Paylaş Paylaş

Xiaomi Mi Band 2 incelemesi

Xiaomi, Mi band serisine yeni bir model ekleyerek, ekranlı tasarıma geçti. Pil ömrünü pek etkilemeden gelen bu yeni özellik sayesinde, Mi Band 2 artık bir saat işlevide görüyor ve telefona daha az muhtaç olarak çalışabiliyor.

GearBest'te Xiaomi Mi band 2'yi görmek için tıklayın.
GearBest'in Double 11 indirim sayfası
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • fsh77 @fsh77

  Fiyat/perfornans ürünü tek cihaz ! ayrıca windows var ama uyku kısmı için para vermek lazım

 • borayeris @borayeris

  Hahahaha! Levent Pekcan'ın aklı fikri yutmakta. 😀

 • otnemem @otnemem

  Diğer incelemelerde kolunuzda gördüğümden beri incelemesini bekliyordum. İlk versiyonunu da bunu da uzun süredir kullanıyorum. Bir kaç eksik bilgi var sanırım. Derin uyku ölçümünü (bildiğim kadarıyla) uykudaki tamamen hareketsiz olduğunuz süreleri baz alarak yapıyor. Yine yanlış bilmiyorsam derin uyku kavramı ölü gibi yattığımız ve hiç hareket etmediğimiz dönemi kapsıyor. Kısacası derin uyku tamamen sallama değil. Uykuda hiç hareket etmediğiniz dönemden hesaplanan bir veri.

  Bu arada bir şansızlık da şu olmuş. Sanırım siz inceleme yaptıktan sonra bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile artık koşu anındaki nabzınızı da ölçebiliyor. Gps açık olduğundan haritadaki konum bilginizi de alıyor ve ölçümün daha doğru olmasını sağlıyor. Koşu anında hızının azalırsa veya nabzınız sizin belirlediğiniz değerlerin üstüne çıkarsa uyarı veriyor. Telefon veya bağlı kulaklık üzerinden sesli uyarı yapabiliyor. Kısacası güncellemeden sonra yapamıyor dediğiniz baya bişeyi yapabiliyor hale geldi band.Almayı düşünen arkadaşlar bu bilgileri de göz önünde bulundursun.

  Ben mi atladım yoksa siz mi bahsetmeyi unuttunuz bilmiyorum ama ayarlardan whatsapp, twitter, sms bildirimlerini açabiliyorsunuz. Ayrıca belirli saatler içinde dnd modunu açıp bildirimlerin sizi rahatsız etmesini engelleyebiliyorsunuz.

  Kendi yorumum 25 dolara daha iyisinin zor bulunacağı yönünde. Şarj süresi ve özellikleriyle beni gayet mutlu ediyor. Tek eksik yönü gündüz uyduğunuz zaman bunu ölçmüyor. Belki kolumuzdan çıkarıp bir yere bıraktığımız zamanla uykuyu birbirine karıştırma tehlikesi olmasın diye yapılmış ama üstündeki düğmelerle uyku modu açılıp gündüz uykusunun da ölçümü yapılabilirdi. Özellike işi gereği nöbet tutan benim gibiler için güzel bir özellik olurdu.

  Son olarak @leventp 'nin 25 dolarlık bir bantın illa da takım elbise altına giyilebilir bir versiyonunu istemesiyle aklımda kalacak bu video 🙂 Kendisinin çok hoşlanmadığı bir marka sanırım xiaomi.

  @gamsizm bir de şunu anlamadım size gelen kutuyla bana gelen kutu farklı. Aşağıya fotoğrafını koydum. Mi yazıyor yani :))

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Uyku konusunda aşırı isabetli. Derin uykunun isabetini bilemiyorum nasıl kendime kanıtlarım. Levent Abi gibi düşünüyorum. Yattığım kalktığım saati bazen 1 dakika bile sapmadan ölçüyor. Yatarken saate bakıyorum kalkarken alarm ile kalıyorum onun kanıtı kolay. Ondan memnunum.

 • Buğra Ergün @bugraergun

  Smart Lock özelliğinin iOS ile çalışmadığını okumuştum; test etme şansınız oldu mu acaba?

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Uykuda bile rahat vermeyen teknolojiler bunlar demekki...
  Daha o kadar gelisemedim ben, primitive takilmaya devam 🙂

 • BRN @brnspawn

  Xiaomi zaten WindowsPhone cihaz üretmiyor mu? Yada destek vermiyor mu? Nasıl WP'da uygulaması yok anlamıyorum.

 • Kenan Baysal @baysalkenan

  ilk 5 gün içinde alerji durumuyla karşılaştım, mevcut kayışı güzelce sıcak suyla temizledim. sanırım üretim bandından çıktıktan sonra üzerinde kalan kimyasal kalıntı alerjiye sebep oldu (tahmin yürütüyorum) daha sonra bir kaşıntıya sebep olmadı. tabi ben çoktan yeni kayış siparişi verdim.

 • harunshn @harunshn

  Alıntı yaparak cevap vereyim buna:

  "Egzersiz ve spor yaparken nabız ölçmek hem sağlığımızı tehlikeye atmamak hem de yapmakta olduğumuz spordan ne düzeyde yararlandığımızı anlamak açısından önem taşımaktadır. Nabız ölçmek kalp atım sayısını ölçmekle aynı anlama gelmektedir.her yaş grubunda ve kondisyon düzeyinde kalp atış hızı değişmektedir. Nabız ölçmek kalp atıp sayısını ölçmekle aynı anlama gelmektedir. Hareket halinde iken kalp dinlenme durumuna göre daha hızlı atmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta kalbi kaldırabileceğinden daha fazla zorlamamaktır. Özellikle ileri yaşlarda ve hareketsiz kişilerde kalp atış hızı daha da önemlidir. Aerobik bir çalışma en az 12 dakika sürmelidir bu süre nabzın “faydalı antrenman sınırının” içinde olduğu zamandır. Aerobik egzersizlerde maksimum kalp atım sayısının belirlenmesi çalışma amaç ve verimi için önemlidir. Bu sayı 220-Yaş formülüyle hesaplanmaktadır. Bu formüle göre ; 20 yaşındaki bir kişinin maksimum kalp atım sayısı 200 , 50 yaşındaki bir kişinin ise 170’dir. Aerobik çalışma sırasında kalp atım sayısı maksimum kalp atım sayısının %50-80’i aralığında değişmektedir. Bu hesaplamaya göre 20 yaşındaki bir kişinin nabzı 100-160 ,50 yaşında bir kişinin ise 85-136 arasında değişmelidir. Bunun üstündeki nabız sayısı , daha fazla aerobik yarar sağlamamaktadır. Aerobik egzersiz ile yağ yakımı için en iyi sonuçlar nabzın en az 12 dakika aerobik sınırda kalması ile elde edilmektedir. Isınma , soğuma hareketlerinde geçen süre buna dahil değildir.bu süreyi uzatır ve çalışma sıklığını artırırsanız istediğiniz amaca ulaşmanız daha çabuk ve verimli olacaktır."

 • Ata İsmet Özçelik @ataozcelik

  Ben kullanıyorum 2 aydır, oldukça memnunum. Saat özelliği de uyku takip özelliği de oldukça başarılı. Ben telefonu genelde sessizde kullanırım bu yüzden çağrıları kaçırdığım oluyordu, şimdi telefon çalarken titrediği için o konuyu da çözdü. 25-30$'a daha iyi bir ürün bulmak pek mümkün değil.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  güzel olacak ürünler daha gelişmeleri lazım bence tabii ki pil teknolojisinin değişmesi ilk başta gerekli

 • Musa Ataseven @musaataseven

  iOS Son güncelleme ile aktivite anında anlık nabız ölçümü özelliği de geldi. Koşularda belli hızın altına düşünce uyarı veriyor. Nabız grafiğini anlık olarak çıkartıyor. Gidilen yolu harita üzerinde gösteriyor. Belki biraz fazla pil harcar ama beklenen özellikti. @gamsizm

 • Selman SARICI @selmansarici

  Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Xiaomi'nin hangi ürününden bahsedilse Levent Pekcan o ürüne bir çeşit ön yargı ile yaklaşıyormuş gibi hissediyorum.

 • Recai @recai

  bir turlu alisamadim arkadas bu tur urunlere!

 • haksun ebinç @hebinc

  malesef gearbest turkiyeye gönderim yapmıyor.

 • fsh77 @fsh77

  LP nin xiaomi ile ten uyuşmazlığı var 🙂 şiddetli geçimsizlik sebebi olur 🙂

 • Mamba @blackmamba

  LP ile Xiaomi nedense kan davalık 😀 Defalarca anlatmaya çalıştık markayı ama sanırım yorumları da okumuyor :/

 • TSemih @tsemih

  Adam gibi nabız ölçen bir akıllı saat veya bileklik bulamadım. 2 sene önce amazon'dan Mio Alpha diye bir saat almıştım. Koşarken saçmalamaya başlıyor. Yok mu koşarken doğru nabız ölçen bir saat arkadaş?

 • TSemih @tsemih

  @harunshn çok güzel açıklamışsınız.

 • TSemih @tsemih

  Yukarıdaki bir yorumda son güncelleme ile spor modu geldiği ve koşu esnasında doğru nabız ölçtüğü söyleniyor. Arkadaşlar bu güncellemeden sonra koşarken kullananlar varsa nabız ölçümü konusundaki tecrübelerini paylaşabilirler mi?

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  En az 3 kuruluyor. Maksimum sınırı denemedim ama. Sınırı var mı belli değil.

 • ahmeteraslan @ahmeteraslan

  birinci nesili kullandım, ikinci nesili kullanıyorum şuan, 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum

 • Ata İsmet Özçelik @ataozcelik

  Bu söyledkleriniz (el sabitken yürüme) varken ölçebilen adım sayar olduğunu ben pek sanmıyorum.

 • Altay Sertaç Ankay @sertac_ankay

  Gearbest sağolsun ürünü türkiye'ye göndermiyor 🙂 İstesekte alamıyoruz yani...

 • Ata İsmet Özçelik @ataozcelik

  @bozdener82 Telefon olunca daha kolay süzüyordur tabii onun da yer değiştirmesine bakarak. Ama ben telefonu işyerinde neredeyse hiç taşımıyorum yanımda.

 • EBRAR KARACA @ebrarkaraca

  Arkadaşlar ben devamlı internetten çinden ürün getirtmekteyim sanal kart oluşturup ödeme yapıyorum kafam da rahat DX.com dan alıyorum ptt ile gelmektedir onun için gümrüğe 75 dolar altı girmez ama 100 dolarlık ürün bile getirtiyorum. Bataryalı ürünlerin çinden türkiyeye girişi yasak ancak hollandadan göndermektedirler.

 • Agab @agab

  LP'nin "Ben ofise geldiğim anda saati çıkarırım." derken kolunda saat olması 🙂

 • Tyler @tyler

  Ben bu aletlerın ne ise yaradıgını anlamıyorum , nabiz olcer , adim olcer vs vs gereksiz seyler ,,,adim olcup ne yapacam , nabiz olcup ne yapacam... hadi diyelim canim adim olcmek istedi (bi insan attigi adim sayisini niye olcecek bu da ayri bi gariplik gerci) bu alete mi kaldik arkadas...telefonlarda var bu ozellik zaten.....bu tip aletler parayi nereye harcayacagini bilmeyen az bir butce ile teknolojik bir alet alip millete hava atmaya calisanlari hedefliyo gibi sanki.....simdi diyebilirsiniz ki spor yapanlara gerek bu ozellikler fln....Zaten spor salonundaki aletler nabiz olcuyor , arasira bende gidiyorum zaten alette gosteriyo dogru nabiz araligini sana hatta uyari veriyo alet o araliktan cikinca....Disari sokakta kullanicam desen o plastik kolunda alerji yapar adamin , metali alsan da kol kilini ceker alir

  • Yiğit Efe Can @yigitefecan

   Önce almadığın kullanamdığın bir teknolojik alet hakkında böylesi yorum yapmak pes doğrusu. İlk olarak polar rs300x kullanmaya başladım onda sıkıntı adım saymak için bile ekstra cihaza gerek duyması ve telefonla eşleşememesi, daha sonrasında ilk seri xiaomi mi band aldım iyiki de almışım, aldığım dönemde işsizdim ve kpss'ye hazırlanıyordum acayip kilo almıştım sırf akıllı bandın gazına daha hareketli olmaya başladım ve kilo verdim, bildirimler geldiğinde telefon çaldığında uyarması da çok işe yarıyor. Dışarıda iş koşuşturmacasında bazen gerçekten telefonu duyamıyorsun ama akıllı band titrediğinde fark ediyorsun. Bu ve benzeri aletler 2 sebepten alınır 1 sebep sağlıklı bir insanın günde atması gereken 10000 adımı tutturmak için ve 2. olarak da daha gelişmiş bir cihaz alarak yaptığın aktiviteleri kontrol edip daha üst seviyeye çıkartmak. Tabi gelen bildirimleri alması da cabası, demişsin adım sayar özelliği telefonda var ama hatırlatırım günde kaç kere telefonu bir yere bırakıyorsun sence o sağlıklı bir ölçüm mü.Nabız ölçümü konusunda herkes spor salonuna gitmiyor yada herkes spor salonunda yapılacak sporlar dışında benim gibi bisiklet sürerek yada dışarıda koşarak spor yapıyor ve bunda yaptığı sporu kayıt altında tutmak istiyor tamam xiaomi mi band 2 ile temel bilgiler alabiliyorsun bisiklet sürüşünü algılamıyor ama dediğim gibi yinede insanı gaza getirip daha hareketli yaşamasına sebep oluyor. O plastik dediğin öncelikle silikon ve alerji yapmıyor gerçi tenin hassas ise en kalitelisini al yine alerji yapar, ama eminim burada olan herkes en azından hayatında 1 kere silikon kayışlı casio bir saat kullanmıştır yada ucuz bir plastik kayışlı saat kullanmıştır kaçımız alerji oldum ölüyorum bitiyorum dedi sorarım. Metal kordona gelirsek de hiçbir sıkıntısı yok ve çok rahat. Şu an polar marka daha gelişmiş bir akıllı bileklik hatta saat kullanıyorum öyle alıştım ki es kaza kolumdan çıkarmış olayım evden çıkayım dönüp geri evden alıyorum o gün iş yoğunluğundan hiç spor yapamamış olsam bile en azından günlük adım hedefim tutsun diye eve farklı ve uzun yoldan gidiyorum işte mi band 2 de sana bunu yapmanı sağlasa al sana en yoğun gününde bile ucundan da olsa yürüyüş yaparak spor yapmış olursun.

  • Muhtar Emmi @nevarlagafanda

   Ya arkadas bu mantikla playstation almak da mantiksiz. Oyun oynasam ne oynamasam ne. Güzel vakit gecirsem ne gecirmesem ne. Biglisayar almak da mantiksiz mesela internete girsem ne girmesem ne.

   15-25 dolara araligindaki bir gadget ile zaten hava atmaya calismak abesle istigal. Saniyorum liseli bir arkadassin ama bu paralar calisan insanlar icin pek bir önem arzetmiyor. Aksine Levent abinin de dedigi gibi bu istatistikleri tutmak bazisinin hosuna gidiyor. Olay bu.

 • Muhtar Emmi @nevarlagafanda

  Cebe atinca adim saymasi düsük ihtimal. Kolda takili olmasinin sebebi yürürken ileri geri yaptigimiz hareketlerin ivme ölcer yardimiyla analiz edilmesi. Zaten denemistim ben. Bacaga takinca oluyor mesela. Ama pantolonun arka cebinde vs islevsiz kaliyor.

 • harunshn @harunshn

  @systemapps hocam neyine itiraz ediyorsun hala bilmiyorum ama vücudun belli bir ritmi var. bu ritmi uygun noktada tutmazsan ölebilirsin. nabız değerleri spor için önemlidir, sizin için önemli olmayabilir ama bunu afaki argümanlarla savunmayın.

 • harunshn @harunshn

  @systemapps "spor sağlıklı bir vücut için dikkat edilecek birşey değildir"
  ölen sporcular için de ekle bir şeyler...

  Neyse sen devam et, kendine dikkat et yine de nabzını fazla yükseltme spor yaparken.

 • xcihan @xcihan

  Gearbest'den almak istedim ama Türkiye'ye yollayamıyoruz diyorlar, ben de aliexpress'den sipariş verdim, bakalım kaç günde gelecek.

 • BAkts @bakts

  Bun cihazların SAR değeri falan var mı, telefon gibi radyasyon yayıyorlar mı ?

 • fehimnet @fehimnet

  Bu cihaz sadece bluetooth sinyali yayıyor. Bu da en fazla 10 m uzağa erişme gücü demek.

  SAR değeri ise GSM sinyali için ölçülen bir değer diye biliyorum. Bu da çok daha uzak mesafelere ulaşabilen bir sinyal gücü demek.

 • Deniz @darkblack

  Merhaba, 9 aydır Xiaomi Mi Band 1S kullanmaktayım. Mi Band 2 incelemenizi de izlemiştim. Nedense bu ürünleri çok önemsemediğiniz için gelişigüzel incelemeler çektiğinizi düşünüyorum. Bu incelemenizde yakaladığım noktaları sıralayayım istedim.

  *Bilekliğin sol bilek, sağ bilek ve boyun modu var, yazılımdan seçebiliyorsunuz. Boyuna asmak için kolye gibi orijinal aparatları da var. Cepte düzgün çalışacağını sanmıyorum.
  * Arkadaş sistemi bunda da var. Arkadaşınızda Mi Band bileklik varsa eklebiliyor ve onun istatistiklerini görebiliyorsunuz. Hatta arkadaşınızın bilekliğini istediğiniz zaman titretebiliyorsunuz (Videoda öyle bir şey henüz yok demişsiniz).
  *Orijinal Xiaomi uygulamasında spor koçu özelliği yok, nabzı sürekli ölçmüyor (iOS'a 2 gün önce gelen güncelleme ile bu özellik geldi, Android'lerde hala yok). Fakat harici uygulamalar ile bu özelliği kazandırabiliyorsunuz. Android markette ücretli ve ücretsiz bir sürü Mi Band uygulaması var, 2-3 tanesi de kendi uygulamasından daha başarılı ve kullanılabilir seviyede. Bu uygulamalar ile nabzı sürekli ölçtürerek spor koçluğu yaptırabilirsiniz. Pili daha çabuk bitecektir ve bilekte olduğu için her zaman doğru nabzı ölçemeyecektir tabi. Normalde nabzı düzgün ölçebilmesi için bileğinizi sabit ve kalp seviyesinde tutmanız gerekiyor.
  *Orijinal uygulamasında bildirim almak istediğiniz 3 adet app seçiyorsunuz (Örneğin Whatsapp, Facebook ve Twitter seçtiniz). Sadece bu 3 uygulamanın bildirimlerinde titriyor. Bu 3 uygulama dışında SMS ve Aramalar için de bildirim seçebiliyorsunuz. Harici Mi Band uygulamaları ile sınırsız sayıda uygulamadan bildirim aldırabiliyorsunuz. Üstelik titreşimlerin sayısını, şiddetini ve sıklığını seçerek hangi uygulamadan geldiğini anlayabiliyorsunuz. Mesela sevgiliniz aradığında 2 kere kısa titresin, E-Posta geldiğinde 2 kısa 1 uzun titresin, Whatsapp'dan mesaj geldiğinde 1 uzun titresin gibi özelleştirmeler yaparak bildirimin ne olduğunu telefona bakmadan öğrenebiliyorsunuz.
  *Bilekliğin en önemli özelliği uyku takibi. Samsung Gear Fit ve çoğu bileklikte uyumadan önce uyuyacağınızı bilekliğe bildirmeniz gerekiyor. Mi Band uyuduğunuzu otomatik anlıyor ve bu konuda gayet de başarılı. Uyuduğunuzu ve uyandığınızı otomatik anlıyor. Derin ve hafif uykuda olup olmadığınızı hem hareket ölçerden hem de nabız ölçerden anlıyor. Size günlük, haftalık ve aylık uyku istatistiklerinizi veriyor. Ve en önemli özelliği akıllı alarmı olması. Sizi, alarm kurduğunuz saatten önce, uykunuzun en hafif olduğu anda uyandırıyor. Böylece hafif uyku durumunda uyandığınız için güne dinç başlıyorsunuz.

  • buffoon @buffoon

   merhaba,

   bahsettiğiniz "harici uygulamalar" ios için var mı yoksa sadece android için mi biliyor musunuz?

  • Deniz @darkblack

   @buffoon Merhaba, en son baktığımda ios'da kendi uygulaması dışında hiç harici uygulama yoktu ama Android'de hatırı sayılır miktarda ücretli ve ücretsiz Mi Band için üretilmiş uygulamalar mevcut ve gerçekten de bilekliği çok daha işlevsel hale getiriyor. Bazı uygulamalar kendi orijinal uygulamasına entegre olarak çalışıyor bazıları onun yerine çalışıyor.

  • Filtre @kahve

   @darkblack Merhaba android için ücretli uygulamayı kurmak istiyorum ama pek güvenemiyorum.Acaba rica etsem uygulama sizde yüklüyse veri kullanımdan internet harcıyor mu bakabilir misiniz?

  • Deniz @darkblack

   @kahve Merhaba, orijinal uygulaması da benzer yeteneklere kavuştuğu için bir süredir harici uygulamaları kullanmıyorum.

  • Filtre @kahve

   @darkblack dün yükledim ve hiçbir veriyle işi yok.Uygulama güvenli yani.Orj uygulamasında olmayan özelliklerden en büyüğü mesaj içeriği.Bu uygulama sorunsuz yapıyor

 • WEWO @mehmetyanardag1001

  Güzel bir inceleme olmuş.Özledigim İkili

 • Emre Akar @zurrani

  0. Cihaz alarm çaldığında ne kadar süre uyarıyor? casio saat kullanıyorum ve 10 sn bence anlamsızca kısa.
  1. cihazda sesli alarm da var mı? yoksa sadece titreşim alarm mı? ya da aynı anda ikisi birden gibi bir profil?
  2. snooze alarm olayı var mı
  3. farklı uzunlukta titreşimler ayarlanabiliyor mu yoksa whatsappa da sms'e de çağrıya da aynı titreşimi mi ayarlamak zorundayız?

  Şimdiden teşekkür ederim.
  Pebble 2'lerin peşine düşmüşken bir ara bu cihaz ilaç gibi geldi (gibi)

 • Emre Akar @zurrani

  0. Cihaz alarm çaldığında ne kadar süre uyarıyor? casio saat kullanıyorum ve 10 sn bence anlamsızca kısa.
  1. cihazda sesli alarm da var mı? yoksa sadece titreşim alarm mı? ya da aynı anda ikisi birden gibi bir profil?
  2. snooze alarm olayı var mı
  3. farklı uzunlukta titreşimler ayarlanabiliyor mu yoksa whatsappa da sms’e de çağrıya da aynı titreşimi mi ayarlamak zorundayız?

  Şimdiden teşekkür ederim.
  Pebble 2’lerin peşine düşmüşken bir ara bu cihaz ilaç gibi geldi (gibi)

 • Emre Akar @zurrani

  pebble 2'lerin peşine düşmüşken ve dolar da almış başını gitmişken çok iyi oldu bu ürüne denk geldiğim. pebble2'yi hayallerimden bir süreliğine siliyorum, bu çok daha fiyat performans ve iş görecek bir saat.

  babamda tansiyon problemleri baş gösterdi. sürekli nabız takibi tıbbi olarak çok yüksek doğrulukla veri vermese de, yorumlanabilecek bir veri olması güzel olacak. bu cihaz anne babalarımız için de iyi bir teknoloji ürünü.

 • Firat Erdem @ferdem

  o zaman el bileğine değil de ayak bileğimize takmak daha mantıklı olmaz mı ? 🙂

 • Musa Ataseven @musaataseven

  Ürünü uzun süredir kullanıyorum. İzlenimlerimi paylaşmak istedim. Nabız'ı şimdilik sadece uyku ölçümünün daha sağlıklı olabilmesi için kullanıyorum. Onun dışında benim esas alma nedenim. Küçük çocuklarım olduğu için sabah kimseyi rahatsız etmeden uyanabilmekti. Bu cihaz bunu gerçekten çok iyi yapıyor. Peş peşe 1'er dk aralıklarla alarm kuruyorum. sıkıysa uyanma modu oluyor. Onun dışında telefonumu artık genelde sessizde bırakıyorum. Bu sayede gereksiz bildirimler için telefonumu elime almamış oluyorum. Gerekli bir bildirim geldiğinde veya telefonum çaldığında bileklik çok iyi titriyor bu sayede telefonuma bakıyorum. Şarj süresini iyi yönde çok etkiliyor bu olay. Hoşuma giden bir başka özelliği de uzun süre oturursan kalk bi tur at diyor 🙂 Uymazsanız bir şey olmuyor ama uyarsanız faydalı oluyor.

 • TSemih @tsemih

  Benim mi bandım 2.5 ay sonra nihayet geldi. Benim istediğim spor esnasında anlık nabız ölçümünü telefonumun ekranından görebilmek. Mi tools diye ücretli bir uygulama var. Parası önemli değil. Kullanan var mı ? Memnun musunuz? Anlık nabız ölümünü sorunsuz gösteriyor mu? Ücretli veya ücretsiz tavsiye edebileceğiniz bir uygulama var mı?

 • Emre Akar @zurrani

  ben sordum ben yanıtlayayım:

  0. kişiselleştirilebilir (mi band tools)
  1. sesli alarm yok
  2. kişiselleştirilebilir (mi band tools)
  3. kişiselleştirilebilir

 • bbora @bbora

  Merhabalar. Dün kullanmaya başladım mi band 2 yi xiaomi mi5 telefonumla birlikte.Behavior tagging denilen yani bu işte diş fırçalama, ayakta durma gibi hareketleri kaybettiğimiz seçeneğe girince geri sayım başlamıyor. 3 yazıyor ve kalıyor. Biraz araştırdım ve benim dışımda yaşayanlar var bu sorunu. Sizlerde durum nasıl bu sorunu yaşayan var mı?

  Birde son olarak kalp ritmi ölçmeyi mi fit programından yapınca ölçüm yapılan saat doğru görünüyor ama direk bileklik üzerinden ölçüm yapınca uygulama içinde baktığımda 1 saat ileri görünüyor ölçüm saati. Halbuki telefonun saati ile bilekliğini saati aynı ve zaman dilimi ayarları falan doğru. Bu neden oluyor bunu da çözemedim. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 • Burchan Gurses @semavi1151

  Spor yaparken anlık nabız ölçüp nabzıma göre kaç kalori yaktığımı söylüyor mu?