Şu kitapları/serileri okuyanlar varsa tavsiyelerini alabilir miyim? 🙂

Yerdeniz Serisi
Otostopçunun Galaksi Rehberi
Wool Serisi(Silo ve Vardiya Kitapları)
Efsane Serisi (Efsane, Deha ve Şampiyon Kitapları)
Zaman Çarkı Serisi

#akış #KİTAP #kitaptavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Cem @cemturgood

  Yerdeniz çoğu kişiye ve otoriteye göre Harry Potter serisinin ilhamıdır. Metis özel baskısını edinmiştim Tuyap Kitap Fuarı'ndan. Ursula LeGuin mutlaka okumanız gereken yazarlardan biri. Özellikle de Mülksüzler

 • Zkand @zkand

  Otostopçunun galaksi rehberini kesinlikle okumalısınız ama benden bir tavsiye beş kitabı aynı anda okumaya kalkmayın sıkılmanız çık muhtemel. 2 kitap okuyup bir ay falan ara verin sonra kalanları okursunuz.

  • reducto @protego

   Game of Thrones serisini aralıksız okumuş adamım ben her biri 1000 sayfa civarı 5 kitap 😀 Sorun olmaz sanıyorum 😀

  • Zkand @zkand

   @protego Okuyun bitirin tekrar konuşalım:) bende normalde serileri bölmeyi seven biri değilim 17 kitaplık bir seriyi 40 günde okumuşluğum var ama bu kitapta biraz ara vermek iyi bence hafif tekrarlar var.

  • reducto @protego

   Bakalım o zaman sıkılırsam bir ara veririm, gerçi hiç de sevmiyorum öyle yapmayı daha önce okuduğum kısımdaki detayları falan unutabiliyorum sıkıntı oluyor 😀 Zaten bir kitap beni sarıyosa eyvahlar olsun bir günde 433 sayfalık kitabı bitirmiştim sabah başladım ertesi sabaha kadar sürdü 🙁

 • reducto @protego

  Yerdeniz Serisi
  Otostopçunun Galaksi Rehberi
  Wool Serisi(Silo ve Vardiya Kitapları)
  Efsane Serisi

  Bunların hepsini aldım, Ender serisi, Yerdeniz ve Wool serisini bu yazının ertesi günü almıştım. OGR ve Efsane serisi de bugün geliyor büyük ihtimalle. Ender'in son kitabındayım o bitince birinden başlayacağım hangisi bilmiyorum daha 😀 Tavsiyeler için teşekkürler..

Cep telefonları ve baz istasyonları sağlığa zararlı mı?

Cep telefonlarının sağlığa zararı en çok konuşulan konuların başında geliyor. Hamdi de bu konuyu bilimsel çalışmaların eşliğinde bizim için araştırdı.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

Kevin MacLeod sanatçısının Deliberate Thought adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/?keywords=deliberate+thought
Sanatçı: http://incompetech.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 273

Game of Thrones’un gerçek başrolü istatistiksel olarak hesaplandı...

Jon Snow, Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister… Her biri bir diğerinden önemli ve hikaye gidişatında büyük etkileri olmuş karakterler. Ancak her hikayenin bir ana kahramanı olmalı. Game of Thrones da bu açıdan farklı değil. Ancak bu başrolü Twitter’daki popülerliğe göre değil de biraz daha bilimsel yöntemlerle keşfetmek isteseniz Macalester Üniversitesi matematik profesörü Andrew J. Beveridge ve lisans öğrencisi Jie Shan, kitaplar üzerinden bir araştırma yapmış. George R.R. Martin‘in bilinç altındaki gerçek başrolü de böylelikle ortaya çıkarmışlar.

Network Science yöntemiyle bir ağ haritası oluşturan Beveridge ve Shan Kılıçların Fırtınası kitabını referans alıyor. Karakterlerin aynı sahnede bulunup bulunmadığı, her 15 kelimede bir iki karakterin bir araya gelip gelmediğine göre bağlantılar kuran ekip sonucunda dev bir ağ haritasına ulaşmayı başarmış. Sonuçlar şaşırtıcı olmayan şekilde Jon Snow, Tyrion Lannister ve Daenerys’in etrafında yoğunlaşıyor. Üçüncü kitabın başrolü ise George R.R. Martin’in de favori karakteri olduğunu itiraf etmekten çekinmediği Tyrion Lannister.

Tabii daha genel bir sonuç elde etmek için ağ haritasını tüm kitaplara uygulamak gerekiyor. Zira kitaplarda her karakterin kendine ait bir bölümü var ve bu bölümler artıp azalabiliyor. Ayrıca tüm seride en çok yer kaplayan karakterin Tyrion Lannister olduğunu da belirtelim. Pek de adil bir dövüş değil gibi. Beveridge ve Shan’ın hazırladığı araştırmanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

#GameofThrones #dizi #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yoksa Hamdi Abinin doğum günü mü? 😀 @hkellecioglu #akış #HamdiAbiFANClub #İyikiDoğdunHamdiKellecioğlu #tasarım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bir de masaüstü hali geliyor. @oxygen #akış #tasarım

Tüm Teknoseyir duvarkağıtları için Google Drive linki:
https://drive.google.com/folderview?id=0B_xtU7O1ANMvdFh5MWNmYWNRSVk&usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 28

İşte o fan!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 41

Duvarkağıtlarına devam. Bu sefer mobil için bir şeyler hazırladım. Fikirler olursa devam ederim. #akış #duvarkağıdı #tasarım

Tam halleri için Google Drive linki: https://drive.google.com/open?id=0B_xtU7O1ANMvdFh5MWNmYWNRSVk

@cantugsahiner sana özel de bir tane var. 🙂 #Gamende

Edit: @gokaybilgin sağolsun aklıma getirdi Jpeg hallerini de Drive klasörüne ekledim. Png hallerinin kasma sorunları olabilir Jpeg'ler mobil için daha sorunsuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

beyler lenovo y5070 laptobum var buna windows 10 temiz kurulum yaptım içim bir türlü rahat etmediği için ama intel rapid storege nin windows 10 driverını bulamadığım için bilgisayar yavaş açılıyor yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekürler #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Kupaların daha yolu var. O zamana kadar tasarımlar boşa gitmesin diye duvarkağıdı yapmaya giriştim. Belki kullanılır. #akış #duvarkağıdı #gamende @cantugsahiner

Google Drive linki: https://drive.google.com/folderview?id=0B_xtU7O1ANMvdFh5MWNmYWNRSVk&usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

#akış
Yapılan #teknoseyirkupa tasarımlarını bir araya toplayayım dedim. Tasarlayan arkadaşları da fotonun köşesine yazdım. Benim favorim @dogaylmz ın kırmızı zeminli kupası. Arkadaşlarda belki kendi tasarımlarını alta eklerler, ya da tercihlerini belirtirler @gamsizm
Kupa tasarımı yapan arkadaşlar;
@dogaylmz
@samikilic1
@ergenekonyigit
@enigmasi
@serdaracikyol
@artenis

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 38