Mount&Blade Bannerlord Tüyoları

Yaklaşık 175 saatlik deneyimimden sonra yeni başlayacaklara bir kaç naçizane tavsiyem var.

1- Krallığınız benim gibi haritanın göbeğinde kurmayın. Sırtınızı; okyanusa, çöle veya kutup bölgesine dayayın.

2- Asla savaşlardan elte ettiğiniz klan liderlerinin kellelerini almayın. Ya mahkum edin ki ne yaparsanız yapın kaçıyorlar. Ya da gidip şehirlerde satın. Aksi takdirde o lorda bağlı bütün tüccar, köylü ve esnaflarla ilişkilerini yerle bir oluyor ve iyi asker bulamıyorsunuz. Bir de haritadaki bütün krallıkla bir şekilde birbiri ile bağlantılı. Kız alıp vermişler, akrabalar falan. Sakın yani. Sakın kelle almayın. Hani bunu da yapmadım dememek için bir, iki tane alın ama abartmayın.

3- Ordunuz daima süvari ağırlıklı olsun. Ben 100 kişilik sadece süvari ordusu ile 397 kişilik bir orduyu yendim.

4- Seçeceğiniz yoldaşların mutlaka taktik veya idarecilik becerileri 60 ve üzeri olsun. Bazı görevler taktik ve idarecilik yeteneği istiyor. Ayrıca kale veya şehir ele geçirdiğinizde atayacağınız Vali için idarecilik özelliği önemli. Gerçi ben İdarecilik özelliği 60 veya üzeri bir yoldaş bulamadım.

5- Seçeceğiniz yoldaşlardan bir tanesinin Hekim özelliği iyi olsun ve onu sürekli yanınızda gezdiri. Ordunuzdaki yaralıların iyileşme süresini ciddi kısaltıyor. Bir tane de Mühendislik özelliği 60 üzeri edinin. Onu da sürekli yanınızda taşıyın. O da kuşatmalar esnasındaki kuşatma hazırlıklarının süresini ciddi kısaltıyor.

6- Kazandığınız bonus puanlarının hepsini kendi karakterinize harcamayın. İhtiyacınız olan özelliği bulamaz iseniz bir yoldaşınızın o özelliğini geliştirmeye harcayın. Mesela ben idarecilik özelliği yüksek bir yoldaş bulamamıştım. Şimdi bir tane yetiştiriyorum.

7- Haydut sığınaklarını basın. Tabii basmadan önce sığınağın içinde neler var görün. 20 ye kadar haydutun olduğu sığınağı patlatmak kolay ama ben 90 lık sığınak gördüm. 3 seferden önce patlatmak benim için mümkün olmadı. Sığınak ne kadar kalabalıksa sonucundaki ödülü o kadar büyük oluyor. Rekorum 58 haydutlu bir sığınağı seviye 31, 8 tane ağır atlı okçusu ile patlatmak oldu. 4 tanesi öldü ve 4 tanesi yaralandı. Ama sonucun 14 tane süvari. 30 yakın ciddi gelişmiş asker, 6.000 altın ve bir ton ıvır zıvır hediye verdi. Yalnız şunu belirtmem lazım; sığınağa saldırırken yanınızdaki ordudan rastgele 8 kişi veriliyor yanınıza. Genelde bunlar ordunuzdaki güçlü askerlerden oluşuyor ama 2-3 tanesi de koftiden olabiliyor ki o sığınak bir tane bile koftiden adamı kabul etmez. O yüzden ben seviye 31 olan 8 adamım haricindeki tüm ordumu kaleye bırakıp öyle basmaya gidiyorum büyük sığınakları. Bunun da riski yolda kalabalık bir haydut gurubuna yakalanırsanız hem esir düşersiniz hem de envanterinizdeki herşeyi kaybedersiniz. Sadece paranız kalır elinizde. Gerçi 8 tane seviye 31 süvari ile sizi yenebilecek haydut gurubu epey kalabalık olmalı ama yine de risk sonuçta.

8- Bazı dandik askerleri dandik diye almamazlık veya elde tutmamazlık etmeyin. Zira bunların hem çok çabuk terfi alıyorlar hem de ilk terfilerinde süvari oluyorlar. Tabii savaş atınız varsa; Bunlardan aklımda kalanlar şunlar;

- Bekçi
- Kuzait Göçebesi.
- Vilandiya Vigla Acemisi
- Aseray memlük askeri.
- Eşkiya

bir kaç tane daha var böyle ama aklıma gelmedi şimdi. Bu arkadaşları bir iki çapulcu baskını ile hemen süvariye dönüştürebilirsiniz. En dandik süvari bile en kuvvetli piyadeden daha etkili olabiliyor.

9- Ordunuzda ağırlık vereceğiniz asker grubunu seçmek için Turnuvalar iyi bir deneme alanı. Turnuvalarda benim gözlemime göre en zorlu savaşçılar "Elit Katafrakt" sınıfı askerler. Tam kelleye 4 kılıç darbesinden önce ölmüyorlar. Öyle koluna, bacağına, gövdesine vurursanız vurmak yorgun düşüp kalabilirsiniz, o derece. Sinek ısırığı gibi geliyor adamlara. Tabii 31. seviye her asker türü aşağı yukarı aynıdır ama ben artık zırhından mıdır nedir en çok Elit Katafrakt ile savaşırken zorlanıyorum.

10- Barış dönemlerinde ordumdaki tüm üst seviye askerlerimi kale ve şehirlerime dağıtım sıfırdan ordu kurun. Çapulcu, haydut sığınak basıp kaliteli asker sayınızı yükseltebilir ve uzun süre boyunca savaşabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken askerlerinizi riski az, komşu devlet sınırlarına uzak kale veya şehirlere yapın. Zira kaleyi ve şehri kaptırırsanız ordunuz da boşa gidiyor. Ayrıca tüm orduyu tek kaleye veya şehre yığıp sayıyı şişirmeyin. Her şehrin kaldırabileceği bir adam sayısı var. Bu sayıyı aşarsanız gıda yetersiz kalıyor ve ordunuzdaki askerleriniz sizi terk ediyor. Zaten ortalama seviyesi oldukça yüksek 100 kişilik bir garnizonu kimse kuşatmıyor.

11- Bir önceki maddede olduğu gibi şehirlerinizin açık zulalarına katır, yük beygiri, gıda ve iyi silahlarınızı depolayın. Tabii yine güvenli bir şehrinize yapın bunu. Olaki bir savaşta yakalanır ve esir olursanız sıfırdan başlamamış olursunuz. Tabii bu benim gibi save dönmeme prensibi olanlar için geçerli. Her büyük savaştan önce save alanlar için bunun pek de bir önemi yok. Ben de sürekli save alıyorum ama çökmelere karşı kullanıyorum sadece. Mevcut seviyeme gelene kadar en az 10 kere esir düşüp sıfırdan başlamışlığım vardır. Sonrasında kale ve şehir garnizonlarında kaliteli asker ve şehir açık zulalarında en çok ihtiyaç duyulacak malzemeleri depolama yöntemini geliştirdim.

Şimdilik bu kadar. Benim bilmediğim püf noktalarını da yazanlar olursa sevinirim.

Mesela ben 64 yaşına geldim oyunda ve evlenemedim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

#benimmasaüstüm var dediler geldik 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

İltica etmelik güzel bir doğu ülkesi biliyor musunuz? Türki ülkelerden olsa fena olmaz, dil sıkıntısı az olur bari.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 39

SATILDI

#İkinciEl #Satılık Elimde fazladan WD Elements 1TB ürünü var. HD Tune 2.55 programından bugün aldığım sonuçlar ile beraber fotoğraflarını ekliyorum. Fiyatı 100 TL. İstanbul içi elden teslim alabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda aradığım sıvı sabunu buldum. Piyasadaki sıvı sabunların tamamının eli duruladıktan sonra elde kaygan bir his bırakmasından nefret ettiğim için uzun bir süredir kuru sabuna geçmiştim . Taki bimde bu sıvı sabunu alana kadar. Tek sorun pahalı olması... Elleri duruladıktan sonra tıpkı kuru sabundaki gibi gcır gıcır etki bırakması beğenmeme sebep, zira hiçbir sıvı sabunda yok bu özellik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

#akış Benim çözmem 5 saniye sürdü.
Not: 2 cevap var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

İnternet hızını Boost etmek - Hızlandırmak

Bi yöntem buldum internet hızını boost etmek için ben yaptım gerçekten kayda değer bi boost var normalde türknette biliyosunuz acayip bi dalgalanma olur olmasa bile benim alacağım hız 28 mbps ama bunu yaptıkta sonra 33 mbps'yi gördüm bayram diye olabilirmi diye düşündüm tam bilmiyorum pingde bi değişim olmadı ama, başlayalım;

1- İlk olarak CMD(komut satırını) yönetici olarak başlatıyoruz

2- Sonrasında " netsh int tcp show global " komutunu giriyoruz

3- Daha sonra herhangi bir text editörünü açmamız lazım örneğin notepad++ ve şu komutları aynen yazıyoruz

cd\
netsh int tcp show global
netsh int tcp set global chimney=enabled
netsh int tcp set heuristics disabled
netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp

 

kopyala yapıştır yaptıktan sonra 🙂 dosyayı " Boostspeed.bat " adıyla kaydediyoruz ve sonrasında bu kaydettiğimiz dosyayı sağ tık -> yönetici olarak çalıştırıyoruz ve işlemimiz bitiyor.

Testlere başlayabilirsiniz 🙂

Rahatsız olursanız yada ben bi problem yaşamadım ama bir problem yaşayan olursa aynı dosya ismiyle alttaki komutları yazıp aynı şekilde yönetici olarak çalıştırdınızmı default ayarlarına almış olursunuz.

cd\
netsh int tcp show global
netsh int tcp set global chimney=default
netsh int tcp set heuristics enabled
netsh int tcp set global congestionprovider=none

 

 

kaynak

 

 

 

#internet #İnternetBoost #İnternet-hızını-arttırmak #BoostSpeed #NetshGlobal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Şu anime'nin müzikleri bu kadar iyi olmak zorunda mı?

https://www.youtube.com/watch?v=V4oxhcovlrQ

No matter who tells me, "You'll never be able to erase that brand",
Or, "You're just wasting your time by struggling",
I still hear the screams... of voices failing to make a sound.

I don't care whether I'm the one laughing at the end,
As long as you're here with me.
In order to reach the end of this battle,
I'll overcome this fate!

Even if I can't free myself from the hands of gods,
I'll risk the bonds I've formed ---- I'll risk my soul ----
In order to reach the end of this battle,
I'll risk everything!

I'll keep struggling! I'll prove that I can survive!
#BirazMüzik

Berserk 2017 [Opening 4K] + Lyrics

I 💗 Anime Berserk 2017 Opening 4K no Fake one link 100 likes for more animes openings with lyrics.
BeğenFavori PaylaşYorum yap