TeknoSeyir'den Duyuru

TeknoSeyir ile ilgili önemli bir gelişmeyi duyurmak istedik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 161

Site kurulduğundan beri siyasi ve dini konuların yasak olduğunu herkes bilir. Elbette gündemin buraya yansımaması düşünülemez. Bu gibi durumlarda biz de normalden daha anlayışlı davranmaya çalışıyoruz ancak konuların yasaklı olduğu gerçeği değişmiyor.

Bunun sebebi de bu konuların kesinlikle kavga gürültü olmadan tartışılamaması. Defalarca denedik. Düzgün başlayan tartışmaları bıraktık. Ama olmadı.

Daha önce de söyledim kendimiz de bu konuları sizin gibi konuşuyoruz ve kendi sitemizde bunları konuşturmuyor olmak bize de ters geliyor.

Siyaset tartışılsın mı temalı bugün atılan konularda bile kavga çıktı daha başka örneğe sanırım gerek yok.

Ekonomiye dair bizim işimize ve alanımıza göbeğinden bağlı konuları hep serbest bıraktık ki o da siyasete bağlanan bir konu. Zaten gündemlerde konuşuyoruz. Bu konularda da çıkan kavgaları edilen hakaretleri herkes gördü. Bunların yaşanmadığı konuları hala sitede bulabilirsiniz ki bazıları siyasete kaymış olsa da duruyor. Çünkü ekonomiyi siyasetten bağımsız konuşmak isteseniz de bir noktada mümkün değildir.

Konuların uçmaması için yine daha önce de söylediğim gibi, açtığınız konuları takip edin. Kavga gürültü potansiyelini görünce kendiniz inceldiği yerden silin. Serbest kalıp giden konuları komple silerek kapatıyoruz.

Konunuz size rağmen sürekli başka yere çekilip sabote ediliyorsa da bu durumu bize bildirin özel olarak ilgilenelim.

Not1: Ölen bir şahıs için silinen mesajların sorumlusu doğrudan benim. Ölü ya da diri kendisi ile ilgili atılan her türlü mesaj, foto ve haberi yıllardır bizzat silerim. Çünkü kendi sitemde herhangi bir şekilde görmek istemiyorum. Bu da sitenin kurallarının ötesinde, şahıslara ait olmasının bir yan etkisi. Bundan rahatsız olabilirsiniz o da hakkınız.

Not2: Siyasi mesajları değerlendirip silmeye devam edeceğiz. Bu konu değişmeyecek. Çünkü düzgün tartışılabileceğine dair en ufak güvenimiz yok. Olması için de bir sebep yok. Bu karar da rahatsız edici bulunabilir. Tepki gösterenler de haklıdır.

Not3: Belki ülkenin tarihindeki en ayrıştırıcı ve gergin havadayız.
Bundan yıllar önce çok daha normal günlerde, siyaset konuşulmasını yasaklamış bizlerin, daha sonra anketle destek veren insanların görüp tedbir aldığı bu konuda hangi iyileşmeyi gördünüz de siyaset serbest kalsın diyorsunuz bunu bana anlatabilirseniz, değişen ve iyileşen nedir ikna olursam kendim bu yasağı kaldıracağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 94
 • prometrik @prometrik

  Konu sitede bu sıralar sıkça konuşulur olduğu olduğu bende bir yorum yapmak istedim. Bu sitedeki ortamı başka yerde bulamadığını bütün üyeler kabul eder ve yeri geldikçe de dile getirirler. Zaman içerisinde diğer sosyal medyalardan kopmaya başlayanlar zamanlarının çoğunu burada geçirmeye başladılar. Sosyal yapısı ve sevilen ve güzel bir ortam olması ile sevenleri için burası daha önemli bir sosyal medya haline gelmeye başladı.

  Buraya kadar her şey normal. Ancak ana sosyal medya kullanımını buraya kaydıranlar doğal olarak hayatlarındaki diğer konuları da buraya taşımaya başladılar. İnsanlar hayatlarında en çok yer tutan şeyleri konuşmak ister ki bu da doğaldır. Bu zamanlarda siyaset gerçekten her zamankinden daha farklı bir boyut kazandı. Buna bağlı olarak bazı üyelerde bu konuları burada konuşabilmeyi istiyorlar hatta yukarıdaki yorumlara göz attığım kadarıyla bir deneyelim serbest olsun düşüncesindeler.

  Şimdi bizim milletin unutulmaması bir gerçeği var. İki konu çok önemli yer tutuyor hayatımızda ve bu konularda hem herkes haklıdır hem de anlaşma sağalanamaz ve hep tartışmaya döner: Futbol ve siyaset. İkisinde de tarafsızlıktan uzaklaşıp taraf tutmaya ve doğru yanlış dikkat etmeden herkes kendi doğrusunu konuşmaya başlıyor. Ancak siyaset konusunda bu siteye zarar verme ihtimali çok çok yüksek. Yine yukarıda bahsedilmiş davalarla uğraşılamaz bu sitede. Dahası avrupada yayın ortamı sağlayan kişiler paylaşılanlardan sorumlu tutulmaya başlandı. Yarın birgün bizim içinde geçerli olacak. Yani sadece site sahibi olduğunuz için yapılan yorumlardan sorumlu olacaksınız. Geçmiş gündemlerde bu konu konuşulmuştu. Hatta @gamsizm yorum yapan kişi takma ve hatta saçma bir isimle yazıp gidiyor. Ama site sahibi olarak sen sorumlu oluyorsun yazdığından diye belirtmişti. Bu konuları göz ardı etmemek gerekli.

  Denemek yapmak istiyorsanız bu sitede futbol konuşmayı deneyin. Ne kadar küfürsüz, hakaretsiz, seviyeli bir şekilde devam edecek. Sizce bu ortamın bozulması kaç gün sürer? Bu gidişin sonucunda o diğer sosyal medyalarda sevmediğiniz yapıyı buraya taşımış bulursunuz kendinizi. Tüm üye arkadaşlarımı sağduyulu olmaya çağırıyorum. Bu güzel ortamı kendi ellerimizle bozmayalım. Özen gösterelim. Bırakalım olmasın burada siyaset. Diğer sosyal medyalarda takip etmeye devam edin onları. Burası güzel, sakin ve seviyeli kalsın. Başımızı dinlediğimiz, ilgi alanımızın odağındaki teknolojiyi rahatça takip edip sohbet ettiğimiz bir yer olarak devam etsin.

 • Hidrofor @hidrofor

  Uygulamanızdan cok memnun oldugumu belirtmek isterim. Bu mecrayı bilmediğim şeyleri öğrenmek, teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için kullanıyorum. Siyasi gelişmeleri takip ettiğim başka kaynaklar var. Buraya o amaçla gelmediğim için siyaset bilimine dair fikri olmayan insanların uzman edasıyla ya da fanatik taraftar kafasıyla yaptığı yorumlar beni oldukça rahatsız ediyor. Bu şekilde engellenmelerinden memnunum.

  • reducto @protego

   İyi de dostum akışta hiç aktif değilsin. 7 mesajın var bakıp çıkıyorsun ve diyorsun ki amacım birşeyler öğrenmek. Akışta aktif olarak yer alıp birşeyler yazıp çizen, diğer insanlara yardımcı olan muhabbet eden adamların istekleri mi önemli siteyi sadece izlemekle yetinenin mi? Gelip yorum yazmıyorsun yazılan yorumlar beni rahatsız ediyor diyorsun. Ne güzel iş

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @protego Siteyi login olmadan takip edenlerin sayısı diğerlerinin üç katı. Bizim gözümüzde bir değer ayrımı yok. Ama istatistik olarak durum bu.

   Bazıları da burası video sitesi olduğu için özünde, sadece video izlemeye geliyor. Bazısı sadece YouTube altında yorum atıyor. Destek olun dediğimiz için sadece Plus almaya gelen var dolayısıyla sadece bir mesaj atmış ama yıllık abone olmuş.

   Dolayısıyla sitenin birden fazla yönü olduğu için kimin neresinden faydalandığını bilmemiz mümkün değil. Yazı yazmayıp tüm videoları izleyen fanatiklerle karşılaşıyorum sokakta.

  • reducto @protego

   @gamsizm Elbette sadece videoları izleyen, siteye uğramayan insanlar olabilir. Ama sitede tek bir yazı yazmadan sitede yazan insanların isteklerini eleştirmek çok ayrı bir ironi. Sitenin aldığı hit bakımından size istatistiksel bir getirisi olabilir ama akıştaki aktif olan insanların istekleri yerine 3 yılda 7 yorum yazmış adamın isteğini yapmak buraya yıllarını vermiş insanları küstürmekten başka bir işe yaramaz. Sitede içerik üreten insanları küstürürseniz bu sitede içerik üretmeden sadece okuyan insanların da okuyacakları içerik kalmaz.

   Login olmadan girenler zaten akışı göremiyor. Siyasi yazıları görmeleri mümkün değil. Anca etiketlerden görürlerse. İstemiyorlarsa ona tıklamasınlar ne yapalım. Çoğu insan zaten google aramasıyla gelip sadece o gönderiyi görüp çıkıyor

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @protego Aslında sitedeki kişilerin istediği değil bizim kendi isteğimiz siyaset vs olmaması. Öyle de devam edecek. Bir yerde yazmıştım. Evrim konusunda gelen yorumlardan sağ kalanlar biraz fikir verir nasıl bir ortamdan korunmaya çalıştığımız hakkında.

  • reducto @protego

   @gamsizm İşte anlatmak istediğim kısım burada. Sitedeki kişileri küstürürseniz, akış kalmaz ortada. Şu an sitede aktif olarak yazıp çizen kimse gidişattan memnun değil. Bu adamlar küserse içerik çıkmaz. norego ve çok daha öncesinde frt örneğinde olduğu gibi. Bir bir azalıyor site. Ama yeni gelen aktif üye sayısı çok az. Gidenler daha fazla. Benim de önerim orta yolu bulmamız. DH'deki gibi siyaset olmasın zaten ama ekstrem durumlarda da biraz esnetin işi. Geçen günkü olayın yaşanması için hiçbir sebep yoktu. Ben hatırlıyorum sizin bizzat birkaç sene önce ekstrem durumlarda esnetiyoruz dediğinizi ve gerçekten de gönderileri silmediğinizi. 15 Temmuz'da buradaydık kimsenin yazısı silinmedi. Ondan önce anayasa referandumunda da böyle olmamıştı. Hatta son seçimde bile böyle her yazı silinmemişti. Geçen gün tüm gönderileri biçen kişi kimse aşırıya kaçtı.

   Geçen mesela dediniz o uyarı işareti önerisini. Orta yoldan kastım bu. Siz bir adım atın üyeler bir adım atsın orta yol bulunsun kimse küsmesin. Yönetim olarak sizin bir olay çıktığında orta yol bulmaya bile yanaşmamanız insanları geriyor bu kadar.

   Evrim konusunu karıştırmayalım bence. Hani geçen gün Kadir mısırlı bilmemne hakkında dediniz ya "sitemde görmek bile istemiyorum" diye. O videoların altında dünyanın düz olduğunu, bizi kandırdıklarını iddia eden, evrim var diyenlerin cehennemde yanacağını söyleyen varlıklar vardı. Bence bu tutumu onlara uygulamanız lazım 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @protego esnetiyoruz zaten. Norego'nun o adamla ilgili haberi ısrarla burada paylaşmasının en ufak gereği yoktu mesela. Gerçekten çok şaşırdıysa bir mail uzaktaydık. Ki benzer haberlerin tamamı silindi o gün. Neyse bu yüzden gidiyorlarsa da gitsinler. Sosyalin geldiği hali de biz dert edelim.

 • Erkan Kocaman @ekankocasan25

  Murat abi ülkenin teknolojik yapısı ve teknolojiyi kullanan insanların kafa yapısı konu edinilirse hem eğitim,ekonomi analizleri sağlıklı şekilde tartışılır hem de siyasi düşüncelerden uzak olur illaki oraya girmek isteyeni sansürlersiniz olur biter. Teknolojiyle siyaset zaten aynı yerde olamaz!!

M2 Adaptör ile Yeni ve Eski Anakartlara M2 SSD Takmak

M2 adaptör kullanarak, yeni ve eski anakartlarınıza M2 SSD takıp son hızda kullanabilirsiniz ancak bilmeniz gereken bazı önemli detaylar var. Video'da bahsettiğimiz adaptör burada.

Bu videoda PCIe X8 hızının ekran kartlarının performansı nasıl etkilediği ve PCIe 2.0 ve 3.0 arasındaki performans farkını da göreceksiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 152
 • tank @tank

  merhaba msi z97 gaming 7 anakartın detayında şöyle bir ifade var 3 x PCIe 3.0 x16 yuva, (x16, x8 / x8, x8 / x4 / x4 modlarını destekler buna göre adaptörü takarsam m2 nin limitine ulaşırmıyım ayrıca hangisi uygun olur teşekkürler hayırlı işler

  • Adem Gdk @aguduk33

   Ulaşırsın. m.2'ler X4 oluyor genelde. Nadiren X2 olanları da çıkıyor.

  • tank @tank

   Cevabınız için teşekkürler gtx 970 bir sıkıntı yaratır mıyım acaba oyunla pek alakam yok sadece battlefield 4 var tekrar ilginiz için teşekkürler

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @tank Öncelekle Z97 anakart üzerinden m2 NVME SSD kullanmak için biraz uğraşmanız gerekebilir. En az uğraşı, sıfırdan Windows10 kurarak yaşarsınız.

   GTX970 ise günümüz oyunlarını en azından 1080p de Medium ayarda rahat oynatır, tabi bunu beseleyecek düzgün bir CPU var ise. BF4 hiç sorun olmaz.

  • tank @tank

   @ufkabakan Cevabınız için teşekkür ederim cpu i5 4440 ım var ne yaparsınız ortalık ateş pahası korona mahvetti her şeyi z370 goodlik gaming rafta bekliyor 14 ay sonra bakacağım her şey için teşekkür ederim hayırlı günler dilerim

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @tank Tavsiyem kartı rafta boşa eskitmeyin. Eğer yakın (6ay) zamanda yeni CPU+ RAM almayı düşünmüyorsanız o kadar pahalı bir anakartı bekletmenizi önermem. Satabilirseniz uygun fiyata satın derim. Seneye Intel yeni çipset çıkaracak sonuçta.

   Bu arada ben de i7-4790k (AllCore 4.5 OC) + 32GB Ram + 1GB nVME SSD + H97 Anakartlı bir sistem kullanıyorum. Intel 11 ya da 12 nesile geçmeden de değiştirmeyi düşünmüyorum. Şuan ki işlemcim i5-9600KF ile benzer "Single Thread" performansı, çok daha iyisi olmayacaksa, o kadar para harcamaya gerek yok.

  • tank @tank

   @ufkabakan Tavsiyeniz için teşekkür ederim Bilgisayarla işi olan biri değilim özel kullanım film izler müzik dinlerim bir tane battlefeld 4 var onu oynarım benimi ki merak deneme öğrenme benim derdim Allah'tan sizler varsınız sıkıntıya düştüm mü size koşuyorum işte ,Karta gelince o beni mezara sokar tekrar ilginiz için teşekkür ederi hayırlı günler dilerim

 • Musab Çiçek @cckmsb

  @tank Kardeşim ben epey bir arastırdım eğer gece gündüz dosya aktarımı yapmıyorsan m2 ile ssd arasındaki sistem performansı 1ila 10 saniye fark ediyor m2 vs Ssd yaz youtube da geçiş bi inceleme yapmışlar.

  • tank @tank

   Verdiğiniz tavsiye için teşekkürler ama merakımı yenemiyorum Tabi sizler ustasınız benim bildiklerimi sizler unuttunuz Ben de kendi çapımda uğraşıyorum Teşekkür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı iyi günler dilerim herkese

 • Metin Toptaş @metintoptas

  selamlar, bende eski bir anakart var (GA-EP35C-DS3R), hdd var bilgisayar açılırken geç açılıyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Anakartımda müsait olarak SATA 2 ve PCIE x1 bağlantısı var. Simdi bu durumda, bir x1 adaptörü alııp düşük bir M.2 mi almalıyım yoksa, bi şekilde SATA 2 bağlantısından SSD mı kullanmalıyım?

TeknoSeyir Çekim Hataları 2018-2019

TeknoSeyir'in her sene Mart ayında yayınladığı çekim hatalarının yeni bölümü ile karşınızdayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 106

Samsung Galaxy S10 ve S10+ Tanıtıldı Dynamic AMOLED, Infinity-O, Üçlü Arka Kamera, Ekran İçi Ultrasonic Parmak İzi

- S10 – 6.1inç Quad HD+ (3040×1440) Dynamic AMOLED HDR10+, CGG6
- S10+ – 6.4inç Quad HD+ (3040×1440) Dynamic AMOLED HDR10+, CGG6
- Qualcomm Snapdragon 855 / Samsung Exynos 9820 işlemci
- S10 – 8GB LPDDR4x RAM / 128GB/512GB depolama (UFS 2.1)
- S10+ – 8GB/12GB LPDDR4x RAM / 128GB/512GB/1TB depolama (UFS 2.1)
- 12MP f/2.4-f/1.5 OIS + 12MP telefoto 45° FoV, f/2.4 + 16MP 123° geniş açı f/2.2 0.5X/2X optik zoom üçlü arka kamera
- 10MP 80° geniş açı, f/1.9 + 8MP derinlik f/2.2, 90° FoV (Sadece S10+) ön kamera
- S10 – 3400mAh kablosuz ve kablolu hızlı şarj (WPC, PMA), Wireless PowerShare
- S10+ – 4100mAh kablolu ve kablosuz hızlı şarj (WPC, PMA), Wireless PowerShare
- Ultrasonic ekrandan parmak izi okuyucu
- AKG Stereo hoparlör, Dolby Atmos
- Suya toza dayanıklılık IP68
- Tek / Hibrit çift SIM (nano + nano / microSD), Dual 4G VoLTE
- Wi-Fi 802.11ax, VHT80 4×4 MIMO, Bluetooth 5, USB 3.1, NFC, MST
- Android 9 Pie, One UI arayüzlü işletim sistemi
- S10 ölçüleri 149.9×70.4x7.8mm; ağırlık 157g
- S10+ ölçüleri 157.6x74.1x7.8mm; ağırlık 175g (Seramik: 198g)

Samsung Galaxy S10 ve S10+ Fiyatlandırması

- S10 8GB + 128GB – $900
- S10 8GB + 512GB – $1150
- S10+ 8GB + 128GB – $1000
- S10+ 8GB + 512GB seramik – $1250
- S10+ 12GB + 1TB seramik – $1600

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MWC 2019 Başlarken: Beklenen Telefonlar

Mobile World Congress 2019 öncesinde, sızıntılardan beklentilerimize, telefon modellerini konuştuk. Bazı başlıklar şöyle.

Samsung

- Samsung Galaxy S10, S10+, S10E  

- Katlanabilen telefon

- Galaxy M serisinin global lansmanı yapılacak.

- Galaxy Bud, Gear Fit, Galaxy Watch Active

Huawei/Honor

- 5G destekli telefon

- Katlanabilen telefon

- Huawei P30 serisi Mart ayında özel bir etkinlik ile tanıtılacak.

- Honor 5G telefon gösterecek.

Oppo

- 10X optik zoom kamera teknolojisi

- Yeni nesil Super VOOC şarj teknolojisi

- Super VOOC şarj teknolojisinin kablosuz versiyonu gelebilir.

- Oppo F11 Pro, 48MP pop-up kameralı

Xiaomi

- Xiaomi Mi9 modelinin dünya lansmanı yapılacak.

- Xiaomi Mi9 Explorer Edition versiyonunda geliyor.

- 5G destekli telefon bir  tanıtılacak.

- Redmi markası için yeni modellerin duyurulma ihtimali var.

- Seçilmiş basın, ticari ortaklara katlanabilir telefon prototiplerini gösterecekler.

Asus

- Asus Zenfone 6 serisinin tanıtılması bekleniyor.

OnePlus

- Ürün tanıtması beklenmiyor. Prototip gösterecekler.

- Özel davetlileri ile kapalı bir etkinlik düzenleyecek.

Nokia

- Nokia 9 Pureview geliyor beş arka kameralı üst seviye telefon

- Orta alt sınıf birkaç model daha tanıtılacak.

- Hayata döndürülen modeller arasında Nokia 1100 ekleniyor.

Sony

- Sony Xperia XZ4 tanıtılacak.

- Xperia 10 ve 10 Plus  modeli tüm detayları ile ortaya çıktı.

- Birkaç model daha duyurulabilir.

- Yeni kamera sensörü ve teknolojisi bekleniyor.

LG

- LG G8 ThinQ modeli duyurulacak

- 5G destekli bir telefon tanıtılması bekleniyor. (LG V50 ThinQ)

- Birkaç orta-alt sınıf telefon gelecek.

Lenovo/Motorola  

- Lenovo markalı birkaç telefon gelebilir.

- Moto G7 serisinin dünya lansmanı yapılacak.

- Motorola Razr modeli katlanabilir bir telefon olarak geri dönebilir.

Nubia/ ZTE

- Katlanabilir konseptli ürünler gösterecekler.

- ZTE 5G destekli Axon serisi bir telefon gösterecek.

Microsoft

- Microsoft, MWC 2019'da etkinlik düzenleyecek.

- Hololens 2 'nin gelebileceği söyleniyor.

Vivo

- Vivo Apex 2019 modelinin tanıtımı gerçekleştirilecek.

- Apex 2019 'un resmi ürün duyurusu daha önce yapılmıştı.

- Reklam kampanyası çoktan başlayan V15 Pro gösterilecek.

General Mobile

- Blockchain destekli telefon tanıtacaklar.

- Android One yeni modeller gösterilecek.

Vestel

- Z30 hala ortada yok ama yeni telefon duyurusu bekleniyor.

- Üst model gelmese bile orta-alt kategori yeni cihazlar gelecek.

Energizer

- 26 (yirmi altı) adet telefon tanıtacaklar.

- Pop-up, 18bin mah, çentikli çentiksiz, tuşlu envai çeşit telefon.

- KaiOS işletim sistemli feature phone çıkartacaklar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 43

CES 2019: Bölüm 1 - Intel

Las Vegas'ta CES fuarına katılan Levent Pekcan, fuar izlenimlerini paylaşıyor. İlk bölümde Intel'in teknolojilerini konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2018 Ağustos Tavsiyeleri

Ağustos ayı geldi ama henüz Ağustos böceği gibi çoğumuz yatmayı başaramadı. Fiyatların son üç ayda her ay üstüne koyarak artması canımızı sıktı. Lakin bir gelişme yüzümüzü güldürdü. Eski üst segment cihazlar herşeye rağmen ucuzlamaya devam etti.

1000TL altında telefon diye bir şey kalmadı. Apple özerkliğini ilan etti. Huawei piyasayı ele geçirmeye çalışıyor. Samsung azalan satışları, liderliği korumanın peşine düştü. Xiaomi'nin yetersizliğini absorbe eden fiyat avantajı şimdilik kayboldu. Sony ve Nokia çöldeki vahaya dönüştü. Yerli markalar hala yetersiz ve rekabet dışı. Lenovo iyi başlayan Türkiye macerasını fiyaskoya dönüştürdü ve eldeki ürünleri çıkarmaya çalışıyor. Nubia ve Meizu biz nereye düştük böylenin etkisini atamadı. Bol manşet attığımız bir giriş kısmından sonra bu ayın tavsiye köşesine geçebiliriz.

1000TL Altı Telefonlar

• Vestel Venus V3 5580 ₺630
• Lenovo Moto G5s ₺800
• General Mobile GM5 Plus ₺800
• Xiaomi Redmi 5 ₺950

1000-1500TL Arası Telefonlar

• Lenovo Moto G5s Plus ₺1000
• Xiaomi Redmi 5 Plus ₺1100
• Xiaomi Mi A1 ₺1140
• Honor 9 Lite ₺1200
• Meizu M6S ₺1200
• Meizu M6 Note ₺1300
• Lenovo Moto Z ₺1300
• Huawei P Smart ₺1360
• Xiaomi Redmi Note 5 ₺1460

1500-2000TL Arası Telefonlar

• Honor 7X / *Huawei Mate 10 Lite ₺1600
• Nubia Z17 MiniS ₺1600
• Xiaomi Mi Note 3 ₺1900
• Nokia 8 ₺1950

2000-2500TL Arası Telefonlar

• Sony Xperia XZ1 ₺2050
• Xiaomi Mi6 ₺2300
• Samsung Galaxy Note FE / S7 ₺2360
• Xiaomi Mi Mix 2 ₺2400

2500-3000TL Arası Telefonlar

• Honor 10 ₺2750
• Huawei Mate 10 ₺2900

3000-3500TL Arası Telefonlar

• Samsung Galaxy S8 ₺3200
• Xiaomi Mi Mix 2S ₺3200
• Huawei Mate 10 Pro ₺3240
• Asus Zenfone 5Z ₺3300

3500-4000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 7 ₺3600
• Xiaomi Mi8 ₺3600
• OnePlus 6 ₺3650
• Samsung Galaxy S9 ₺3840
• Samsung Galaxy S9+ ₺3850
• Samsung Galaxy Note 8 ₺3900

4000-4500TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 7 Plus ₺4300
• Huawei P20 Pro ₺4350

4500-5000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 ₺4700

5000-5500TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone 8 Plus ₺5100

5500-6000TL Arası Telefonlar

• Apple iPhone X ₺6400

Fiyat Bandının Liderleri

• 1000TL altı : Vestel Venus V3 5580 (ucuz)
• 1000-1500TL : Lenovo Moto Z
• 1500-2000TL : Nokia 8
• 2000-2500TL : Sony Xperia XZ1
• 2500-3000TL : Huawei Mate 10
• 3000-3500TL : Xiaomi Mi Mix 2S
• 3500-4000TL : Samsung Galaxy S9+
• 4000-4500TL : Huawei P20 Pro
• 4500-5000TL : Apple iPhone 8
• 5000-5500TL : Apple iPhone 8 Plus
• 5500-6000TL : Apple iPhone X

 

İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama

 

Kamera :

500-1000TL arası : –

1000-1500TL arası : 1) Lenovo Moto Z 2) Xiaomi Redmi Note 5 3) Meizu M6 Note

1500-2000TL arası : 1) Nokia 8 2) Xiaomi Mi Note 3 3) Huawei Mate 10 Lite

2000-2500TL arası : 1) Sony Xperia XZ1 2) Xiaomi Mi6 3) Samsung Galaxy Note FE

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Honor 10

3000-3500TL arası : 1) Huawei Mate 10 Pro 2) Samsung Galaxy S8 3) Xiaomi Mi Mix 2S

3500-4000TL arası : 1) Samsung Galaxy S9+ 2) Samsung Galaxy S9 3) OnePlus 6

Pil :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 5 2) Moto G5s 3) General Mobile GM5 Plus

1000-1500TL arası : 1) Xiaomi Redmi Note 5 2) Meizu M6 Note 3) Xiaomi Redmi 5 Plus

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi Note 3 2) Huawei Mate 10 Lite 3) Nokia 8

2000-2500TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Sony Xperia XZ1 3) Xiaomi Mi Mix 2

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Honor 10

3000-3500TL arası : 1) Huawei Mate 10 Pro 2) Xiaomi Mi Mix 2S 3) Samsung Galaxy S8

3500-4000TL arası : 1) OnePlus 6 2) Xiaomi Mi8 3) Samsung Galaxy S9+

Ekran :

500-1000TL arası : 1) General Mobile GM5 Plus 2) Vestel 5580 3) Lenovo Moto G5s

1000-1500TL arası : 1) Lenovo Moto Z 2) Xiaomi Redmi Note 5 3) Honor 9 Lite

1500-2000TL arası : 1) Xiaomi Mi Note 3 2) Nokia 8 3) Nubia Z17 MiniS

2000-2500TL arası : 1) Samsung Galaxy Note FE / S7 2) Xiaomi Mi6 3) Xiaomi Mi Mix 2

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 2) Honor 10

3000-3500TL arası : 1) Samsung Galaxy S8 2) Huawei Mate 10 Pro 3) Xiaomi Mi Mix 2S

3500-4000TL arası : 1) Samsung Galaxy S9+ 2) Samsung Galaxy S9 3) Samsung Galaxy Note 8

Donanım :

500-1000TL arası : 1) Xiaomi Redmi 5 2) General Mobile GM5 Plus 3) Lenovo Moto G5s

1000-1500TL arası : 1) Lenovo Moto Z 2) Xiaomi Redmi Note 5 3) Meizu M6 Note

1500-2000TL arası : 1) Nokia 8 2) Xiaomi Mi Note 3 3) Nubia Z17 MiniS

2000-2500TL arası : 1) Xiaomi Mi6 2) Xiaomi Mi Mix 2 3) Sony Xperia XZ1

2500-3000TL arası : 1) Huawei Mate 10 / Honor 10

3000-3500TL arası : 1) Xiaomi Mi Mix 2S 2) Asus Zenfone 5z 3) Samsung Galaxy S8

3500-4000TL arası : 1) OnePlus 6 2) Xiaomi Mi8 3) Samsung Galaxy S9+

 

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” bölümünde 4000TL üstüne listeleme yapılmamasının nedeni o kadar para verilen cihazların düzeyini kıyaslamak istemememden kaynaklanıyor. Bunun alt fiyatlar için daha önemli bir durum olduğunu düşünüyorum.

Not : “İhtiyaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama” ve "Fiyat Bandının Liderleri" bölümü tavsiye edilen cihazlar içerisinden belirlenmektedir.

Not: Lenovo P2 artık üç yaşında pili dışında artısı yahut üstünlüğü kalmadı. Artık unutmamız gerekiyor. Orta sınıf bir cihaz için üç yıl çok fazla bir zaman bu kadar süre boyunca hala tercih edilebilir kalması bile büyük başarı ve iyi bir cihaz olduğunun göstegesi. Lenovo P2 sahibi kişiler cihazlarına çok iyi baksın. Yeni cihaz almayı düşünenler ise P2 'yi düşünmesin artık.

Not : Liste zaruri durumlar hariç ayda bir güncellenir. Tarih : 30.07.2018

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 121

Sahte teknik servislere dikkat edin sizin de başınıza gelebilir. https://www.youtube.com/watch?v=t-SBnwQzjAg

Sahte Teknik Servislere Dikkat!

Sahtesi olan şeyler sadece ürünler değil, bazen teknik servislerin de sahtesi olabiliyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 26
 • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

  Öyle olunca başka bir boyutta yapılmış gibi hissettiriyor, bence konu ile alakalı görsel kullanılmalı.

 • DRTOLGA @platinium08

  Dediklerinize Katılıyorum ancak, Siemens BSH grubun markası yani Bosch ve Profilo ile aynı holdinge ait. Yedek parçalarıda ye kendi markasından olur ya da Bosch olur. LG yi getirince direk demeliydiniz. Orjinal servisin yapacağı iş değil bu diye gönderebilirdiniz.

 • Switch #484 @switch

  Abi Mekan google haritalarda kayıtlı ise hepimiz tek yıldız vererek tepki verebiliriz.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @ilkyaz Felsefemiz minimum efor maksimum bilgi 🙂 Şunu ne yaparsan yap zaten yapay olacak çünkü objeyi aydınlatan ışık ile arkaya koyduğun görüntünün ışığı aynı olamaz. Milletin bu tip yeşil perde videolarında bir yapaylık var demesinin asıl sebebi kendileri farkında olmasa da bu. Benim üzerime düşen ışık arkaya düşmüyor. Dolayısıyla insan algısının beklediği gölge yok, gölge yoksa derinlik de yok.

  Buradaki asıl soru ise başka. Videonun ince detayına harcanacak zamanın geri dönüşü ne kadar önemli ve anlatılan hikayeye bir katkısı var mı. Cevap olumsuzsa gereksiz kaynak harcamak kesinlikle zaman kaybı zira konu yerine arka plana takılan adam zaten konunun kendisi ile ilgilenmediği için onu yapabiliyor. Misal Can'ın kazağına takılan adamın konuda anlatılan otomobil ile en ufak ilgisi yok o yüzden gözü başka şeyleri seçiyor. Dolayısıyla etkisiz eleman. Çenesini kapatıp hiç yorum yapmaması herkes için daha hayırlı ama kendini tutamıyor çoğu kişi. Bunu isteyen de var çünkü etkileşim sağlıyor sonuçta.

Arzum AR4088 Olimpia Power Süpürge İncelemesi

Arzum'un 4A sınıfı yeni elektrikli süpürgesini inceliyoruz. 4A ürünler dört kategoride de üstün performans anlamına geliyor. Bunlar, sert zemin, halı, elektrik tüketimi ve toz tutma perfomansı. Ürünlerin sınıflandırması, müşteri hedefine göre bu dört maddede şekilleniyor. Devamı videoda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35