Opel Astra G 1.4 Classic Twinport 2006 Model

Merhaba, bu otomobil ile ilgili her türlü bilgiyi ve yorumu beklerim.

Ofisten yan masadan arkadaşım satıyor. Kendisi 2. sahibi. 66 bin km'de. LPG Yok. Kaza, boya, kaportada değişiklik vs. yok. ABS, 2 Airbag, klima ve otomatik ön camları dışında donanım yok.

Fiyat 40 bin diyor ben henüz bir şey demedim. O paraya şunu bunu alırsınız demeden önce şunu belirteyim. 2000 clio'm var, maksimum bütçem 40 bin ve eğer bu temizlikte bir araba olmayacaksa değiştirmeyi düşünmüyorum.

En önemli nokta; şehir içi kullanımda 100 km'de kaç litre benzin yakarım? Çeşitli şeylker okudum forumlarda ancak sonuca ulaşamadım. LPG taktırmak seçenek değil. Eğer LPG gerekiyorsa almam.

#OtoSeyir #Opel #OpelAstra

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Bu arabalar güzel rahat konforlu ancak 1.6ları tutulur 1.4u tutmaz be söylediklerine göre boş model asla 40 bin etmez kusura bakma bu fiyata full donanımlı Linea eder 2014 2015

 • eaydogan @eaydogan

  Çok sevdiğim kasa, bir de 66 binde... Düşük km araçlar çok pahalı satılıyor genelde, bence alınır. Hatta imkan olsa öyle tanıdıktan anında alırdım. 40bine daha yeni model Corsa falan bulunabilir. Bir de bu classicler daha yeni modeldi...

 • Gump @runforrest

  Aynı aracın 2009 model sedanı var bizde, km olarakta aynı hatta. Kalkışları yavaş bir araçtır, yokuşlarda yorar adamı onun dışında yol tutuşu vs. iyidir. Devir çevirmeyi sever bu arada. Ortalama sakin kullanımda 0,45-50 kuruş arası yakabilir tabi bu İstanbul şehir içi örnek. Şehir içi dışı karışık 0,35-38 arasını görmüştüm geçenlerde ise. Ek olarak amortisörleri serttir ve yere yakındır yüklüyken kasislerden geçerken bizim motor koruma sürter misal ama uzun yolda güven verir, kullanımı zevklidir.

 • Cenk @cenk

  Unutmuşum belirtmeyi, 2006 model

 • Daviance @daviance

  2003 civarları 30 bin ediyor 2006 38 eder bu km de, classic bu o yüzden 1.4

 • bzn7 @bzn7

  Direksiyon simidindeki deformasyona bakacak olursak araç hiç de 66 bin'de gibi durmuyor. Hangi ilde kullanılmış acaba? İstanbul'da 9 lt/100km ortalama tüketirsiniz.

  • Gump @runforrest

   Deformasyon yanıltıcı olabilir, bizim araçta da direksiyon içler acısı fakat aşağı yukarı aynı km'de. Bu aracın sicilini bilemem fakat bizimkinin ilk sahibi biz olduğumuz tereddütsüz söyleyebilirim. Özellikle direksiyon simidi, korna düğmeleri ve kapı kollarının beyazlaması kronik problemi sanırım bu kasanın.

  • bzn7 @bzn7

   @runforrest aynı aracın aynı boş donanımı 1.4 Ecotech 2000 modeli sedan var bizde. Zamanında sıfır almıştı babam, sonrasında eve arabalar geldi gitti ama bu sabit kaldı. Şimdi 180.000'de ama direksiyonda göze batan bir deformasyon yok. Korna düğmelerinde bir zaafı var, onları yırtılmadan altına köpük bantla biraz desteklemek ve butonla trim arasındaki boşluğu almak gerekiyor.

   İki sene önce ben 1.6 Ecotech 2001 Elegance aldım. Elektrikli ayna, otomatik vites (GM'in tork konvertörlü çok güzel bir şanzımanı vardı) Philips CCR600 8 uydu ses sistemi, direksiyondaki kumanda tuşları (bence çok kullanışlı yerdeydiler, neden aynı konumda devam edilmedi bilmiyorum) Maun iç trim, orijinal çelik jantlar, ergonomik koltuklar, daha iyi ses yalıtımı, geniş tabanlı lastikler (195/60/R15 vs 185/65/R15), ABS, +3 hava yastığı vs. kesinlikle çok daha keyifli bir kullanım sunuyordu. 2019 başında sattım aracı ama almak isteyenlere otomatik Elegance tavsiye ederim. Üzerindeki donanımlar kullanımda bariz fark ediyor.

  • Gump @runforrest

   @bzn7 Daha yaşlı kasalarda enteresan şekilde kapı kolları da beyazlamamış, özellikle en son çıkanların plastik kalitesi bariz düşmüş zaten belli. Biz boyattık yine çıktı rengi, komple değişmesi lazım dediler, dedim aynı plastiği takacaksınız yine yapacak. 🙂

  • bzn7 @bzn7

   @runforrest koltuk kumaşlarındaki kalite de düşmüş soradan sanırım. Elegance'da kadife koltuklar vardı, D segmenti çağrışımı yapıyordu. Düşük donanımda da gayet kaliteli, kendi şeklini koruyabilen bir kumaş vardı. Fotoğraflardaki koltukları ilk bakışta döşemeci işi sandım, B segmentine uygun bir kumaş görüntüsü var.

 • moraral @moraral

  2009-2010 model Chevrolet Cruze ( Opel Astra ile aynı platform ve donanım) 40-45 arası gibi fiyatlar görünüyor. Daha iyi bir seçenek gibi sanki.

 • mrsocrates @mrsocrates

  13 senelik araba ve 66k km yersen. Ayrıca bu araba lpgsiz deli yakar. 40k tl etmez yazık günah 2006 model araba teknolojik birşey de yoktur bunda