#akış #TeknoYardım Chrome'da tam ekrana geçince çıkan uyarıyı kapatmanın yolu var mıdır? İçerik ayarlarında kapatma seçeneği olduğunu okudum eski makalelerde fakat bu yeni sürümlerde mümkün değil sanırım. Linux Mint kullanıcısıyım bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Netflix tarayıcıdan izlerken bazı filmlerde çözünürlüğü 853x480'e kitliyor, üstüne çıkmıyor. Linux Mint ve Chrome kullanıyorum, bir chrome eklentisi ile 1080p izleyebilmekteyim diğer içerikleri. O eklenti de olmasa 720p izlerdim ama bu 853x480 ayrı bir olay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 28

#TeknoYardım Roku Streaming Stick aldım ve firefox uygulamasına sahip olması hoşuma gitti, android firefox ile izlediğin videoyu ekrana aktarabiliyorsun fakat hemen hiçbir video türü desteklenmiyor.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/use-firefox-android-send-videos-your-roku

Burada önemli nokta şu ki; olay dosya transferi değil, bir kez video ekranda başladıktan sonra telefona ihtiyaç kalmıyor. ChromeCast için de varmış android firefox'ta bu olay fakat bu haliyle kimin işine yarar bilemem.

Use Firefox for Android to send videos to your Roku | Firefox for Android Help

Firefox for Android now lets you send videos to your Roku so you can watch them on your TV.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Xiaomi Mi 6’ya miui 10 güncellemesi yaptım. Her sabah saat 10'da ses çıkartıyor telefon artık, saat bildirimi gibi bir şey olsa gerek. Ayarlarda da bulamadım nasıl kapatırız bilen var mıdır?

*Ayrıca tema olarak MINIMO diye bir tema kullanıyordum, güncellemeyle varsayılana döndü. Temama geri dönmeye çekiniyorum uyumsuzluk çıkabilir diye, tema deneyen var mı yeni sürümde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"2018 küçük telefonların öldüğü yıl mı olacak?"

Bence orta boy telefonlar da öldü 🙂

Piyasa fırıncı küreklerine kaldı.

Will 2018 be the year small phones die?

Are we close to witnessing the death of small phones?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#yardım Tp-Link RE200 v1 menzil artırıcı aldım, sadece ethernet ile kullanmak istiyorum wireless sinyali yaymasın istiyorum fakat kablosuzu iptal etme seçeneğinin olmaması beni afallattı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

#TeknoYardım #turknet paketimi 75 mbit'e çıkarmama rağmen 20 mbit civarı hız alıyorum diye yakınmaktaydım fakat sorun bendeymiş. Modemden kablosuz 5ghz olarak bir ağ yarattığımda 54 mbit hız alabildim, fakat 5ghz'nin de sinyal gücü çok düşük ve benim menzil artırıcım 5ghz destekli değil.

Ben 2.4 ghz ve 5 ghz'nin farkının daha yüksek hızlarda ortaya çıktığını sanıyordum. 20-50 gibi bir fark beni şaşırttı. Kanal kurcalaması falan mı yapmak lazım acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • Yukare @yukare

  https://youtu.be/5WVZWIB5BCA
  Şuradaki programa göre kanal ayarlaması yapın bence.

 • ad33p @ad33p

  Modemin kablosuz ayarlar kısmından 2.4ghz için 40mhz aralığına geçin, o da modem ile olan hızınızı arttırır.

 • Eser @weltschmerz

  Kablosuz ayarlarımı kurcalamaktayım, sonucu buraya yazarım.

 • TwoCenk @twocenk

  Ben mi yanlış anlıyorum diye soru sorucam, şimdi siz 75 yerine 20 aldığınızı söylüyorsunuz. 5ghz bandı ile 50 aldığınızı. Kablo ile bağlanmadığınızı doğru mu bunlar?

  • Eser @weltschmerz

   Doğru, eklediğim resimde de göreceğiniz gibi modemin gösterdiği maksimum hız 58 mbit yani paketimin 75mbit olması 75 beklentisine girmemi sağlamıyor. Ben hesabımı 58 üzerinden yapıyorum.

  • TwoCenk @twocenk

   @weltschmerz Şimdi, 5ghz ve 2.4 ghz Hızları ve mesafeleri farklı 2 farklı kablosuz ağ bağlantısı. 5ghz hızlı ama mesafesi az, 2.4ghz yavaş ama mesafesi yüksek bir tip. 2.4ghz çok kullanıldığı için parazitlerden daha çok etkilenir. Bunlardan yola çıkarsak uzakta 2.4ghz'dan farklı bir çözümünüz olamaz. Anten gücü falan çok etkili değildir bu hızlara. En büyük etken 2 cihaz arasında kalan şeyler. Duvar, dolap gibi şeyler bu mesafeyi inanılmaz etkiler. Öncelikle bu konuyu araştırın. Sizin durumda bir veya daha fazla accsess point ve router ile çözmek dışında bir şey yapamazsınız. Buna ek olarak Paketiniz 58Mbitte çok sınır bir SNR değeri alıyor. 0-7 arası internet bağlantısı olmaz 7-10 arası kalitesi bir bağlantı, 10-15 arası ideal, 15+ güzeldir. Bu değer internet hızınır arttıkça düşer. Sizin 8 olduğundan hattınız 58 yerine 50-45 seviyelerine tanımlı yapın. Daha kaliteli bir internet bağlantınız olur.

#Turknet paket yükseltmesi yaptım ve bugün 35 mbit'likten 75 mbit'lik pakete geçmiş oldum. Fakat şu anki hızım tatmin edici değil. Modem değerleri beni umutlandırmıştı oysaki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet YAPA altyapısında olmayanlara ayda 15 lira farkla 100 mbit verecekmiş diye duydum. Benim modem ve hız değerlerim resimlerde mevcut, sizce bu yükseltme bana yarar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9