Günaydın herkese, s7 edge ne dersiniz hala alınır mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir önceki durumumdaki belirttiğim macbook air'i satın aldım, her şey yolunda gözüküyor. Benim gibi bütçesi kısıtlı araştırma/film amaçlı kullanacak arkadaşlara ikinci el tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba, 2011 i5 ve 4gb ramli macbook air alinir mi sizce ? Uygun fiyati tahrik etti diyeyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Iphone SE satiliktir, cok temiz cihaz oldugu icin teknoseyir ailesinden birisine gitmesini isterim. Kasim ayina kadar apple turkiye garantisi vardir, Fiziksel olarak 10/9 alir, kutu orijinal sarj aleti ve orijinal kulakligi durmaktadir. Istedigim fiyat 1300₺ umitkoyuncuoglu@gmail.com adresinden veya buradan iletisime gecebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Iphone se kullaniyorum ancak kucuk ekrandan artik bunaldim. Seceneklere bakarken o da ne eski dostum android cephesinden Note Fan Edition. Ne diyorsunuz bir cilginlik yapayim mi ? Yoksa 6splus ya da 7 plus mi almaliyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Dizi tavsiyesi alabilir miyim ???
Lacasa, Breaking Bad, Dexter, Prison Break, Dr. House, Narcos bitti söyleyeyim de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 saat önce attığım gönderiyi ek olarak yazıyorum;
Vatan bilgisayar ile görüştüm. Zotac gtx 1060'ım garanti kapsamında değişebilir raporu aldı. Aynı ürün stokta olmadığı için para iadesi yapabiliriz diyorlar bir başka gtx 1060 ile değişim içinse fatura miktarı olan 800 küsur tl'ye ek bi o kadar daha vermem gerekiyor'muş. Gtx 1060'ımı aynı/başka bir gtx 1060 ile garantiden değiştirmek için 0'ına ödediğim bedel kadar ek ödeme yapmam gerekiyor'muş yani. Ne yapmam gerekiyor anlamış değilim. Aynı ürünün değişimi için direnip aynı ürünün stoğu gelmesini mi beklemeliyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Slim Shady @slim-shady

  O ürüne ya da dengi bir ürünü size vermek zorundalar.Çok şey ederlerse tüketici mahkemesine gidin.Siz gtx 1060'ı 2 yıl kullanabilme garantisi satın aldınız aslında.Bunu sağlamak zorundalar.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Bunun sıfırın satsam 1600 eder diyor satıcı buna 800 verip kurtulayım demişler resmen bence kötü niyet var ortada

 • TeknoStil @teknostil

  Üst üste yazıyorum, kusura bakmayın. 🙂
  Aslında buradaki esas sorumlu, üreticidir. Sonuçta müşteri kapalı kutu olarak alıyor. Aynı şekilde satıcı da kapalı kutu halinde satıyor. İthalatçı da o şekilde getirtiyor. Yani içinden ne çıkacağı, bu üç taraf için de sürpriz.

  Ürünün arızasından ötürü, müşteri ürünü değiştiremez ve iade yoluna giderse, aynısını şu anda alamayacağı için mağdur oluyor.
  Satıcı; yeni ve fiyatı çok artmış, aynı ürünü satmak yerine müşteriye verirse; müşteriden elde ettiği kar silindiği gibi, bir de üstüne zarara uğruyor. O da mağdur oluyor.
  İthalatçının görevi sadece kapalı kutu getirtmek. Onların da burada bir suçu yok.
  Buradaki esas sorumlu, üreticinin kendisidir. Ürettiği ürün sağlam olsaydı, ne satıcı, ne ithalatçı, ne de müşteri mağdur olmayacaktı. Eee kanunen de müteselsilen sorumlular. Aradaki fiyat farkı- zararı artık ne ise, karşılayıp hatasını telafi etmeliler. Bana sorarsanız buradaki sorunu üreticinin çözmesi gerekiyor.

  Stok sorunu konusunda da şunu söyleyeyim. İllaha ki kart piyasaya giriyor ama hemen tükeniyorsa, üretici bir tane bu karttan ayıracak. Ya da muadil kartı, zararını kendisi karşılamak üzere müşteriye verecek.

  Adaletli düşünmek gerekirse; bu sorunu üreticinin çözmesi, bana en mantıklı yol gibi geliyor.
  --------
  Her şirketin müşteri memnuniyeti anlayışı farklı olabilir. Örneğin şuradaki sorunu Amazon, zararı kendisi karşılamak suretiyle çözebilirdi.

  Aslında şu kartların fiyatını yükselten de yine satıcılardır (Belki de ithalatçılar da buna dahildir.) Ekran kartı ya da GPU üreticileri, ürünü aynı fiyattan ilgili yerlere ulaştırıyorsa; bu durumda satıcıyı ya da ithalatçıyı, mağdur oluyor şeklinde savunamam. Sonuçta bu durumda, bu ikiliden biri ya da ikisi fiyatı yükseltiyor demektir.Gerçi şu da var. Her yerde ürünün fiyatı arttıysa, niye eski fiyatına satsınlar ?

  Üretici de Nvidia' yı suçlayabilir. Nvidia da suçu satıcılara ya da madencilere yükleyebilir.

  Sizce kim haklı ? Kime hak versem bilemedim şimdi. Herkes kendince haklı. 😀

 • turker @turker

  Satıcı, ürünü temin edebiliyorsa değiştirmekle yükümlü. Hakem heyeti ile cozersiniz sorunu.

Vatan bilgisayardan alinmis ekran kartinin degisiminden vatan bilgisayar mi yetkili servis mi sorumludur ? Zira para iadesi yapmaya yanasiyoru sadece vatan bilgisayar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Slim Shady @slim-shady

  Tabi fiyatların uçuşa geçmesinden dolayı size o zaman da ödediğiniz parayı geri vermek istiyorlar.Büyük firma diyoruz ancak yapmaya çalıştıkları şey klasik şark kurnazlığı. Benim deneyimim şöyle olmuştu:Olay kesinleştikten sonra size seçenek sunuyorlar.Siz yenisini istiyorum,para iadesi istiyorum v.s diyebiliyorsunuz.Sizin durumunuz da yenisini vermek zorundalar.Çok büyük ihtimalle,vatan bilgisayar para iadesi yapalım dediğine göre vatan sorumlu.Teknik servisin işi kartları inceleyip,gerekirse tamir edip durumu satıcı firmaya bildirmek.Çok üstelerlerse Tüketici hakem heyetine gidin.Bu yüzden amazon.de kullanıyorum.Koca şirket bile hala''-Bunu aldığın yere götür diyen bakkal kafasında hala.'' Sana yeni kart verdiğinde 100-200 lira zarar edecek de onun hesabındalar işte.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   oha faturada yazan parayı değilde şuan ki ücretimi ödücekti 😀 peki ülke iyiye gitmiş olsa faturada yazanı değilde o günün fiyatını ödeseler daha düşük fiyat olmaz mıydı???????????? ozman ne dicektin çok merak ettim doğrusu 😀 paramızın değer kaybetmesi firmaların suçu bence hepsi paralarını kendi ülkeleri yada vergi cennetlerinde değilde bize getirmeleri lazımdı bizde bu paraları saçma sapan harcar ekonomik krizimizi çok daha derin ve muhteşem yaşardık haklısın 😀

 • thundermack @thundermack

  Teknik servisin verdiği değişim raporu ile vatan bilgisayara gidiyorsunuz. vatan değişim yapıyor. Teknik servisler yapması gerektiği halde yapmazlar malesef.

  • thundermack @thundermack

   @cenk_akay08 Dediğiniz doğru ama Arızalı olması vatanın değiştirmesi için yeterli değil.Rma Tarafından onarılamadığı ve değişim yapılması gerektiği belirlenmesi gerekiyor. Yoksa vatan kabul etmiyor. Kanunda bu konuda muğlak ifadeler var malesef. Yapmayan firmaya niye yapmıyorsun diyemiyorsunuz.
   Doa kapsamında olan ürünler bu olaydan ayrı tabiki.Onların sorgusuz sualsiz arızalı ise değişmesi gerekiyor.

  • thundermack @thundermack

   @cenk_akay08 Son zamanlarda dolar kurununda saçmalaması nedeniyle bir üst model ile değişimi bırakın, aynı modelle değişim bile yapmıyorlar.Firma zarar etmeyi göze almıyor..

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   tp link ürününde sorun yaşamıştım ve değiştirmişlerdi hemde 2 kere 😀 en son verdikleri üst modeliydi

  • thundermack @thundermack

   @alper-kutlu Onu tp'link yapıyor. tplink servisi gerçekten iyi o konuda 🙂 Ürün arızalı yazıp gönderiyorsunuz. en ufak bişey bulsalar anında değiştiriyorlar 🙂

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @thundermack ilk önderdiğim üründe göndermiştm ve yeni ürünü hemen göndermişlerdi ama ikincide ürünü gönderdim hiç birşey yapmadan geri göndermişlerdi bende daha ürünü elime almadan böyle şey mi olur ürün sorunlu diye tartışmıştm geldiğinde ürünü yine kuramadım onlarda teknik ekipten birini yönlendirdiler görüntülü program ile bağlanıp kurmayı denedi benim yaptığım şeyleri söyledi ve olmadı ozmn yine yollayın bakalım ürüne dediler yine yolladım bu sefer yenisini yolladılar ama memnun oldum yinede sonuçta süründürmüyolar 😀

  • thundermack @thundermack

   @alper-kutlu Valla çok karışık bir ağ sistemi kuruyorduk. bir yerde sorun yaşadık. bayan müşteri temsilcisi ile konuştuğumuzda sorunun ufak bi ayarda olduğunu hemen anladı. Müşteri hizmetleri gayet bilgili.Ama ürün kalitesi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu konudada teknik servis kısmının oldukça iyi olduğunu kabul etmek gerek.Çok daha büyük firma olduğunu söyledikleri halde çok daha kötü olduklarını gördüm 🙂