spora başlayalı 15gün felan oldu. bu 15 günde hafiften hafiften kilo almaya başladım. normal bişey mi yoksa bu spor beni çok acıktırıp çok mu yediriyor. hayatımda hiç 67kilo olmamıştım. rekor kırdım dolar gibi... 🙁
#dolar #kilo #spor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Arkadaşlar 1500tlye bundan daha iyi notebook var mı sizce 🤔
Bu pcyi kullanan fikir sahibi olan var mı multimedya internet işleri için kullanacam oyun ise cs go açsın yeter internetten baktım açıyormuş.
Artı 4gb ram ve ssd ile iyi olabilir diye düşünüyorum 🤔🤔

https://www.epey.com/laptop/acer-a315-21-948c.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Staedtler 925-65 Mekanik Kalem

 • Uzun süredir ara vermiş olduğum mekanik kalemlere renkli bir dönüş yapmak benim için keyif verici oldu, umarım sizin için de olacaktır. Kalemler ile uğraşıp (veya uğraşmadan) Staedtler ile yolunuzun kesişmemesi pek mümkün değil. Özellikle Avrupa çıkışlı olması ve firmanın bir kısmının Japonya'da faaliyet göstermesi kendilerini daha uluslararası bir kırtasiye malzemesi üreticisi olmasında önemli etkenlerden. Bir de firmanın köklerinin 17. Yüzyıla dek dayanmış olması bende kesinlikle bu markaya karşı büyük merak uyandırıyor. Firmanın büyük bir kısmı Almanya'da üretime devam ediyor. Çok büyük ürün yelpazesinin olmasına şaşmamalı zira resmî olarak 183 senedir ayakta. Bütün ürünlerinden tek bir incelemede bahsetmek epeyce zor. Yine de Staedtler'in hakkını vermeye çalışmak lâzım. 925-65 Color serisinin ise güzel bir başlangıç olacağına inanıyorum.

 

 • Bildiğimiz 925-65'e nazaran yalnızca 0.5mm uç seçeneği ile gelmekte. Margaret Pembesi, Gökyüzü Mavisi, Limon Yeşili ve incelemede bulunan Havuç Turuncusu renkleri Color Series ailesini yaratan renkler. Fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla turuncu dışındaki renkler fazla pastelimsi ve soluk gözüktü gözüme, bundan dolayı turuncuda karar kıldım, renginden de oldukça memnun kaldım.

 

 • Plastik gövdesi, metal ucu ve klipsi ile 11 gram gibi makul bir ağırlık oluşturuyor. 13.9 cm uzunluk ile de gayet iyi dengelenmiş. Yazı yazarken ne çok ağır, ne de çok hafif bir kalem tuttuğunuzu hissettiriyor. Uç kısmının bir miktarının gövde ile buluşması iyi düşünülmüş bir detay çünkü hem yekpare bir hissiyat veriyor, hem de gövdeye sıkı bir şekilde oturduğu için zaman zaman gevşemiyor. Manşonun hemen altında 'Lead Grade Indicator' denen uç yoğunluğu göstergesi yer alıyor. Bu araç hakkında daha önceki incelemelerde çok fazla bahsetmedim sanırım çünkü birkaç yerde insanların bu aracın ne işe yaradığı ile ilgili 'farklı' sorularını gördüm. Elbette bu gösterge ile kalemin ucunu değiştirmiyorsunuz, böyle bir şey yok. Ancak sürekli farklı uç kullanan birisi iseniz (meselâ bu kalemde 3H, 2H, H, HB, B, 2B göstergeleri yer almakta.) taktığınız ucu hatırlamak için kullanabilirsiniz. Çizim yapanlar da dahil çoğu kişinin ihtiyaç duymadığının farkındayım; ancak ihtiyaç duyulduğunda kalemde tasarımı zedelemeden durması zaman zaman oldukça kullanışlı olabiliyor.

 

 • Bu kalemde en çok hoşuma giden ve takdîr ettiğim şeylerin başında gövdenin mekanizma ile su götürmez şekilde birleşmesi ve silginin arkasına konulan uç sıkışmalarına karşı iş görecek olan iğne. Bu tip detaylara bu kalemde şaşırmamda yaklaşık $5 olan fiyat etiketi yer almakta. Mekanizması birden çok ucu rahat bir şekilde kullanabiliyor. Uç kırılmaları da yazı yazdığım sürece karşılaşmadığım bir durum olunca fazlasıyla memnun kaldım. Manşonun yüzeyinde .5 ifadesi yer almakta. Ayrıca metal klipsinde de zarifçe yerleştirilmiş Staedtler logosu yer alıyor. Tasarım genel olarak oldukça sade ve bitmiş bir ürün hissiyatı vermekte.

 

 • Kalemde en çok aradığım ve yazı deneyimimi baltalayan şey grip. Bir süredir Rotring 600 ve Tombow Zoom kullanmamdan mıdır bilmiyorum ama, parmakları sabit tutan bir grip yazı yazmayı ve bir şeyler çizmeyi bence çok daha keyifli bir hâle getiriyor. Bu kalemde kauçuk bir grip kullanmak çok daha iyi olabilirdi bence. Gövdenin halka şeklinde olması tutuş için yardımcı olsa da pek yeterli gelmedi bana. Genel olarak yazı deneyimi oldukça tatmin edici. Uzun soluklu yazılarda dahi çok memnun kaldım; ama yine de grip için farklı bir çözüm denenmesini isterdim.

 

 • Staedtler yalnızca kendisi ile yetinmeyip zamanla Mars ve Noris markalarını da yarattı. Avrupa'nın en büyük tahta kalem üreticisi olması bir yana, Noris isimli klasik kurşun kalemi Birleşik Krallık'taki okullarda çok yaygın imiş. Mars silgisi ve ucu kesinlikle ortalamanın üzerinde bir performans sergiliyor. Silgisi "dust catch" dediğimiz etrafa az toz bırakan cinsten ve iyi siliyor. Tombow ve Ain-Stein ile karşılatırıldığında biraz altta kalsa da hayâl kırıklığına uğratmıyor. Uç için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Ben yine her zamanki gibi Pentel Ain-Stein 2B uçlarını önereceğim.

 

 • Kendisini etrafımda bulamadığım için eBay'den satın aldım. Yazının ortalarında bahsettiğim gibi fiyatı yaklaşık $5. Kargosu ile birlikle €9 civarına mâl oldu. Bu durumda ürünün fiyatını daha çok seçtiğiniz kargo cinsi belirliyor. Türkiye'de online olarak ₺30 civarında birkaç mağazada gördüm. Bence günümüz koşullarında hiç de fena bir fiyat değil. Kalem yapması gereken her şeyi yapıp, bir de üstüne ekstra araçlar ve temiz işçilik ile fazlasını koyuyor. Ufak tefek denebilecek eksikleri de fazla değil ve yazım deneyimini baltalamıyor. Dışarıdan da fazlasıyla mütevazi görünmesinin avantajını kullanarak çok iyi bir okul kalemi olmaya hak kazanmış durumda.

 

#Staedtler #92565 #Kalem #İnceleme #MechanicalPencil #Review

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

#CepTelefonuFotoğrafçılığı iPhone 6s snapseed ile düzenlendi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Linux pencere yönetimi ile ilgili bilgisi olanlar için güzel bir sorum var.
i3 pencere yöneticisini kullanıyorum sistemimde. Farklı çalışma alanlarına(workspace) varsayılan olarak şablon atamak istiyorum. Yani bu şablonda o çalışma alanı için ekranın neresine neyin gelmesi gerektiğini belirteceğim ve atıyorum abc adlı bir çalışma alanını açınca abc çalışma alanı şablonunda belirttiğim uygulamalar, abc çalışma alanında beni hazır bekliyor olacak. Bununla ilgili biraz araştırma yaptım ama henüz çözemedim. Biraz sıkıntılı bir şey gibi geldi bana. Bilen yardımcı olursa çok makbule geçer. İlgili olabileceğini düşündüğüm bir link de bırakayım. Zaten yardımcı olan çıkmazsa birkaç güne deneme yanılma ile var olup olmadığını görürüz.

https://i3wm.org/docs/layout-saving.html#_saving_the_layout

#linux #i3 #i3wm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arsenik @sha-2

  Bu kod ile ne yapması gerekiyor? firefox yerine çalıştığından emin olduğum ayrı bir program yazdım. Aynı şekilde urxvt terminali de şu an kullandığım sistemde mevcut olduğundan çalışması gerekiyordu. Bu kodu uyguladığımda 1. workspace'de istediğim programı açtı ama 2. workspace'de terminal açmadı.

  Ayrıca benim istediğim şey 1 çalışma alanında bir uygulama değil birden fazla uygulama açabilmek ve bu uygulamaların yerlerini kendi istediğim şablona göre ayarlamak.

 • arsenik @sha-2

  @bard Şöyle bir göz attım. Bu örneklerden bana en çok uyanı muhtemelen redditteki yorumlardan birisidir. Onda da basit bir çözüm yazılmamış. Anlaşılan yine uğraştıracak.

F1 için efsane anlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

güzel monitör tavsiye ederim bütçesi düşük arkadaşlar için 387 TL

va panel 2x hdmı giriş var görüş açıları neredeyse ıps kadar iyi, f/p

http://www.hepsiburada.com/benq-gw2270h-21-5-5ms-analog-2xhdmi-full-hd-va-monitor-p-BD805582?magaza=Hepsiburada
#sıcakfırsatlar

BenQ GW2270H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD VA Monitör Fiyatı

BenQ GW2270H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD VA Monitör en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap