14'de faiz kararı var. Beklentileri alalım arkadaşlar.

Değiştirmez diyorum ben.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Yıl 2092 son ölümlü 118 yaşına girmiş. Ölüme çare bulunmuş. Dünyada normal yollarla ölecek olan son kişi olarak bir kişi kalmış.
Mr. Nobody güzel ve biraz karmaşık bir film.
Biraz Wes Anderson havası filmin, biraz da Amélie. Tavsiye edeceğim bir film izlemenizi öneririm.
@tarikkaya

https://www.imdb.com/title/tt0485947/

Mr. Nobody (2009) - IMDb

Mr. Nobody: Directed by Jaco Van Dormael. With Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger, Linh-Dan Pham. A boy stands on a station platform as a train is about to leave. Should he go with his mother or...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

british suç dizileri sevenler izleyebilir... güzel dizi ama ilk 2 sezon su gibi akarken, 3 sezon bildiğin nuri bilge ceylan filmleri gibi. akmıyor işte 😀
https://www.imdb.com/title/tt2294189/

The Fall (TV Series 2013–2016) - IMDb

The Fall: Created by Allan Cubitt. With Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi. A seemingly cold but very passionate policewoman goes head to head with a seemingly passionate...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününEskiFilmi #4HitlikFİlmdir

Sinyal (2014) ‧ Bilim Kurgu/Gerilim ‧ 1 saat 37 dakika Bir arkadaş grubu hacker olarak takılmaktadır. Araba ile Nomad denen korsanın IP adresini takip etmektedirler. Araba ile tesbit ettikleri IP konumuna giderler ve buldukları harabe izbe bir evdir. Ve olaylar başlar. Çekim kalitesi anlatımında sıkıntı olsada biraz amaçsız buldum konuyu. Daha iyi anlatılabilirdi. Çok dolgu sahnesi ve manasız ağır çekimleri ülser etsede Laurence Fishburne hatrına iyi puan veriyorum.

Filme 10 üzerinden 8 veriyorum. Boş zamanda izlenebilir.
TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Panoya aidat borcu yazan apartman yöneticileri dikkat… Mahkemelik olabilirsiniz!
https://www.diken.com.tr/panoya-aidat-borcu-yazan-apartman-yoneticileri-dikkat-mahkemelik-olabilirsiniz/

Panoya aidat borcu yazan apartman yöneticileri dikkat... Mahkemelik...

Denizli'de, profesyonel site yöneticiliği yapan Nail Çapar, bir sitede, apartmanların panosuna geçmişten kalan aidat borcu bulunanların isimlerini ve borç miktarlarını içeren duyuru asınca...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 37
 • Johan @johan28

  Tak diye mahkemeye verip icralık olduktan sonra da keşke listeye yapsalardı derler. Benim oturduğum yerde günlük faiz işliyor direkt takır takır

  • yah erşeyim yah içim @sormadunyamnebicim

   Bu dava eden arkadaş, dünyadaki tüm duyuru panolarına dava açsın bence. Sonuçta bilgilerimiz teşhir ediliyor. Nerde oturduğumdan, sınavdan kaç aldığıma kadar. Benim faturamda teşhir ediliyor, kutuya atıp kaçılıyor.

  • Johan @johan28

   @gordonfreeman oo neler neler var ki, okul 10 yıla uzamasın diye uğraşmıyorum bizim uluslararası ilişkiler ofisi bir çok bilgiyi liste yapıp herkese mail atmış yanlisljkla . Yani alakalı alakasız kişiler görmüş, bu tarz bir olayda dava açsa biraz daha manalı olur. Şimdi bir con borç sahibine sorsan faiz veya icra yerine adını yazmasını tercih ederler herhalde. A

   Faturayı da getirip posta kutularına asiyorlar dediğiniz gibi bir çok yerde ifşa olan belgeler. Ya gerçekten durumu olmayanla keyfi ödemeyen de ayrılamiyor.

 • Batuhan @achfighter

  Her apartmanda olduğu gibi bizde de vardı. Aidatı ödemez ama bakarsın evine 65" televizyon alır.

  Senin fakir ya da zengin olman beni ilgilendirmiyor. Herkes ödüyorsa sen de ödeyeceksin ama burası Türkiye tabi neyse.

  Pişkin insanlar her zaman olmuştur, olacaktır da.

 • qubit @qubit

  Zor bir konu. Öncelikle bu bir kişisel bilgi mi? Evet kişisel bilgi: ulu orta kargocusu, bayrama geleni gideni herkes görüyor. Bazı listelerde bakıyorsun dairenin su tüketimi bilgisi bile var. Yahu bunu yazmayın diyorsun, anlayan olmuyor. Bunlar doğru değil. 80 milyonda bir kişi çıkmış hakkını aramış. Tabii bu dava en az 4-5 yıl sürer, Yargıtay'a gider.

  Diğer yandan bu bilgi diğer apartman sakinlerini de ilgilendiren bir bilgi, sonuçta bir ortaklıktan bahsediyoruz. Kolay bir konu olduğunu sanmıyorum. Fakat apartman kapısında ilan etmeye de gerek yok. Apartman yönetim kurulu diye bir şey var, ya da yıl sonu raporu var. Buna yazarsın.

  Kişisel olarak bu bilgilerin duyurulmasının yanlış olduğunu yıllardır söyleyen birisi olarak sevindim. Kişisel veri kavramını bilmeyen bir toplumuz, şimdi yığınla apartman yöneticisi bu haberi okuyup ayılacaktır. İyi olmuş. Fakat bu apartman hayatı sorunlarından sadece bir tanesi. Genel olarak sistemde ciddi hatalar var. Onları ele almadan iş zor.

 • RockandRage @rockandrage

  Yönetici olarak tüm site sakinlerinden yazılı evrak alacağım, Bu listenin asılmasına dair. Kafama yatmayan diğer bir konu ise yönetici mülk sahiplerini temsil ediyor. Neden tüm mülk sahiplerine dava açılmıyor. Bu listelerdeki borç kişinin yöneticiye olan borcu değilki. Site yada Apartmanın mülk sahiplerine olan borcu. Yönetici sadece temsilci. Bu sorumluluğu tüm mülk sahipleri üstlenmeli. Dolayısı ile bu borç kişisel olmuyor. Sizin bir zümreye karşı olan borcunuz. Sizinde borçlu olduğunuzu bu zümredeki herkese haber vermeniz gerekiyor yada sizin adınıza temsilci bu zümreye bilgi veriyor. Tüm mülk sahipleri sosyal mecralardan kimin ne kadar borcu var dediğinde bu bilgiyi kişisel bilgi bunu veremeyiz deme şansımız yok. Bu durumda ifşa olmuş olmuyor mu ? Bazı şeyler gelenek haline gelmiş. Yöneticide bu geleneği devam ettiriyor.

İlk sezonu bitirdim, baya sarıyor güzel diziymiş.
Favori karakterim yüzbaşı bu arada.. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilim kurgu, fantastik ya da aksiyon odaklı dizi önerebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

#dizi #skyDizileri #AlmanyaDizileri
"hausen"
Konu : Kısa süre önce eşini kaybetmiş ve yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyaç duyan bir baba köhne bir sitenin yöneticisi olarak işe başlar. Taşınmalarının ardından yeni evlerinde uğursuz bir şeylerin olduğunu hisseden genç Juri, binanın etkisi altındaki babasına ve eve karşı komşuları bir araya getirmelidir.

Bein'den izlenebilir.
Dizi hakkıında pek bişey söylemem mümkün değil, daha ilk bölümü izledim ama atmosfer çok değişik olmuş. Işıklandırmalar çok iyi, mekan tasarımları 10 dakika içinde insanı boğacak kadar kasvetli. Korku-gizem temalı bi dizi sanırsam ve de yakın gelecekte geçiyor. Öyle bir binada yaşamak isterdim doğrusu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap