Tutankamon mezarının detaylı incelenebilen sanal turu. Çok başarılı ordaymış gibi hissettiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TSMetalcileri #CanlıYayın #BirazMüzik

Bu akşam Pentagram'ın başından bugüne her anına tanık olan üyeleri Cenk Ünnü, Hakan Utangaç ve Tarkan Gözübüyük konuğum olacak. Kanalın adı Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi. Saat 21:00. Gelin 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=pKAvu0htkdI

Canlı yayın: Pentagram

1988'deki Moda konserinde bir araya gelen ikinci nesille* birlikte Türkiye'de heavy metalin her daim en bilindik ismi olmuş, birçok öncülüğe imza atmış olan ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

TeknoSeyir sponsor oldu. Her beğeni bir Commodore 64'ün yenileme masraflarını karşılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangi Maske: Evony, Goodcare ve Peva Bag

#maske Geçen evony kullanmıştım bugünde goodcare kullandım. Öncedende peva bag kullanmıştım. Bana göre farkları:

- Evony daha sert, goodcare daha yumuşak, Peva bag yumuşak.
- Evonyde ipler daha yumuşak ama tasarım hatası var. Dikey yerine yatay olmalıydı. - Goodcarede ipler ne süper ne kötü. Orta karar ipleri var. Evonydeki 4 kenar ucun ip tasarımı yüzünden açık kalma sorunu goodcarede yok. Her iki maskede daha önceki peva bag maskeden yatay olarak daha küçük. Dikeyde hepsi alt ve üstü gayet iyi kapatıyor. Peva bag maskedeyse ipler uzun ve çok sağlam. Yanlarıda gayet iyi kapatıyor.
- Her üç maskeninde telleri gayet iyi. Hiçbir sıkıntıları yok.
- Peva bagla beraber her üç maskeninde ce belgeleri var. Peva bag maskede tse yok. ISO sertifikası olarak kutuda 9001:2015 ve 13485:2016 yazıyor. Elimde evony kutusu olmadığı için yazanları pek hatırlayamadım. Goodcare paketinde ISO 13485, CE, TSE EN 14683, TİP 2R yazıyor.
- Her üç maskede nonwoven demiş. Onun dışında paketlerde yazmıyor ama evony ve goodcare maskede her üç katmandada meltblown filtre ile diğer malzemenin karışık olduğu söyleniyor. Yani sms kumaş deniyor.
- Yokuş çıkarken yol uzunsa peva bag maske ile biraz nefessiz kalabilirsiniz. Evony ve goodcarede nefes alışta bir sıkıntı çıkmadı.
- Peva bagde özel bir bilgilendirme yok ama evony ve goodcarede cerrahi maske yazıyor.

Peva bag maskeyi Anpa marketten 50li 17,50 tlye, Evony maskeyi yine Anpa marketten 10lu 7 tlye, goodcare maskeyide Bimden 10lu 5 tlye aldım. Peva bagle evony alış tarihi arasında 3 ay var. Evony ile goodcare alış arasında 1 ay var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap