Paylaş Paylaş

Fatura ve tahsilat takibi için Paraşüt uygulaması incelemesi

Fatura ve gelir gider takipleriniz için bulut tabanlı çalışan Paraşüt uygulaması, küçük ve orta ölçekli şirketlerin birçok sorununa pratik bir çözüm sunuyor. Excel ya da defterde tahsilat yönetimi yapmak yerine, bulut üzerinde hesaplarınızı tutuyorsunuz. Gerektiğinde faturanızı basabilir, müşterinize kredi kartı ile ödeme için fatura gönderip ödeme alabilir ve tüm ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ozgur @ozgurozgur

  Değişik bir konu hıım 😀 izleyelim bakayım ilerde işimi görür

 • Agab @agab

  Alırım bir amazon ormanı

 • Batur K @batisonline

  bower kullanmışsınız anladığım kadarıyla. bunun yanında grunt kullandınız mı? veya daha derli toplu olan yeoman?

 • GungorGuzel @gungorguzel

  Güzel bir uygulama, bildiğimiz muhasebe programları gibi karmaşık değil, tasrımıda oldukça sade ve anlaşılır duruyor lakin bence mobil uygulama şart.

 • Fatih Erdöl @red_baron

  Öncelikle inceleme için teşekkürler. Yalnız Murat Bey bu video sayısı artmayacak mı? Bu yeni yapılanma ile birlikte video sayısının artacağı izlenimi uyanmıştı bende. Acaba ben mi yanlış anladım yoksa henüz yeni yapılanma tam olarak hayata geçmedi mi? İlgi alanıma girmese dahi tüm videolarınızı izledim ve izliyorum zira sizleri seviyorum ama günde bir video gerçekten az değil mi?

 • Ender Erem @enderem

  E-fatura olayı yayına geçmeden TS Plus ın hayata geçeceğini düşünmüyorum.Bu da demek oluyor ki Plus için biraz daha beklememiz gerekecek.Yanılıyor muyum @gamsizm ? 🙂

 • Türker Sezer @dirigeant

  Guvenlik konusundaki cevap hatali olmus ve gecistirilmis. Sunucularin AWS uzerinde tutulmasi guvenlikle ilgili tum sorumlulugu Amazona yuklemiyor. Amazon bazi servisleri managed olarak sunuyor (rds, route53, s3 vb.) fakat yazilimin calistigi sunucularin guvenligi ve daha onemlisi yazilimin guvenligi tamamen firmanin kendi sorumlulugunda. Sunucu hizmetini Amazondan aliyoruz, guvendesiniz demek musterileri kandirmak gibi olmus.

  • Hasan @hasans

   Dedikleriniz doğru tabi ama ben yanlış yönlendirmeden ziyade teknik ayrıntıya girmemek için kısa tuttuklarını düşünüyorum.Tanıtan kişi güven verdi bana

  • Türker Sezer @dirigeant

   Teknoseyir gibi 'teknik' bir sitede urunu tanitirken teknik detaya girmekte sakinca yok. Kaldi ki teknik detaya girmemek ile yanlis bilgi vermek farkli seyler.

   "Sunucu guvenligimizi PCI uyumlulugu ile belgelendiriyoruz, yazilimimiz icin de duzenli olarak guvenlik testlerlerini yapiyoruz ya da harici bir firmadan bu hizmeti aliyoruz." vs. derseniz herkes hem sunucu hem de yazilim tarafinda gerekli tedbirlerin alindigini dusunecektir. Fakat sunucular AWS uzerinde, herseyimiz guvenli derseniz, isten anlayanlar gerekli diger islemlerin eksik yapildigini ve cevabin gecistirildigini dusunecektir. Daha kotusu isten anlamayanlar denilene inanip, herseyin guvenli olduguna ikna olacaktir.

   Yorumlarda gordugum kadariyla firma yetkilileri konuyu takip ediyor. Hem sunucu hem de yazilim tarafinda alinan tedbirleri potansiyel musterileri ile paylasmak isterlerse zaten buraya yazacaklardir.

  • parasutcom @parasutcom

   Türker bey merhaba, işin mutfağında olan kişilerden biri olarak endişelerinizde haklısınız.
   Veriler Amazon'nun Heroku platformunda tutuluyor. Heroku, sunucu yönetimi ve güvenlik konusunda dünyada en iyilerden biri. Yani bu konudaki hizmetleri işin en iyilerinden birinden satın alıyoruz, biz kendimiz yönetmiyoruz. Kendini kanıtlamış ve güvenlik konusunda best practice'leri uygulayan framework ve araçları kullanıyoruz. Örneğin kimlik doğrulamada devise gibi. Uygulamayı rails üzerinde geliştiriyoruz. Kodları güvenlik konusunda filtreden geçirmek üzere Code climate ve hakiri.io gibi araçlar kullanıyoruz. Bunların yeterli gelmeyeceği noktalar için kendi test süreçlerimizi çalıştırıyoruz. Test driven yazılım geliştirme yapıyoruz. Halihazırda da, bağımsız audit firmaları ile görüşme halindeyiz. Bu konuda bağımsız bir denetim firmasının belirli periodlarda denetiminden geçmek üzere iş süreçlerimizi oturtacağız. Daha detaylı bilgi isterseniz bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

  • Türker Sezer @dirigeant

   Yanitiniz icin tesekkurler. Islerin olmasi gerektigi gibi yapildigini duymak guzel.

 • Rasko @rasko

  Önce "Sadece erişim izni verirseniz bilgilerinize erişebiliyoruz" dendi ama sonra "Hesabınız kapanır, erişiminiz kesilirse biz size verilerilerinizi çıkartıyoruz" dendi. Demek ki isteyince kullanıcı izni olmadan da müşteri bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

 • Halil Akın Kart @akinkart

  yazılım girişim tanıtım on numara fakat iş mobil kısmına gelince windows işletim sistemini dikkate almayan bir açıklama bu sektörde iş yapmaya çalışan birisinden duymak istediğim en son şeydi onu da duyduk. windows 10 itibariyle tek windows aşamasına gelen bir işletim sistemi mobilde patlama yapacak bir potansiyel taşırken göz ardı edilmesi şaşırtıcı. hepsi bir yana windows kullanan telefon kullanıcısını dikkate almıyoruz dercesine bir açıklama yapmak da yersiz. android ve ios yüklü cihazlar telefon da windows kullananlar telefon kullanmıyor mu yani?

  • Rasko @rasko

   Ben de şaşırdım açıkcası, kendi gözlemlediğim kadarıyla iş dünyasında windows phone çok yaygın.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bir platformun yaygınlığı gözlem yoluyla yapılmaz. Bunlar zaten veriler ile raporlanır. GFK gibi analiz yapan firmalar bu iş için varlar. Parasını ödeyip istediğiniz raporu alabilirsiniz. WP'nin olmaması gibi bir şey de söylenmedi. iOS ve Android platformuna öncelik veriyorlar her firma gibi. WP için de bir ekip kurulması gerekecek kaynak ayrılacak. Kendi paranızı değil yatırımcının parasını harcadığınızda sizden sürekli her kuruş için hesap sorulur.

   Biz de TS'ye yatırımcı bulur muyuz diye düşündük epey bilgimiz var o yüzden süreçleri biliyorum. Yatırımcı size atıyorum neden %3 yaygınlığı bulunan platforma para ve kaynak harcadınız dediğinde verecek sağlam bir cevabınız olmalı. Çünkü diğer platformları kesinlikle aksatmadan WP'ye de sürüm çıkarmanız gerekir. Bu da ek maliyet. Anahtar kelime yatırımcının parasını harcamak.

   Burada WP'ye yazılım üretme işini sona saklayan firmalar kadar Microsoft'un da payını ihmal etmeyin. WP'ye geliştirme yapmaya niyetli yerli firmalara destek olunuyor mu, maliyetleri düşürmek için bir çalışma var mı diye de sormak lazım. Yoksa adam seni her zaman en sona atacak. Dünyada da böyle burada da böyle.

  • parasutcom @parasutcom

   Bütün platformlarda sırayla uygulamanın mobil aplikasyonlarını geliştireceğiz.

  • Halil Akın Kart @akinkart

   gelecek planlarından bahsederken windows 10 u konuştuğumuzu ve bu aşamada laptoplar masaüstleri cep telefonları tabletler vs. den bahsediyoruz ve aklınıza gelen her mecra için tek bir uygulama geliştirmiş olacaksınız. yüzde 3 ten bahsetmiyoruz. mevzu zaten bu da değil bu iş için belki mobil program da lazım değildir. sorun windowsun adının bile geçmemesinde. bu öngörüyü arkadaşın sözlerinde göremiyor olmamızda. mobil uygulama dendiği anda windows 10 u yüzde 3 olarak görüyorsak ben buraya itiraz ederim. android telefon yüzde 85 kabul edelim de bu 85 in yüzde kaçı bu programı kullanabilecek telefon kullanıyor mesela? yüzde 10 luk payı var diyeceğimiz iphone bile yüzde 85 ten daha fazla kişiye hitap edecektir.

 • Yıldırım Manisalı @ymanisali

  Değerli bir video olmuş. Teşekkürler.

 • ÖMER FARUK VAROL @omer-faruk-varol

  Son 1 Aydır Kullanıyorum... Sürekli bişeyleri yeniliyorlar... Gayet kullanışlı bir çözüm sunuyor... Deneme sürümünü deneyin derim... İşinize muhakkak yarayacaktır...

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Fahri bey , yazılımızın web API servisi bulunuyor mu? Yani benim e-ticaret sektörüne yönelik bulut tabanlı hizmetlerim var. Müşterimin online olarak yaptığı satış ile ilgili fatura bilgisini sizin yapınıza API entegrasyonu sağlayarak aktarabilir miyim? ( Tabiki benim müşterimin aynı zamanda sizinde müşteriniz olduğunu varsayıyorum ) @gamsizm

 • saameet_06 @saameet_06

  Paraşüt'ü taktın mı derler adama 😀

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Sayın Fahri Özkaramanlı acizane fikirlerim aşağıdadır. Yapıcı olması dileğiyle.
  Program hakkında:
  1. Menu sisteminiz üstte konumlandırılması alan kazanmak açasından iyi olurdu
  2 Pencereler arası geçişte diğer pencere kapanıyor. Birden fazla pencerede işlem yapılamıyor.
  3. Personel kartı mutlaka açılmalı. Maaş veya avans takibi için gereklidir.
  4. Güncel durum da grafik veya veri üzerine tıklandığında detaya ulaşılmalı. Nakit akışı gelirler ve giderler şeklinde olmalı ve kar zarar görünmeli. Genel toplam da güncel kar zarar tutarı olmalı.
  5. Birden fazla firma için ayrı firma açma konsolide çalışma imkanı olmalı.
  6. Gelir tablosu, bilanço ve nakit akışı şeklinde ayrıca sekmeler halinde veriye grafik ve tablo şeklinde ulaşılmalı.
  7. E fatura için satış yapılacak müşterinin kontrolü otomatik olarak portaldan uyarı vermeli. Örneğin A firması (arka planda e faturaya tabi müşteri listene bakarak program) e faturaya tabidir. E fatura kesiniz gibi popup uyarı gelmeli veya seçmeli izin vermeli
  8. Fiyat olarak da 100 $ üzerinde olmamalı. Benzer programlar bu seviyede.
  Sizin hakkınızda:
  1. Kuruluşunuz teknoloji geliştirme bölgelerinde yer almadığı için gelir ve kdv den istisna hakkınız olduğu halde yararlanmamış sınız. Oysa ki program geliştirme sürecinde ve hem satışlarınız için gelir ve kdv istisnasından teknoloji geliştirme bölgesinde yer açarak yararlana bilirdiniz.
  2. Programda sürekli değişikliği modül bazında hizmet satın alanlara yaparak teknoloji geliştirme bölgesinde ayrıca gelir ve kdv istisnasından faydalana bilirdiniz.
  3. Teknoloji geliştirme bölgesinde iş yerinizi açsaydınız sgk ve stopaj avantajları da bulunmaktaydı.
  Teşekkürler.

 • pectenoid @pectenoid

  Fahri Bey,
  Teknolojinin yerelleştirilmesi konusu işte budur.Tebrikler.
  Büyük! firmalarımızın yaptıgı gibi cep telefonuna türkü yükleyip arka plana nazar boncuğu koymak değil.

 • Arda Akoluk @ardaakoluk99

  Tamam teknoseyire azicik destek olsunlar bari.Bu kadar reklamini yaptiniz

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  ilk adım için güzel bir uygulama olmuş kolay gelsin

 • Sedat Kuran @sedatkuran

  incelemek çok iyiy ancak sistem fiyatı yüksek.

 • Recai @recai

  Degisik bir inceleme olmus.
  QR kod yada fatura no ekleme/taratma, zaman icerisinde belli bir musteriye ait zamana yayilmi bilgilerin istatistiki verileri alinabiliyor mu?
  aylik 35 fiyati cok ucuz ama acaba bunun icin sinirli sayida destek veriliyor?

 • aslanmurat @aslanmurat

  iş yerleri için faydalı bir uygulama

 • fsh77 @fsh77

  Bulut işinde en iyisi MS,üstelik her palatform var üzerinde.Sanırım amazon tercihi fiyat yüzünden olmuş.

 • parasutcom @parasutcom

  Teşekkür ederiz. Uygulama Rails ve Ember.js ile yazılıyor.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  güvenlik sorunu yüzünden böyle bi şey kesinlikle kullanmam. ne sunucuya ne yazılıma güvenirim. yarın bozulsa dımdızlak kalırsın. bu firmaya sözüm yok ancak genel olarak bu tür programlarda firmaya bel bağladın mı firma iyi sövüşlüyor. nasılsa mecbursun.

 • Cenk @cenk

  Çok güzel uygulama. Umarım daha da iyiye gidersiniz. .) Teknoseyir'i de bu yüzden seviyorum. Harika program olmuş. Teşekkürler.

 • Cowboys @cowboys

  + yanları yazılımın geliştiriliyor oluşu
  - yanları offline ulaşılamayışı, mevcut çözüm için istenen fiyat, stok olmayışı, import olayının excelde düzenleme gerektirmesi, döviz fiyatlandırma vs olmayışı
  ama takibe değer bir çalışma, kolay gelsin

 • Ali Kandemir @alikandemirtr

  Çok güzel bir uygulama. Karmaşık ve sıkıcı muhasebe işlerini basitleştirip çok daha güzel bir hale getirmişsiniz. İnternetten iş yapan şirketler için biçilmiş kaftan kesinlikle

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Merhaba, öncelikle sizleri tebrik ederim. Güzel bir proje olmuş. Emsalleri az olduğu için piyasanın bu tarz bir programa ihtiyacı var. Çizginizi bozmadan istikrarlı bir şekilde ilerlediğiniz taktirde umarım daha iyi yerlere de gelirsiniz. Detaylı bilgi edinmek için öncelikle SSS sayfanızı inceledim. Daha sonra eğitim videoları sayfanızdaki videoları tek tek izledim. Güzel bir uygulama olmuş ve uygulama içinde bir çok detay düşünülmüş.

  https://www.parasut.com/sss
  https://www.parasut.com/egitim-videolari

  Geçen sene oldukça kapsamlı (markası bende kalsın) bir ERP yazılımı satın aldım. Bu yazılım içine 2 adet kullanıcı lisansı (lisans başı para isteniyor), döviz kuru ile çalışma modülü, sipariş takibi, fatura takibi, stok yönetimi, cari yönetimi, kasa yönetimi gibi modüller eklettim toplam 1800 TL'ye mal oldu. Tahmini olarak beni 3-4 sene götüreceğini düşünüyorum. Tabi yazılımla birlikte bu kullanıcı lisanslarından birini evimdeki bilgisayara birini de iş yerimdeki bilgisayara kurmak istedim. Bunun için iş yerimdeki bilgisayarı ana bilgisayar olarak atayıp ana programı oraya kurduktan sonra evdeki bilgisayarıma yan programı kurdum. ilk etapta evdeki bilgisayardan erişebilmek benim için sıkıntı oldu. Bunun için iş yerimdeki interneti statik IP'ye çevirip iş yerimde kullandığım modemin ilgili portlarını açmak zorunda kaldım. Bu sefer de güvenlik zafiyeti ortaya çıktı. Ayrıca statik IP için internet faturamda ek bedel ödemek zorunda kaldım. Ana bilgisayarım belirlediğim saatlerde sürekli açık kalması gerekli, hem bilgisayarın yıpranması hem de sürekli bir enerji sarfiyatı söz konusu. Biraz mantıklı düşününce siz bu projeyi biraz daha geliştirip olayı sadece muhasebe takibi olmaktan çıkardığınız taktirde kullanmamak için ortada bir sebep yok. Artı fiyatlar da oldukça uygun.

  Bunun üzerine daha ne eklenebilir derseniz yaklaşan tahsilatlar için müşterilere otomatik hatırlatma e-mailleri gönderebilir hatta bunu bir seviye yukarı taşırsak hatırlatma SMS'leri gönderilmesi iyi bir artı olacaktır. Döviz ile çalışanlar için ana sayfanın bir köşesine günlük döviz kurunu görüntüleyen bir kutucu eklenebilir. Eğer bir uygulama ile fatura yazdıracaksam o uygulamanın bir sayaç yardımı ile fatura seri ve sıra numarasını aklında tutmasını ve otomatik olarak bana önermesini isterim. Raporlamalar ekranında genel raporların yanında ayrıca seçilen her müşteri (yada tedarikçi) için bir alacak verecek raporu olması (ben videolarda göremedim) ve bunun gerekli duyulduğu taktirde çıktı alınabilir olması faydalı olacaktır.

  Umarım faydalı olur. İyi çalışmalar.

  • parasutcom @parasutcom

   Serhat bey merhaba, görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Müşterilere otomatik hatırlatma e-maillerinin gönderilmesi çok istenen ve bizim de uygulamada olması gerektiğini düşündüğümüz bir hizmet. Bunu planlama dahiline alacağız. SMS biraz daha ileriki safhada değerlendirmeyi planladığımız bir özellik. Döviz kurunun görüntülenmesi konusundaki ihtiyacı, dövizli tutarın girişi esnasında vererek gidermeyi hedefledik. Fatura yazdırırken, sizin de belirttiğiniz gibi uygulama otomatik olarak fatura seri sıra no bilgisini atıyor. Raporlar sayfasının altındaki sayfalarda istediğiniz raporlar sunuluyor. Daha farklı bir beklediğiniz bir bilgi varsa, bunu paylaşırsanız dikkate alalım. Raporlarda şu an dışarı aktar özelliği yok ancak bu konuda da geliştirme yapacağız. İlave olarak yazdırabilme özelliğini de sunmayı da değerlendireceğiz.

 • Batuhan @achfighter

  Çok güzel bir uygulama. Ben de bu tarz bir uygulama arıyordum. Tam da üzerine geldi. Teşekkürler.

 • Hakan ÖZCAN @hakanozcan

  Çok beğendim. e-fatura ve stok yönetimi gibi ek özellikler de eklenir ve bu makul fiyatını korumaya devam ederse önü açık bir hizmet.

 • Hasan @hasans

  @onursirin_1 Neden böyle keskin ifadeler kullanıyorsunuz şaşırıyorum.Yani bu siteyi binlerce insan takip ediyor.Mesela ben merak ettim .Ne iş ile meşgulsunuz.Yani öğrenci iseniz şöyle düşünmeniz gerek:Benim işime yaramaması çok normal.

  • Onur Şirin @onursirin_1

   Ben sadece düşüncelerimi iletiyorum. Düşüncelerim keskinse kusura bakmayın, benim düşüncelerimi yazıya dökme şeklim bu şekilde. Binlerce insan takip ediyor diyorsunuz. İşte sorun da o, bu tanıtım yüzünden bir çok kişi ileride mağdur olabilir. Sonuçta büyük firmalarda bile neler oluyor. Hesaplar çalınıyor falan filan yakında bu uygulama yüzünden mağdur olanlar çıkacaktır. Mesleğim (Haberleşme Cihazları Mekanik Tamircisi) Saygılar. Not: Murat Bey'e teşekkür ederim. Kafama takılan bir soruya cevap verdi. Tekno seyirde'ki editörlere bir saygısızlığım olmamıştır. Ben sadece üslubuyla yorumlar yazıyorum. Yoksa Levent Pekcan beyin büyük hayranıyımdır.

 • ekmbr @ekmbr

  Bu tarz hizmetler yıllardır kullanılan köklü muhasebe yazılımlarında da mevcut. Yeni yapılmış birşey değil yani. Reklam olmaması için isim vermiyorum uzun süredir kullandığımız bir yapı.

 • KorkutSA @korkutsa

  Yerli Yazılımla ilgili böyle ürünleri incelemeniz ve bu tip ürünlerin piyasada artması güzel. Daha fazla böyle incelemeler görmek isteriz. Güzel bir ürün, güzel bir inceleme videosu , asla gelecek birçok soru cevaplanmış. Tebrik ederim.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  2003 yılında web programcılığı kavramıyla ilk tanıştığımda muhasebeci jr. olmam hasebiyle ilk aklıma böyle birşey gelmişti ve o zaman stok takibi entegreli bir sistemin ne kadar komplike olabileceğinin farkına varmıştım stok takibinin sonraki bir adıma bırakılması çok yerinde bir karar olmuş bence çok güzel bir proje başarılarınızın devamını dilerim

 • motac @motac

  http://www.tekir.com.tr başka bir ticari yazılım merak edenler bakabilir. Bu arada servis cidden faydalı olmuş emeği geçenleri tebrik ederim.

 • Ata İsmet Özçelik @ataozcelik

  Ben incelemeyi çok beğendim, anlatan kişi de tane tane ve güven verici şekilde anlattı. Bu tip yerli yazılımların artması ve desteklenmesi dileğiyle.

 • Serdar Sezen @sserdarsezen

  http://codecanyon.net/ adresinde aynı özellikte scriptler mevcut. Paneliniz de çok benziyor. baltalamak istemem ama demo atın derseniz aynısına yakınının demosunu göndereyim. Hatta şöyle ki izleyicilerimiz karar versin http://codecanyon.net/search?utf8=%E2%9C%93&term=+accounting&referrer=homepage

 • Busraoz @busraoz

  Teamgram uygulamasının hakkında çok fazla övgü duydum, açıkçası uygulamayı merak ediyorum. Teamgram için de bir inceleme videosu hazırlayabilirseniz eğer çok sevinirim.