Paylaş Paylaş

Cooler Master Elite 130 kasa ile sistem topluyoruz

Cooler Master Elite 130 ile normal güç kaynağı kullanabileceğiniz, uzun ekran kartı takabileceğiniz, küçük bir küp sistem toplamak mümkün. Biz de bir örneğiniz videomuzda topluyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut @umut

  Ve işte haftanın ilk videosu 🙂

 • Yiğit Efe Can @yigitefecan

  sonunda beklediğimiz ve özlediğimiz donanım videosu teşekkürler

 • Yusuf

  Levent abi, iyice Noel Baba'ya benzedin 🙂

 • levent tektaş

  Harika bir video olmuş.
  AMD sistem toplamanızı yeğlerdim daha önce AMD a serisi işlemci ile sistem toplamıştınız bu seferde FX serisi işlemciyle toplanabilirdi mesela. Geçen pazartesi levent abiyi görmüştük çok şükür ölmedik sağ kaldık ve yine gördük, özlemiştik, sohbetine bilgilerine mazhar olduk. Allah seni başımızdan eksik etmesin.

  • Demoksil @demoksil

   Destuuuurr Levent han hazretleri geldi 😀

  • Kutay

   FX serisini kullanan am3+ anakartları m-itx form faktöründe bulursan haber ver. İşkembeden yorum nonnikleme timi...

  • Demoksil @demoksil

   Bir tane var işte işkembeci deme insanlara 😀 sata 2 ama olsun var mı var 😀

  • levent tektaş

   evet haklısın. Gözden kaçırmışım mitx formunu. matx olarak değerlendirmişim. Yalnız bunu güzel bir dille anlatmayı tercih edebilirdin. işkembeden yorum falan diye insanları rencide etmek hobin heralde?

  • Kutay

   Kusura bakma Levent, sana haksızlık ettim, gözünden kaçmış olabilir sonuçta. Video'yu izlemeden yorum yapanları nonnikleriz biz buralarda.

  • Roga

   ''insanları rencide etmek hobin heralde ?''

   Dedi iki lafından biri hakaret olan, başka insanlara rahat rahat ''beyinsiz'' ''goygoycu'' diyen arkadaş.Sen önce kendine bir çeki düzen ver, sonra karış başkalarına.

  • levent tektaş

   Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

  • Roga

   Haklı olduğunu iddia etme ve üste çıkma çabası ... Gerçekten acınası. Sanırsın ki her videonun altına daha izlemeye bile başlamadan Levent Abi'yi öven bomboş bir yorum yazıp böyle yapmamasını söyleyen herkese saldıran benmişim gibi.

   Sana önce Kutay'ın bir sözüni gönderiyorum :

   ''Video’yu izlemeden yorum yapanları nonnikleriz biz buralarda.''

   Sonra da az önce söylediğim bir sözü tekrarlıyorum :

   ''Sen önce kendine bir çeki düzen ver, sonra karış başkalarına.''

  • UmitKoyuncuoglu @umitkoyuncuoglu

   Bu kadar abartı bir tepki yersiz olmuş, Levent Tektaş küçük ya da büyük benim ya da birçok Levent Abi hayranlarının dile getiremediği samimeyiti dile getiriyor, Levent Abi zaten aşırı samimiyetle ilgili bir yorum yapmıştı ne kırmıştı ne takdir etmişti, bu kadar bilgili ve izleyicilerine bilgilerini en iyi şekilde sunan bir teknoloji editörüne olan hayranlık neden bu kadar abes kaçıyor acaba ?
   Levent Tektaş her yorumuna +1 !

  • levent tektaş

   ismime sahte demek aileme laf etmek sanamı düşmüş hadsiz.

  • levent tektaş

   Teşekkür ederim ümit bey ilk defa arkamda duran beni destekleyen biri oldu şu platformda.

  • Roga

   Yanlış değerlendiriyorsunuz.Levent Abi açık bir şekilde bunu yapmayı bırakmasının en iyisi olacağını dile getirmişti.Hala devam ediyor olması belli ki o çok sevdiği Levent Abi'sini sözünü dinleyecek kadar bile sevmediği anlamına geliyor.

   Hepimiz Teknoseyir'i ve ekibini seviyoruz , yoksa niye burada olalım ? Ama her videonun altında aynı kişinin yaptığı boş boş yorumları görmek kimsenin hoşuna gitmiyor.Bir değil iki değil, her videonun altında var bir tane bomboş, amacı bariz Levent Abi'yi övmek olan yorum.Gene şimdilerde biraz bilgi de katıyor yorumlara ; ama yine amaç başka insanlardan laf almamak bilgiyi katışındaki ; yoksa yine Levent Abi'ye övgüsünü yapmayı da ihmal etmiyor.

   Hepimiz seviyoruz Levent Abi'yi , ama çocuk gibi bunu her videonun altında belirten tek kişi o olduğuna göre demek ki yaptığında bir yanlışlık var , bunu anlamak o kadar zor olmamalı.

  • levent tektaş

   Sende yeni musallat oldun başıma. Yaw adam oturmuş hiç üşenmeden mesajlarımın sosyolojik piskolojik analizlerini yapmış. işin gücün yok oturmuş beni değerlendiriyorsun.
   Bana karşı faşizanca tutum sergilemek marifet olmuş. Levent abiyi sevmem yada ona olan beğenimi belirtmem size göre yanlış olması demek bunu bana zorla kabullendireceğiniz sonucuna vardırmaz. Siz burda 3-5 kişi olarak koca toplumumuzu temsil etmiyorsunuz kendinize göre yanlış olan yada doğru bulmadığınız bişeyi toplumsal bir yanlışmış gibi bana dayatmanıza beni baskı altına almanıza boyun eğmem ben.

   Benimde rahatsız olduğum hoşuma gitmeyen yorumlar oluyor ama ben ahlakbekçisi misali gidip kimsenin başına ekşimiyorum.

  • Roga

   İşim gücüm olup olmadığı seni ilgilendirmez.Ben zamanımın belli bir kısmını bu işe ayırıyorum, senin gibi boş boş spam yapan tipleri de yaptıkları yanlış olduğu için uyarıyorum.

   İnternette yaş tahmininde bulunmayı sevmem , ama açıkçası hareketlerin ya fazlasıyla genç olduğunu, veya ruhunun genç kaldığını ele veriyor.Bu yüzden seninle tartışmak gibi bir niyetim yok.Tek diyeceğim şu : Eğer bir kişinin yaptığından bir sürü kişi şikayetçiyse , bu o kişilerin sana karşı faşizanca bir tutum sergileme isteğinden veya kendi düşüncelerini sana zorla kabul ettirmek gibi bir amaca sahip olmalarından değil de senin yanlış olmandandır.Levent Abi 'yi sevdiğini trilyon kez söyledin , o da teşekkür etti ve seni ince bir şekilde daha fazla yapmaman konusunda uyardı.Daha ötesine ne gerek var ? Belli ki mesajın ulaşması gereken kişiye ulaştı işte, niye hala kişinin kendisinin böyle yorumları istemediğini duyduğun halde devam ediyorsun o zaman ? Boyun eğmeni isteyen yok ; mantıklı davransan yeter.Mantıklı davransan zaten dediğin şu ''Faşizanca tutum, ben boyun eğmem !'' saçmalıklarının ne kadar konuyla alakasız olduğunu görürsün.

  • Ziyaretçi

   Ben takılmayı bırakalı çok oldu 🙂

  • Yiğit Efe Can @yigitefecan

   Bi bitmedin gitti Her Levent Pekcan'ın olduğu videoda aşırı sevgi gösterisi yapmayı ne zaman bırakacaksın merak ediyorum artık bu kadarı da kabak tadı vermeye başladı.Tamam Levent Pekcan'ı seviyorsun ona lafımız yok ama unutma ki burada herkes Levent Pekcan'ı seviyor ama kalkıp da kimse senin gibi her Levent Pekcan olan videoya aşırıya kaçan sevgi sözcükleri yazmıyor cidden kabak tadı vermeye başladı bu olay çok merak ediyorum ne zaman bu aşırı sevgi gösterisine son vereceksin

  • levent tektaş

   Kardeş ben bu dünyada bazı şeylere inanırım. Geç olmadan sevdiğini söylemeye, özlediğinde özlemini gidermeye vede haklının hakkını haklıya vermeye. benim içim dışım birdir içimden ne gelirse onu söylerim. Burasıda özgür bir platform konuyla ilgili ve editörle ilgili yorumumu yapıyorum bu seni ilgilendirmez.

   Sana tavsiyem buraya gelip bana akıl vermek yerine vatanımıza katma değer sağlayacak işlerle uğraşman hem kendin için hemde memleketimiz için çok daha iyi olur.

  • Yiğit Efe Can @yigitefecan

   Güzel kardeşim merak etme güzel bir işim var ve para kazanıyorum neyse benim işimi bırakalım da senin aşırı sevgi gösterilerine gelelim bir değil ki her Levent Pekcan videosunda aynı aşırıya kaçan sevgi sözleri ve bunlardan sadece ben değil birçok kişi şikayetçi bu yaptıklarından. Seni bu yaptıklarından ötürü birçok kişi uyarıyor ise ve rahatsız ise durup düşünmelisin ben nerede hata yapıyorum diye.Senin gibi her videoya birçok kişi sırf sevgisini dile getiren yorumlar yazsa buranın hali nasıl olur hiç düşündün mü kusura bakma ama burası teknoloji sitesi aşırı sevgi gösterisi yapılacak yer değil lütfen artık sevgini içinde yasat çünkü ben ve benim gibi birçok kişi bu durumdan rahatsız buranın özgür bir ortam olması bulunduğun ortamdakileri rahatsız etme özgürlüğü vermez sana inşallah demek istediklerimi anlamışsındır.

   Son olarak da umarım yazdıklarım ile seni kırmamışımdır çünkü niyetim seni kırmak yada seninle tartışmak değil yaptığın yanlış konusunda seni uyarmak.

  • Bonbreka

   Yorumlara blok özelliği gelse olay çözülecek. Moderasyonun yumuşak başlılığı sebep oldu biraz da bu duruma.

  • Roga

   Kesinlikle Bonbreka'ya yorum bloklama özelliği konusunda katılıyorum. Çok övdüğü Levent Pekcan'ın bile dediğini dinlemeyen adam bizi dinlemez ama en azından biz de onun yarattığı kirliliği görmesek çok hoş olacak .Hem ona da zararı olmaz ; kendini tatmin eder sadece kendisinin göreceği yorumlar yaparak, hem de bizim de boş yere başımız ağrımaz, canımız sıkılmaz.Ben burada teknoloji konuşmaya gelip de bir adamın her videonun altına yazdığı üç aşağı beş yukarı aynı spam mesajlarını okumak zorunda değilim i olmamalıyım da zaten.

   Levent Pekcan'ın mesajından şikayet edenlerin mesajlarını silenleri de kınıyorum.Bir kişinin yaptığından on kişi şikayet ediyorsa demek ki o bir kişinin yaptığında bir sorun vardır ; siz bununla ilgilnemeniz gerekirken ortamı temizlemeye çalışıyorsunuz.Arkadaşın yorum yapmasını engellemesine müsait olmayan bir yapısı var sitenin ne yazık ki , ama en azından onun yorumlarını görmeme seçeneğimiz olmasını sağlayabilirseniz çok iyi olurdu.

  • Çağatay @backflip

   @Ismail ''Ts-den bu yorumlari simdiye kadar silmesini beklerdim acikcasi.neden israrla bu yorumlari kabul ediyorlar anlamiyorum.''

   Olay basit, şimdilik 14 cevap, benimkiyle 15(ilk ve son).......

 • Çağrı

  Videoyu izlemeden eğlenceli olduğunu tahmin edebiliyorum hem bizim için hem sizin için,
  Ayrıca video dışındada inceleme, haber, v.s. yaparsanız takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

  Bide bu benim ilk yorumum burdan anneme, babama ve aileme selamlar ^^

 • Hasan Dilek @hasan-dilek

  abi keşke daha uzun vida kullanıp kasanın fanıyla beraber radyatörü pull/push gibi bir kombinasyonla kullansaydınız daha sessiz çalışabilir.

 • umut666

  vay bee.. sistem toplama. aylardır aynı videoları izleyip duruyordum piyasadaki. çok iyi oldu . teşekkürler. bakalım ne varmış.

 • turgut erdem

  Tekno Mega

 • CAXON @caxon

  müzik ilginç bir seçim 🙂 incelemeyse çok başarılı olmuş.

 • Ziyaretçi

  Elinizdeki Zotac GTX 760 AMP modelinin biosunun bir kopyasını bir yere upload etme şansınız var mı? Günlerdir arıyorum, bulamadım.

  • Ziyaretçi

   GPU-Z ile alınmış bir bios kopyasına el atabilirseniz ölü kartımızı bir diriltmeye çalışacağız 🙁 .

 • şevki aksu

  Küp sistemler çantada yüksek taşınabilirlik sağlıyorlar.

  Ama evde yada oturma odasında konsol tipi kullanım için tavsiyem

  Silversitone milo serisi

  • Yiğit Efe Can @yigitefecan

   Bence böyle sistemler evde oturma odasında konsol tipi kullanım için pahalıya kaçıyor konsollar ile kıyaslarsak aşırı büyük ve fan sesinin olması da cabası dediğin gibi silversitone milo serisi kasa ile sistem toplansa bile yine fan sesi fiyat büyük sorun bence.

 • Yaya

  Bu sistem yerine, Silverstone'un SFX Modular 450watt PSU'su ile toplanacak sistem daha başarılı olacaktır.

  ATX PSU takmanın bir cazibesi yok SLI yapamıyacaksın nasılsa.
  "Bana 900watt'lık PSU lazım" demezsin böyle bir sistemde.

  Haswell'in de bir cazibesi yok. SandyBridge'den bu yana desktop için hiçbirşey gelmedi. Adamlar sırf watt'a oynuyor. Intel'in tek derdi tablete girmek.
  Para tuzağı.
  Bununla birlikte z87'de bir anlam ifade etmiyor.

  1) HTPC yapılacaksa (Dizi-Film-Torrent) ucuz yollu = z77 mobo + Intel g860 veya 2020.

  2) Hafiften oyun RPG-MOBA sistemi = FM2 board + A10 6800K çok daha başarılı olur.

  3) FPS Oyun sistemi = z77 chipset mobo + i3 3225 veya 3245 + R9 270

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   FPS oyun sistemi için i3 yazmışsın, iyi de yapmışsın. Ben -sözde- donanımdan anlayan arkadaşlarıma bile anlatamıyorum, i7 işlemcilere gerek olmadığını, darboğazın ekran kartı olduğunu... i7 3610qm (mobil) işlemci 1920x1200 bf4 oynarken ortalama %20 - %30 iş yükünde çalışıyor.

 • ÖMER FARUK VAROL @omer-faruk-varol

  Çok güzel bir çalışma... Teşekkür ederim... En yakın zamanda sırf zevk için böyle bir kasa toplicam... insanın iştahını kabartıyorsunuz...

 • Tolga @tolga

  Bu kasa gerçekten güzel ama bence boyutta ciddi fark var. İkisini de canlı görmüş ve Sg 05'i kullanan biri olarak söylüyorum.

  Yalnız Levent Abi siz teknoküpe ekran kartı sığmıyor diyorsunuz ama ben HD 7950 kullanıyorum. 7850ler çok rahat sığıyor. 7950 için de XFX gibi referans tasarım PCB kullanmayan markalarınki sığıyor. En azından XFX 7950'yi ben sığdırdım.

 • Alperen Öztürk @paranomy

  Levent abi "E Hasswell" deyince "hasbel kader" geldi aklıma...

 • Alperen @alperen

  Selam,sistem toplamanın zevki bambaşka tatmayan bilmez.İntel'i Pentium dan sonra boşadım AMD ye geçtim cebim rahatladı,paramı ekran kartı başta olmak üzere ram,ssd,corsair kasa,seasonic psu,ıps monitör,Noctua soğutucu v.s ye harcamaya başladım masaüstü sistemin keyfini çıkarıyorum.Eşe dost'a amd apu lu sistemler topluyorum dualarını alıyorum.Çıkmak üzere olan AMD kaveri işlemciyi merak ediyorum keşke inceleme imkanınız olsa.Kurduğunuz sisteme isim önerisi;(TEKNOÇIKIN)

 • Murat

  Inceleme ve detayli anlatim tesekkür ederim. Ayrica 720p video yüklemissiniz, internet hizi konusunuda düsünmeniz faydali olmus.

 • Sinan Çetinaslan @anachronism

  2560 x 1440 çok iyi, AA ya gerek yok. Yeni nesil konsollar düşünsün.

 • Alpay @alpay

  Çok güzel bir program olmuş elinize emeğinize sağlık

 • Demoksil @demoksil

  Dükkan için toplamayı düşündüğüm ideal bir sistem içerikler değişebilir bu kasayı kesinlikle düşünüyorum. Tek bir sorum var sizin topladığınız halde iken (su soğutma+ekran kartı+o ufak 8cmlik fan) ses ne kadar dı yani ortalama db olarak ?

 • Kutay

  Cooler Master Elite 110
  Silverstone PP05E ,Silverstone st45sf-g kombinasyonuyla daha kompakt bir sistem kurulabilir.

 • Murat L.

  Güzel bölüm olmuş, teşekkürler..

 • umut51

  Elinize sağlık güzel inceleme olmuş anakart çok hoş sistem çok hoş. Teknoküpün abisi ya da 2.0 ı diyebilirsiniz bence 🙂

 • E.C.ARAT

  Bu sisteme steam os yükleyip çalıştırsanız çok güzel olur.Dün gece 02.00 ye kadar bekledim inceleme gelmeyince yattım ama sabah bunu görünce acayip mutlu oldum.Saygılar.

 • indigo @indigo

  Bunun adı karakutu olsun artk.

 • SEMİH26

  video görüntülenemiyor yardım :)...........

 • abdullah

  inceleme için çok teşekkür ederim..fakat bi sorum olucak..geçen programlarda işlemci okadar önemli degil herseyi ekran kartı yapıyor demiştiniz...2000 tl bütçe oyun bilgisayarı kuramazmıyız..şöyle 6 7 sene idare ettirecek..oyunları full hd ekranda degılde normal bı monitor ekranında oynanıcak sekılde..ultra detay degılde hing ayarlarda oynanıcak ama 6 7 sene ıdare edıcek bı oyuncu pc sı toplarsanız cok makbule gecer..

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Keşke nerede kullanılacağına dair biraz ipucu verseydiniz 🙂
  Benim isim önerim EvoKüp, değişik işlerde kullanılmak üzere evrim geçirdiği için 🙂
  Devamını heyecanla bekliyoruz 🙂

 • ismail ozan izci @asaltek

  bence bu kasa, ideal teknoküp için çok daha uygun bir çözüm.

  içine istenilen boyutta standart parçalar takamadıktan sonra, ilk teknoküp son kullanıcı için zaten biraz sorun teşkil ediyordu. cooler master'ın elite 130 çözümünü beğendim ben.

  Yine de benzer boyutlarda hiç kablo sıkıntısı yaşatmayacak çözümler de üretmek halen mümkün aslında. Üstelik güç kaynağı sökülmeden anakart üzerinde bir işlem yapmak, bu tasarımda çok zor. Yine güç kaynağının konumu nedeniyle su soğutma harici işlemci soğutucusundan verim almak hayal gibi görünüyor.

  su soğutmanın bu kasaya ideal montajı için, aşağıda linkini verdiğim video'ya bir göz atmanızda fayda var.
  http://www.youtube.com/watch?v=YlW6hw0WUpw

  biraz daha iyi bir teknoküp çözümü arayan arkadaşlar ülkemizde resmi satışı olmayan bitfenix Prodigy ye bakabilirler. Güç kaynağının altta olduğu bu kasada, kablo karmaşası ve işlemci soğutucusu verimliliği yönünden çok daha iyi bir çözüm oluşturulmuş. Kasa dizaynı prodigy de kesinlikle çok iyi gibi görünse de, şahsen cooler master'ı ben daha çok beğendim.
  http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/prodigy/

 • Barış Şener @barisener

  özlemişiz donanım videolarını...

 • Ziyaretçi

  Sıkılmadan izledim teşekkürler. 2 sorum olacak.

  2 TB hdd nasıl 89 dolar oluyor onu anlamadım. Ben 1 TB hdd yi geçtiğimiz yaz yaklaşık 200 liraya almıştım.

  İşlemciye sürülen termal macunun o şekilde yayılmadan bırakılması her yerine eşit dağılmasını engellemez mi? Yani tüm yüzeye eşit yayıp soğutucuyu sonra bağlamak daha doğru olmaz mı?

 • İlhan

  PSU'nun modülerden ziyade tam modüler olması gerekir. LP bunu kasttettiğini sanıyorum. Yan 8mm. fan çıkartıldığında montaj ve kablolar rahatlıyor. Ayrıca su soğutma tercih edilmeyip disk montaj ünitesi kullanıldığında daha fazla disk takabilmenin yanında bir 12mm fan daha ilave oluyor. Böylece iki adet 12mm. fanımız oluyor. PSU fan yönü üste değil alta konumlandırıldığında hava akışı sağlanabiliyor. Burada gürültü biraz artıyor.

 • zeg392 @zeg392

  Fonda çalan parça "Buckethead" gibi geldi ama hangi parçası çıkartamadım 🙂

 • Burak YAYDEMİR @brk_black

  oh valla çiçek gibi kasa oldu yaa kocaman bi kasaya gerek kalmadı artık cayır cayır bf4 de oynatıyo daha ne isterim

 • wustti @wustti

  yahu guzel kardeslerim adamlar ugrasmis su izlediginiz videouyu cekmek icin kac saatleri gitti kim bilir. siz kalkmis burda nelerden bahsediyosunuz. su yaptiginiz hareket ts ekibine hakarettir yahu. adam emek vermis video hazirlamis altindaki yorumlara bak. rezalet. tabi konuyla alakali gorus bildirenleri ayiriyorum.

  neyse ben hala 2006 da toladigim p4 3.0 islemcili pc yi kullaniyorum. fakat artik yavas yavasyetmemeye basladi pc lerin tuketim insani icin devrinin bittigini dusunuyordum o yuzden pek takip etmiyordum piyasasini ama bu video sayesinde aslinda bi pc toplayabilecegime kanaat getirdim. kasa gayet kibar olmus. pc de oynayacagim tek oyun ets2 ve yeni cikacak olan amerika versiyonu olur sanirsam. guzel binditlreksiyon setiyle boyle bi kasa gayet is gorur ve artik cok yuksek cozunurluklu videolari benim pc kaldirmiyor o ise de yarayabilir bu sistem. yaz dan sonra heralde boyle bi pc toplarim diye dusundurdu bu video bana. emeginize saglik tesekkurler.

 • Konta

  Budur 🙂 bunun gibi uzun soluklu incelemeleri bekliyorum sabırsızlıkla.

 • Paralelport

  Sistem bileşenleri:

  İşlemci: Intel Core i5-4440 3.3GHz
  Bellek: Kingston HyperX 2x4GB DDR3
  Ekran kartı: ZOTAC GeForce GTX760 AMP
  Anakart: MSI Z87I Gaming AC
  Disk: Intel 335 serisi SSD 240GB
  Kasa: malum Cooler Master Elite 130
  Soğutucu: Cooler Master Seidon 120M su soğutma

  Video çekildiğinde maliyet 1170 USD + KDV imiş.
  Bazı parçaları değiştirip fiyatı kırınca 650 USD+vergiye düşüyor.

 • ananas

  leven tektaş troll mü acaba

  • levent tektaş

   işte namlusunu bana çevirmiş bir insan daha...

  • wise

   Bir şey sorayım editörlere. İsteyen istediği nick ile yazabiliyor sanırım. Öyleyse eğer, siz bu kişinin ip adresinden anlarsınız nereden bağlandığını ve banlarsınız. Zira dikkatimi çekti, bu adama sataşanlar da bu adam gibi geldi bana. Yani kendi çalıyor, kendisi oynuyor

 • Bora

  Elinize sağlık. Çok güzel bir kasa olmuş. Teknoküpten daha kullanışlı. Mini itx sistem kurulacaksa böyle bir kasa akmak daha mantıklı. Keşke amd sistem için de mini itx anakartlar satışa çıksa...

 • İlhan @wolfallen

  TeknoKübra olabilir adı 😀

  Bu arada güzel bir video olmuş elinize sağlık. Dediğiniz gibi bu devirde normal ve full tower kasalara bile modüler psu şart hele ki büyük bir işlemci soğutucu kullanıyorsun.

 • levent tektaş

  Gökaycığım bende senin gibi sevincimden bahsedince insanlardan hakaret işitiyorum trolluk yaftası yiyorum...

  • levent tektaş

   Haklısın 🙂 Çok yoğun çalışıyorum sabahalara kadar proje yapıyorum o yüzden bazen devreler yanıyor 🙂

  • wise

   Levent sen de şu an benim devreleri yaktın be usta. :D:D:DD:

   Bence kendine yazık ediyorsun. Bir insana bu kadar çok Değer Verirsen bir yerleri tavanla münasebet yaşar. Bu da pek hoş değil.

   NOT: Sözüm Levent beye değil. Genel olarak insanlara haddinden fazla değer vermek kötüdür.

   Levent sen trol falan değilsin. Sadece bizlerle dalga geçen bir çocuksun.

 • CaptainCombo @captaincombo

  Bu küçük sistemler çok yakışıklı görünüyor ama fiyatları biraz yüksek. Bu kasada mini itx yerine daha büyük bir anakart kullanılamazmıydı. Sanki büyük bir anakart için alan varmış gibi görünüyor videoda.

 • BÜLENT SARIKAYA @bulent-sarikaya

  SELAM TEKNOSEYİR ÇALIŞANLARI İNANIN BAZEN YOUTUBE DA BENZER ÇAKMA PROGRAMLARA BAKIYORUMDA SUNAN ARKADAŞLAR DİĞELİM ÇÜNKİ BİZ ONLARA TEPEDEN BAKMIYORUZ TAM TERSİ KENDİMİZDEN GÖRÜYORUZ İZLERKEN İNSANLARA OKADAR TEPEDEN BAKIYORLARKİ YANİ BİR OYUNCU PC Sİ TOPLAMAK İÇİN ŞARTT DEDİKLERİ ZAMAN OYUNLA ALAKASI OLUPTA ORTA GELİRLİ YADA ASGARİ GEÇİNEN ARKADAŞLARIMIZ İZLERKEN BİTTİ YANİ KALP DİYE BİRŞEY BIRAKMIYORLAR ACABA MERAK EDİYORUM TEKNOSEYİRİ İZLİYORLARMI...? TEKNOSEYİR BENİM İÇİN MÜTEVAZİ BİR PRAGRAMI SUNANLAR EMEGİ GEÇENLER HEPSİ YÜREKLERİNDEKİ BÜTÜN SEVGİYİ VE MERAKI HER VİDEODA İSTEMEDEN DE OLSA ÇOK YANSITIYORLAR TEKNOSEYİR EKİBİNE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

 • serkan

  abi siz bu kasaları normal satın alıp kendınızmı kulanıyosunuz yoksa kasayı toplayıp gerimi veriyosunuz merak ettimde

 • Ziyaretçi

  İncelemeler azalıyor mu bende mi bir eksiklik hissi oluyor

 • fatih

  bazı kasalarda kabloları arka taraftan yurutme yerleri var içinde dağınıklığı engellemek için bunda yok sanırım benimde anlamadığım bir olay var bu powerlara neden kablo yerleri çok kısa yapıp kutu içerisinde uzatma kablosuyla gelmiyor fazlalıkları takmaz işe yarayanları takar gerekli bağlantıyı sağlardık. modüler şekilde kısacası

 • AnilE @anile

  Ben videoyu izlemiyorum. başta reklam geliyor fakat sonra hiç birşey çıkmıyor. windows 8.1 ve son sürüm chrome kullanıyorum. eklenti olarakta adblock tarzı bişey kullanmıyorum.

  özellikle mail atmadım ki başkalarıda yaşıyosa bu sorunu görsünler diye.

 • farukarslan

  çok iyi olmuş. elimde olsa hemen toplarım 🙂

 • quartx

  Bu sisteme optiksiz windows nasıl kurdunuz?

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  Levent Bey hafiften Muhteşem Yüzyıl'da oynayabilir hale gelmişsiniz 🙂 bu ses tonunuzla iyi bir para olurdunuz hani 🙂

 • Fatih Gökçayoğlu @mavifmg

  Çok ama çok iyi bir inceleme. Ellerinize emeklerinize sağlık. Ufak bir sorum olacaktı. Sizce daha uzun ekran kartları hiç bir şekilde bu sistemde kullanılamaz mı?

 • Enboy

  Şiir gibi bi sistem olmuş bence, elinize sağlık başka sistem toplama videolarını da merak içinde bekleyeceğim 🙂

 • Boot

  Bu sefer montajında gösterilmesi videoyu daha bir keyifle izlememi sağladı..Tebrikler..

 • thepcman

  Elinize ağzınıza sağlık, bu kablo konusuna değinmeniz de iyi olmuş, vakti zamanında kendi kasanı yap hikayelerinde de aynı dertler vardı, kabloları ayarlamak kesinlikle baş problemdi.

  İlla kafa patlatacak olanlar kabloyu kısaltır dediniz ya onun için bilgi paylaşalım - Elektronik malzeme satanlarda molex connector pinleri satılıyor. Bu pinleri yenilemek, yeni pinleri sıkmak için de molex pensesi (molex crimp tool) var, internette 30 dolar gibi fiyatlar görünüyor ancak bu iş için kullanıp atılacak 8 - 10 liralık çin malları da vardır mutlaka. Çok usta olmayanlar kesinlikle güç kaynağı tarafına girmemeli, zira o taraftaki lehimler 20 - 30 liralık havyalarla sökülecek cinsten değil, sökünce geri yapılamama ihtimali de var.

 • yuşa

  http://www.youtube.com/watch?v=YlW6hw0WUpw bu link aslında hd 7990 nı bile takacağımızı belirtiyor kablo karmaşısı olmadan kesinlikle izleyin.

 • Fatih

  Sisteme takılan 550 Watt'lık power supply anlık mı 550 Watt çekiyor? 550 Watt değilde; varsa 400 Watt'lık bir power supply taksak aradaki fark ne olur?

 • Kenan komutan @kenan-komutan

  monte ederken çalan fon müziğini kesip aldım hemen melodi yapıyorum 🙂

 • Boba Fett @bobafett

  Video telif hakları nedeniyle kaldırılmış. :((

 • aicmez

  beklediğimiz donanım videosu teşekkürler teknoseyir

 • Osman Kodoman

  Elinize sağlık..TeknoTüp olsun cihazın adı 😀

 • Muhammed @myurtcu

  İnceleme için teşekkürler.

 • kut @kut

  mac mini almadan önce htpc için buna yakın sistemleri çok incelemiştim, ama sanırım bizden geçti bu işler yine de izlemesi keyif veriyor bir tarafan da acaba mı dedirtiyor 🙂

  bu arada orijinal donanım fiyatları verirken ikinci el piyasasını da not olarak verebilirsiniz bence, yani ben böyle bir sistemi kendime kursam ram, işlemci ve ssd gibi parçaları muhakkak ikinci el olarak da araştırırdım.

 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Anakart desteğini, piyasadaki güncel durumu bilmeden soruyorum, Levent Bey, bu kasa da amd sistem toplamak mümkün mü? En azından cpu intel de olsa, Gtx 760 yerine oraya sığacak denk bir amd ekran kartı var mı? (280x filan)

  Teşekkürler.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Anakart bulduktan sonra problem olmaz. Kasa uzun ekran kartı için tasarlanmış.

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   Peki uygun anakart var mı yani?

   Bence oyuncu sistemi amd olmalı, sonuçta amd cpu+anakart intele gore 150-200 dolar daha ucuz olabiliyor, ve oyunlarda da işlemciler darboğaz olmaktan çok uzak olduğu için cpu + anakarttan arttırılan 150-200 dolar ile ekran kartında bir veya iki üst sınıf kart alınabilir ve oyun performansı katlanır aynı bütçe ile...

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Detaylı araştırmadım ama var. Var olmasından ziyade TR'de satılıyor mu diye sormak gerek. Ancak 150-200 Dolar fark eder mi şüpheliyim. Anakartlarda anormal fark olmaz. İşlemcide de Kaveri'ler i5'lerden 30-40 Dolar daha ucuz olacak.

  • Rommel @rommel

   Merhaba işlemcim bu intel core 2 duo cpu E4500 @ 2.20 ghz.sistem türümse: 32 bit Ram:2 gb.battlefield 3 ve 4 sorun yaşıyom donma gibi gtx 760 nvidia asus almayı düşünüyom oyun sorunum çözülürmü yoksa anakartı ve işlemcimide almammı grekiyor şuan bu üçü cok pahalıya patlıyor işimi görcek olan ilk hangisidir.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   İşlemci çok yavaş maalesef. Önce onu değiştirmek gerek.

  • Ömer Faruk Gökce @fgokce

   Aynı şeyi ben de soracaktım, aslında sanırım çoğu kişinin aklında da bu soru belirmiştir.

   Aslında biraz yeni sayılırım TS izleyicisi olarak, eski videolarınızı da izledim veya konu başlıklarına göz attım. Yakın zamanda bir amd incelemesi veya kasa toplama ayini yapmamışsınız. Bu kasayı X8 FX serisinden bir işlemciyle bir örnek toplayabilirseniz güzel bir bölüm olabilir. Yakın zamanda güçlü bir amd bilgisayar toplamayı düşünen bazı kişiler için pek faideli de olabilir.

  • Ömer Faruk Gökce @fgokce

   Gerçi şimdi biraz araştırma yaptım yerli ve yabancı sitelerde, am3+ soketli mini itx anakart yok. amd cephesinde en güçlü a10 7850k ki i5 4440'dan vatan fiyatlarıyla 3$ pahalı.

   Kısacası sanırım mini itx kasada amd toplamak şu anda pek mantıklı gözükmüyor.

 • Rommel @rommel

  ASUS Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz anakart işlemcide i5 4440 düşünüyom nasıl iyimi.