1 saat buradayım sorun cevaplayayım 🙂

Edit: Arkadaşlar katılım için teşekkürler. 1 saatin sonuna geldik. Akşam 22:00'de https://Twitch.tv/mesutcevik kanalında soru-cevap yayını olacak. Oraya da gelip soru sorabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • protego @protego

  TS'ye canlı yayın konuğu olarak gelme planı var mı hiç? 🙂 Ya da TS ekibi de size gelebilir, malum TS canlı yayın işini beceremiyor pek 😀

 • Emre @emre64

  TS Plus ile ilgili bir yazı yazmıştım, bu işlerin içinde birisi olarak okuyup yorum yapabilir misiniz buraya? https://teknoseyir.com/durum/1071943

  • protego @protego

   Yorumları da okuyayım derse 1 saat gitti yav naptın 😂

  • Mesut Çevik @mesutcevik

   Valla Murat'ların yaptığı iş cesaret işi. Bize hiç para vermedikleri halde kullanıcıların patron gibi, emreder, azarlar tavırlarını varken para verenin düdüğü çalmak istemesi normal geliyor.

   Plus işini destek olmak olarak görün.

  • Emre @emre64

   @mesutcevik Ben öyle bakamıyorum olaya. Burda kimse patron gibi davranmıyor, kimse ağzını açıp da bir laf etmiyor bile doğru dürüst. Ama yönetim gereken değeri vermiyor gibi görünüyor.

  • Orcun @orcun

   @mesutcevik İşte en büyük sıkıntı bu Mesut hocam, hani vaadedildi sorun burada, başından hiç etmeselerdi heveslendirmeselerdi sadece destek için deselerdi bugün kimsenin bu konu hakkında oturup bu kadar tartışacağını sanmıyorum. Ama işte canlı yayın yapacaz canlı yayında hediye verecez işte canlı yayınlarda sadece plus aboneler soru soracak vs. vs. sonra bakıyoruz birden bire vazgeçiliyor, sonra deniyor ki geçen sene için eylül ekim gibi yaparız vs ondan sonra tekrar vazgeçiliyor vs. yani bizim arkaplanda ne olup bittiğinden haberimiz yok, TS'in evet sitesi var ama Murat hoca hariç pekte aktif değiller. Murat hoca da gidip instagramda soru cevap yapıyor buradakilerin zerre haberi yok. E senin sosyal platformun niye yoksun ? neyse yazacak çok şey var ama akıl veriyormuş gibi oluyor biz burada yapayalnız bırakılmış gibiyiz. Sağolsun TS'e yeni katılan arkadaşlar arada yazıyorlar burada içerik paylaşıyorlar vs. vs. yoksa buralar bildiğin ölüme doğru gidecek.

  • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

   @protego Şaka değil Özgür'ün durumu ve 100 üzeri yorum 1 saat civari vaktimi aldı.

  • protego @protego

   @orcun LP'nin plus geleceği zaman videoda "artık plus geliyor sosyalde aktif olacağım yapacak birşey yok" dedikten sonra iki güç gün yazıp ortadan kaybolduğunu da unutmamak lazım. Dediğin gibi biz sadece plus'la vaadedilen şeyleri istiyoruz. Ki sonuç olarak bakarsak kimse de öyle TS'den uçsunlar kaçsınlar falan beklediği yok. Canlı yayın, yönetimin sitede aktif olması, yönetim ile kullanıcılar arasındaki iletişim eksikliğinin giderilmesi, sitenin eksikliklerinin giderilmesi gibi şeyler.

  • Emre @emre64

   @mesutcevik Bir de şu var, siz başka bir yayının üyesi olarak TS'ye bir saatinizi ayırabiliyorsunuz ama yönetim "İşimiz başımızdan aşkın, gelip de buraya yazamıyoruz." gibi şeyler söylüyor. Öyleyse siz nasıl gelip yazıyorsunuz? Bizler bu işe dışarıdan bakan insanlar olarak aydınlanmaya ihtiyaç duyuyoruz. @orcun Demiş ki Instagram'da soru cevap yapıyor Murat Bey. Benim ondan bile haberim yok, olsa da gidip kendi Instagram hesabımla bir şeyler yazmak istemem. Benim istediğim şey yönetimin sosyale gereken değeri vermesi. Bir hafta video çıkmayacaksa çıkmasın, oraya harcanan süre ve efor Sosyal'e harcansın.

  • Melburg @melburg

   @emre64 Sadece bilgilendirme yapmak istedim hocam Instagram da soru sorduğunuz zaman adınız çıkmıyor. Bunun dışında dediğiniz doğru insta'da soru cevap olup burada niye yapılmıyor

  • Orcun @orcun

   @protego Ben o kadar detaylı hatırlayamıyorum, hani Levent abi'den zaten hiç o konuda umudum yok, gelip yazacakta edecekte vs. zerre umudum yok. Birde en son canlı yayınları yapıyorduk ama zaten az izleniyordu deniliyordu galiba ? işte biz canlı yayın adamı değiliz konuk olabiliyoruz öyle gidiyor vs. gibi gibi hatırlıyorum. 500 600 700 hatta 900 kişi bile yanılmıyorsam o canlı yayınlar izleniyordu. Bugün tiviç yayıncısı adamın yarım milyon takipçisi var belki hergün yayın açıyor gene 2 3 bini geçmiyor. TS'in bu aboneye sosyal medyayı bu kadar az kullanmaya 500 kişi izliyorsa zaten başarı değilde nedir ?

   Hadi ona okey, TS'in 350 bin abonesi var diyelim içlerinden sadece bin kişi mi destek olmak istiyor ? o zaman plus işini de sonlandıralım ? diğer 349 bin kişi yani amaaaaan kapanırsa kapansın kafasında o zaman ? e niye sen bu adamlara hala içerik üretiyorsun ? adamlar toplaşıp youtube üzerinden senin editörüne küfrediyor ? sonrada şuna döndü zaten, plus olmayanlarda geç izliyor sıkıntı değil vs. Benim mesaj sayım 33 bini devirmiş, her halde 40 50 bin de olur sıkıntı değil. Keza senin 20 bine gidiyor, Arda var birde 35 lere gelmiştir o da ama aktif değil pek bu aralar çalışıyor galiba ama hani biz böyle bir ortamda bile gene de hergün yazıyoruz çiziyoruz vs. vs. ben geçende söyledim, üyeler için varım yardım için vs. yoksa yani hiç yazmam okurum geçerim veya hiç siteye bile girmem.

   @emre64 Ben şansa gördüm o da takip ediyordum yani yoksa onu da göremeyecektim.
   Tamam burada sorma anket işi soru cevap yok belki ama bari arkadaşlar ben instagramdan soru cevap yapıyorum demekte yok. 50 kere dendi belki şu sağda solda duran yok kimi takip etmeli yok işte ts'de geçen yıl gibi şeyleri kaldırın oraya sizin sosyal medyanızın akışını koyun ? bari sitede yazan adamda haaa desin işte bizim editörlerde yazıyormuş bir bakayım vs. o da yok. Burası öyle bir alan ufacık oyun bahçesi sıkı takipçiler gelsin yazsın çokta bilinmesine gerek yok zaten kafasındaymış gibi işliyor. Çok adam bıraktı, say desen sayamam yani o kadar çok adamlar içerikleri şuyu buyu silip gittiler. E bu adama yazık günah değil mi ? niye bırakıyor ? kimse burada yazdığını silecek kadar pişman olmamamıştır ama demek ki bıçak kemiğe dayanıyor.

   Bende düşündüm çok dedim silsem ne olur ki ? ama işte onu kendime yakıştıramadım, burada o kadar insana yardımcı olduk vs geçmişimiz var ona yakıştıramadım. Ben DH'de 2005 den beri yazıyorum belki uçan üyeliklerimiz oldu fırlama zamanlarımız vs ama toplasan değil bu kadar uzun yorum bu kadar mesaj sayım da yok. DH'den çok ekmek yedik çok adam tanıdık gerçekte görüştüğüm adamlarda var ama TS gibi bir ortamı yapamadık hiçbir zaman. Zaten buranın olayı da o ama işte ilgi alaka neredeyse yok. Şu saniye site kapansın sana yemin ediyorum en temizinden 1 saat hiçbirinin haberi olmaz, ama sen ben daha 10. saniyesi ne oldu yaaa diye sosyal medyadan işte telegram'dan vs vs. sorarsın. Site kapanır aylar sonra açıklama yaparlar arkadaşlar siteyi kapattık diye ondan korkuyorum.

  • Mesut Çevik @mesutcevik

   @orcun Bir gerçek var ki o da TS'nin sosyal medya platformu çok iyi fikir ve üzerine düşülürse geleceği de çok parlak olabilir. Ben Gün'ü ikna etmeye yakınım 🙂 DH'de de benzer bir şey istiyorum. Kullanıcılarla bir arada olmayı hep sevdim. Ben forumda büyümüş biriyim. Canlı yayınları da aslında bir araya gelmek için yapıyorum. DH'de şöyle bir şey olsa 7/24 çıkmam 😀

   Onların da bir bildikleri vardır. En azından bana onaylı hesap verdiler istemeden. Bu inceliği yapmış oldukları için memnunum. Platformları bana da açık ve severek kullanıyorum.

  • Emre @emre64

   @mesutcevik Biz de aynısını söylüyoruz hocam, çok büyük potansiyel var ama üstüne düşülmüyor. Bu da bizim gibi sadık kullanıcıları üzüyor.

  • Orcun @orcun

   @mesutcevik Güzel tabi hep güncel hep canlı duruyor, ama başka kötü yanı bende forum kültüründe geldiğim için mesela çok güzel içerik paylaşılıyor, tek akış ya o böyle aşağılara iniyor iniyor hoop yok oluyor. E şimdi takip edemiyoruz ki akışı ? nasıl göreceğiz ? bu seferde yukarı keşfet diye bir bölüm aldılar oradan işte görebiliyorsak vs. ama gene de işte çok iyi değil. Blog yazıyorum mesela veya inceleme aynı, kayboluyor. İlk zamanlar burada akış normalde senin takip ettiğin kişilere göreydi vs. sonra insanlar yazıyorum gören yok takipçim az vs. vs. diye #akış etiketini uydurdu böylece bu etiketi gönderisine ekleyenlere sağda akış'a basınca görüyorduk vs. sonra yönetim mağdem öyle dedi bu olayı kaldırdı. Hala bilmeden kullananlar bu yüzden var mesela bilmiyor vs. yoksa bir anlamı yok artık akış herkese açık.

   DH'e uygulanırsa birebir her halde her 1 saniyede gönderi gelir ama neler neler, konu dışından adamda yazacak '' tipim nasıl ss'li ''. '' kız arkadaşımdan ayrıldım ne yapayım '' . '' bimdeki kasiyere aşık oldum '' işte '' ekran kartını taktım görüntü yok '' ohoooo bir hayal ettim keşmekeş içinde. DH'i ona bence entegre etmek çok zor. Yok bugün hala php formatta bir site kaldı mı zaten ? e niye eski Mesut hocam yamalı bohça ya DH resim yüklemeye korkuyorum, kayboluyor yüklenmiş görünüyor yüklenmiyor link ekliyorum çıkmıyor mesajı yazıyorum yazıyorum göndere basıyorum gitmiyor, öncesi artık ctrl+c yapıyorum da aman diyorum yabana gitmesin vs. 14 yıldır işte aktif takılıyorum, neler neler yaşadık, eğreti işledi ama hala bugün bir ürün alacaksam kullanıcı topluluğuna baktığım tek yer DH, başka hiçbir sitede öyle bir ortam yok. Atıyorum şimdi note 9 alıcam nasıl ? hemen bakayım diyorum note 9 kullanıcı topluluğu vs. son 20 sayfayı okuyorum soru varsa soruyorum falan gibi gibi şeylerde DH eline su dökebilen yok. O yüzden bu yönleri var ama dieğr yönlerden bıktığım için DH artık pek takip etmiyorum. TS çünkü daha izole bir ortam ya çoğu kişiyi tamam yüz yüze tanımıyorum ama biliyorum yani haaa diyorum bu buydu tamam, kendi kapalı public ortamımızı oluşturduk gibi whatsapp grubu misali işliyor. DH'de hala yazıyorum ama ne zaman uzun yazıyorsam kavga ediyorum, öyle bir kötü yanı da var.

   Sonra işte laf sokmalar adam + alıyor üste çıkıyor vs hep seni aslında uç noktalara itiyor farkıan varmadan. Ben bir dönem öyle takıldım, apple iphone bölümü özellikle böyle bazı android fanboyları gelip gelip trollüyordu. Laf sokuyorduk, oradan birkaç yönetici vardı galiba pm atıp şikayeti yazıyordum adamı süresiz banlıyorlardı vs. adam profili gizlemiş sanıyor ki geçmiş mesajları yok, yahu bulunuyor işte ben bakıyorum araştırıyorum '' hmm diyorum bu işte nokia bilmemne kullanıyormuş e geliyor iphone'a kullanıcılarına laf ediyor ? '' ismini unuttum adamın ya engurlu dh'in trolüdür mesela başka FRAPS bu da troll bunlar hep böyle iphone kullanıcılarına küfreder hakaret eder vs. engurlu hele 5800 kullanıp iphone'a android daha iyi ya o kafadaydı, pm'den çok mesajlaştık adam bilmiyormuş aslında android'i ya neler neler çıktı Mesut hocam ohooo FRAPS işte herif nokia fanboyuydu ölümüne ama android almış başını gitmiş bu hala symbian, ama nasıl savunuyor sonra geliyor iphone'a çatıyor vs. bu adamın sağolsun Powerstorm hakkını ödeyemem, pmleşiyorduk bu böyle böyle ne iş ? uzaklaştırıyordu gene aynı, sonra bunun takıldığı yerlerde takılıyorum bakıyorum sesi çıkmıyor üyelik cezalı ama çakal tanıyorum fake üyelikle geliyor, hep aynı tipte mesajlar hep aynı tipte ::::)))) böyle mesajlarının sonuna yazmalar vs. bu adamın rahat 10 belki 15 tane fake üyeliğini + kendi asıl üyeliğini banladılar. Daha çok şeyler var ama DH böyle bir yer, her türden adam var. Akış işi bence faciaya sürükler. 😀

  • Gökhan @gokhans19

   @emre64 Bende onu anlamıyorum. MG instagram fenomeni gibi takılıyor. LP kendini twitter teknoloji ekipler amiri sanıyor. Ama bizzat kendi tapulu mallarına burun kıvırıyorlar. Birde MG teknoseyir için yapılan her eleştiri ve tavsiyeye hor gören yorumlar yapıyor. İşine gelmeyince hemen küçük gören yorumlar yapıyor. Teknoseyirdeki hataları söyleyip iyileşmesi için tavsiye verirseniz hemen işsiz ve çocuk deniliyor. Ama eleştirmeyen üyelerde işinde gücünde abiler ilan ediliyor. LP zaten bir holdingde üst düzey yönetici falan değilseniz hiçbir eleştiri ve tavsiyenizi takmıyor. Sizi ciddiye almıyor.

  • Gökhan @gokhans19

   @orcun Sosyal bölümünde konulara öne çıkarma özelliği eklenebilir. Mesela bir konuya 50 öne çıkar geldiyse o konu 3 günde geçse yukarıda kalacak. 10 öne çıkar gelen onun altında olacak. Yeni konu açılınca 1 saat normal akış sırasında olacak yani her yeni konu gelince sırayla alta kayacak ama 1. saatin sonunda kaç öne çıkar aldıysa diğer öne çıkarlar arasında sıralanacak. Böylece önemli konular arada kaynamaz. Önemli birşey yazıyorsun 5-10 kişi gelip spoiler yedim onu yedim bunu yedim aman komik video aman güzel şarkı deyip ekranı doldurunca senin önemli konunun görünürlüğü %70-80 kayboluyor.

   Bazıları üyelere özel mesaj özelliği istiyor ama bu özellik teknoseyirin intiharı olur. Herkes özelden istediğiyle takılıp çekip gider. Ama şimdi biri birine birşey yazınca yandan 5 kişi daha giriyor konuya.

 • Agab @agab

  1)Airsoft macerası çok güzeldi yıllar önceki. Yeniden istiyouz 😛
  2)Bu Hakkı Alkan parayı nerden buluyor yahu? Bu kadar para kazandırıyor mu bu iş 😛

 • teknopanda @teknopanda

  vay be mesut çevik lpden vefalı çıktı 😀

 • LOOP @loop

  "Nvidia NVEnc" nedir Handrake de yoktu eklendi ne işe yarar bu şey? Nevidianın yeni bişeyisi mi?

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  Selamlar, benim aklımda akıllı saat almak var bu aralar. Sizce akıllı saat verilen paraya değer mi?
  Hayatımızı belirli ölçüde kolaylaştırır mı? Alırsam samsung smart watch almayı düşünüyorum başka bir öneriniz de olabilir mi? Sizi severek takip ediyorum 😀

 • BraVe @brave

  İlk iOS vs Android sorusunu kim soracak acaba? 🙂

 • Melburg @melburg

  Mesut abi oyun konusunda lütfen bazen bilmeden tak tak yorum yapma ekran başında cringe krizine girebiliyorum 😀

 • OLDBoy @oldboy

  Exper iyi midir? (Valla aklima sizi görünce ilk önce bu geliyor 😀 )

  Neyse şaka bir yana ciddi sorayım o zaman. Forum mekaniği son nefesini vermek üzere, Var mı gelecek planları video içerik dışında?

 • whitemonk @whitemonk

  @mesutcevik Selamlar abi. Gtx 1080ti dan rtx 2070 e gecmeye deger mi?

  Birde hic imax a gittin mi ? Normal 3d gozlukle mi seyrediliyor yoksa ozel gozlugu mu var ?

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  Heyecanlılar. Çinlilerin hızlı yükselişi onlara hata yaptırıyor. Halbuki ellerinde teknoloji var. Biraz sakin ve akıllı oynamaları lazım.

 • BlueFear @bluefear

  DH forumun yazılımı veya arayüzü değişmeyecek mi? Zamanın gerisinde kaldı artık.

 • Osman Kahramanoğlu @marquis

  Selamlar, 6700k işlemci ile RTX 2080 darboğaz yapar mı? Ya da 6700k yerine 9700k kullanırsam ne gibi bir kazancım olur?

 • empty @empty

  1) Samsung a80'in kamera mekanizmasını amiral gemisi cihazlarda görebilir miyiz?

  2) 4.5 - 5inç %85 ekran gövde oranı sahip bir telefonu görebilir miyiz?

 • Burak-inside @burak-inside

  Merhabalar mesut bey ekran kartı olmadan apu olacak şekilde bir küp sistem toplamak istiyorum pes 2019 cs go oynanacak sadece nasıl yapmalı sizce önerdiğiniz bir site yardımcı olacak biri var mı? @mesutcevik

 • freshmind @freshmind

  4k 60fps HDR içerikleri Youtube üzerinden tüketirken sürekli frame-skip ve stutter yiyorum. El kadar telefonda problem olmuyor da koskoca GTX 1070 baş edemiyor mu ? HDR filmlerde sıkıntı yok, Netflix'de sıkıntı yok, VLC'de, MPC'de sıkıntı yok. HDR şu anda sadece Chrome'da olduğu için youtube içeriklerini de oradan izleyince sıkıntı var ... 8k'yı hdr siz yağ gibi izliyorum, HDR olmayınca 60 fps falan vız geliyor. Ancak 60fps ve HDR buluşunca donanım hızlandırma devreden çıkıyor. CPU %100 oluyor ve bahsini ettiğim problemler yaşanıyor. VP9 codec'i ile alakalı deniyor. Ama gtx10xx serisinin bunu çözebildiği de söylenmişti. YCbCr 4:2:2 10bit olarak kullanıyorum, kablosuna kadar her şey tamam, oyunlarda da bir problem yok. Bağlantıda bir sıkıntı yok 100mbit, ki çok daha ağır içerikleri rahat rahat izleyebiliyorum. Kaldım öyle ne ettiysem youtube de 4k 60fps hdr videoları izlenebilir hale getiremedim. Belki bir fikriniz vardır diye yazayım dedim...

 • Massive Attack @massive-attack

  Gtx 960 kullanıyorum. Hangi karta yükseltmeliyim?

  i5 6400 16gb ddr4 h170

 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Adam kendi sitesi olmadigi halde gelip 1 saatlik soru cevaplama oturumu yapiyor 👏👏 lpnin aksine😒 @gamsizm, mesut abiyle bir anlaşma filan mı yaptınız 😀 siteyi o mu devralıyor yoksa 😛

 • Melburg @melburg

  Canlı Yayınlarda bilgi yarışması fikri güzel oluyor devam etsinler abi. Yarışmalar konuklar filan gelip başka konularda da yapılabilir onların ktileyle de birlikte mesela film, çizgi roman, oyun gibi

 • txt @txt

  Guzel olmus buradaki editorler pek yapmaz boyle seyler aliskin degiliz.... 🙂

  Nasilsiniz bu aralar ilginizi ceken oyun var mi ?

 • Tarık KAYA (34) @tarikkaya

  Mesut bey o feci kazağı giydiğiniz günden beri sizi takip ediyorum. Çizginizi hiç bozmadınız helal olsun.

 • Mikail toretto @mikail-toretto

  Neden bscyi harcadınız gider gelir tablosu yüzünden mi?

  • Mesut Çevik @mesutcevik

   Harcamadık hala hayatına devam ediyor. Teknoloji yayınları içinde oyun haberlerini bu kadar sık yapan ve hala daha inceleme videosu formatını bozmadan devam ettiren bir biz varız. Ekip arkadaşları kendi yollarını çizmek istediler. Umarım yaptıkları işlerde mutludurlar.

  • Joe @joe

   Bsc harcanmadı. Talha bsc genel yayın yönetmenliğini istedi. Kabul edilmeyince farklı mecralara girişti.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @mesutcevik son bir aydır bsc sitesini takip ediyorum. Başka yerde görmediğim haberlerden haberdar oluyorum, bu çok güzel.

   Sitedeki yıllanmış bazı videolar var ana sayfada çıkan. Onlar kaldırılırsa ve monsterda bu hafta serisinde yepyeni oyunlardan bahsedilirse çok güzel olur. Zaten az izleniyor en azından büyüklü küçüklü bağımsız stüdyoların oyunlarına yer verilirse daha hoş olur.

 • mrsocrates @mrsocrates

  27 mayısda amd zen 2 ve navi duyurur mu sizce?

  Coop shooter seviyorsan world war z oyna abi 10 gündür oynuyorum. Hatta 4 kişi coop oynamak istersen eşlik edebilirim

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  Arkadaşlar katılım için teşekkürler. 1 saatin sonuna geldik. Akşam 22:00'de https://Twitch.tv/mesutcevik kanalında soru-cevap yayını olacak. Oraya da gelip soru sorabilirsiniz.

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  Politika ile kör olmuş, nefret ile empati yapma duygusunu yitirmiş bir kitle ısrarla ne yazdığımı anlamamak için diretiyor.

  Diyorum ki bu bir çocuk, siz politik nefretinizi tatmin için bu masumun videosunu retweet ederken ve sosyal medyada yayarken onu aynı zamanda yine sizin gibi gözünü nefret bürümüş diğer kesimin önüne atıyor, hedef yapıyorsunuz.

  Her iki tarafta ne halt yiyecekse yesin ama bunu adam gibi kendi hesapları kendi söylemleri ile yapsın, kendini koruyamayacak bir çocuk üzerinden yapmasın diyorum.

  Dediğim de oldu diğer kesimin tetikçileri ve gözü dönmüş fanatikleri bu çocuğu ve Türkiye'nin en değerli kurumlarından bir olan darüşşafaka'yı hedef aldılar. Siyasetçiler bile o kirli ellerini çocuk üzerinden tiwit atmak için kullandılar.

  İşte orada kimse yoktu ne çocuğu ne de kurumu korumak için. Sizler o sırada başka başka olaylara küfür ederken o çocuk yalnız kaldı.

  Yazdım yine gerçi ama anlamazsınız 🙂 Bu ülkede yobazlık ne yazık ki bir virüs gibi herkesi ele geçiriyor. Gözü kara, kendi gibi düşünmeyen herkese düşman ediyor. Sonumuz hayır olsun diyorum da pek hayırlı bir şey yok artık. Kalın sağlıcakla.

 • empty @empty

  @mesutcevik çocuk bu ülkenin politikasına dair en ufak yorum yapamaz. Kimi çocuk kore der kimisi amerika. Tepkinizi sonuna kadar destekliyorum. İnsanlar seçim maratonunu hala atamadı. Onlara da kızamıyorum. Ama çocuk olduğu nasıl görmezden gelinir. Bilemiyorum bende 🙂

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  @ahmetguler Valla işin enteresan tarafı bana tepki verenler içinde çocuk sahibi olanlar da vardı. Çocuk ne demek bilmiyor, çocuk sahibi oluyor bu insanlar. Yazık günah gerçekten.

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  @mertkirimgeri Ahahah gerçekten önce LP sonra da bizler alsak mı bundan, katılsak mı bu topluluğa 😀

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  @ahmetguler Valla kim nerede neyi beğenmiş umursamıyorum. Sadece olay çocuklara kadar indi ya ona çok üzülüyorum.

 • empty @empty

  @mesutcevik Üzünülmeyecek gibi değil ki, kundaktaki bebeğe de dil uzatırlar. Şuan için görmedim ama korkuyorum.

  [Şimdi hatırladım. Yaşı farketmeksizin sınır illerinde ufak bir çocuk öldüğü haberinlerine iyi olmuş. Terörist olacaktı. Diyenler var. Görmediğimiz bir şey kalmamış çok şükür (!)]

 • Cihangir @chngr

  10 ay önceki 1 saat burdayım sorularınızı cevaplıyorum paylaşımınızı 2 gün önce okumuştum. Ben ne şanssız ne bahtsız adamım bir türlü ben online olduğumda olmaz. Hatta o gönderinizden param olsa alırdım serinizi gördüm.😭😭 Yine kaçırdım ya