#TeknoYardım

UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) alma niyetindeyim. Masaüstü pc ve monitörümü 15 dakika idare etse yeter. Var mıdır tavsiyeleriniz? Ve Line Interaktif olması ne demektir?

Bütçe olarak 500 lira düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Yeni aldığım pc'de açılışta bu hataları almaktayım. Sonrasında Linux Mint 20.1 sorunsuzca açılıyor olsa da bu uyarılardan kurtulmak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 yıl güvenlik güncellemesi desteği planlanıyormuş Snapdragon 888 ve ilerisi için. Bu süreyi de az bulan sadece ben miyim? Bu kadar model çıkaracağınıza eski modellerinize sahip çıkın.

https://www.androidauthority.com/google-qualcomm-extend-android-updates-for-snapdragon-1186099/

Google, Qualcomm make it easier to update Android phones with Snapdragon chips

Your phone is more likely to get OS and security updates — up to four years' worth.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Hocam bu bahsettiğiniz şeyler Android'in eksiği değil, avantajı. Bunlar sayesinde 100 dolara bile Android telefonlar var, 200 dolara gayet düzgün cihazlar var. Bu esneklik olmasaydı piyasada sadece Apple ve ona benzer yine ortalama 700 dolara telefon satan firmalar olurdu, dolayısıyla akıllı telefon da bu kadar yayılmazdı.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  @orcun Valla hocam kişisel beklentilere bağlı bunlar. Daha yeni başımıza geldi. Eşime bir heves iPhone 12 aldık, kısıtlamaları yüzünden illallah etti, ona yardım etmeye çalıştıkça ben de şaşırdım saçmalıklara. Bildirim yönetimi gibi temel bir konu bile rezalet. Zil sesi, bildirim sesi vs ayarları aşırı basitleştirilmiş, kendine uyduramıyorsun. 2 hafta sonra sattık, gittik yarı fiyatına Note 10 aldık. Eşim çok memnun. Kullanmak istediği her uygulamayı kullanıyor. Samsung buna 3 nesil güncelleme garantisi de verdi. Ondan önce 3 yıl kullandığı ve kırılan Note 8 de son ana kadar güvenlik yaması aldı. Bu güncelleme konularında garip bir fetiş var. O Note 8 üçüncü kez kırılıp tamir edilemez hale gelene kadar yağ gibi akıyordu, güvenlik yaması da günceldi, daha ne. Ha bu arada bir de millette bir iPad övme merakı var ki onun da abartı olduğunu anladım. Şirket iPad Air 4 verdi, 2 haftadır kullanıyorum. Kusura bakmasın ama geçen senenin modeli Tab S6'nın yanında bu iPad gitsin kumda oynasın. Hele iş kullanımında, o bildirimleri karmakarışık ve upuzun bir liste halinde gösteriyor ya, olacak şey değil. iOS eleştirirken kendim yakın zamanda denemediğim için temkinli konuşurdum ama iPhone 12 ve iPad Air 4'ten sonra gördüm ki hiç müsamaha göstermeye gerek yok.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  @orcun Aman bana iPad'de gesture deme 🙂 Bence berbat, berbat ötesi. Bir kere geri gitme jesti kimi yerde var kimi yerde yok. App Store'da Twitter'da var ama ayarlar ekranında yok, illa yukarıdan butona dokunacaksın. LinkedIn'in kimi yerinde çalışıyor kimi yerinde çalışmıyor. Böyle tutarsız şey olmaz. Tam Twitter'da alışıyorum böyle geri gitmelere falan, sonra bir sebeple cihaz ayarlarına giriyorum, geri gitme jesti yok. Bildirimleri açmak istersen parmağını yukarıdan aşağıya ekranın ortasını geçene kadar kaydırman gerekiyor, üçte birinde falan bırakırsan panel geri kapanıyor. Bu nasıl saçmalık yahu, niye taa aşağıya kadar gitmem gerekiyor ki 🙂 Benzer durum iPhone'da da vardı, ekran kilidini açacaksın, aşağıdan yukarıya en az yarıya kadar kaydırman lazım parmağını. Kendi kullandığım Note 20 Ultra ve Tab S6'da jestler hem çok tutarlı hem de çok düzgün çalışıyor, hiç sürpriz yapmıyor. Belki alışma meselesidir diyerek kendi tabletimi kaldırdım sadece iPad'i kullanıyorum ama yok, bahsettiğim saçmalıklara alışamadım henüz. Ha alışırım, insan kötü tasarlanmış şeylere de alışır, ama daha iyisinin var olduğunu biliyorsan hep küfredersin. Oyun pek oynamam, o yüzden onunla ilgili yorum yapamayacağım. Ha ama çok övülen şeylerin bile pek matah olmadığını gördüm ya, o Arcade de söylendiği kadar değilse şaşırmam. iPad yormuyor, uğraştırmıyor demişsin de, hocam Android de yormuyor yahu 🙂 Bilakis sen nasıl istiyorsan öyle çalışıyor. Seni kendine uydurmuyor, asıl yormayan şey budur. Sen de biliyorsun Android'i.

  Ya bir de şu kasma muhabbetini kapatsak, o kasma işleri biteli 6-7 sene oluyor 🙂 Sırf meraktan orta seviye cihazlar da kullandım ben, Mi A1 ve A2 mesela. Ne kasma ne başka bir sorun. Şirket telefonu olarak A5 2017 kullandım, hiç kasma falan olmadı. Süper hızlı değildi ama takılma falan da yoktu. Şimdi A51 geldi, o da öyle, mis gibi cihaz. Bitti o kasma işleri. Ha bu arada iPhone kullanıcısı her sene yeni sürümü alsın diyor demişsin ya, telefondaki iOS versiyonu kaç desen en az %70'i bilemez, kalıbımı basarım 🙂 Hani 14.3 falan demesin, 14 desin kabulüm. (Versiyonu bilmeme durumu Android kullanıcısı için de geçerli, ortalama kullanıcı bilmiyor bu detayları, ilgilenmiyor, normal)

#teknoyardım Huawei Freebuds3 kablosuz kulaklığımı Xiaomi Mi 6 şarj cihazımla şarj etsem zarar verir miyim sizce? Kulaklığın kutusundan type c usb kablosu çıktı, onunla şarj ediyordum şimdiye kadar fakat takılı durumdaki telefon şarj aletime bağlamak daha cazip geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım Xiaomi Mi Box s cihazımı, Xiaomi mi 6 telefonumda kurulu gelen uzaktan kumanda uygulamasıyla kontrol etmeyi başaramadım. Bu sorunu yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yabancı bir oyun sitesinde ülkemin adını böyle bir haberde mi görecektim?

" Türkiye'de Xbox Series X göz yaşartıcı seviyede pahalı "

https://www.purexbox.com/news/2020/10/gulp_the_xbox_series_x_is_eye-wateringly_expensive_in_turkey

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım Twitter'da birisi yeni birini takip etmeye başladığında haberdar olmak mümkün mü? Var mıdır bunu sağlayan bir servis?

Mesela ben xbox hesabıyla ilgiliyim diyelim, bana uyarı gelecek ve diyecek ki @xbox @xiaomi'yi takip etmeye başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap