Merhaba arkadaşlar. Sizlerle bir sorunumu paylaşmak istiyorum. Microsoft Office 365 kullanıyorum. Evdeki PCde yüklü, telefonumda da yüklü. PCde açıp oluşturup kaydettiğim bir excel dosyasına, dışarıdayken telefonumdan da ulaşabilmek istiyorum. Biraz kurcaladım ama bulamadım. Bilen, gören, duyan var mıdır acaba 🙂 (Not: Yarın maaş yatmasıyla beraber 6 Aylık Teknoseyir Plus aboneliğe kavuşacağım sonunda)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 20

Genellikle @leventp 'nın oturduğu ve "fazla rahat" olmasıyla adı çıkmış olan kahverengi koltuğun marka/modeli nedir? Aynısından alacağım..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Herkese merhaba. Şöyle bir sorunum var, çözümü hakkında yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarıma bir monitör ve tv bağlı. Sadece monitör bağlıyken ve pc açıkken, hdmi ile tvye bağladığımda iki ekranda da görüntü alabiliyorum her şekilde. Ancak, pc kapalıyken eğer tv bağlı ise görüntü gelmiyor. Monitöre de görüntü gelmiyor. Sadece tv bağlıyken pcyi açtığımda yine görüntü gelmiyor. Kabloları tak çıkar yapsam da gelmiyor. Pcyi kapatıp, sadece monitörü bağlayıp açtığımda görüntü geliyor. ondan sonra tvyi bağlayabiliyorum. Monitörde dvi-vga var. Dvi ile bağlı. Tvye de hdmi ile bağlı. Ekran kartı gtx 950. Sizce çözüm nasıl olabilir..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serkan Topoğlu (Nakres) @serkantopoglu

  Merhaba,
  Ekrankartlarında normalde cihaz açıkkan görüntü kablosu takarsan görüntü vermeyebilir. bu özellikle 9 serisi ve 10 serisi kartlarda mevcut. fakat pc kapalı 2 cihazda bağlıysa normalde cihaz açılınca 1 tanesi görüntü verir diğerini ekran ayarlarından açman gerekir

 • barisgnct @barisgnct

  2 cihazda bağlıyken açtığımda 2sine de görüntü gelmiyor. aynı durum işyerinde de geçerli, ama orada monitöre veya tvye görüntü geliyor. oturum açınca diğerine de görüntü geliyor.

 • Erman @ermanyurdakann

  Aynı şekilde DVI-monitör ve HDMI-TV şeklinde bağlı yıllardır, bu sorunu bir kere bile yaşamadım. Hatta PC çalışırken birini sökersem diğer hemen tek ana ekran oluveriyor, bütün pencereler ona geçiyor, diğerini geri taktığımda iki monitörün de konumu daha önce ayarladığım haline dönüyor. Bir tek oturum açma ekranında sadece 1 numara verilmiş monitöre görüntü geliyor ama oturum açtıktan sonra kaç tane taklıysa ona göre otomatik yerleştiriyor Windows. Windows'tan ziyade sürücü kaynaklı olabilir diye düşünüyorum o yüzden.

Öncelikle herkese merhaba. Ülkemizin, internet özgürlüğümüzü elimizden almaya devam ettiği bu süreçte, ücretli şekilde kullandığım cyberghost vpn en temizi ve en iyisiydi. Ancak Devletimiz bu firmayı da aradan çıkardı. Başka servislere yöneldim ama istediğim özellikleri sağlayan bir vpn hizmetine rastlamadım.

Teknoseyir'in yayınladığı "vpn sunucusu nasıl kurulur" adlı videoda adı geçen "digitalocean" sitesi ise kurulum sırasında hata vermekte.

Bu hatanın giderilmesi için yapılabilecek bir yöntem veya bu hizmeti kullanabileceğimiz başka bir firma/site var mı?

3/5/10$ ne ise parası verip cyberghost'un sağladığı özellikleri kullanmak istiyorum. Nedir bunlar;
-5-10 mbps hızlarındaki internet hızı benim için yeterli. 24 mbps zaten benim hızım, yarısı da işimi görür.
-ulaşabildiğim içeriği IDM ile download edebilmek. Video ve müzik içeriklerine, hali hazırdaki free vpnler ile ulaşabiliyorum, ancak IDM ile download edemiyorum.

Cyberghost ve IDM'yi ücretli şekilde kullandığım süreç boyunca herşey muazzamdı. Ama artık değil 🙁
Önerebileceğiniz bir yol yordam sistem var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • barisgnct @barisgnct

  VPN hizmetlerinin bir bir engellendiği şu durumda, herhangi bir tanesine güvenip de para veremem. Yarın hangisinin kapatılacağını bilmiyoruz. Ben daha kalıcı ve garanti bir çözüm istiyorum. Tabi mümkün olan en kalıcı çözüm 🙂
  Digitalocean sitesine girip, bir hesap oluşturdum. Ondan sonra "create droplet" butonuna tıklıyorum ve hata veriyor. "birşeyler yanlış gitti" diyor ingilizce.
  Bazen login yaptığımda anasayfa geliyor ve yukarıda dediğim gibi gelişiyor bazen de login yaptığımda kart bilgileri istiyor direkt.. Giriyorum boş olan sanal kart bilgilerimi, bakiye yetersiz diyor. Ben daha bir ürün seçmedim ki, neye göre ne kadar ücret istiyor bu?

  • kurtcuk @kurtcuk

   Kimlik doğrulama için kart istiyor sen ürün seçmesen de kart bilgilerimi orada tutuyor adamlar gerektiğinde çekilsin diye

  • barisgnct @barisgnct

   @kurtcuk Onu sonradan gördüm. 1$ çekeceklermiş güvenlik için. Ben de 5 tl attım garanti sanal karta. 5 tl de normal hesap kartında vardı. İkisiyle de denedim ama hata veriyor. Kartın reddedildi diyor. Bağlantın güvenli değil diyor. Ve ben bu kartları sıklıkla bu tarz işlerde kullanıyorum. KArtlık veya limitle ilgili bir sorun yok. Ama sistem biraz sıkıntılı işliyor gibime geldi. Daha bu aşamada basit ve net işlemeyen birşeye güvenim sarsıldı açıkçası.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @barisgnct yıllardır kullanıyorum içi boş sanal kart girdiğimde hata vemiyor. dışarıya açık ya dayurtdışına açık olduğundan emin misiniz?

  • Ali Mali @mali5481

   @barisgnct arubacloud'dan deneme başlatabilirsin kredi kartı bilgisi istemiyor ben akşam başvurdum sabah bilgileri göndermişti bazısında daha kısa sürüyor, 2€ veriyor yani 1€ luk vps iki ay kullanabilirsin
   https://www.arubacloud.com/free-trial.aspx

 • altalena @altalena

  Farklı sitelerde VPS'ye nasıl VPN kurulacağına dair güncel makaleler var. Teknoseyir'deki içeriğe yeni bir güncelleme gelmesi iyi olur, o eski kalmış. Mesela hazır bir komut dosyası hazırlamışlar, windowsta program kurar gibi birkaç adımda VPN sunucunuzu kurabiliyorsunuz Linux tabanlı sisteme. Google'da aratırsanız kolayca bulunur.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Şu yazıyı yazana kadar hatayı da yazsan keşke

 • uçuştakipilot @ucustakipilot

  https://hwp.com.tr/kendi-openvpn-sunucunuzu-kurun
  Sizin için en kolayı bu olacaktır. Tabi ilk önce bir servisten vps almalısınız.
  SSh portunu değiştirmenizde önemli değil.

Biraz da gülelim.. Gülerken düşünelim 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=UBt0RY4BGRM

Teknoseyir ekibi

Bu video tamamen eğlence amaçlıdır. Videoda bahsi geçen, adı veya görüntüsü geçen kişilerin mizah anlayışına sığınarak yaptım. Sizleri seviyoruz. Hamdi bey'i...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

BitCoin, İnternet, Siber güvenlik ile ilgili bi program var şu anda. İzlemek isterseniz Habertürk Tv

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gariban986 gel bakalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Herkese iyi yıllar. Bir sorum var sizlere. Utorrentten bişey indirirken indirme hız sınırını kısamıyorum. Genel ayarlardan denedim, torrente sağ tıklayıp denedim fayda etmedi. İndirme hızı 2.3 mbyte olarak kaldı hep. Torrenti kapatıp açtım olmadı, pcyi restart yaptım yine olmadı. IDM'de hız sınırına ne yazarsan max hız sabitleniyor. Utorrentte de yapmak istiyorum. Bişey inerken, ben rahatça dolaşmak istiyorum internette. 25 mb int hızım var. Saniyede 2.5 mbyte ile indiriyor. Bunu ortalama 1.5 - 2.0 ye limitlemek istiyorum. Bilen eden duyan varsa yardım istiyorum sizlerden..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Herkese merhaba. Haftalık gündem değerlendirmelerini geçmişten günümüze doğru tek tek dinliyorum. Ancak her birini aratarak bulmak zorunda kalıyorum. Yan tarafta benzer videolar çıkıyor ama onların kronolojik sıralaması da yeniden eskiye. Eskiden yeniye diye bi durum da olmuyor. Aynı konudaki videoları (haftalık gündem değerlendirmesi, tozlu raflar, teknoloji ve bilim notları) playlist halinde sunamaz mısınız? Youtube üzerinden girip izlemek daha kolay ama sizlere daha çok destek olabilmek adına elimden geldiğince site içinde izlemek istiyorum. Bununla ilgili çözüm önerileriniz, fikirleriniz ve yorumlarınızı merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler, herkese kolay gelsin. Ankaranın Dikmeninden selamlar 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6