Selamlar arkadaşlar. Babannem çok yaşlı ve ince sesleri duyamadığı için zil sesini dumuyor. Kapı tokmağını duyuyor mesela. İnternette asla kalın bir kapı zili bulamadım. Hep kanarya bilmemne. Ha bir de işte kablosuz ziller vs yok akıllı bir şeyler vs var da onlar hem sorunumu çözer mi bilmiyorum hem de ihtiyaç yok zilin kablosu şeyi var yeri hazır takılacak bağlanacak tamamdır.

Böyle bir konuda yardımı olacak bir fikri olan var mı? Şimdiden tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

#TeknoYardım #KahretsinYaslandikBe

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

iOS Whatsapp’ta görüntülü mesaj özelliği sessiz sedasız kalktı sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Çıldıracağım artık. 1 ay olacak artık neredeyse, bilgisayarım her kapanışta güncelleştirmeler yükleniyor bilgisayarınızı kapatmayın diyor ve yaklaşık 45 dkda kapanıyor. Bir güncelleme ise yüklenemiyor Windos Update kısmında %25'te takılı kalıyor her seferinde saatlerce de açık olsa farketmiyor. İnternette baktığım bazı şeyleri denedim olmadı hizmetler bölümünden şunu aç bunu yeniden başlat vs. Olmuyor da olmuyor. İşletim sistemim Windows 11.

Edit: Cözüldü, ayarlardaki kurtarma bölümünden dosyalari sakla diyerek windows’u yeniden yükledim, internet üzerinden yeniden indirdi ve yükledi. Sorun düzeldi. Dosyalar silinmedi sadece programlari yeniden kurmak zorunda kaldim, temiz formata göre cok cok isim kolay oldu. Güncelleme vs de gelmedi büyük veya driverlar da gitmemis. Arka planim bile ayni duruyordu.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Iyi aksamlar TS ailesi. Abimin oglu oldu 40 günlük oldu. Ben de hediye olarak bu telsizler oluyor onlardan mi alsam diye düsündüm. Kamerali daha da iyi olabilir belki ama tecrübesi olanlar paylasirsa sevinirim. Öneriniz var midir?

#bebek #Hediye #telsiz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Acer Aspire 15 laptopu söktüm ve bos slota ram, bir de hdd cikarip ssd taktim son olarak da termal macun degistirdim. Aciyorum yok kesinlikle görüntü vermiyor birak biosa girmeyi hata bile göremiyorum ekran hic gemiyor calismiyor. HDMI taktim görüntü yok. ( zaten bos ssd isletim sistemi yok ) sonrasinda eski hdd de taktim yok görüntü hicbir türlü. Not: PC calisiyor ekran calismiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

27.12.2022 tarihinde pasaport başvurusu yaptım. Hala gelmedi. Bu tarz bir durum yaşayan ya da duyan var mı? Aradım 1 ay önce aciliyet bildirdim fakat yine de yok. Aralık ayında çok yoğun başvuru oldu dedi telefondaki adam. Doğrudur ama bu kadar da uzar mı yahu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Yurtdışına uzaktan iş yapanlar ödemeyi nasıl alıyorlar bilgisi olan veya öneri vermek isteyen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Merhabalar. Benim laptopumda şöyle bir sorun var, pilinin yüzdesini tam ölçemiyor. Mesela %30 ile kapattığımda ve sonrasında açtığımda direkt şarj yok diye kapanıyor açılır açılmazveya hiç açılmıyor, açtığımda ise %0 ile açılıyor. %60'a kadar şarj etme kilidi koydum ve bu şekilde %0 yaptığında şarj ettim %60'da kilitledi kesti şarjı. Sonrasında kapattım ve ertesi gün önce şarja bağladım sonra açtım ve %87 gözüküyordu şarj. Çünkü zaten %0 olmayan şeyi %0 olarak varsayıp %60 doldurdu. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Merhabalar herkese iyi akşamlar. Windows Update'de bana MSI'dan firmware güncelleme gelmiş. BIOS'umu da yeni güncelledim yani güncel. Bu firmware güncellemesi de isteğe bağlı güncellemeler bölümündeki sürücü güncellemelerinde çıkıyor. Seçiyorum, indir ve kur diyorum fakat 2 sn hemen geliyor indirmeye ve yok oluyor sistem güncel yazısı çıkıyor. Tekrar güncellemeleri denetle dediğimde ise hala isteğe bağlı güncellemelerde gözüküyor ve hiçbir yükleme değişiklik bir şey olmuyor bilgisayarda. Bu nedir? BIOS güncellemem yeterli değil midir?

Bir de VBIOS diye bir şey duydum fakat ne firmware adı altında ne de VBIOS adı altında hiçbir şey yok MSI sitesinde benim modelde. Sadece BIOS ve driver bölümleri var. Bunlar hakkında bilgisi olan var mıdır?

MSI PULSE GL76 11UEK

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap