Ben iş yerimde Arçelik Telve, evimde de Mini Telve kullanıyorum.

  2 cezveli olan (Telve), bu videodaki ürün gibi su hazneli. Yani su miktarını makina ayarlıyor. Her iki cezve için de ayrı ayrı “2 fincan” tuşu var. Bu tuşlara basarsanız tek bekleme süresinde 4 fincan veya birinde 2, diğerinde tek olmak üzere; 3 fincan kahve yapabiliyorsunuz. Video’da Arzum’un ürünüyle ilgili anlam verilemeyen “hızlı pişirme” fonksiyonu, bana göre rakipteki bu kapasite üstünlüğünden ileri geliyor. Yani “Evet o tek seferde daha fazla kahve çıkartıyor ama biz de hızlı yaparak o açığı kapatıyoruz.” demeye getirmişler. Tabi uyanıklık edip benim yazdığım gibi esas yaptıkları iş olan “hızlı pişirme (haşlama) modu” yerine, olması gereken ayara “yavaş pişirme modu” demişler. Zira öteki türlü videoda gördüğünüz/duyduğunuz, “hızlı pişirilen kahvenin bir şeye benzemeyeceği” gerçeği, daha ürünü almadan tüketicinin dikkatini çekecekti. Böyle olunca ürünü alıp kullandıktan sonra dikkat çekecek. 🙂

  Öte yandan Telve’de; cezvenin birinde şekerli diğerinde sade (veya her nasıl istiyorsak) kahve yapabildiğimiz gerçeği söz konusu. Görebildiğim kadarıyla Arzum’un ürününde, bu ihtiyaca cevap veren -hileli veya hilesiz- herhangi bir numara yok.

  Mini Telve’de ise tıpkı ocakta yaptığınız gibi cezveye kahveyle birlikte suyu da siz koyuyorsunuz. Cezve yine 2 fincan kapasiteli. Mini Telve’nin cezveye göre avantajı, başında bekleme derdi olmaması. Bir de genelde insanlar ocakta yaparken işi garantilemek için en kısık ateşte pişirir. Arçelik’çi arkadaşlar ise ufak bir mühendislik yaparak kahvenin tadını koruyacak optimum ısı ayarını tutturmuşlar. En kısık ateşte yapılan kahveden çok daha hızlı; sizin başında dikilirken ocağı bir açıp bir kısarak ince ayar yaptığınızdan da biraz hızlı sonuç elde etmişler. Neticede bir rahatlık yarattığı kesin.

  Arzum’um benim gördüğüm tek artısı “kendini temizleme”. Arçelik’in yukarıda bahsettiğim iki ürününde de “kendini temizleme” gibi bir özellik yok ama ihtiyaç da yok. Zira cezve kısmı hakikaten bildiğimiz cezve. Herhangi bir kablo , elektronik aksam vs. olmadığı için, musluğun altında rahatlıkla şakır şakır yıkıyorsunuz.

  Neticeyi konuşacak olursak; tahmin edebileceğiniz üzere çok Türk Kahvesi tüketen biriyim. Her gün bu ürünleri kullanıyorum. Ve Telve ve Mini Telve’nin yaptığı kahvelerin lezzeti arasında hissedilir bir fark görmüyorum. Her iki ürünü de tavsiye ederim. Arzum'u kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Videoda gördüğümüz kadarıyla o da iyi kahve yapıyor.

  Bakır cezve şöyle keyif böyle keyif... Bunlara da temelde katılıyorum ama ona bakarsanız gönül ister ki her seferinde mangal yakıp odun veya odun kömürü ateşinde kahve pişirelim. Olmuyor işte. Hatırı sayılır miktarda kahve tüketiyorsanız böyle bir elektronik ürün, işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca iş yerimdeki görevli arkadaştan istesem, kahvem bakır cezvede pişecek. Ama bir kere diğer değişkenleri geçtim, en önemli bileşen "taze çekilmiş kahve"... Orada işiniz şansa kalmış. Öte yandan içine sürekli farklı marka ve/veya miktarlarda kahve koyuyorlar. Yani bakır makır hikaye oluyor. Bu elektronik ürünleri kullanarak hem kendi kahvenizi istediğiniz ayarda yapmaya devam ediyor hem de vakit kaybetmiyorsunuz.

 • ilter @ilter

  Açıkcası çok pahalı bir cihaz, müadilleride pahalı. -bakır cezveye devam.

 • Galaksi Taksi @myownkaos

  kahve bayat olduğu için suyu tutmamıştır(çekilen her kahvenin bayatlaması hızlanır). büyük bir ihtimal katalog ölçüsünü yeni çekilmiş kahve için vermişlerdir. bu arada kurukahveci mehmet efendi bayağı kalitesiz bir kahvedir. türk kahvesi aslında bir demleme şeklidir. çekilen kahveler gene yurtdışından geliyor. herhangi bir kahve çekirdeğini pudra kıvamına kadar çekerseniz türk kahvesi şeklinde içebilirsiniz.

 • Onur ARICAN @monura

  Kahve haznesi konusunda haklısınız. Makineyi espresso makinesi gibi tasarladıklarına göre bu fiyata kahve çekirdeği haznesi koysalardı, makine kahveyi taze olarak çekip yapsaydı pazarda önemli bir avantaj kazanırdı. Ben hala bu tasarımın nedenini düşünüyorum. Arçelik'in makinesi daha geleneksel. Tekli modeli bilmiyorum ama 2'li modelinde su haznesi de var. Cezve bölümlerine kahveyi koymak yeterli oluyor, oldukça da güzel yapıyor.

  Arzum aslında yenilikçi bir firma. Ekmek kızartma makinesini geliştirip yaptıkları fırrın bence oldukça mantıklı. Ekmek kızartma makinelerinin üzerine bir şeyler katıyor. Bu üründe de onu yapabilecekleri halde tasarımı yarıda bırakmışlar.

 • Hakan Başar AKSAN @hba

  arçelik telve daha kompakt ve fiyat olarak daha mantıklı, bir oto temizleme ozelliği için o kadar fark verilmez.

 • insane @insane

  Bu ürün pahalı. Neden derseniz 3 farklı basınç seçeneği olan, süt köpürten Tchibo Saeco kahve makinesi bile bundan 100tl daha ucuz.

 • Emre Arat @emrearat

  Biz çok içeriz Türk kahvesi o yüzden kahvaltıda annem ile beraber izledik. 🙂
  Biz bir süre Kahve Dünyası'nın cezve şeklindeki makinasını kullandık, sonra Arçelik Mini Telve'ye geçtik. Alternatif olarak bilgi olsun diye yazayım: Kahve Dünyası'nın makinası hala satılıyor mu bilmiyorum ama bir seferde orta boy 6 fincanı dolduracak kadar yapabiliyormuş, zaman ayarı uyarı falan yok kendiniz bakıyorsunuz. Mini Telve'de ise bir seferde 3 fincan çıkıyormuş, zaman ayarı var ama suyu kendiniz koyuyorsunuz.
  Edit: Bu arada kavrulmuş lokum da kahvenin yanında iyi gidiyor. Can gibi çikolata seçmiyorsanız onu deneyebilirsiniz.

 • Kaan Taylan @kantaylan

  Bir yıldır De'Longhi Esam 3000 kullanıyorum. 1000tl fiyatı var. Bir kahvekolik; özelinde de bir espresso tiryakisi olarak, makinadan çok memnunum. Her türlü kahveyi hazırlayabiliyorsunuz ve meraklıysanız çok farklı tatlar elde edebiliyorsunuz. Kişisel zevk meselesi tabii ama bence tek bir fonksiyona sahip bir kahve makinasına bu kadar para vermek pek mantıklı değil.

 • patpat @pathologic

  Kahveden anlayan birini bulsanız da kahve kültürü programı yapsanız ne hoş olurdu. Emre Bey @lawnmower biraz anlıyor gibi sanki.

 • Ahmet Karaaslan @nirvanal

  ürünü 1 yıldır hergün ortalama 5 kere kullanıyoruz çok memnunuz özellikle köpük olayı harika bence tat olarak arçelik telve'den iyi gibime geldi neden bilmiyorum bana güzel geldi 🙂

 • by_SplinterCell @by_splintercell

  Ağzınıza sağlık güzel inceleme sitenin yeni hali de çok iyi ve dikkat çekici olmuş. Kahve kültürümüz de biraz keyif işi hele bir de görece kalabalık bir ofiste iseniz toplanıp içmek ayrı güzel olur. Ancak 5dk. sürede malesef az fincan çıkartıyor gibi. -kullandığınız fincanların biraz battal boya yakın olduğunu düşünürsek idare eder galiba- Şeker işin içine girince pişirme süresi küp şeker veya toz şeker de fark edecektir diye düşünüyorum deneyimlemek gerek. Arkadaşların da dediği gibi Arçelik bu konuda hem ikili hem tekli modeliyle rakipsiz gibi. Bu cihazın sanki biraz daha küçük olması gerekiyordu.
  Kablosu yeterli uzunlukta mı ve topraklama delikli fişe mi sahip merak ettim. İçerisinde ısıtıcı olan cihazların hepsinde fiş ve kablo kalitesi diğer bileşenlerden daha önemli. Uzun kullanımda cihaz aktif haldeyken kablosunda esneme veya yumuşama oluyor mu deneseydiniz keşke. Bunun dışında fincan takımınız çok hoşuma gitti nereden aldınız varmıdır internette? 🙂

  • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

   Merhabalar, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Arzum Okka Türk Kahvesi makinesi normal pişirme eş zamanlı iki fincan Türk Kahvesini yaklaşık 100 saniyede fincanlara doğrudan servis etmektedir. Doğrudan fincana servis özelliği ile fincanlara eşit köpük dağılımı ve eşit lezzeti tutturma zahmetinden kurtarmakta ve zaman kazandırmaktadır. 4-5 dakikalık yavaş pişirme modu dilerseniz kullanabileceğiniz ek bir özellikli olarak sunulmaktadır. Pişirme haznesi içerisinde bulunan karıştırıcı sayesinde kahvenizi karıştırarak pişirdiği için toz veya küp şeker kullanımı fark etmeyecektir, aynı zamanda ideal lezzet pişirilmiş bir kahve keyfi sunacaktır. Kablosu fişe kadar 90 cm, fiş ile birlikte 1 mt olup, Arzum Okka topraklı fişe sahiptir.
   Arzum Okka kahve içme geleneğine bir yenilik katıyor ve 500 yıllık ideal Türk Kahvesi lezzetini doğrudan fincanınıza servis etmektedir. Doğrudan fincana servis özelliği, her bir fincanda eşit köpük dağılımı zahmetinden kurtarmakta ve her bir fincanda eşit lezzet sunmaktadır. Ek olarak yavaş pişirme özelliği ile de size közde Türk Kahvesi keyfini yaşatıyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile tek tuşla zahmetsiz kullanılılabilmekte olup, mutfak dışındaki (toplantı odalarında vb. ) alanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

   Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
   arzumdanismamerkezi@arzum.com
   http://www.arzum.com.tr

 • Volkan Yücel @volkanyucel

  Ülkemizde maalesef birçok evin mutfağı çok küçük bırakılıyor. Bir süre sonra yer kapladığı için buzdolabının üzerine kaldırılan katı mevye sıkacağı muamelesi görmemesi için cezveden devam etmeyi tercih ederim.

 • İlkay Güngör @xen

  @can hocam gerçekten dışarıda görüştüğüm bir arkadaşım olmanı çok isterdim şu yaptığın yorumların orjinalliği yeter, kafa açar 🙂
  Makinanın üzerindeki işlemelerin manidar olmasına koptum

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  @teknobeygir dediklerine katılıyorum, Benim için bile fazla zamanım olmasa bile en azından pazar günleri el ile çezvede yapılan TÜRK KAHVE'sinin yerini tutamaz ama fiyatı biraz daha uygun olsa alınabilecek ürün olmuş gibi sonucunda dünya'ya Kahvenin nasıl olduğunu TÜRK KAHVE'sinin nasıl içildiğini göstermek için güzel bir ürün

 • gurkank35 @gurkank35

  Filtre kahve makinesi incelemeniz de güzel olabilir. Çok fazla makine ve marka var.

 • disaster @disaster

  Sitede resmi ilk gördüğümde R2D2 sandım, film değerlendirmesi geliyor dedim 😀
  Öte yandan hitap edilen kitlenin genişleyebilmesi açısından bu tür videolara ılımlı yaklaşıyorum.

 • Onur Otlu @griffon

  Valla kopyala yapıştır olmasına Can biraz kızacak ama 🙂
  Çok güzel bir video olmuş, insanın canı kahve çekiyor. 🙂 Tabi buradaki asıl soru, videonun sonunda Can'ın değindiği Arçelik Telve ile rekabeti. Arçelik Telve'nin iki modeli var aslında: Bir kerede bir "cezve" yapanı aynı anda iki fincan çıkartabiliyor, suyunu kendiniz koyuyorsunuz. Bir kerede iki "cezve" yapanı ise suyu da kendisi koyuyor. Yalnız bunların ikisinde de fincana dolumu sizin yapmanız gerekiyor, Okka'daki gibi otomatik değil. El alışkanlığı yok ise köpüğü orada ziyan etme olasılığı var.
  Evde teklisini, işyerinde çiftlisini kullanıyorum ve gayet memnunum (hatta videodan sonra canım çektiği için şimdi tekrar kullanacağım smile ifade simgesi ), ama Okka bir adım daha ileri gidip sunumu da kendisi yapıyor. Tasarım olarak da daha çekici buldum. Bunun karşılığında Telve'nin çift cezveli modeli ile benzer büyüklükte (genişliği az, ama yüksekliği fazla), 4 yerine 2 fincan yapabiliyor.
  Telve'nin fiyatı tek cezveli model için 250, çift cezveli model için 400 TL civarında. Biraz daha uygun fiyatlı bir çözüm. Hani tek başına yaşıyan birisi iseniz ama kahve keyfini de seviyorsanız tekli Telve daha uygun bir çözüm olabilir gibi geliyor bana. Bununla beraber tekli telvede "cezvenin" çelik olmadığını da belirtmem lazım.
  Biraz daha "üst seviye", görselliğe de önem veren bir model olmuş. Ben beğendim. Fiyatı biraz daha aşağı çekilirse çiftli Telve ile daha iyi rekabet edebilir.

 • Tarık Behlül Karagöz @tarik

  Telve'nin su hazneli olanı 400 lira gibi bir fiyata zaman zaman alınabiliyor. Bu ondan daha pahalı. Kendini temizleme dışında bir ekstrası var mı göremedim. Belki fincan boyunu ayarlama imkanı vardır. Benim için kahve makineleriyle ilgili önemli bir sorun sıcaklık problemi... Evimde kapsüllü Tchibo'nun espresso makinesi var ancak yeterince sıcak kahve veremediği için kullanamıyoruz. 200 lira verdiğim makineyi 100 liraya alacak biri bulsam satmaya hazırım. 😀 Açıkçası Telve yıllardır kullanılan ve kendini ispat etmiş bir ürün. Çoğu kafede türk kahvesi istediğinizde Telve ile yapıyorlar. Arzum fena bir ürün yapmamış ancak fiyat ve özellik noktasında daha iyi çalışmaları gerek.

 • Pix50Adam @zero2900

  @gamsizm Çok güzel bir video yine. Mikrop yuvası dediğiniz cihaz philips saeco mu? Ben o cihazın özelliklerine hayran kalmıştım ancak sırf o cihazla uğraşacak biri lazım.Yani bir çaycı olacak ki o cihazıda bilecek ve ciddi ciddi her gün işi kapatmadan her şeyiyle temizlenmesi lazım. Sanırım kapsül kahve makinaları genel manada kahve fanatiklerini tatmin etmesede saeco dan daha pratik bir çözüm.

 • enesseberenes @enesseberenes

  Pahalı ve kaba bir ürün. Beko' da çok daha küçük ve 3 fincanlık kahve çıkarabilen ve daha ucuz bir ürün mevcut. Linkini buyrun;
  http://www.beko.com.tr/telve-kahve-makinasi-fiyatlari-bkk-2300-good.html

  Bunun çift cezveliside var, bu da 4-5 fincanlık çıkarıyor;
  http://www.beko.com.tr/telve-kahve-makinasi-fiyatlari-BKK-2113-Turk-Kahvesi-Makinesi.html

 • Batuhan @achfighter

  Günde ortalama 2 fincan kahve içerek ben de bu tutkumu tatmin ediyorum. El değirmeni bende de var. Taze pişmiş çekirdeğin öğütülmesi ile oluşmuş kahve ile ince çekilmiş hazır paket kahvelerinin tatları farklı. Çekme işlemi inceye doğru kaydıkça kahvenin yaydığı koku ve aroması artıyor. Eğer güzel bir kahve öğütme makineniz yoksa el değirmenini pek tavsiye etmiyorum ama el değirmenleri de çok ucuz en azından alayım denerim olmazsa yine ince çekilmiş paket kahveye dönebilirim diyebilirsiniz.

  Damla sakızlı, çok kavrulmuş vs kahvelerin çekirdekleri normal standart tadı olan kahve çekirdeklerinden daha kalitesiz olduğunu düşünüyorum. O yüzden İstanbullu değilseniz mutlaka Eminönü'ye Mehmet Efendi'ye uğrayıp o kokuyu bir alın.

  Türk kahvesinin yapıldığı kahve çekirdeklerinin çok da kaliteli olmadığı hakkında söylentiler oluyor ara sıra. Tadını çok sevsem de bu söylentilerin kaynağını merak ediyorum.

 • Merih @merih

  @gamsizm Firmware atıp espresso da pişirebilir miyiz? 🙂

  Çekirdekten birkaç çeşit kahve yapan fiyat/performans ürünü ne önerirdiniz arkadaşlar?

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Evet hacım güzel anlatmış 🙂

 • Yetkin @tozyet

  250 300 lira olması gerekiyor.

 • Reliq @reliq

  Simit sarayında çalışıyorum. Yavaş pişirme modunu hiç kullanmıyoruz, bir ara japonlar gelmişti ve tam 43 tane Türk kahvesi istemişlerdi ve tek bir makina var kimisi şekerli kimisi sade, gerisini siz düşünün.

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Espresso nun çekiminin hep aynı kıvamda olması lazım. Çok öğütürseniz pod u tıkar ve akış olmaz. Az öğütürseniz de su çok hızlı geçeceğinden kahve tadı olmaz :). El değirmeni ve ya makina çekimi arasında lezzet olarak bir fark olmaz. Önemli olan kahve çekirdeklerinin taze olması.

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Bu arada o 5 dk da pişirme modu aslında kömür - odun ateşinde pişirmeyi simule ediyor. Onun dışında kısa mod kullanılarak standart ve gayet güzel kahve içebilirsiniz.

 • Zendagi Migzara @nginx

  youtube'daki saçma yorumlara takılmayın, kahvemi yudumlayarak izliyorum şuan 🙂

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  annemin yorumu izleyelim fiyat kısmına gelince kocaman bir OHHHHAAAAA

 • Murat Gökoğlu @muratgokoglu

  10:17'de resmen kahkaha attım 😀 😀 😀

 • Ahmet Serhat @aserhat

  Evet suyu buhar haline getirerek basınçlı veriyor. Buhar kahvenin içinden geçerek aromasini suya aktarıyor. Bardağa hiç kahve gitmiyor sadece tadı gidiyor 🙂

 • blackexodus @blackexodus

  Yorumların hepsini okudum ve incelemeyi de izledim. İnceleme gayet hoş olmuş ancak yorumlarda okuduklarım insanların bilgisiz ve ön yargılı olduğu yönünde.

  Öncelikle bu ürünü yaklaşık 1 yıldır kullanan biriyim ki ilk çıktığında görüp aldım, o zaman fiyatı daha uygun idi. Kahveyi seven, her gün tüketen ve az biraz kahve işlerinden anlayan biriyim.

  Lezzet ile başlarsam yorumlarıma; kahvenin lezzeti gayet başarılı hatta Arçelik Telve ve Mini Telve'den çok çok daha iyi. Burada bazıları Telve ile Mini Telve'nin farklı algortimalarla ve sistemle çalıştığının da farkında değil maalesef. Hatta Mini Telve'nin tadı Telve'den çok daha kötüdür. Mini Telve'yi asla evime sokmam!

  İncelemede bahsedilmeyen diğer özellikleri;
  Otomatik kapanma özelliği var Okka'nın. Kullanmadığını ve kapatmadığınız taktirde; 30 dk sonra uyku moduna geçiyor ürün. 3 saat boyunca uyku modunda kalıyor ve herhangi bir işlem yapmazsanız otomatik biçimde kendisini yıkayarak kapatıyor! Yani siz pis bırakayım deseni de, ürün buna izin vermiyor! Uyku moduna geçerek elektrik tüketiminizi de azaltıyor.
  Ürün pişirme sıcaklığı ilk açılışta otomatik ayarlıyor. Sonra da siz isterseniz pişirme sıcaklığını manuel olarak arttırıp azaltabiliyorsunuz. Yani pişirme sıcaklığı az mı geldi ağız tadınıza göre, manuel olarak arttırabiliyorsunuz.

  Gelelim negatif yanlarına;
  Okka'nın en büyük negatif yanı, fiyatı maalesef! Daha uygun fiyatlara çekmelerini isterim. Zira ürün gayet iyi bir ürün.
  Büyüklük, beni rahatsız etmese de genel olarak büyük olarak görünüyor ürün. Ancak üründe kendini temizleme ve temizlemede atılan su için gereken bir atık haznesi mevcut. Bu çeşitli özelliklerin eklenmesi ile mecbur gelen kimi parçalar ürünün boyutlarını büyütmüş. Su tankının büyük olduğunu ya da iptal edilirse küçüleceğini düşünmüyorum yani.

  Gelelim kullanıcı yorumlarındaki garip yorumlara ve sorulara;
  Kabloda esnemeymiş, fişi topraklı mıymış falan gibi laf eden olmuş ki incelemeyi bile izlememiş sanırım zira incelemede topraklı fiş görünüyor, esneme falan da olmaz bu tip ürünlerde, boş bir muhabbet olmuş.
  Haliyle Arçelik Telve ile kıyaslanıyor ürün ki gayet normal. Aslında elma ile armudu kıyaslıyorlar! Telve de kullanmış biri olarak Telve'nin otomatik cezveden bir farkı yok. Arçelik ile Arzum farklı sikletlerde ürünler yapmış ki Arzum bir siklet daha üstte bence. Cezve ile yine elle siz servis ediyorsunuz fincanlara ve yine siz köpük dağıtmaya, telvesini pay etmeye el ile uğraşıyorsunuz. Okka'da kafa rahat, zira Okka bir makine! Tuşa bas, gez gel, kendi halletmiş oluyor her şeyi.
  Okka, el ile cezve kullanımı yok edip global kahve makineleri tarzında direkt fincana servis sistemi ile çalışıyor ki Türk kahvesinin global bir kahve olamamasının sebebinin cezve kullanımında lazım olan tecrübe ve profesyonellikten ileri geldiğini düşünüyorum. Bu tip bir makine Türk kahvesinin globalde yayılmasına ve tüketilmesine katkı sağlayacaktır. Ki çok ilginç bir olaya şahit oldum; Brezilya'ya tatile giden bir arkadaşım, bir kafede Arzum Okka kullanıldığını, menüde Türk kahvesi olduğunu görmüş ve fotoğrafını çekmiş. Senin evdeki makineyi Brezilya'da gördüm diye fotoğrafı gösterdiğinde çok şaşırmıştım.
  Okka kaba görünen bir ürün ancak tezgahında benim gibi az yer olan birisi bastığı taban alanını ölçer! Ölçtüm ve eskiden kullandığım Telve ile aynı taban alanını kapladığı gördüm. Ancak Okka'nın yukarı olan yüksekliği Telve'den biraz fazla olduğu için daha kaba görünüyor, doğru.
  2 fincan için az diyenler olmuş ki ürünün tasarım mantığı global kahve makineleri çizgisinde. Aldığınız tüm global kahve makineleri en fazla 2 fincana kahve yapar!
  Çok elektrik yakar bu diyenler ürünün çalışma mantığından bihaber olan kişiler! Ürün çok çok kısa bir süre için 710 W güç çekiyor. Taban alanını ölçecek kadar sayko biri olarak bunu ölçmemem beklenemezdi!
  Küp şeker ile toz şekerin pişirme süresine herhangi bir etkisini görmedim, sorun olmuyor.

  • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

   Merhabalar, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Arzum Okka Türk Kahvesi makinesi eş zamanlı iki fincan Türk Kahvesini yaklaşık 100 saniyede fincanlara doğrudan servis etmektedir. Doğrudan fincana servis özelliği ile fincanlara eşit köpük dağılımı ve eşit lezzeti tutturma zahmetinden kurtarmakta ve zaman kazandırmaktadır. Ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

   Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
   arzumdanismamerkezi@arzum.com
   http://www.arzum.com.tr

 • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

  Merhabalar @gordonfreeman, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Doğrudan fincana servis özelliği, her bir fincanda eşit köpük dağılımı zahmetinden kurtarmakta ve her bir fincanda eşit lezzet sunmaktadır. Ek olarak yavaş pişirme özelliği ile de size közde Türk Kahvesi keyfini yaşatıyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile tek tuşla zahmetsiz kullanılabilmekte olup, mutfak dışındaki (toplantı odalarında vb. ) alanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

  Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
  arzumdanismamerkezi@arzum.com
  http://www.arzum.com.tr

 • Arzum Ev Aletleri @arzumevaletleri

  Merhabalar Orçun Bey, değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Arzum Okka kahve içme geleneğine bir yenilik katıyor ve 500 yıllık ideal Türk Kahvesi lezzetini doğrudan fincanınza servis etmektedir. Doğrudan fincana servis özelliği, her bir fincanda eşit köpük dağılımı zahmetinden kurtarmakta ve her bir fincanda eşit lezzet sunmaktadır. Ek olarak yavaş pişirme özelliği ile de size közde Türk Kahvesi keyfini yaşatıyor. Kendi kendini temizleme özelliği ile tek tuşla zahmetsiz kullanılabilmekte olup, mutfak dışındaki (toplantı odalarında vb. ) alanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır. Pişirme haznesi içerisine süt konularak pişirilmesi mümkün değildir. Sütün ayrı olarak ısıtılarak, Arzum Okka ile hazırlanan Türk Kahvesi ile fincanda buluşturularak sütlü türk kahvesi yapılmasını öneririz. Arzum Okka ürünümüzün ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

  Arzum Müşteri Hizmetleri 444 1 800
  arzumdanismamerkezi@arzum.com
  http://www.arzum.com.tr