selamlar. işletim sistemi yüklü olmayan iki diskim var. biri boş, diğerinde çeşitli programlar kurulu.

dolu olanı boşa taşımak istiyorum, tabi programlar çalışmaya devam etsin windows altında. how to?

klonlasam falan sanki windows program yollarını falan karıştıracak diye düşündüm... how to?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Excel'den App ya da web page'e..

Elimde basit formüller olan bir excel var. bu excel'de 1dk da bir çalışan bir sorgu da var. Bu excel bulutta duruyor.

İstiyorum ki telefonumdan bir app ile bu excel'e ulaşabileyim. Sadece görüntülesem yeterli. Excel'in sürekli açık durması için bir ücretsiz falan bir server bulmam lazım sanırım ki kendini güncellemeye devam etsin. Bu güncellenen excel sayfasında seçtiğim sütünları görebilsem telefondan çok işime yarayacak.

Fikri olan?

#excel #Mobil

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar

Ayaklarımı maksimum uzatabileceğim koltuk, sandalye arıyorum. Sadece ayaklarımı koyacağım bir puf vs. değil aradığım. Tüm bacaklarımı uzatabileceğim bir şey arıyorum. Ofis ortamına ne kadar uygun olursa o kadar iyi. Tavsiyeleri beklerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Honda City 4. Gen ile ilgili sorum var.

Bir kaç ay içinde ilk sahibi tanıdığımdan 2009 (eski kasa) modelini alabilirim. Bu araçların yurtdışı versiyonlarında Cruise Control var sanırım.

Alacağım versiyona cruise control eklemenin yollarına bakıyorum. Fikri olan...?

#OtoSeyir #Honda

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, uzun dönemli bir planım var, hem bilgi, hem fikir almak isterim.

Var sayalım ki kendine ait 5 dönüm alanda bir evimiz olacak ve bu evde bugünün koşulları ile küçük bir şehirde 250-350 tl elektrik tüketen bir aile var.. Bu evin enerji sorununu çözeceğiz bütçe sınırlaması olmadan.

Bölgede rüzgar enerjisi potansiyeli yüksek, bu konuda sorunumuz olmadığını kabul edebilirsiniz.

Öyle bir şey yapacağız ki ilk yatırım maliyetini sınırlamayacağız fakat ailenin kullanımına ek olarak elektrikli kombi ile ısınma, su ısıtma, ocak gibi ihtiyaçları da elektrik ile gidereceğiz Bunun dışında bahçede kuyu ve bir takım elektrikli aletlerin kullanımı olacak.Üzerine her ay belli bir miktar da şebekeye satabilelim. Bu bizim güvenlik payımız olur.

Bunun üzerine diyelim ki bölgede en yakın elektrik direği 100m ötede. Oradan bu dediklerimize uygun bir hat çekeceğiz. Yukarıdakilerin maliyeti ayrı, bunun maliyeti ayrı düşünürsek daha da güzel olur. 🙂 Maliyet, maliyet, maliyet... En çok merak ettiğim kısım tabi.

Hiç bilmediğim konular. Atladığım bir yer var mı? Herkes bildiği yerden sallayabilir, atış serbest. 🙂

#KonuDışı #Yenilenebilirenerji

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • prometrik @prometrik

  Yasal yapılandırmalara da bakmanız lazım. Devletin teşviği olabilir. tabi birde vergisi oluyor.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Rüzgar için ölçüm yapılması gerekiyor,bize fazla gelen hız o sistemler için yetersiz kalabiliyor ve pek verim alınamıyor.
  Onun dışında güneş enerjisi panelleri var ama onun içinde yine ölçüm yapmak ve geçmişe yönelik güneşlenme verilerine bakmak gerekiyor, böyle bir sistem muhakkak on grid diye tabir edilen şekilde olmalı ki kim hem şebekeye satılabilsin hem ihtiyaç anında şebekeden karşılanabilsin.
  Bir çok şeyi elektrik ile karşılamak istediğiniz için kısmen zorluklar çıkabilir zira bu tarz kaynaklardan elde edilen elektrik dalgalı olabiliyor.
  Sıcak su ihtiyacını ise esas olarak güneşten karşılamak daha mantıklı,basınç altında çalışan ve ısınan suyu değil de, bodrum katta duran bir depoda olan suyu rezistans mantığı ile ısıtan sistemi kullanırsanız daha yüksek verim elde edersiniz,ismini hatırlamıyorum şuan kusura bakmayın.
  Aslında en makbul olanı doğalgaz varsa ufak bir çevrim santrali kurup hem elektrik hem kışın ısıtma elde etmek ama yazın o ısıyla nasıl baş edilir ve soğutma amaçlı kullanılır onu tam bilemiyorum.
  Umarım bir fikir verebilmişimdir,eğer bir şeye karar verirseniz ve buradan paylaşırsanız beni de etiketleyebilriseniz memnun olurum.

  • Cenk @cenk

   Merhaba, ayrıntılı cevap için baştan teşekkür ederim. Rüzgardan başlayayım, planladığım bölgenin etrafında çeşitli rüzgar enerji santralleri var halihazırda. Elbette arazinin konumu, cephesi fark yaratır, ölçüm yapılmadan araziye karar vermem zaten. Zira kritik nokta enerji sorununu çözmek.

   On grid sistem kastetmemin sebebi de kurabileceğim rüzgar tribüni ile ihtiyacım olan elektriki sürekli karşılayıp karşılamayacağını bilmemek.

   Teorik olarak yeterli rüzgar potansiyeli ve yeterli sistemim var diye kabul edip, yeterli miktarda aküde bulundursam bile istediğim enerji ihtiyacını stabil bir şekilde bu sistemden alabilir miyim, bilmiyorum. Elektriği uzak mesafelere iletmeden, yerinde üretip tüketmek en verimli yöntem bildiğim kadarıyla. Zİra aktarımdaki kayıplar malum.

   Ek olarak güneş enerjisi çözümleri de kullanabilirim ısıtma için.

   Ama temelde, yüksek elektrik ihtiyacı ile kendi kendine yetebilen bir sistem öngörmeye çalışıyorum. Bunu hayata geçirmeme henüz var ancak bu tasarladığıma uygun bir yeri çok daha önce alabilirim. Bu tarz ihtiyaçlarımı ve çözümlerimi kabaca baştan oluşturmam gerekiyor. Çok fazla çözüm elektrikte düğümleniyor. 🙂

   Zaman içinde şekilldendikçe size de haber ederim mutlaka.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @cenk Yerinde tüketmek mantıklı ancak depolamak kayıplara neden açıyor ve maliyeti arttırıyor, rüzgar dalgalı bir elektrik veriyor bildiğim kadarıyla o yüzden şebekeye bağlı şekilde çalışması izin gereken izinler daha zorlu ve sıkıntılı diye hatırlıyorum.
   Yerli üretim yaptığını ve bir çok şeyi kendi geliştirdiğini söyleyen northel vardı rüzgar için, rüzgar santrallerini şebekeye bağlı çalışmasını kabul ettirmek için çok uğraştıklarını anlatmıştı.

  • prometrik @prometrik

   @cenk Hem rüzgar hem güneş enerjisi için geçmişe dönük en az 1 yıllık veri gerekir ki aşağı yukarı ön hesaplama yapabilin. Rüzgar türbinleri bildiğim kadarıyla bakım maliyeti de var. Ayrıca gürültü, titreşim gibi unsurlar da olabilir. Bu tür açılardan en rahatı güneş enerjisi panelleri. Ancak onlarında maliyeti amorti etme süresi yüksek. 15-20 yıl gibi bir süre olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. tabi üretim teknolojisi gelişmesi ile bu süreler azaltılmış olabilir. Yeni ürünlere bakmakta fayda var. Akımın dalgalı veya farklı olması çok önemli değil. Devre elemanları ile değiştirilir, akülere verilerek oradan harcanır. Akü denince tabi ki akülerin de bakımı olacak.

   Bir çok elektrikli ürün kullanmak istiyorsunuz. Bu ürünlerin ortalama kullanma süreleri ile ortalama harcayacakları enerji hesaplamanız lazım. Yaz/kış hesapları olacak. Buna bağlı olarak akü kapasitenizi hesaplayabilirsiniz. Akülerde fazla depolama yapmak istemeyip şehir hattına da elektrik verebilirsiniz tabi ama burada kar/zarar hesabını iyi yapmanız lazım. Bulunulan bölgede elektrik kesintisi var ise aküler hayat kurtarıcı olabilir.

 • Cenk @cenk

  Her ikinizin de cevapları iç açıcı değil. Bölge Çanakkale, dediğim gibi düşündüğüm yerlerin 15km çapında etrafında çeşitli rüzgar santralleri var.

  Temelde modern bir evin ihtiyaçlarının biraz fazlasını karşılayabilen, kendi enerjisini üretebilen ve doğada bir yer bulmaya çalışıyorum. Ancak söylediklerinizden sonra şebeke elektiriğine bağlanmak ve acil durumlarda kullanmak üzere küçük akülerle bir çözüme doğru kayıyorum.

  Fakat bu durumda da ısınma ihtiyacının yüksek maliyeti ortaya çıkıyor. Genel olarak zaten yüksek bir elektirik tüketicisiyim ve bu durum devam edecek. Üzerine ısınmayı da elektirik ile çözmeyi eklersem benim hesaplarımı ciddi şekilde değiştirebilir.

  Yaşamak istediğim yerlerde elektrik olsa bile kesilecek, ısınma sorun olacak. Bunları çözmenin alternatif yollarını biliyorsanız onu da dinlerim. 🙂 Rüzgar enerjisi çok yatmıştı aklıma. 🙂

  @mr-bell @prometrik

  • Mr.Bell @mr-bell

   Isınma için kalorifer sistemi mantıklı size, dökme lpg yada fuel oil gibi şeyleri kapınıza kadar getirterek modern bir ısınma sağlayabilirsiniz.
   Her ikisi içinde maliyet hesaplamalarını yaptırmanız mantıklı olacaktır ama akü işine ben çok sıcak bakmıyorum,yedek elektrik için jeneratör daha modern bir teknoloji olarak kalıyor.
   Anladığım kadarıyla amacınız enerji olarak bağımlılığınızı azaltmak.

  • Cenk @cenk

   @mr-bell Enerjiyi, elektirik ile çözebilirsem yaşam kolaylığım ve kalitem başka hiçbir tekil etmende olmadığı kadar artıyor. Enerji, her şeye dönüşüyor. 🙂 Bunu dış etenlere bağımlı olmadan, sadece gezegene güvenerek kendi kendime çözme fikri, düşüncesi bana çok iyi geliyor. Enerjiyi, satın almak bir çözüm ancak böyle olursa onu kullanırken hiçbir zaman içim rahat etmeyecek. Bir defada çözmek ve mümkünse yıllık periyotlarda bakım ile beni gömecek bir sistem arayışındayım açıkçası. Lokasyonum da Çanakkale merkezinin 35-40 km güney - güney batı bölgeleri.

   Bakalım, yakın çevremde bu konuda fikir verebilecek insan henüz bulamadım, kamuya da ilk defa ilan etmiş oldum. Zaman içinde evrilecektir ancak temel fikir enerjiyi sistemin dışında üretmek ve dönüştürmek.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @cenk Şimdiden kolay gelsin,işiniz kolay değil.

  • prometrik @prometrik

   @cenk Güneş enerjili su sistemleri var. Biz Çanakkale'de kullandık. tavsiye edebilirim ancak iyi bir marka olması şart. Şu an markayı hatırlamıyorum. İsterseniz sonra bulup yazarım. Sıcak su ihtiyacını böylece karşılayabilirsiniz. Var mı bilmiyorum ama bu yöntem ile ısınma ihtiyacı da karşılanabilir.

   Atık yağlarınızı depolar ve gerekli işlemleri öğrenirseniz, dizel jeneratörde kullanıp elektrik kesintilerinde enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu konuyu iyi araştırın yalnız. yağı iyi filtrelemek çok önemli tabi jeneratör bakımları da.

   Enerji ihtiyacı için en iyi çözümün güneş enerjisi panelleri olduğunu düşünüyorum. Rüzgar enerjisi evet güzel potansiyeli var ama evin bir miktar uzağında olmalı, bakımı önemli, ses yapar mı? araştırılmalı, bir de titreşim verir mi? Bu nedenlerle evden ne kadar uzakta olmalı iyi incelenmeli. Ben bu nedenlerden güneş panelini tercih ederdim. İstendiğinde sökülüp rahatça taşınabilir de ama rüzgar türbinini taşıma maliyeti çok çok daha fazla olacaktır. Güneş paneli 1-2 alınarak başlanıp, devam ettikçe arttırılabilir. İlk başta ihtiyacınızın bir kısmını karşılar. Aynı şekilde elektrik kesintisi durumunda da bir miktar ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak gece kullanabilmek için akü şart. Rüzgar enerjisinde de akü şart olacak. Gece genelde daha az rüzgarlı özellikle yazın.

 • turker @turker

  Rüzgar ve Güneş enerjisi için bulunduğunuz bölgeye uygun değerlere 10 yıl geriye dönük olarak meteorlojiden ulaşabilirsiniz.

  Yatırım maliyetinin yanında bakım ve yedek parça giderlerini de düşünmeyi ihmal etmeyin.

  Rüzgar + güneş paneli kombinasyonlarına da girilebilir.

  Konum uygunsa ısıtma, soğutma için derin kuyu ısı pompası da düşünülebilir.

  YouTube üstünde offgrid yaşamak için rüzgar + güneş setleri kuran onlarca Amerikalı var. Verim, sorunlar vb konularda fikir verir.

edit: görselde eklediğim sisteme itirazı olan var mı? 🙂

merhaba herkese, işlemcilerden uzağım epeydir. ofise alınacak bir pc için işlemci bulmaya çalışıyorum. sistemin geri kalanı 8gb ram, 120gb ssd ve eldeki hd ile tamamlanacak. işlemcinin piyasada kolayca bulunabilmesi lazım.

amd a8 9600
amd a10 9700
intel pentium g4600 gibi işlemciler gördüm fakat haklarında hiç fikrim yok.
eski nesil i5 falan bulmak zor olur diye düşünüyorum. kamu kurumu olduğu için internetten sipariş verip geçemiyorum. satın alabileceğim firmaların da işemciyi temin edebilmesi lazım.

ne önerirsiniz,

bir de 22" monitör gerekecek. onda da f/p tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba; bir sorunum var, yardım isterim.

Amd Am3+ Fx6100
Gigabyte GA-970A-DS3P (rev. 2.1)
MSI GTX1050Tİ
4x2gb Corsair DDR3 1600mhz Ram
500W HighPower

sistemi kurduk, görüntü alamaıyoruz. "No Signal" uyarısı veriyor monitör. Diskte Windows kurulu değil bu arada. Eski ekran kartım radeon hd4850 de takıp denedik ve sonra onda da aynı durum oldu.

Bir TV, Bir monitörde, 2 farklı hdmi kablosunda, bir tane dvi kablosunda denendi. Sonuç değişmedi.

Anakarta bios reset atıyoruz, hem jumperden denedik, hem de bios pilini çıkardık fayda etmedi.

Yardım rica ederim...

#Donanım #1050Ti #NoSignal #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 37
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Ekran kartının PCI-e kablolarını taktınız mı? CPU güç kablosu ile karıştırılabiliyor bazen, yanlış kablo bağlamış olabilir misiniz? Bu kadar fazla cihazla deneme yapmışsınız, hepsi bozuk olamaz, kesin atladığınız bir şey vardır.

 • Cenk @cenk

  ekran kartının pci e kabloları ne demek bilmiyorum. pci ex 16 slotu ve 8 slotuna oturtuyorum ekran kartını. kablolar nedir anlamadım.?

  denemerlimde değiştiremediğim tek şey işlemci. ancak "1050ti no signal problem" diye arattığımda da çok fazla sonuç çıkıyor. hepsi de burada konuştuğumuz şeyler, bios sıfırlama ile başlıyor genelde.

  sadece eski driverları kaldırma önerisini yapamıyorum zira sisteme takılı diskte bir işletim sistemi yok zaten.

 • Erdinç B. @erdincb

  Monitörün menüsünden hangi kaynağın seçili olduğunu kontrol edin.
  Ekran kartının güç girişini kontrol edin, kablonun üzerinde PCI-E yazdığına emin olun.
  Anakartın güç girişlerini kontrol edin. CPU yakınlarında bir yerde ekstra bir güç girişi olacak.
  Aklıma gelenler bunlar.

 • Cenk @cenk

  Burada bulunan bir teknik servis ile konuştum. "bios update yüzünden olur bu" diyor. anakartı garantiye gönderin bios update yapsınlar diyor.

  Olabilir mi sizce?

Uzuun zamandır donanım parçası elime almamışi hatta masaüstü pc de çalışmayan bir adam olarak yardım rica ederim;

Elimde Amd Fx 6100 vardı, 8gb ram, ps, hd, ssd ve 1080p lg tv üzerine;

Çok eskiyen gpu hd4850 yerine Msi Gaming 1050Ti aldım. (730 TL)
Anakartım arızalıydı, Gigabyte GA-970A-DS3P aldım. (280 TL)

12" giriş ve çıkış fanım var, kasam oldukça havadar olacak. Zayıf halkam işlemcim gibi duruyor ve oc yapabilirim ancak bütçeyi de bitirdim, işlemci değiştirmek istemiyorum. Ne dersiniz, darboğaz yaşar mıyız? Yaşarsak hangi yıl oyunlarından itibaren yaşarız?

Şurada benim sistemin 16gb versiyonu ile bir test yapılmış Battlefield ile. Sizler ne dersiniz bakalm...

https://www.youtube.com/watch?v=Xq1X7Sj9aeI

Battlefield 1 TEST "GTX 1050 Ti and FX 6100 | ULTRA SETTINGS

GPU - GTX 1050 Ti PALIT 4GB CPU - FX 6100 4.0 GHz 16 RAM
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#turknet #akış @turknetdestek

https://teknoseyir.com/durum/742375

veremediği hizmeti satan firma.

eğer turk.net'in kendi altyapısını kullanan bir bölgedeyseniz hizmet alabiliyorsunuz. ancak turk telekom altyapısı üzerinden turk.net'ten hizmet alıyorsanız geçmiş olsun... arıza durumunda turk telekom'a bildiriyorlar ve siz turk telekom elemanlarının gelmesini bekliyorsunuz.

dolandırıcılık da burada başlıyor; turk telekom ile turk.net'in anlaşması her nasılsa turk.net; telekom'un elemanlarını size yönlendirmeyi beceremiyor. turk telekom resmen turk.net'i sallıyor, umursamıyor ve sizin sorununuzu çözmüyor. muhtemelen bunu bilerek yapıyorlar. turk.net de ne size sorunun çözülme süresini verebiliyor, ne de sorunun ne olduğunu söyleyebiliyor. siz sinir krizi geçirirken onlar da kuzu kuzu bekliyorlar.

şimdi burada telekom'un yediği halt zaten ülkenin orman kanunlarına uygun; resmen başka firmaların müşterilerini süründürüp vazgeçirmeye çalışıyorlar.

fakat asıl problem turk.net'te. senim madem bu firmaya bir yaptırım gücün yok; adamların paşa keyfini beklemek zorunda kalıyorsun; o zaman bu hizmeti satmayacaksın kardeşim. sen veremediğin hizmeti satıyorsun. ya gidip telekom ile olan sözleşmeni değiştirecek, böyle durumlar için ağır tazminat maddeleri koyacaksın ya da bu hizmeti ver-me-ye-cek-sin.

uzun lafın kısası;

türk telekom'dan alamadıkları hizmeti size satmaya çalışan bir firma bu arkadaşlar. eğer kendi altyapılarında değilseniz kesinlikle bulaşmayın. böyle bir şeyi yapan firma iken kendi altyapılarında iseniz de bulaşmayın diyeceğim ama memleketteki her firma bizi kazıklamaya odaklandığı için kimin kazığını yiyeceğinize kendiniz karar verin.

ama turk.net'in altyapısında değilseniz, turk.net'in kazığını yemeyin.

#turknet #akış @turknetdestek beni çıldırtmak için elinden geleni...

#turknet #akış @turknetdestek beni çıldırtmak için elinden geleni yapıyor. İnternetsiz 4. günüm. 1. p.tesi akşam arıyorum, internet ve telefon kesik diyoru
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Krycek @krycek

  Herhalde sırf bu sebepten taahhüt işine girmiyorlar.

 • R.D. @rdr

  Yeni abonelere 35 mbit yapmışlar maksimum hızı. Bir avantajı kalmadı benim için. Önceden 75 mbit veriyorlardı.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  İki hattımı da Turknet'e taşıdım. İkisi de TTelekom altyapısı. Bir tanesi ile çok uğraştım. Bir ay internet kullanamadım. Diğeri superonline'dan 3 günde taşındı sorunsuz. İkisi de 75 mbit ama hız düşmeleri mevcut.

  Şimdi benim değinmek istediğim nokta veremiyorsun, alamıyorsun, madem öyle vs. şikayet etmek yerine diğerleri ile karşılaştırmak daha doğru. 60TL veriyorsun. Hem telefon hem internet var. 75 verdiler diyelim. Hız da düşüyor olsun gün içinde. Bu düşen hız da gidip 75'den 0.1mbit'e düşmüyor. Hattımın birinde minimum 44 gördüm. Diğerinde minimum 10mbps. Aynı paraya diğer firmalar 16 yada 24 mbps 8mbps yada 5mbps'a akk bitince düşen paketler veriyorlar. Geceleri de 50+mbps olmuyor bunlar max 24 alıyorsun.

  Bu temel nedenden dolayı ben hala tavsiye edilebilir ve mantıklı buluyorum. Sizin dediklerinize benzer bir şekilde kurumsal işler yapan. Birkaç gün internetsiz kalamayacak kişiler YAPA alt yapısı yoksa var olan düzenini bozmak yada bozmamak için risk değerlendirmesi yapsın.

#turknet #akış @turknetdestek

beni çıldırtmak için elinden geleni yapıyor. İnternetsiz 4. günüm.

1. p.tesi akşam arıyorum, internet ve telefon kesik diyorum; genel bir arıza olduğunu söylüyorlar ve kapatıp bekliyorum.
2. salı akşam arıyorum, hala kesik diyorum; arıza kaydı oluşturuyoruz diyorlar. genel problem özele iniyor.
3. çarşamba akşam arıyorum, hala kesik diyorum; arıza kaydı dün oluştu, ekiplere ileteceğiz diyorlar.
4. perşembe sabah twitter'dan yazıyorum, saha ekiplerine ilettik "en kısa sürede" çözeceğiz diyorlar.

.........

1. şöyle farklıyız, böyle farklıyız dedikten sonra kum torbası olarak kullanmamız için oraya koyduğunuz destek elemanlarınıza yazık. ama bu berbat hizmet kalitesini aynen koruyan ve hiçbir şekilde ulaşılamayan afilli müdürlerinize lanet olsun.

neticede pazartesiden beri ne internet ne de telefon hizmeti alıyorum. turk.net ise bana "en kısa zamanda" demekten başka bir şey yapmıyor. 3. günde bile hala saha ekibine "gidin şu saatte bu adamın sorununu çözün" diyemeyen bir internet sağlayıcıdan bahsediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20
 • Orcun @orcun

  Taahhüt olmadığı için adamlar rahat. Sizde bunu kullanın kapattırın ve kurtulun. Neden 4 gündür çile çekiyorsunuz ki ? hadi 1 gün olur neyse anlaşılır da öyle 4 gün falan ben o modemi alır kimse bunların temsilciliği gider önünde benzini döker yakarım böyle iş olmaz.

 • Temp @temp

  @cenk Superonline kullanıyoruz.İnternet 10 gündür kesik.10 gün daha beklememiz gerektiğini söylüyorlar.Üstelik 10 gün sonra bayrama ramak kalıyor.Böyle giderse bir kaç ayı bulacak.Ne yapmam gerektiğini bende bilmiyorum mağdurum...

  • Orcun @orcun

   Çok basit THH gidip taahhüt bedelini ödemeden iptal ettireceksiniz. THH vasıtası ile yapacaksınız ki firma çünkü sallayacak sizi bunları yapın yani uğraşın. Firmalar bu yüzden insanları korkutuyorlar çareniz yok yok acaip acaip taahhüt bedelleri istemeler falan fistan iyice şımarık çocuk gibiler ama sizinde elinizde thh kozu var ve kullanın. Öyle internette 10 gündür yok, yok 20 gün sürecek toplamda demeyle çözülmeyecek sorununuz ve mağdur oluyorsunuz.

  • Temp @temp

   @orcun Thh den de btk dan da haberdarım da daha önce bu tür şikayetler yapmadığımız için nasıl bir taslak hazırlamak lazım felan onu bilmiyorum.
   Ne talep etmem lazım mesela maddi manevi zararın karşılanması mı?
   Gerçi şöyle bir şey de var.s.online nin son dönemde getirdiği sözde "akıllı" tarifeler gereğinden fazla pahalı.Dolayısıyla iptal olsa taahhüt daha da rezil olma durumu var.S.o dan başka da fiber yok.
   Taahhütde nakil işlemi uzun sürerse iptal edilebilir diye bir şey de yazmıyor ama bilmiyorum hiç.
   Benim düşündüğüm geçen süre içerisinde maddi manevi bunun karşılığını versinler.Artık interneti bir kaç ay bedava mı verirler, ne yaparlarsa yapsınlar telafi etsinler istiyorum.

  • Orcun @orcun

   @temp Alo 175 tüketici danışma hattı var. Arayıp sorabilirsiniz, maddi manevi zararın karşılanması veya taahhüt bedelsiz internetin iptali ve o süreç boyunca internetsiz geçirdiğin günlerin faturası kesilecekse para iadesi talep edilebilir.

  • Temp @temp

   @orcun Nakil işlemi başlatıldığından sanırım fatura duraklatılıyor.
   Ama yine de o geçen süre içerisinde bizi zora sokup telefon faturalarının artmasına sebep oldukları için maddi manevi karşılığını alabilirmiyim yasal olarak?

 • Cenk @cenk

  @orcun işte tam olarak @temp in anlattığı sebepten kapattıramıyorum İstanbul'da falansanız nispeten rahatsınız, her firmanın kendi altyapısından hizmet alma şansınız var. Ancak küçükşehirlerde böyle bir şans da yok.

  Ölmüşüz, ağlayanımız yok. Adamlar istedikleri gibi dolandırıyorlar bizleri.

  • Orcun @orcun

   Olmaz işte dostum, bunu yapman lazım. Yap birdaha başvur taahhüt yok değil mi ? yada ttnete falan başvur. Veya vodafone falan vardı. Tamam türknet iyi olabilir ama e sen sorun yaşıyorsun ne değişiyor ? '' internetim harika yaw amma 4 gündür çıkamıyorum ühühühü '' olmaz böyle.

  • Cenk @cenk

   @orcun Dostum, aynı evde ttnet, superonline ve turknet kullandım. hepsinde çeşitli sorunlar var. yıldım artık resmen. işin kötü tarafı, evimde telefon da çekmiyor. vodafone'a söylediğimde o bölgede şimdilik iyileştirme yapamayacaklarını söylüyorlar, kişisel tercihlerden dolayı turkcell asla kullanmam ve diğerlerinde de aynı sorun var.

   Bahsettiğim yer dağ başı değil bu arada, Çanakkale'de şehrin göbeği.

  • Orcun @orcun

   @cenk İşiniz zor, eli mahkum olması dahada zor. 🙁

 • Erkan @maximilianwagner

  Türknete geçicektim vazgeçtim. Allah razı olsun bilgileriniz için.