Netflix'e yeni eklenenleri takip edebilir, imbd puanına göre sıralama yapabilirsiniz. Hoşuma gitti. #YararlıSiteler

https://turflix.com/

Netflix Türkiye - Film ve Dizi Listesi | Turflix

Türkiye Netflix'inde film ve dizi aramaktan yorulanlar için, kolay filtrelenebilir Netflix Türkiye içerik listesi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimstickerim Stickersız notebook da ne bileyim 😛 Varsa odanızda,telefonunuzda,notebookta,PC'de stickerlarınızı bu gönderi altında paylaşalım da hem de birbirimize fikir vermiş oluruz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Film seyircisi olarak, artık asla sinemaya gitmeme kararı aldım. Sebeplerime gelince:

1- Türkiye'deki film izleyicilerinin "sinemada film izleme adabının" olmaması. Her gittiğim filmde telefonla konuşanlar, yanındakiyle film esnasında filmi tartışanlar (hatta biri ikinci kere izliyormuş, olacakları falan söylüyordu arkadaşına sesli sesli), kahkaha atmanın ötesine geçip anırarak tüm salonu inletenler(sesli gülmeye karşı değilim, bahsettiğim şey gerçek anırmak) , cips türevi şeyler yiyip hem koku hem ses yayanlar. Bunlardan uzaklaşmak için İstanbul'da VIP salonlarda sabah ve IMAX olan seanslara gidiyorum, yine denk geliyor kurtuluş yok.

2- Özellikle Cinemaximum'lardaki iğrenç hizmet. 11 yazan film en erken 11.25'te başlıyor, 25 dakika reklam izliyoruz. Çoğu zaman ışıklar geç kapanıyor, film arasına girince yüksek sesli saçma reklamlar izlemeye devam ediyoruz, çoğu sinemada görüntü ayarları bozuk ve ilgilenen yok. Kaliteli yerler elbet vardır ama ben aramaktan sıkıldım.

3- Filmlerin çok yüksek oranla 3D olarak yayınlanması. Gözüme bir alet takıp film izlemek istemiyorum, zaten o derinlik algısına alışmak gözümü yoruyor, üstüne karanlık ve leş gibi bir görüntü oluşuyor. Ekran büyükse, kafanızı sağa ya da sola hafif yatırmanızda görüntü bulanıyor, bulunmuş en iğrenç teknoloji sanırım bu.

4- Bilet fiyatları. Sürekli olarak fırsat sitelerinden ya da kampanyalardan bilet alırım, daha hiç direkt olarak bilet almadım sinemalardan. Ama artık fırsat biletleri bile pahalandı, şu an en uygunu 8 liraya sabah seansları ama ona da uygun vakit yok.

Ha diyeceksiniz hiç mi düzgün film izlediğin olmuyor, elbette oluyor. Ama 10 kere gidiyorsam 3 tanesinde bile sıkıntılı izlesem çok kötü bir oran bu. Ve benim oranım genelde 10'da 6-7 oluyor. 🙂

Artık filmlerin vizyondan kalkıp internete düşmelerini bekleyeceğim. İnternete düştükten bir süre sonra iTunes'tan falan satışa çıkıyor, izlediğim her filmi kiralayıp parasını da ödemiş olacağım. Evde kendi başıma sessizce ve gerçek HD izlemenin keyfi daha iyi oluyor.

#akış #sinema #cinemaximum #3d #film #imax #hd #vizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24
 • Ishmael @ishmael

  Hepsi tamam ama yiyecek konusuna alışmalısınız zira 21. yüzyılda sinemalarda yiyecek tüketiliyor. İnsanların yemek yemesinden rahatsızsanız özel salon kiralamanız gerek.

 • Özay @ozay

  Al bendende o kadar. Iki kızı zir zir zir konuşuyor diye uyardım, ikinci yarıda konuşup bizi rahatsız ediyor diye şikayet edip filmin devamını izlemediler! Saygısızlık ve saygisizlar her yerde, camide, sahilde, trafikte, okulda, sırada, eğitimsiz, görgüsüz, düşüncesiz insanlar dolu. Daha geçen cuma vaazda ve camide alisverisindeki taksit miktarını yarım saat konuşan iki öküz gördüm.

  Yani kardeş, sorun haddini bilmemek! Haddini bilen başkası rahatsız olmasın diye rahatsız bile olur, bilmeyenleri anlatmaya gerek yok.

 • altalena @altalena

  Katılıyorum ve ben de gitmiyorum. Konuşanlar, sürekli bir şeyler yiyenler filmin tadını kaçırıyor. Evde izlemek çok daha rahat ve tatmin edici.

 • DarkPower @jepping

  Sinema ortamından bende hiç hoşnut değilim. Hatur hutur mısır yiyenler, çocuklarına sahip çıkamayanlar, senin bilet aldığın koltuğa oturup kalkması için beklerken salak salak bakanlar hepsi ayrı dert.

  Sinemada 3d film olayına bende ayar oluyordum. Son dönemde bu değişmiş gibi hissediyorum. Infinity war ve Deadpool 2'de 3d varsa görmedim bile.

  Cinemaximum'da yakın zamanda gittiğim 2 filmde hiç istemediğim halde "almak zorundaymışım" diye mısır ve alaska frigo sattılar. Sanarsın ücretsiz veriyor gibi davranıyorlar birde.

  Bilet fiyatları konusunda bende sinemia aldım henüz gelmedi kullanmaya başlayamadım. Reklamlar için ise otomatik olarak 10 dk. geç gidiyorum.

  Sinema güzel şey ama insan olanlarla izlemek lazım.

Debian'da ve muhtemelen Ubuntu ile Mint'te de çalışma alanlarını(workspace) hızlıca değiştirmek için

ctrl + alt + sol sağ ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

Varsayılan olarak 4 çalışma alanını da görmek için ctrl + alt + üst ok tuşunu kullanabilirsiniz.

Bir monitörden diğer monitöre aktif pencereyi taşımak için
Shift + windows + sağ sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

Monitörde aktif olan pencereyi ekranın sağ tarafına veya sol tarafına ya da alt üst taraflarına yaslamak için de
windows + sağ sol yukarı aşağı tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

Bir süre sonra alışkanlık olunca hızınıza hız katıyorsunuz. Fazlasıyla eğlenceli oluyor. 🙂

#KlavyeKısayolları #Verimlilikİpuçları #debian #linux #mint #ubuntu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux Mint incelemesi

Ubuntu'dan sonra oldukça istek alan Linux Mint'i inceliyoruz. Kurulumdan özelliklerine Hamdi bize Linux Mint'i anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 125

Floppy disk ile imperial march süper olmuş 😉

Floppy music DUO - Imperial march

Here's what polish AGH University of Science and Technology do in their free time. My another useless device - Imperial March played by two floppy disk drives.
BeğenFavori PaylaşYorum yap