#TeknoYardım #Synology
synology ds220j model bir nas cihazı aldım kurdum her şey çok güzel fakat şöyle bir sorunum var: NAS ağa bağlıyken Mac Book Pro ile wifi'a bağlanamıyorum daha doğrusu bağlı görünüyor ama internete girmiyor. Nas ı kapatıyorum şak diye bağlanıyor internete Nası açıyorum intenet yokmuş gibi davranıyor. bu durumu nasıl çözebilirim yardım eder miniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Telefonum Samsung s7 bataryasıni yeni degistirdim.
Şarj esksinden de hızlı tükeniyor. Daha doğrusu öyle görünüyor ama bitmiyor. Şuan %1 şarjla bir saattir (tam 60dk) telefonu kurcaliyorum hala da kapanmadı telefon.
Batarya kalibrasyonu denedik ama hala ayni(kalibrasyon full şarj et tamamen boşalt sonra tam şarj et vs olanından )
Root ile yapılan bir yöntem de var ama telefona root yetkisi isteyen bir uygulama kurmak istemiyorum guvenmedigim için tavsiyelere açığım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Bilgisarımın D sürücüsünde resimleri açmaya çalıştığımda hata vermeye başladı. Explorer sürekli çöküp duruyordu.

Başka dosyalara bakabiliyordum ama fotoğraflara(tam da lazım olanlara tabi ki 🙂 erişmeye/kopyalamaya vs çalışınca pc donuyordu.

Disk temizleme/düzeltme/birleştirme vs denerken hhd'de bad sector olma ihtimaline vardım. Hd tune ile ölçtüğümde bir değerde (reallocated event count) uyarı verdi. Googledan araştırdım check disk yapmam o da olmazsa yeni hdd bakmam gerektiği sonucuna vardım.

Tekrar hd tune ile test yaptığımda aynı hatayı vermedi. Başka programlarla da denedim hata veren olmadı. Ama hala resimlere de ulaşamayınca check disk yapayım dedim.

Yaklaşık 30 saattir bitmedi. Son ekran resimdeki şekilde. C sürücüsü ssd D sürücüsü hdd bilgisayar msi ge60 modeli

Sorum bu ne zaman biter?
Ekrandaki yazılardan bir şey anlaşılıyor mu iki tane % li değer var açıklayabilir misiniz?
Veri kaybı yaşayacak mıyım?
Hasta yaşayacak mı ?:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

#TeknoYardım
elimde huaweiG7-L01 model bir telefon var. resimdeki gibi bir hata alıyorum. telefonu yaşlı bir insan kullanıyordu nasıl bu hale geldiğini o da bilmiyor.
hard reset yapamıyorum. ses kısma + power tuşuna basınca yeniden başlıyor. çok kısa bir an için boot ediliyor gibi bir ekran görüyorum. bir satır bir şey yazıyor ama çok hızlı geçiyor orayı ve bu ekrana geri dönüyorum. tavsiyelere açığım.
şarjı bitene kadar bekledim tekrar açtım. olmadı.
tuş kombinasyonlarını denedim bölüm geçmek iççin bütün tuşlara basmak dahil yine bu sayfaya döndüm.
bu arada hisuite'i de denedim. o da olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap