Ve Steam Türkiye fiyatları doğru olamayacak kadar güzeldiler. O yüzden Valve ayarı çekmiş (Evet Valve çünkü 2k fiyatları kendileri belirlemedikleri konusunda açıklama yaptı bile). Neyse uzatmayayım:

https://steamdb.info/app/65980/

https://steamdb.info/app/261640/

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth · Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™ · AppID: 65980

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth is a new science-fiction-themed entry into the award-winning Civilization series. Set in the future, global events have destabilized the world leading to a collapse of modern society, a new world order and an uncertain future for humanity.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tolga @tolga

  Açıklama linki yok, bir mail dolaşıyor, birkaç kişiye aynı mail gelmiş, şu şekilde:

  "Thank you for contacting 2K Support.

  Unfortunately I am not able to help you with this issue. Once the game is given to Steam, we have no control over the price.
  I made a little research and I see that prices of other games were also increased.
  If you would like to know the reason behind the price increase in your country, please contact Steam support.

  Best regards,

  Galina S.
  2K Support"

 • Tolga @tolga

  Steam discussion board'larda başka ülkelerden insanlar da benzer olayların yaşandığını ve cevap olarak da benzer cevaplar aldıklarını söylüyorlar. İşin aslı yakında ortaya çıkar ve ben açıkcası ihtimal veriyorum.

  Valve firmalar ile anlaşma yapıp oyun satışı başına bir para veriyor olabilir. Sonuçta düşünün Valve oturup Türk Lirası çıkışı için tüm firmalardan fiyat belirlemesini mi istedi. Hadi istemiş olsa niye bu oyunlar önce çok ucuz çıktı şimdi fiyatları arttı. Her firma tüm dünyadaki satış fiyatlarını ayarlamakla uğraşamaz. Öyle olsa o zaman aracısız gelir kendi satardı.

  Tabi sizin dediğiniz gibi tam tersi de mümkün. Ama tam tersi olsa 2K bir şey yapar mı? Sanmam. Türkiye ne ya zaten oyun mu satar orada deyip geçeceklerdir.

 • Tolga @tolga

  Ayrıca 2k'nin da tüm oyunlarının fiyatı artmadı. Örneğin Borderlands 2 hala 31 lira. Bioshock Infinite 49 lira. Ama ne hikmetse en çok ilgi gören iki oyun 170 lira 180 lira. Satışlar iyi gittiyse bile zaten satılıyor diye arttırılmış olabilir fiyatlar.

Merhaba arkadaşlar,

Golden Joystick Awards etkinliği için oy vermeniz karşılığında bedava Xcom Enemy Unknown Steam kodu dağıtılıyor. Yalnız uyarayım hem CVG'ye hem de greenmangaming.com'a üye olmanız gerekecek. Greenmangaming yeni çıkan oyunlara güzel indirimler yapıyor, bu yüzden üye olmanızda zaten fayda var.

Oy verme işlemi için: http://www.computerandvideogames.com/joystick/

Oy verme işlemini tamamladığınızda sizi yönlendirecek işlemler için. Yalnız elinizi çabuk tutmanızda fayda var, ben de geç gördüm ama alabildim oyunu.

Herkese iyi oyunlar.

Golden Joystick Awards 2014 - CVG

The Golden Joystick Awards 2014 brought to you by CVG
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Site değişti ve iş işten geçti belki ama şöyle bir şeye denk geldim, sitenin maddi sıkıntıları konusunda çözüm olabilir

http://www.patreon.com/about

Patreon: About

Patreon is empowering a new generation of creators. Support and engage with artists and creators as they live out their passions!
BeğenFavori PaylaşYorum yap