Merhaba teknoseyir halkı.. Yurtdışı üzerinde bir vpn kurmak veya kiralamak veya satın almak istiyorum.. Biliyorsunuz var olan ve düzgün çalışan birçok vpn servisi kapalı.. Sitelerine bile giremiyoruz. Teknik detayları bilmiyorum ama benim işimi görecek olan sadece Cyberghost ve TunnelBear vpnler vardı.. Ama artık bunlar yoklar.. Çözüm ne olabilir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • barisgnct @barisgnct

  bu da bende meydana gelen durum

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Digitalocean kullanmasiniz bile How to'lari efsanedir. Kesinlikle onlarin yonergelerini takip ederek kurun.

 • Serdar Semercioğlu @serdarth

  Kurmaya devam ederken bana e-posta yoluyla ulaşırsanız Almanya sunucumdaki VPN'i bir hafta denetebilirim. Deneyimi az çok görmüş bu arada kendi VPS'inizi yapılandırmış olursunuz. roemerole[at]outlook.com

 • barisgnct @barisgnct

  Ufaktan deneyimlerimi aktarayım. Dün akşam kurdum hallettim. Hali hazırda vpnbook sitesinin sunucuları üzerinden openvpn ile bağlantı kuruyordum bir süredir. Ancak pek de stabil değiller. bazen saniyede 50 kb olan hız bazen 3 mb lara çıkabiliyordu. Yukarıdaki yöntemlerle yaptığım sunucu sonucu, dün akşam ilk başlarda ufak tefek bağlantı sorunları yaşasam da bugün tüm gün boyunca hiç kopma yaşamadım. hız ise saniyede 2mb'ın altına inmedi hiç.. Ve en önemlisi, istediğim gibi bir çalışma prensibi var.. Şimdilik herşey iyi.. ayda 5 dolar ücret gayet makul.. tabi dolar fırlamadığı sürece 🙂

Merhaba arkadaşlar. Thinkpad bilgisayarımda ram değiştirmek istiyorum. kısa ve net olacağım. CPU-Z ile ekran görüntüsünü ekledim. Sistemde 1 tane 4 gb ram var. Onu çıkarıp 2 x 8gb yapmak istiyorum. Ryzen 5 3500U işlemci var. Vega 8 grafik var.

Sizce hangi ram daha performanslı olur? Veya anakart ile uyumlu olmayacak olan var mı?

Kingston 8 GB DDR4 2666 MHz CL19 KVR26S19S8/8 - 223 TL
Kingston HyperX IMPACT 8 GB DDR4 2666 MHz CL15 HX426S15IB2/8 - 258 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30

Sevgili @leventp , @gamsizm , @hkellecioglu sizlerden bir ricam var. Paylaşımda bulunulan videolar, incelemeler, durumlar gibi iletilerin altındaki "Beğen"e tıklayıp beğendiğimde, daha sonra bir yorum geldiğinde, bana bildirim geliyor. "Takip ettiğin konuya yorum geldi" gibisinden. Ben takip etmiyorum, sadece beğeniyorum. Bu bildirimin gelmesini düzeltebilme ihtimaliniz var mıdır acaba? Veya benim bunu kapatabileceğim bir ayar var mıdır? Bahsi geçen videonun veya bener şeylerin sağ üstünde yer alan "bildirimleri kapat" kısmını kullanmadan. Her seferinde onunla uğraşmak hoş değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba tekno-ızdırap ailesi 🙂
Sizlere bir sorum var. Dizüstü bilgisayarımda ekran ölçeklendirme ayarlarında sorun yaşıyorum. %100-125-150 ayarlarının hiç birisi stabil görüntü-ölçek vermiyor. Yani hangisini seçersem seçeyim, bir şeyler bulanık oluyor. Bir de ekran 1080p ve ayarlarda da 1080 seçili olmasına rağmen, ölçeklendirmede neden %150'nin yanında önerilen yazıyor? Yanlış olan nedir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba.. Samsung Note4 telefonum var. Batarya sağlığı ne çok iyi ne çok kötü. Sabah %100 iken işe gidip, bitmeden akşam eve gelebiliyorum. Ancak, %30'dan sonra düşüş hızlı oluyor. %30'dan sonra oyun oynayamaz hale geliyorum. FPS 3-5e falan düşüyor resmen. Bu neden olabilir, nasıl çözebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar. Sizlerle bir sorunumu paylaşmak istiyorum. Microsoft Office 365 kullanıyorum. Evdeki PCde yüklü, telefonumda da yüklü. PCde açıp oluşturup kaydettiğim bir excel dosyasına, dışarıdayken telefonumdan da ulaşabilmek istiyorum. Biraz kurcaladım ama bulamadım. Bilen, gören, duyan var mıdır acaba 🙂 (Not: Yarın maaş yatmasıyla beraber 6 Aylık Teknoseyir Plus aboneliğe kavuşacağım sonunda)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20

Genellikle @leventp 'nın oturduğu ve "fazla rahat" olmasıyla adı çıkmış olan kahverengi koltuğun marka/modeli nedir? Aynısından alacağım..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Herkese merhaba. Şöyle bir sorunum var, çözümü hakkında yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarıma bir monitör ve tv bağlı. Sadece monitör bağlıyken ve pc açıkken, hdmi ile tvye bağladığımda iki ekranda da görüntü alabiliyorum her şekilde. Ancak, pc kapalıyken eğer tv bağlı ise görüntü gelmiyor. Monitöre de görüntü gelmiyor. Sadece tv bağlıyken pcyi açtığımda yine görüntü gelmiyor. Kabloları tak çıkar yapsam da gelmiyor. Pcyi kapatıp, sadece monitörü bağlayıp açtığımda görüntü geliyor. ondan sonra tvyi bağlayabiliyorum. Monitörde dvi-vga var. Dvi ile bağlı. Tvye de hdmi ile bağlı. Ekran kartı gtx 950. Sizce çözüm nasıl olabilir..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öncelikle herkese merhaba. Ülkemizin, internet özgürlüğümüzü elimizden almaya devam ettiği bu süreçte, ücretli şekilde kullandığım cyberghost vpn en temizi ve en iyisiydi. Ancak Devletimiz bu firmayı da aradan çıkardı. Başka servislere yöneldim ama istediğim özellikleri sağlayan bir vpn hizmetine rastlamadım.

Teknoseyir'in yayınladığı "vpn sunucusu nasıl kurulur" adlı videoda adı geçen "digitalocean" sitesi ise kurulum sırasında hata vermekte.

Bu hatanın giderilmesi için yapılabilecek bir yöntem veya bu hizmeti kullanabileceğimiz başka bir firma/site var mı?

3/5/10$ ne ise parası verip cyberghost'un sağladığı özellikleri kullanmak istiyorum. Nedir bunlar;
-5-10 mbps hızlarındaki internet hızı benim için yeterli. 24 mbps zaten benim hızım, yarısı da işimi görür.
-ulaşabildiğim içeriği IDM ile download edebilmek. Video ve müzik içeriklerine, hali hazırdaki free vpnler ile ulaşabiliyorum, ancak IDM ile download edemiyorum.

Cyberghost ve IDM'yi ücretli şekilde kullandığım süreç boyunca herşey muazzamdı. Ama artık değil 🙁
Önerebileceğiniz bir yol yordam sistem var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13