Mac'in pil durumunu iyi şekilde tutmak için sürekli şarjda mı kullanmak lazım yoksa %100 yapıp şarjdan çekip %20 olunca yeniden mi takmak lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 36
 • semih161 @semih161

  @emrenqw Bende o şekilde kullanmak istiyorum zaten haftada 1 %20 ye indirip pili o şekilde kullanmak istiyorum ama şuan özellik zorla şarjı indiriyor ve hergün doldur boşalt yaptığı için insanın pilde kullanası gelmiyor psikolojik olarak ve cihaz 3 aylık pil ömrü %99a indi ondan dolayı kafaya takıyorum başka kullanıcılarda da buna benzer durum olmuş ve bu olaydan sonra onlarda da pil ömrü azalmış ve sizdeki kime şarjı %80e sabitlenen kişilere sorduğumda genelde bu özellikten dolayı çoğunda pil ömrü %100 azalmamış ondan dolayı kafaya takıyorum hocam bir program vasıtasıyla değilde kendisinin bu özelliği uygulamasını istiyorum bu arada cihazınız 11 aylık dediniz bu %80e şarjı sabitleme muhabbeti sizde ne zaman olmaya başladı cihazı aldıktan sonra 1 2 hafta kullandıktan sonra hemen mi oldu yoksa mesela 5 6 ay bendeki gibi pil şarj olmuyor diyip şarjı doldur boşalt yaptıktan sonra 5 6 ayndan sonra mı sizdeki gibi %80e pil sabitleme olayı oturdu bunu öğrenebilir miyim hocam

 • semih161 @semih161

  @emrenqw Anladım hocam son olarak artık nadir görüyorum %80e sabitleme olayını dediniz kullanım alışkanlığınızın sabit olmamasından ötürü peki onun haricinde pilinizin durumu hangi şekilde oluyor prize takılıyken %100 sabit mi kalıyor yoksa pil şarj olmuyor diyerek %90a kadar inip tekrar mı dolduruyor

 • semih161 @semih161

  @emrenqw Peki ustam bu sabit %100 de iken iyileştirilmiş pil şarjı açıkmı kapalıyken mi böyle oluyor

 • semih161 @semih161

  @emrenqw Apple i arayacağımda ondan sordum usta iyileştirilmiş pil şarjı açıkken mi kapalıyken mi %100 sabit durumda kullanıyorsun pili

windows 10 key satıcılarını uçurmuşlar ucuz key var mı bildiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MacBook Air için kılıf almayı düşünüyorum. Monitöre bağlıyken masanın altında duruyor ve çıkarmak istediğimde sağa sola çarpma ihtimali olduğundan uzun vadede çizilmesini önlemek amacıyla alacağım.

Bu ürünü kullananız veya kılıflar hakkında şuna dikkat et diyeceğiniz bir şey var mı?

https://www.hepsiburada.com/codegen-apple-13-macbook-air-a2337-m1-seffaf-kilif-koruyucu-kapak-cmatm-133t-p-HBCV000003A1FM?magaza=Codegen%20Shop

BeğenFavori PaylaşYorum yap

türkiye'nin en iyi podcast yayını #gerisihikaye dir. uyku sorunu ve gündemden kopmak için tavsiye edilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

blutv saolsun 3 günlük hediyemiz var ayağına 1 aylık üyeliği kitledi 9.90'a çöktü. neyse masum izleriz bari.

diziye gelirsek. eksikleri bence çok ama şu anki haliyele bile hollywood standartlarında bir dizi olmuş. aslında senaryo çok özgün değil. çakallarla dans, beautiful mind, true detective gibi dizilerden (ç)alıntılar yapmışlar. yusuf karakteri bence olmamış. ali atay yumsak kalmış bence o role. yada benzer rolü cem yılmazın çok daha psikopat oynadığından kesmemiş gibi görünmüş olması olabilir. haluk bilginer gerçekten oyunculuğunu konuşturmuş.

sinematografi anlamında çok birşey yok, müzikler bende daha iyi seçilebilinirmiş. opening harika olmasa da bir tık aldı olmuş tebrik ediyorum kendilerini. seçilen renk gamotu biraz daha kasvetli olabilirmiş şu anki haliyle çok soluk ve tek düze.

dizinin nereye varacağını merak ediyorum açıkçası. flashback'ler falan hoş olmuş izlerken tek bir dizi değilde oynayan karakterlerin olduğu 2. bir dizi varmış gibi kurgulanmış hikaye. arka planda farklı bir hikaye ilerlerken ön planda ilerleyen hikaye arka planda işleneni açıklamaya çalışıyor gibi diyebiliriz. ama bu geçişleri falan olaylardan bağımsız yapması sanki 2 farklı dizi izliyormuş izlenimi vermiyor.

ali atay bence olmamış. o karakter için yumuşak kalmış bence. anne rolünü oynayan karakter çok fazla psikopat bu da bence biraz abartı olmuş. haluk bilginer ve oğulları gerçekten güzel oynuyorlar. kendilerini rollerine çok iyi vermişler diyebiliriz. bakalım diğer bölümlerde dizi nasıl ilerleyecek. unutmadan küçük kız zorlama bir karakter olmuş. söylediklerinden tutun da yaptıklarına kadar iğreti duruyor. yapmacık da olan karakter olayların nedense hep merkezinde. birşey söylüyor çat orda bir olay ve söylerken olay geliyorum diyor. karakter biraz daha sisli olabilirmiş.
#dizi #Yerlidizi #BluTV #Masum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Vural @vuralt62

  Daha yeni izledim. Anne karakterine katılıyorum. Dizinin daha kasvetli olmasına da katılıyorum ama ali atay dediğimiz insan arap atı gibi sonradan açılır. He bence kesinlikle biraz sert olması gerekiyordu. Oyuncular demişken ali atayın kızı rolüdeki kız da çok iyi oyuncu beş kardeşten bu yana çok gelişmiş. Blu tv yi de yaklaşık 2 aydır kullanıyorum(KYK da ne kadar izlenirse, o da dizileri indirip izliyorum ama filmler inince açılmıyor) gayet memnunum. Tabi içerik çok yeni değil ama 9.90 a gayet gideri var.

  • civilization @civilization

   Mevzu kızın oyunculuğu değil kıza yazılanlar. Bir yere gidiyor ben o arada "bak bişey olacak"diyorum ve çat bişey oluyor kıza. Yani kızın senaryosu çok belli edilmiş diğer karakterlerdeki kasvet yok. Çok net.

   Ali atay'ı ben pek sevmiyorum. Muhallebi çocuğu gibi konuşuyor. Ağzına küfür yakışmıyor.

  • Vural @vuralt62

   @civilization ali ataya harbiden yakışmıyor. Küfür deyince erdal beşikçioğlu geliyor aklıma. Kıza yazılanları bende sevmedim.

Sinirimi atmak için girdiğim BF4 de daha da sinir oldum. Hack varmı bilmiyorum adam haritanın bir ucunda ben diğer ucunda beni öldürüyor. Hemde defalarca ve herkes chat de aynı şeyi söylüyor. Birde bir araç var edd bot gibi ama daha gelişmişi önünü kim gelirse vuruyor mbar mıydı neydi adı üzerine neler attıysak hasar bile almıyor. Bilenler yazsın özellikle @superiyot .#akış #bf4

BeğenFavori PaylaşYorum yap