CEYD-A destekli Akıllı Asansör Aynası projesi sunumu:
Proje Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh öğrencisi Alihan KARADAĞ tarafından geliştirilmiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=VP-Q7hSbibo&feature=youtu.be
#ceydasistan #smart #elevator #akıllı #asansör #robot #iot #digitalassistant #assistant

Akıllı Asansör Aynası

Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh öğrencisi Alihan KARADAĞ'ın geliştirmekte olduğu CEYD-A web servislerinin kullanıldığı akıllı asansör ayn...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reis yargı dağıtıyor. Ne güzel gpu mimarisini bir Türkün anlatıyor olması, hafif tr aksanı seziyorsunuz ayrıca :p
https://www.youtube.com/watch?v=BJ87rZCGWU0&list=PL5PHm2jkkXmidJOd59REog9jDnPDTG6IJ&index=2&t=0s

Lecture 1 - Introduction and Basics - Carnegie Mellon - Computer Architecture...

Lecture 1: Introduction and Basics Lecturer: Prof. Onur Mutlu (http://users.ece.cmu.edu/~omutlu/) Date: January 14, 2013. Lecture 1 slides (pdf): http://www....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyelim ki Google Drive'a depolama alanı almak istiyorsunuz. 30 TB'lık alan aylık 900 TL. Yıllık 70 TL'ye 1 tane .com domain satın alın ve G Suite'e kayıt olun. 1 adet G Suite hesabının aylık ücreti 70 TL. Üstelik G Suite hesabınızdaki Google Drive depolama alanı sınırsız. 30 TB'lık depolama alanının 1 aylık parasına G Suite hesabınızı 1 yıllık kullanabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 22

#HaftalıkGündemeMalzeme @hkellecioglu abi okullarda aşı zamanı ablamın ufaklık 1. Sınıfa gidiyor ve aşı yaptırmak istemiyor çoğu veli, otizm yapıyor, Türkiye yeni aşıları alamıyor bu yüzden aşılar zeka geriliği yapıyor gibi şeyler söyleniyor veliler arasında ben yalan savarın aşı videosunu izledim ablamada izlettim ben yapılmasından yanayım ama velilerin büyük kısmı aşı yaptırmayacakmış ablamında kafası karıştı zaten aşı karşıtı değil sadece yeni iddiaları araştırdı . Siz gündemde bu konuyu etraflıca işleseniz veya ayrı bir yayında Türkiye yeni geliştirilen aşıları alıyor mu ? bu iddalar doğrumu? Gibisinden diye düşündüm mümkün müdür ? Bu konuyu işlemeniz mümkün mü ?

NOT: Ablam ikna sadece diğerlerinin tutumu kafa karıştırıyor oda acaba bilmediğim birşey mi var diye tekrar sorgulayıp araştırıyor.Birşey duyunca doğal olarak bu neymiş diye araştırdı. Aslında bir diğer amacıda diğer velileri bilgilendirip çocukların aşılanmasını sağlamak. Hatta 1 hafta önce falan ufaklığa ve tüm aile hepimize grip aşsı dahi yaptırdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 60
 • elwray47 @elwray47

  Civa meselesi şöyle diye biliyorum, bunu sürekli öne sürüyorlar, civalı bir birleşik var aşılarda, ama birleşik oluşturduğu için civa değil aslında. Kimyası iyi olanlar daha iyi açıklayabilir.

 • Eminentia @eminentia

  Cehaletten başka birşey değil aşı karşıtlığı. Bu insanlar yüzünden maalesef ki aşı yaptıran insanlar da zarara sürükleniyor. Şöyle ki: aşı her zaman %100 koruma sağlayamayabilir. Birkaç bin insan çocuğuna aşı yaptırmadığı vakit, o çocuklar ortamda bulunan (toprak yüzeyinde, ağaç yaprağında dahi bulunabilir. Sürekli hareket halinde olan bir dünyada yaşıyoruz.) bakteri ve virüsleri kapıyorlar. Bu patojen canlılar o çocuğun bünyesinde giderek artıyor ve gelişiyor. Daha sonra başka aşısı olmayan kişilere yayılıyor. Bu şekilde hastalığa duyarlı gruplar oluşuyor. Aynı zamanda ufak bir ihtimal dahilinde de olsa aşı yaptırmış ama %100 korumaya sahip olmayan kişilere de, aşısı olmayan ve hasta olan bu kişilerden patojen canlı sıçramaları olabiliyor. Yani sadece kendi çocuklarını değil, bütün bir toplumu riske atıyor bu insanlar. Bunun sonuçlarını da görmeye başladık. Türkiye'de 2005 yılında yaklaşık 3.000 adet kızamık kaydı varken 2018 yılında bu miktar yaklaşık 21.000. (Bu son veri fakültemizdeki Doç. bir doktordan ders esnasında elde edilmiştir.) Bu şekilde giderse yakın zamanda bulaşıcı hastalıkların yayılımı toplum içerisinde artacak ve aşısı olan ve olmayan hepimiz tehlikeye gireceğiz.

  Yahu bir de Allah aşkına, elinizde kanıt yok birşey yok. O üniversite böyle dedi, şu doktor bunu demiş. İçinde fermondehit varmış. Bu kanıtı olmayan bilgiler çocuğunuzun hastalığı kapması ve akabinde her türlü hastalığın olduğu hastanelerde günlerce yatarak tedavi almasından daha mı önemli?
  #aşı #karşıtlığı

  • kizilsakal @kizilsakal

   Biraz yanlış anlattım veya anlaşıldı Bende ablamda bunlara inanmıyoruz zaten beraber taaaaa 4-5 ay önce yalan savarın bu konuda bir bölümünü izledik biz iknayız sadece ablam yeni birşeyler duyunca tekrar bilgilerini teyit etmek istedi. Bu bilgileride araştırıp çürüttü ve grupta diğer velileri ikna etmeye çalışıyor bende tam aşı zamanı genele bilgilendirme olsun diye gündeme alınır belki istedim.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Teşekkürler bakıyorum linklere ama 50 bin çok fazla değil mi gerçek rakam mı vay be dedim.

 • kizilsakal @kizilsakal

  @sahin @mahia-ucar @elwray47 @rasko @alien @ozeba @tekin224 @melburg @deniz-fidan @awsalli @ozgurg ve İşaretleyemediğim diğerleri ablamın sayesinde sınıfın çoğu ikna edilip aşılandı 😊👍 şu resimdeki kadını takip edip ondan etkilenmişler.

#BebarBilim #Psikoloji #Bilim

Masum Bir İnsanı Öldürür Müydünüz? | Milgram Deneyi

👉 BebarScience (İngilizce Kanal): https://www.youtube.com/channel/UCpOKTCy7648OcnXzM3poisg?sub_confirmation=1 👉 BebarWissen (Almanca Kanal): https://www.yout...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Deepfake Kemal Sunal - Jim Carrey ( Aman Tanrım)

https://youtu.be/tjJTnbq4k30

BeğenFavori PaylaşYorum yap