Merhaba, bilgisayarımda takılı 2 adet hdd var. Çıkarılabilir aygıt olarak gözüküyorlar. Bunları düzeltmek istiyorum, nasıl yapabilirim. Ekran görüntüsü olarak da ekledim.

Normalde 1 tane hdd kullanıyordum ve 2 bölümdü. Böyle bir sorun yoktu. Yeni bir sistem aldım. Onda da 1 tane hdd vardı. Yeni sisteme kurdum işletim sistemini açtım bitti. Daha sonra eski kullandığım hdd'i de taktım ve yeni kurduğum şekilde açıldı sistem. Eski diskin C kısmını biçimlendirdim. Sonuç olarak yeni hdd 1 parça ve windows yüklü, eskisi 2 parça ve veriler yüklü. Sonra farkettim ki sağ altta çıkarılabilir medya olarak gözüküyor. Bir sorun yok şu anda disklerde. 3ünden de birbirine gigabyte'larca veri yükledim. Herhangi bir sorun yok. Yazma hızları da 60-150 mb/sn arasında değişiyordu.

Harddiskler şöyle,

Seagate 1 TB 7200 rpm 2.5" - 1 parça ve Windows yüklü - yeni olan
Samsung 1 TB 7200 rpm 3.5" - 2 parça ve veriler yüklü - eski olan

Samsung diski kullandığım sistem c2d, ddr2 ramli bir sistemdi. Yeni sistemde i5 4590 + 1150 anakart + ddr3 ram var. Bu yeni sisteme windowsu ben yüklemedim. Flash belleği taktım açtım ve arkadaşa verdim, o kurdu geçti. Daha sonra bana dedi ki, yükleme alanı seçilirken hdd'de 4-5 tane bölüm vardı 900 küsür gb olanı biçimlendirip onu seçtim ve yükledim ama o sırada bana bir uyarı verdi dedi. anlamadım ama devam ettim dedi. Büyük ihtimalle disklerin gpt olma durumu için uyarı vermiştir.

Şimdi bunu nasıl düzeltebilirim en sorunsuz ve stabil şekilde. Format, biçimlendirme ne gerekiyorsa yaparım. Verilerim gitmediği sürece 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap