Philips FC9931/07 Salonda sessiz bir canavar

Ürün oldukça sessiz çalışıyor. Çok yüksek bir emiş gücü olmasına rağmen hiç ses çıkarmadan işini hallediyor. Şöyle bir örnek vereyim çocuk odada uyurken süpürüp çıktığım halde uyanmadı. 5 kademede emiş gücünü ayarlayabiliyorsunuz. Fakat emiş gücü o kadar iyi ki 1 ile 3 arasında kademeler işinizi görmeye hayli yetiyor ve daha da sessiz çalışıyor. 5.kademede halıyı kaldırıyor.

Ön filtre

Hazne

Susuz, torbasız dert yok. Doldukça kabı boşaltıp yıkayıp tertemiz devam ediyorsunuz. Nano filtreler zerre toz kaçırmıyor ardından. Daha önceden sulu süpürge sistemlerini de kullanmıştım. gerçekten büyük dertmiş. Bir evi süpürürken 2 kez suyunu değiştirmek zorunda kalıyorduk hem de ardında filtrelerini düzenli değiştirdiğim halde koku bırakıyordu. Philips bu üründe iyi iş çıkarmış. Hem sulu sistemlerin toz kaçırmama avantajını nano filtreler ile çözmüş hem de su değiştirme zahmetinden bizleri kurtarmış oluyor.

Nano filtre

Ayrıca hafifliğine ve arkanızdan güç harcamaya gerek kalmadan kolayca sizi takip edebilmesi çok hoş. 6kg ağırlığı var. Oğlumun notebook daha ağır. Tekerlekleri büyük olduğu için bir engele takılmadan ardınızdan rahatça ilerliyor. Tabi hafif olmasının da etkisi büyük.

Hortumunu takabileceğiniz ve derli toplu saklamanızı sağlayan noktalar çok güzel düşünülmüş.Hortumun arkasındaki çıkıntıyı makine üzerinde yer alan yuvaya taktığınızda devrilmeden topluca durabiliyor.

Beğenmediğim bir yönü; hortum kalitesi. Daha kaliteli bir hortum yapılabilirdi. Zamanla yıpranacağını düşünüyorum. Sanki biraz ince plastikten yapılmış. Gerçi arkasında çekiştirdiğiniz hazne hafif olduğundan sorun çıkarmayabilir.

18.10.2018 itibariyle Mediamarkt'ta fiyatı 1700₺.

Philips FC9931/07 link

Sözün özü; bu modelde iyi iş çıkarmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Kartel

Şimdiki incelemem yime faydalı bir android yazılımı için. Kartel. #akış
Piondev.com tarafında geliştirilmiş yerli bir yazılım olan Kartel, basitçe kredi kartlarınızdaki kampanyaları takip etmenizi sağlayan bir uygulama. Bankaların sunduğu kampanya detaylarını özetleyerek size para kazandırıyor. Hatta çok iddialı görünse de kullanıcı başına kredi kartı kullanımınızı düzenleyerek yılda 1000 TL tasarruf edeceğinizi vaad ediyor. Bence çok haklı.

Uygulama sayesinde çok daha fazla kampanyayı aynı anda takip edebiliyor, puan yüklenme sürelerinde bana bildiryor ve fırsatı kaçırmamıza engel oluyor.

Kullanım sürem boyunca çok rahat ve sorunsuz bir kullanımı olduğunu söyleyebilirim. Mevcut bulunan kartlarımın ve hatta diğer kartların kampanyalarını listeleyebiliyorum. Katılım için gereken SMSi kolayca program üzerinden atabiliyorum. Şartları yerine getirdikçe uygulamanızda bunu işaretleyebiliyorsunuz. Örneğin; 4 defa benzin almanız gereken bir kampanya da her benzinciye girdiğimde uygulamayı açarak +1 ekliyorum ve böylece takip etmiş oluyorum.

En önemlisi de kredi kartınızdaki kampanyadan hakettiğiniz ödülün kartınıza yüklenme zamanı geldiği gün uygulama bildirim çubuğunda bunu hatırlatıyor ki on numara bir özellik olmuş.

Bunun haricinde kredi kartlarınızın ödeme günü geldiğinde size bunu hatırlatabilir.

Uygulama içerisinde küçük bir alışveriş listem bölümü ve sizin farkettiğiniz diğer kullanıcılarla paylaşmak istediğiniz bir kampanya ya da fırsatı paylaşmaya yarayayn shots bölümleri var.

Büyük bir açığı kapatan şu an için benzersiz ve her kredi kartı kullanıcısının telefonunda bulunması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

İndirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piondev.kartel&hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TRAFI Türkiye

İlk incelememi bir android uygulaması için yazıyorum. Çok beğendim bu yüzden sizlerle de paylaşmak istedim.

TRAFI. #akış
Toplu taşımada size kılavuzluk edecek ücretsiz sunulan bir hizmet. Her ne kadar android uygulaması dediysem de IOS için ve web application seçenekleri de olan bir uygulama. Şu an Türkiye, Litvanya, Letonya ve Estonya ülkelerinde bazı iller için uygulama kullanılabilmektedir.
İzmir'de geçtiğimiz ay yapılan hat değişiklikleri bile hemen güncellendi. Belediyelerle doğrudan bir anlaşmayla sistemlerine bilgi aktarıyorlar.
Fazla uzatmadan gelelim programın yapabildiklerine.

Amaç; sizi bir şehirde A noktasından B noktasına toplu taşıma araçları ile saatlerini ayarlayarak en verimli şekilde götürmek. İstanbul için trafiği tahmin etmek zor diyebilirsiniz fakat bineceğiniz durağa binmeniz gereken hatta dair otobüslerin gelişini de harita üzerinde gösterebiliyor. Yani otobüslerde bulunan GPS sayesinde otobüsün ne kadar uzaklıkta olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca otobüs, metro, vapur, tramvay gibi hatları birleştirerek bir çözüm sunuyor. 1 yıl boyunca IETT'nin uygulamasını kullanmıştım. Raylı sistemlerle IETT birarada sunulmuyordu. Bu harika bir özellik olmuş. Dolmuş hatları da eklenirse tadından yenmez.

Üstelik size seçenekler sunduğunda güncel fiyatlar üzerinden size maliyetini de gösterebilmekte.

Güzergah belirlemek için noktalarınızı seçerken isterseniz bunları adres gibi girebilirsiniz isterseniz harita üzerinden seçebilirsiniz. Sizin dışınızda diğer kullanıcıların bolca seçtiği merkezleri popüler merkezler olarak da karşınıza getiriyor.

Gitmek istediğiniz yere ne zaman gitmek istiyorsanız onu belirtebiliyorsunuz. Örneğin; akşam 21:00'da havalimanında olmak istiyorum gibi. Sistem sefer saatlerine göre size seçenekler sunuyor. Yeri gelmişken hafta içi, hafta sonu tüm hatların sefer saatleri güncel.

Size alternatif seçenekler sunarken maliyetleri, toplam süreleri, kullanacağınız araçların gösterildiği sonuçlar ekranı geliyor. Daha az yürümek, daha erken, en geç, tavsiye edilen gibi alternatif rotaları seçebiliyorsunuz.

Hat bilgileri, sefer saatleri, bir duraktan bir hattın ne zaman geçeceği gibi bilgilere de menüden kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Haberler ve duyurular bölümünden yapılan değişiklikler, çalışmalar v.s. öğrenebiliyorsunuz.

Haritadan işaretlediğiniz bir noktaya en yakın durakları listeleyebilirsiniz.

İstanbul için seçtiğiniz güzergahta yaklaşan otobüsleri harita üzerinden görebilirsiniz.

Şu an için İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa illeri için çalışıyor.

Ayrıca İzmir'de belediye tarafından yeni bir hizmet başlatıldı. Sahil şeridi boyunca 20den fazla bisiklet istasyonları var. Bunlardan kiralayıp gideceğiniz yere bisikletle gidip diğer istasyonlara bırakabiliyorsunuz. Bu program hangi istasyonda kaç boş bisiklet var onu bile gösterebiliyor.

Herşeyiyle süper bir hizmet olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap