#akış #xiaomi #mi6
Yola çıkarken yanıma yeni satın aldığım xiaomi mi 6 telefonumu ve kulaklığımı aldım. Tek motivasyonum yoldayken biraz vakit geçirmekti. Bir hevesle tefonu ve kulaklığı çıkarıp telefonun kulaklık girişinin olmadığımı hatırlamam üzdü. Baya üzdü hem de. İçimde kaldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#akış #hdd
Arkadaşlar annemin kullandığı win 10 (edu) i3 6006u, 4gb, 1tb hdd notebook inanılmaz yavaş geliyor. Çok güçlü bir cihaz olmamasına rağmen bu yavaşlığı sanki HDD ile ilgili bir şeyler yanlışmış hissine kapıldım. HDD hızlarıyla ilgili bir fikrim olmadığı için testlerin sonuçları paylaşıyorum. Yorum yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

#akış #isyan
Tüketim ekonomisi artık öyle bir hal aldı ki günümüzde her yeni cihaz, bir önceki nesile göre daha da tamir edilemez bir şekilde piyasaya sunuluyor. Bakınız yeni akıllı telefonların tamir edilebilirlik skorları yerlerde. 3000, 4000 TL verilen cihazları kullan at hale getirdiler. Bu tamir edilememezlik durumu teknik servislerin yetkinliğini sorgulatır duruma getirdi bizi.

Özellikle ömrü 1 yılda dolan piller yeni cihazları kullanılmaz hale getiriyor. Pil değiştireyim kurtulayım desen ortada pili rahatlıkla değişebilen orta-üst sınıf cihaz kalmadı. Halbuki birkaç sene önce piyasada birçok cihazın pili rahatlıkla değiştirilebiliyordu.

Nerden nereye geldik. 2017 akıllı telefonlar için ölü bir yıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

    İnsanlar alıyor, yapacak bir şey yok. İnstagrama attığı kıçı kırık - kalite açısından söylüyorum- selfisini en üst düzey telefonla çekmesiyle orta seviye telefonla çekmesi arasında bir fark yokki...

  • Orcun @orcun

    Bu trendi apple başlattı. Pili değişmeyen veya kullanıcısı tarafından değiştirilmesi çok zor cihazlar sattı. Bu ilk neslinden beri böyle. Ondan sonra HTC LG falan o olaya girdiler. G2'den sonra LG ama gene değiştirilebilir oldu. Ama işte samsung S5'den sonra o olayı da bıraktı. Halbuki kendisinin de apple'a giydirdiği pil değişimi ile alakalı reklamı vardır. https://www.youtube.com/watch?v=SlelbGtPEdU izleyebilirsiniz. Çağ değişti, pillerin ömürleri üretici tarafından evet toparlandı ama gene de 2-3 yıla yavaş yavaş ölüyor. Şimdi S6'a sahip birisi ilk kutudan çıktığı gibi pil süresi alabiliyor mu ? kimisi belki '' abi 5 kere değiştirdim pilini '' diyecek 🙂 ben kendimce tamirciyim çok cihazın pilini değiştirdim. Bana yani öyle durumlarda iphone 6 s6 s7 geliyordu ki işte adam yurtdışından almış garantisi yok ama pili daha 1 sene olmadan ölmüş e nasıl değiştireceksin ? ben arka cam kapaksa onunda bak böyle böyle kırılabiliyor pil değişimi masraflı oluyor deyip 2 kere s7'de kırdım. Zor iş ama e alet çöpe gitmemesi lazım. Keza öyle note 5 birde suya dayanıklı cihazsa onun içini açtığın anda gitti. İstersen arka kapağını full slikonla yapıştır öldü o özellik. Suya sokarsan bitti haydi geçmiş olsun. Birde böyle şeyler var.

  • lterlemez @lterlemez

    Aslında değiştirilebilir. Sadece gerekli aparatlara ihtiyaç var, garanti durumunlarının çoğunda parça değişimi oluyor. Nasıl açıp kapatıyorlar acaba?