Gençler selam. Masaüstü bilgisayarımı satıp ikinci el mobil bir bilgisayara geçme planım var. Aklımda bir cihaz var fakat mesele o değil. Mesele kasayı kaç liraya satmam gerektiği. Benzer özellikte cihazlar sahibinden'de 2500 civarı gidiyor fakat bana bu fiyat fazla geliyor; ama yine de az fiyata da satmak istemiyorum. Şimdi özellikleri yazayım sizce ne olmalı ikinci el fiyatı bu kasanın:
-Core i3 6100
-MSI H110M PRO-VD
-Cooler Master Hyper 212 EVO
-Corsair Vengeance 2400mhz DDR4 2x8 16GB RAM
-Sapphire 2 GB R7 265
-Evga (serisini hatırlamıyorum ama giriş seviyesi olarak değerlendirebilirsiniz) 550W PSU
-Hi-Level 120 GB SSD
-WD Green 1 TB
-Aerocool DS CUBE Kasa

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çizgi Tagem @niyazi-saral yine bir güzellik yapmış. Boş disk fiyatına 1 TB disk içinde bütün eğitim içerikleri ile birlikte, yayınlanmış ve önümüzdeki iki yılda yayınlanacak bütün içeriğe buluttan erişim imkanı da sunuyor: https://market.cizgi.com.tr/product/education/tgm-HardCopy

Çizgi MARKET | Eğitim Ürünleri | Çizgi Tagem HardCopy

Çizgi Elektronik, Asus Anakart, Asus Ekran Kartı, Foxconn Anakart, Wibtek Anakart, Asrock Anakart, FSP ve Asus PC Güç Kaynakları, Asus Ağ Ürünleri, Asus DVD-RW, Asus Türkiye Distribitörü,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 2 senelik Lumia 525 macerama S7 EDGE alarak son vermek istiyorum. n11'de kuponlarla vs. 2450-2500 bandında alınabiliyor Samsung garantili ürünler. Sahibinden'de ise yerel telefoncuların benzer fiyatlarla ürünleri sattıklarını gördüm, bazıları faturası ile veriyor. Ama anladığım kadarı ile fatura sahibi kişi operatörden telefonu alıp bu kişilere nakit karşılığı satıyor. Sizce açılmamış olduğu durumda böyle bir işe girişip elden yerel kanallardan satın almak nasıl bir fikir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Emektar WD Black(500 GB) bilgisayarı kararsızlığa sürüklediğinden beri yeni bir disk arıyordum, elimde SSD de olduğu için WD Green 2 TB aldım ve Black'i bilgisayardan söktüm. Yaklaşık iki ay içinde bilgisayar açılmamaya, çok yavaş açılmaya, hatta -ve genellikle- açılıp diski görmemeye başladı. Aynı zamanda bilgisayara bağlı diğer emektar 1 TB Green'i de görmemezlik edebiliyordu. Hatta bir ara 1 TB Green'i yalnızca Disk Yönetimi'nde görebildim, neyse ki içinde veri bulundurmadığımdan biçimlendirip kullanabilir oldum. Uzun uğraşlar sonucu(kablo tak çıkar, yerlerini değiştir, harici ekipmanları çıkar vs.) yeni ve kararsız 2 TB Green'i Bilgisayarım'da görmeyi başarabildim, önemli verileri harici diske yedekleyip kalanını 1 TB Green'e attım. Her şey tamamlanınca bir test yapayım dedim, henüz yarısı bile bitmemiş olsa da sonuç ortada. Bu bitince 1 TB Green'e de yapacağım bakalım onda ne olacak. Siz siz olun her zaman yedekli çalışın diyerek sosyal mesajımı da ileteyim. Test bittikten sonra disk muhtemelen servisin yolunu tutacak. Şimdi bu bilgiler ışığında; sorunun(Bilgisayarım'da ya da Disk Yönetimi'nde diski görememenin) bu hatalı sektörden kaynaklandığını mı çıkarmalıyız, ve servisten bu konuda ne talep edebilirim? Teşekkürler. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • arandur @arandur

  Valla bu genelde başlangıç oluyor, sonra gittikçe bozulma hızlanıyor. Bu diskte önemli veri tutmayın derim. En azından başka diske de yedek alın.

 • Player 1 @player-1

  Geçmiş olsun. HDD Regenerator programı var, eğer kürek bulabilirsen badsector onarımını çok güzel halledebiliyor. Hatta ben, bir de üstüne zerofill çekmiştim, bayağı hızlanmıştı.

 • Buğra Ergün @bugraergun

  Teşekkür ederim 😀 Valla aldım yedeği zaten de tazecik diske böyle olması çok garip. Servis konusunda ne diyorsunuz, hallederler mi? En son çare kendim halletmeye çalışacağım artık program tavsiyesi için de teşekkür ederim.

 • Buğra Ergün @bugraergun

  Son durumu yazmayı unutmuşum profilimi kurcalarken gördüm; tarihe not etmek adına hortlatıyorum konuyu. Ürünü aldığım yere yolladım başka bir disk geldi fakat o da 5400 rpm olan modeldi(herhalde çakmayacağımı sandılar), onu da hiç açmadan geri gönderip para iadesi aldım. Hard disk alırken paraya mümkünse kıyın; iyisini bilindik yerden alın. Diğer türlü benim gibi tasarruf ettim derken telafisi olmayan sorunları da satın almış olabiliyorsunuz böyle.