Ya sıfır al ya da kesinlikle alma! dediğiniz bilgisayar bileşeni var mı?
Bana bütün parçalar 2. el alınabilir gibi geliyor. (Buradan, sahibinden.com'dan)
Üniversite başlamadan bir yerde çalışıp kendime orta halli bir sistem toplayacağım ve eğer bir çok parçayı 2. el alma yoluna gidersem bütçe konusunda çok rahatlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Yeni kütlesel çekim dalgaları algılandı.
@hkellecioglu nun videosunu izleyenler hatırlayacaktır.
Bu seferki daha büyük, 30 güneş sistemi gücünde. 🙂
Kara deliklerin birleşmesi yaklaşık 3 milyar yıl önce gerçekleşmiş, bize daha yeni ulaştı.

NEW Gravitational Wave Discovery!

Scientists have JUST published this new observation. On January 4th, 2017 they detected the merger of two black holes 3 billion light-years away. This marks ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet deneyiminde, tek ölçüt download ve ping midir?
Çünkü hızım 6 mbps'e düşmüş olmasına rağmen 480p videoyu bile rahat izleyemiyorum. Bu durumu sağlayacak başka etkenler var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • RockandRage @rockandrage

    Karşı tarafın uploadı gelen talebi karşılayamıyorsa ister 100 mbps olsun yine izleyemezsiniz.ornek youtube sunucusu yurt dısında bizim ulkenin yurt dısı çıkıs hızını bir boru gibi düşün. Bu boru içinden geçen veri miktarı borunun capından daha fazla olursa dar boğaz olur bu da takılmaya sebep olur.Ayrıca youtube için bantgenişliği uygulaması yapılıyor ve yurt dısı çıkıs hızı lımıtleniyor.takılma oldugu zaman vimeodan full hd bir video izlersen orada takılma olmadığını göreceksin.İnternet bir zincirdir ve en zayıf halkası kadar güçlüdür.

  • muytek @muytek

    Whatsapp ayarlarında ilgili kişiden gelen medyaları film ruloauna ekleme seçeneği var onu seçince telwfona atmıyor.

Merhabalar,
Ekran kartlarında GTX, GeForce vb terimler birden fazla marka tarafından kullanıyor gibi sanki. Nvidia, MSI, EVGA, ASUS vs...
Zannediyorum bunlar firmaların iş birliği. Peki bir ürünün örneğin GTX olması bir kalite standardında olduğunu gösteriyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Şunu çok merak ediyorum, 4K telefonlar var(Örneğin Discovery Elite), 4k monitör bile başlı başına bir şey iken bu telefonların incelemelerde 4k olması üzerine hiç durulmuyor neredeyse. Sanırım gerçek 4K değil bu telefonlardaki.Anlayamadım gitti 😀

#android

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

2 GB RAM'i olan bilgisayarımı 4 GB'a yükselttim. Fark ettiğim değişiklikler şunlar oldu: Daha Çok RAM'e yük bindiren oyunlarda performans artışı. Videoların render süresinde küçükte olsa hızlanmalar.

Beni uçurdu mu? Hayır, fakat 4 GB her zaman 2'den iyidir 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap