Bosch için video mülakata girdim ve reddedildim. Bana göre ingilizcem anlaşmak için oldukça yeterli ve konuşurken çok düşünerek konuşmuyorum hızlı sayılırım fakat akıcı değil biraz tutuk tutuk tabii. Bu yüzden mi reddedildim yoksa verdiğim cevaplardan dolayı mı bilemiyorum. Kendinizden bahseder misiniz sorusuna ben sadece kendi özelliklerimi ne sevdiğimi vs söyledim CV'yi tekrar etmeyin diyor bazıları çünkü, ama hata mı ettim şurada çalışıyorum şunu yapıyorum demeyerek bilmiyorum bu büyük bir eksi olmuş olabilir. 20dk civarı sürüyor ve internette fazla zorlanılmadığını gördüm genel olarak.

Maalesef reddedilmem beni üzdü. Bu konuda daha önce tecrübe edinmiş arkadaşlar var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 26

Yeni aldığım (2 haftalık) laptopta aida64 %1 aşınma gösteriyor ve pil %94 eşiğini geçmiyor uzun zamandır şarjda olmasına rağmen. İlk açtığımda vs %100 görmüştüm diye hatırlıyorum şarj ettiğimde ama. Yazılımsal bir sorun olabilir mi şu an burada?

Edit: pil yeni diye sanırım öyleydi birkaç doldur boşalt sonrası aşınma %0 göstermeye başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

nosyazilim vb alışveriş yapmam güvenli mi? Windows10 ve Office 2019 alacağım da. Böyle kullanan bayağı var sanırım? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI laptop aldım, freedos, açtığımda windows kurulumu için kurmama izin vermiyor 3 bölüm var diskte birisi driver ismiyle ayrılmış komple diski silmek istemedim o yüzden. Bunun nedeni ve çaresi nedir bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni mezun için sizce kurumsal bir iş yerine girmek mi yoksa yeni kurulmuş küçük, fakat insanlarından dolayı büyüme olasılığını gördüğünüz bir şirkette tamamen sorumluluk almak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • seckyn @seckyn

  Kurumsal da çalış daha iyi bana göre.
  Yeni açılan küçük yerler tam bir emek sömürüsü. Çalışırsın işleri yoluna koyarsın bir bakmışsın o işveren tanıdığın kişi değil artık. Bunca yıl boşuna mı uğraştım dedim sadece. Aynı kazığı 3 kere yedim oradan biliyorum 😂

 • Agab @agab

  Küçük şirkete girdim. Hayatımın en büyük pişmanlığı oldu. Geçmiş durumlarımdan görebilirsin. Maaşı iyi falan diye küçük şirketi tercih etme. Biraz daha az olsun ama kurumsal olsun.

 • Coppermine @coppermine

  Mesleğinize ve gelecek planlarınıza göre değişir. Ben makine mühendisiyim, mezun olduğumda yeni kurulan bir firmada teknik servis kısım sorumlusu oldum (tek bendim) 2 ay Taiwan’da makinelerin kursunu aldım, Türkiye’de bayii ve servis eğitimlerini verdim, tüm Türkiye’de makinelerin kurulumlarını üstlendim, teknik çevirileri ve yedek parça gereksinimlerini tuttum. Orada 3 yıl çalıştım ve bu esnada da İşletme yüksek lisansı yaptım. 3 senenin sonunda askere gittim ve döndüğümde sadece belirlediğim sektörlerdeki seçtiğim kurumsal firma ilanlarına başvurup artık kurumsal hayata atıldım. Halen kurumsal hayattayım ve bir Alman şirketinde Almanya’da çalışıyorum. Geri dönüp baktığımda iyiki o ufak patron şirketinde çalışmışım diyorum.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Komutandan komutana değiştiği gibi patrondan patrona da değişebiliyor. İyi patronlara denk gelmek lazım.

  • Coppermine @coppermine

   @lterlemez kesinlikle öyle. Ben o patronumu, kurumsal firmalara yaptığım iş başvurularımda referans olarak yazmıştım hatta.

  • Yılmaz @yilmazarslan

   Ben de yeni mezun bir makine mühendisiyim. Şirket elektronik parça üretiyor radyo dalgaları üretecek, radar gibi yerlerde kullanılacak parçalar yapıyor vs fakat benden bunları tasarlamam isteniyor. Aynı zamanda üretimden de sorumluyum elbette yakından takip edeceğim fakat cnc vs makineler olmadığı için dışarıdan üretimi kontrol ve takip yapacağım. Daha yeni mayıs ayında kurulmuş bir şirket, kurucuları sektörde çalışmışlar daha önce.

Balıkesir’de yaşıyorum ve gökyüzünde grup halinde 3-5 kırmızı ışıklı cisimler grubu gördüm, çok hızlı uçuyorlardı dolayısıyla nispeten yakınlar ve hayal meyal şekilleri belli oluyor gibiydi ve kanat çırpmayan kuşlar gibiydi sanki hareket göremedim ama yuvarlak da değil gibilerdi. Akla en yakın açıklama drone ordusu olduğu fakat yine de çok merak etmedim değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Ford Otosan İngilizce mülakattan olumsuz cevap aldım ve çok üzüldüm. Konuştum aslında fakat akıcı değilim demek ki akıcı arıyorlar diye düşünüyorum. Acaba geliştirmeme yardımcı olacak fikirleriniz var mıdır? Malum gidip yerinde pratik yapamıyoruz fakat internet gibi de bir nimet elimizin altında. Akıl alayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • Yılmaz @yilmazarslan

  Yani önceki 2-3 aşamayı geçtim ve daha yeni link bağlantısı yollandı. Sonuncusunda İngilizce muhabbet edildi arandım da ve ertesi gün ilginiz için teşekkür ederiz diye mail geldi. Dolayısıyla evet İngilizce yetersiz ama daha doğrusu benim pratiğim az ve 2 senedir neredeyse hiç konuşmuyor pandemiden sonra yani pratik yapsam İngilizcede büyük problem yok da işte.

 • Yılmaz @yilmazarslan

  Evet Cambly düşündüm ben de fakat gerçekten pahalı, bakalım arkadaşla beraber konuşup belki pratik yapmaya çalışabilirim. Arçelik vs başvurucam daha sonuçta bari onlarda elenmeyelim şu İngilizceden..

 • Ömer Suver @omer-suver

  Merhaba, İngilizce sözlü mülakata girdiğinizi yazmışsınız, hangi soruların sorulduğunu hatırlıyorsanız yazabilir misiniz acaba ?

 • Yılmaz @yilmazarslan

  @omer-suver muhabbet halinde dediğim gibi, herkeste değişebilir muhabbetin akışına göre ama genel olarak ne yaptığın, kim olduğundan bahset, hayallerin hobilerin sevdiğin film kitaplar ve onların ne anlattıkları ayrıntıları vs gibi tamamen günlük hayatta birisiyle tanışsan ayaküstü edebileceğin sohbetler. Tamamen günlük hayattan, niş konulardan uzak seni konuşturmaya çalışıyor genel muhabbetler ile ve akıcılığa ve kendini ifade yeteneğine bakıyor.

Monster, i5 11400H ve 3050 Ti Max-Performance iyi bir ikili olur mu sizce? Yanına da 16GB (2x8) ram.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 29

Sizce tüm kişisel hesaplarımın vs. sahibi olan mail adresimi iletişim maili olarak bloğuma, LinkedIn’e ne bileyim herkese açık şekilde paylaşmamın bir sakıncası olur mu acaba? Aslında öyle olmasa, farklı mailler olsa daha iyi gibi geliyor bana ama eğer çok da önemli değilse tek mail daha kolay elbette.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Keşke Teknoseyir de ileri web uygulaması (progressive web app) özelliği kazansa, uygulama gibi indirsek kullansak. Güzel olur bence hiç uygulama olmamasına göre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap