@gamsizm Star Wars'çü arkadaşları bekliyoruz. Han Solo geçen hafta gösterime girdi biliyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon şarj için micro USB kablolar alanlarınız var mı? Aldığım kablolar yavaş yavaş 1 ay bile kullanmadan bozuluyorlar. Yavaş şarj etmeye başlıyorlar. Adaptöre orijinal kablosunu takıyorum 1 saatte şarj ediyorsa sonradan aldığım kabloalr başta aynı hızda şarj ederken daha sonrsında aynı adaptörler 4-5 saatte şarj edebilir hale düşüyorlar. Sizlerde böyle bir problem yaşıyor musunuz? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Kablolarında kaliteleri ve taşıyabilecekleri sarj oraları farklılık gösterebiliyor. O nedenle kablo alırken biraz araştırmakta fayda var. Bir de kablo uzadıkça sarj süresi uzuyor onunda etkisi olabilir tabi.

 • KorkutSA @korkutsa

  Telefon markası olarak bakmayın olaya. Kolaylık olsun diye uzun micro USB kablo satın aldım. Markası S-link. Başta 2 kablomda çalışıyordu. Zaman içinde sırayla bozuldular ve şarj süreleri 5 katına felan çıktı bir anda. Orijinal kabloları takınca normal şarj oluyor. Adaptör ya da telefon arızalı değil. Uzun kablo bu üçüncü alışım. Hep arızalanıyorlar. Telefon adaptörü 2 Amper. Belki kablolar taşımıyordur bozuluyordur. Ama kablo satın alırken böyle bir özellik yazmıyor ki.

 • KorkutSA @korkutsa

  Yaptığım araştırmalar neticesinde şu bilgilere ulaştım.

  ttp://www.androiddunya.com/micro-usb-kablom-neden-yavas-sarj-ediyor/
  AWG standartlarına göre 20 numara kalınlıkta bir kablo almanız gerekiyor. Ben de araştırıyorum. Maalesef bu kadar teknik bilgi yazmaya yanaşmıyor kablo satıcıları. En iyisi gidip görerek satın almak sanırım kabloyu. Bu arada ampere uygulamasını ya da samsung lar için Galaxy Charging Current Free uygulamasını indirirseniz şarj anındaki akım miktarını görebilirsiniz. 2000 mA’e yakın değerler olmadan hızlı şarj olmaz.

Ford Mondeo'yu test edesiniz diye ayağınıza getiriyor.

@can @meric @gamsizm #akış

http://www.fordiary.com/eposta/2015/0619/eposta.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce miracast ve Prime EZcast ürünlerinin bir incelemesi bu sitede yapılmıştı. Onu izledim. Şu an piyasada oldukça yoğun reklamı yapılan Dark EZcast ürünü var.
http://www.teknobiyotik.com/dark-ezcast-kablosuz-hdmi-goruntu-aktarim-kiti.html
Fiyatta uygun. 90 tl.
Alıp kullanan var mı? Sizce nasıldır? Prime ile aynı mıdır? Teknoseyir'e incelemeye vermeleri için bir mail attım kendilerine. Alım kararımda bu sitenin büyük ölçüde etkili olduğunu felan yazdım. Umarım değerlendirirler.

TeknoBiyotik: Dark EZCast Kablosuz HDMI Görüntü Aktarım Kiti - Aksesuar & Yazılım

[DK-AC-TVEZCAST] Dark EZCast Kablosuz HDMI Görüntü Aktarım Kiti
BeğenFavori PaylaşYorum yap