#TeknoYardım Dell Inspiron 5110 dizüstü bilgisayarımın hdmi çıkışını intel mi yoksa nvidia grafik kartı mı kontrol etmektedir? Bilgisayarımda 2 grafik çipi mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım Çift HDMI girişli bir monitör alıp laptop ve xbox ile kullanma planım var. Her defasında kaynağı değiştirmem mi gerekir yoksa monitör sinyal gelen portu algılayıp onun görüntüsünü mü getirir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Monitörde zaten kaynağı değiştiren tuş oluyor. O tuş ile hdmi 1 hdmi 2 vga dvi neyse aralarında geçiş yapabiliyorsun. Veya atıyorum pc uyku modunda bağlı ama o arada konsolu açtın ilk kaynak hangisiyse açık olan onu açar monitör, sonra diyelim konsol kapatıldı pc uyku modunda ama uyandırdın o zaman pc neye takılıysa ona geçer.

  • Erdinç B. @erdincb

    Monitöre göre değişir. Güncel bir model varsa genelde hangi kaynak aktif olursa onu görüntüler, diğerini sonradan açtıysan tuşla geçersin.

  • Joe @joe

    İkisi aynı anda açıksa geçiş yapman gerekiyor. Ama tek makina açtığında hangisi açıksa monitor onu algılıyor.

IMDB Top 250 TV listesine giren en güncel 6 dizi de Netflix'e ait. Biraz altlarda Sacred Games, The Punisher, Mindhunter, Dark diye de gidiyor. Yine de bir LOST bir GAME OF THRONES ayarında ses getiren bir dizi yapamamış olmaları düşündürücü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım Chrome'da tam ekrana geçince çıkan uyarıyı kapatmanın yolu var mıdır? İçerik ayarlarında kapatma seçeneği olduğunu okudum eski makalelerde fakat bu yeni sürümlerde mümkün değil sanırım. Linux Mint kullanıcısıyım bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Netflix tarayıcıdan izlerken bazı filmlerde çözünürlüğü 853x480'e kitliyor, üstüne çıkmıyor. Linux Mint ve Chrome kullanıyorum, bir chrome eklentisi ile 1080p izleyebilmekteyim diğer içerikleri. O eklenti de olmasa 720p izlerdim ama bu 853x480 ayrı bir olay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 28

#TeknoYardım Roku Streaming Stick aldım ve firefox uygulamasına sahip olması hoşuma gitti, android firefox ile izlediğin videoyu ekrana aktarabiliyorsun fakat hemen hiçbir video türü desteklenmiyor.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/use-firefox-android-send-videos-your-roku

Burada önemli nokta şu ki; olay dosya transferi değil, bir kez video ekranda başladıktan sonra telefona ihtiyaç kalmıyor. ChromeCast için de varmış android firefox'ta bu olay fakat bu haliyle kimin işine yarar bilemem.

Use Firefox for Android to send videos to your Roku | Firefox for Android Help

Firefox for Android now lets you send videos to your Roku so you can watch them on your TV.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Xiaomi Mi 6’ya miui 10 güncellemesi yaptım. Her sabah saat 10'da ses çıkartıyor telefon artık, saat bildirimi gibi bir şey olsa gerek. Ayarlarda da bulamadım nasıl kapatırız bilen var mıdır?

*Ayrıca tema olarak MINIMO diye bir tema kullanıyordum, güncellemeyle varsayılana döndü. Temama geri dönmeye çekiniyorum uyumsuzluk çıkabilir diye, tema deneyen var mı yeni sürümde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"2018 küçük telefonların öldüğü yıl mı olacak?"

Bence orta boy telefonlar da öldü 🙂

Piyasa fırıncı küreklerine kaldı.

Will 2018 be the year small phones die?

Are we close to witnessing the death of small phones?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12