#Linux pencere yönetimi ile ilgili bilgisi olanlar için güzel bir sorum var.
i3 pencere yöneticisini kullanıyorum sistemimde. Farklı çalışma alanlarına(workspace) varsayılan olarak şablon atamak istiyorum. Yani bu şablonda o çalışma alanı için ekranın neresine neyin gelmesi gerektiğini belirteceğim ve atıyorum abc adlı bir çalışma alanını açınca abc çalışma alanı şablonunda belirttiğim uygulamalar, abc çalışma alanında beni hazır bekliyor olacak. Bununla ilgili biraz araştırma yaptım ama henüz çözemedim. Biraz sıkıntılı bir şey gibi geldi bana. Bilen yardımcı olursa çok makbule geçer. İlgili olabileceğini düşündüğüm bir link de bırakayım. Zaten yardımcı olan çıkmazsa birkaç güne deneme yanılma ile var olup olmadığını görürüz.

https://i3wm.org/docs/layout-saving.html#_saving_the_layout

#linux #i3 #i3wm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • arsenik @sha-2

    Bu kod ile ne yapması gerekiyor? firefox yerine çalıştığından emin olduğum ayrı bir program yazdım. Aynı şekilde urxvt terminali de şu an kullandığım sistemde mevcut olduğundan çalışması gerekiyordu. Bu kodu uyguladığımda 1. workspace'de istediğim programı açtı ama 2. workspace'de terminal açmadı.

    Ayrıca benim istediğim şey 1 çalışma alanında bir uygulama değil birden fazla uygulama açabilmek ve bu uygulamaların yerlerini kendi istediğim şablona göre ayarlamak.

  • arsenik @sha-2

    @bard Şöyle bir göz attım. Bu örneklerden bana en çok uyanı muhtemelen redditteki yorumlardan birisidir. Onda da basit bir çözüm yazılmamış. Anlaşılan yine uğraştıracak.