Gpusuz Sistem Açma

Hayat kurtaran bir şey keşfettim. Yeni yazma fırsatı buldum. Normalde işlemcide grafik birimi yoksa ve kasada da ekran kartı yoksa bilgisayar açılmaz görüntü alamayız. Görüntü almanın farklı bir yolunu buldum sanırım.
Ekran kartı bozulmadan önce sisteme ve telefonuma Spacedesk adlı uygulamayı kurmustum. Arada torrentleri vs uzaktan kontrol ediyordum. Geçen ekran kartım bozuldu benim de aklıma bu uygulama geldi , aklıma vurdu saçma da olsa deneyeyim dedim. Ekran kartını bilgisayardan söktüm. Telefonumdan space desk adlı uygulaması açıkken sisteme ateşleme yaptım ve sistem açıldı. 1080p 30fps telefonuma görüntü ve aktarımı yaptı. İşin daha ilginc yanı ise League of Legends denedim en düşük çözünürlükte ve ayarlarda 15-20 fps aldım ekran kartı yokken 😁 Nasıl mümkün oldu anlamış değilim.

İsteyen deneyebilir. https://spacedesk.net

Telefononuza ve Sisteme spacedesk kurun.Bilgisayarı kapatıp ekran kartını sökün hdmi falan da sökün. Telefonunuzda spacedesk uygulaması acıkken bilgisayarı açın. Sistemin açıldıgını telefonunuza da görüntünün geldiğini fark edeceksiniz. Acil durumlarda işinize yarayabilir. Sistemim
-Anakart Gigabyte B450s2H
-Ryzen 1200 işlemci. (Grafik birimi yok)
-16gb ram
-Hd 3450gpu (bozuk kasadan cıkardım).

Not:Telefonun ve bilgisayarın aynı ağda olması şart.

@umtk @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Umarım nintendo yapılan mario bölümlerinin topluluk uzerınden paylaşılmasını sağlayan bir sistem kurar. giderek switch alma isteğim artıyor.
#nintendo #switch

Super Mario Maker 2 Gameplay - Switch Announcement Trailer

Super Mario Maker is coming to Nintendo Switch this June. The game was revealed and shown off during the February Nintendo Direct. Mario Maker 2 includes the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

notepad pülüs pülüs'den daha işlevsel

#aklınızdaolsun

https://www.sublimetext.com/

Sublime Text - A sophisticated text editor for code, markup and prose

Sublime Text is a sophisticated text editor for code, markup and prose. You'll love the slick user interface, extraordinary features and amazing performance.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Basit soğuk içecek rehberi

Cold brew

Orta-ince çekilmiş kahveyi bir siseye koyun, üstüne su ekleyin. 18 saat dik bekletin. Kahve aşağı çökmüş olduğu için rahatça başka kaba aktarabilirsiniz.

 

Milkshake

Dondurma+süt+buz+meyve suyu

Meyve suyu yerine: kahve kullanabilirsiniz, muz kullanabilirsiniz (süzmeye gerek yok.); oreo, probis gibi bisküvi kullanabilirsiniz.

 

Smoothe

Buz+yoğurt+bal+süt+meyve suyu

 

Sorbe

Buz+yumurta beyazı+meyve suyu

 

Cool lime (800ml)

İki limon kabuğunun ince bir rendesi

6 yemek kasigi Limon suyu

10 yaprak taze nane

2,5 yemek kaşığı Şeker

800 ml su

Limon kabuğu, nane ve şekeri bir kapta 15 dakika kadar yoğurun. Üzerine su ekleyin, biraz dinlendikten sonra süzüp icebilirsiniz.

 

Affogato

İki cup kadar kahve ve bir top dondurma yetiyor benim fincan için. Eldeki fincana göre ayarlayabilirsiniz

 

Soğuk kahve

Buz+moka pot

Filtre kahve kullanmak isteyenlerin atacakları buz oranında, demleme esnasında daha az su koymalı.

İsteğe göre süt eklenebilir.

 

Kuruyemiş sütü

Bir gece suda beklemiş çiğ kuruyemiş gerekiyor.

Beklemiş suyu süzün ve atın. Robota kuruyemişleri ve suyu ekleyin. Yaklaşık olarak 1 avuç kuru kuruyemişe yarım litre su gerekiyor. Robotta çektikten sonra tülbent yardımıyla süzebilirsiniz. Sütünüz hazır.

Kalan kuruyemişleri kullanarak kurabiye yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Benim yaptiklarımdan genel bir tarif çıkardım böyle. İçerik ve isimler değişebilir. İçeriğine koyacaklarınız damak tadınıza kalmış. Hayvansal ürün tüketmek istemezseniz kuruyemiş sütü de kullanabilir, bal yerine vanilya ekleyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 31

#FilmÖnerisi Bilim-kurgu seviyorsanız 2018 yapımı "Upgrade" filmini kesinlikle izleyin derim. Pişman olmazsınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Herhangi bir sebeple Linux kullanırken tekrar Windows'a dönmek isterseniz boot edilebilir usb disk oluşturmak için WoeUsb kullanabilirsiniz.
Diğer yöntemler ile 1 saat kaybettikten sonra bulabildim.
https://www.fossmint.com/woeusb-create-bootable-windows-usb-sticks-from-linux/

WoeUSB - Create Bootable Windows USB Sticks from Linux

WoeUSB is Linux tool for creating Windows USB stick installer from a real Windows DVD or an image. It contains two programs, woeusb and woeusbgui.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Unity'de yeni bir script oluşturduğunuzda bu bir şablondan kopyalanarak oluşturulur. Bu şablonu değiştirmek mümkün.

Unity kurulum klasöründe "/Editor/Data/Resources/ScriptTemplates" klasöründe (benim için C:\Program Files\Unity_2017_2_0_f3_64\Editor\Data\Resources\ScriptTemplates) aşağıdaki dosyalar var. Unity kapalı iken bu dosyaları değiştirip kaydederseniz şablonu güncellemiş olursunuz. Editörünüzü yönetici yetkisiyle açtıktan sonra bu dosyaları açmanız gerekir.
81-C# Script-NewBehaviourScript.cs
83-Shader__Standard Surface Shader-NewSurfaceShader.shader.txt
....

Neden gerekebilir : Örneğin ben Visual Studio'da indentation'ı tab değil 4 nokta ile yapıyorum. Ama şablonlarda tab ile yapılmış. Dolayısıyla her yeni script oluşturup kendim tab'a basıp kaydettiğimde vs diyorki, bu dosyada hem noktalı hem de tablı indentation var, düzeltelim... Bunu yaşamamak için şablonu editlyorum. Notepad++ 'da Edit -> Blank Operations -> TAB to Space işlemi ile tabları 4 noktaya çevirmiş olursunuz.

#akış #Unity3D #Yazılım #bilelimöğrenelim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

KL JS98A 100Watt 300 °C Aksesuar Setli Lehim Tabancası

Genel

Sizlere bu gün 2016 da aldım lehim makinası sitini inceleceğim. Elektroniğe ilgimden dolayı aldım bu set gerektin de lehim işlerimi görmem için aldım. Kutulu olması benim için tercih sebebi oldu. Evde parçaların dağılmaması ve derli toplu saklamak için böyle bir kutuya ihtiyacım vardı. Kendimce fena olmayan lehin tecrübem var. Profosyenel setleri seçmememin nedeni bu oldu ve yaptım işlerde fazla kaliteye dikkat etmedim için.  Fiyat benim için önemli olduğu için 100 lira altında bu işi çözmeye gayret ettim. 75 liraya da bu modeli buldum bütün sorunlarımı tek ürün çözdü.

 

Kullanım Deneğimim:

Tabanca Lehim Makinası 12 sn gibi sürede ısınıp kullanır vaziyete geliyor.

Kalem Lehim Makinası ise 78 sn gibi surede ısınıp kullanır vaziyete geliyor.

Yedek uçlarının değişebilir olması ve uçlarıda çıkıyor olması gayet güzel. İçinde yaklaşık 70 cm lehim teli olması işinizi görüyor. Büyüteci falan hiç kullanmadın. Bir köşeye attım onu yerine de lehim kablosu koydum. Malzeme kalitesi itibari ile de iyi. Ürün içinden çıkanlar gayet kullanışlı fakat kalem lehim makinasının topraklama yapılmış tabancanın ile düz topraklamasız prizdi. O biraz acayibime gitti. Tabancanın ucundaki ışık da istediği zaman yanıyor. Makinalar biraz daha hızlı ısınsa idi daha iyi olurmuş. Ama 75 lira verip de bu kadar oluyor kalite oluyor demek ki.

 

Teknik özellikler:

Tabanca Lehim Makinası 100w ile çalışmakta olup. Çalışma sıcaklığı 300°C. Isınma süresi 12 sn olarak bilirtilmiş.

Kalem Lehim Makinası 30w ile çalışmakta olup. Ucu 4mm kalınlığında, değişebilin uca sahiptir.

 

Kutu İçeri

1.Tabanca Lehim Makınası

2.Kalem Lehim Makınası

3.Kablo Devre Tutması İçin Stand

4.Büyüteç

5.2 Tane Tabanca Lehim Makınası Ucu

6.Kalem Lehim Makinası Askı

7.Pasta

8.Lehim Teli 20cm

9.Lehim Pompası

10.Kablo vs Tutmak İçin Kalem  

11.Çok Kullanışlı Kutusu

 

Firma Hakkında:

Kl adı ile markalandırılan ürün aslında Kale şirketler grubunun bir kolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şirket birçok el aletleri ile hizmet vermekte olup farklı markalar altında hizmet vermekte.

 

Kale Şirketler gurubu diğer markaları; DeWALT, KL, BLACK & DECKER, ATLAS, BRITOOL, STANLET  diğer markaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerin bu markalar ile kullanıp kullanım deneylerini yorumda paylaşa bilirsiniz.

İnternet Sitesi : http://kalemakina.com/

 

  1.  
BeğenFavori PaylaşYorum yap