Küçük esnaftan neden alış veriş yapılmaz ?

1- Genellikle kabalar ve alırsan al almazsan al modundalar.
2- Her şeyi biliyormuş gibi davranırlar.
3- Üründe sorun çıkınca iade etmek isteyince afra tafra yaparlar.
4- İnternette 20 TL olan ürüne 40-50 TL derler en az ve kaç olur deyince ya indirmezler ya da 5 TL indirirler.
5- Deneyelim mi dersen zamanının olmadığını söylerler sorun çıkarsa genellikle sorun çıkarırlar.

Bunları bugün tekrar teyit ettim. Bir önceki Durumumda ifade ettiğim ses kartı+mikrofon sorunu. Ötesi laptopa mikrofon takacağım uygun maliyetle. Çocuğun sesi yayına daha net gitsin amaç bu. Laptopta tek giriş olduğundan mikrofonu takınca sesi de kesiyor. ( yeni bilgisayarlar böyle değil,soruyor sana mikrofon mu taktın diye ) neyse dedim bir ses kartı alayım. S link marka aldım bir tane . Eve geldim uğraş ha uğraş. Normalde tak çalıştır alet bunlar. Mikrofon kısmı çalışmıyor. Olmadı geri götürdüm adama abi bir de sen dene ben çalıştıramadım bunu dedim. Adam işte bir sürü işi varmış vs çıkardı söylenerek parasını verdi. Birçok yere gittim. Çoğu yerde yok. Olanlar da ciddi pahalı . Nette 20 lira 15 lira olduğuna emin olduklarım 40-50 TL. Neyse artık netten alacağım ama ses kartı mi almam lazım yoksa laptopa takılan çoklayıcı mı emin olamadım.

Mevzu böyle . Yaşasın kurumsalllık. Yaşasın büyük esnaf.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir vs turuncu site
Aradaki en gerekli fark
en son çıkan sansür yasasında teknoseyir yorumu:

murat gamsız: yasayı doğru şekilde değerlendirmek için programa bir avukat çağırmamız lazım levent abi, hukuk uzmanı olmadığımız için sağlıklı değerlendirme yapmak bizi aşabilir.

en son çıkan sansür yasasında donanımhaber yorumu:

mesut çevik: arkadaşlar ben bu yasayı okudum, söylenildiği gibi kötü bir yasa değil, doğru düzenlemeler var, bence siz de okuyun, kendiniz karar verin.

...der ve forumda bir ton laf yer, ilgili konuyu kilitlemek zorunda kalır.
https://eksisozluk.com/donanimhaber-vs-teknoseyir--4262328

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Casper VIA V8 Ön İncelemesi

Casper'ın VIA V8 telefonu, inceleme listemize giren son telefonlardan. İçinde Mediatek'in 'gerçek' 8 çekirdekli işlemcisi bulunuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 55

Düğün fotoğrafçılığı nedir nasıl yapılır?

BasÇek bölümümüzde sadece ekipmanlara değil, çekim tekniklerine de yer vereceğiz. İlk konumuz çok merak edilen ve sorulan düğün fotoğrafçılığı. Editörümüz Barış Özkök, aynı zamanda bir düğün fotoğrafçısı. Kendi tecrübelerini de katarak bize bu işin ince noktalarını anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 134

Türkiyede devlete ait en beğendiğiniz kurum hangisi
ben : THY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Bir kere daha haklı çıktım. LP siz teknoseyirin pek tadı tuzu olmayacağını söylemiştim. Son gündemin yorumlarına bakarsak LP nin eksikliğinin olumsuz etkilerini görebiliriz. LP türkiyedeki en iyi ve en kaliteli editördür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

dlsr makinede kit lens ile 55 mm aldığımızda diyaframı 3.5 alamıyor muyuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Fujifilm X-T1 İncelemesi

Fuji'nin aynasız ve APS-C algılayıcılı fotoğraf makinesini inceliyoruz. Retro tasarımı ve küçük gövdeyisle DSLR makinelere çok ciddi bir rakip olan X-T1, Fuji tarafından ülkemizde hemen hemen yurt dışı fiyatına satılması ile de dikkat çekiyor.

Örnek fotoğraflar için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 90
 • Fırat Emre Karamutlu @firat-emre-karamutlu

  Geçen gün arkadaşa 650D aldık. Livewiev tuşuna baktığımızda makina kilitleniyor. Hemen forumlara yazmam lazım. Buyuk ihtimalle seri olduğu gibi böyledir. Fotoğraf fln da koyayım. Hatta üretimden kaldırılsın makina hemen. Köt7 makine kaka. Nasıl almış makinayi alanlar. 😉

 • Merih @merih

  Hitaplarda 'Bey'den 'Baba'ya doğru geçiş yaptık demek seviye olarak. Fuji'nin satış elemanlığını yapmanın lüzumu yok, diyeyim tatlıya bağlansın o zaman olay! Seri numarası yok diyorsun, adamlar belirli bir seride hata olduğunu kendileri yazmış, kabul etmiyorsun. Sensörle ilgili sorun yaşayan kullanıcıların çekim örneklerini veriyoruz, çeken beceriksiz diyorsun?! Yine de X-T1'e kötü mü demişim yukarılara tekrar bir bak bakalım. Çok objektif bir tartışma oldu gerçekten..

 • Fırat Emre Karamutlu @firat-emre-karamutlu

  "Belirli bir seride hata var" ile "fujide ışık sızdırma, watercolor, flare effect var" demek arasında tonla fark var Merih Bey. Asıl bence sizin beyanlarınızda kasıt var. Nedenini kavrayamadığım için saygı ve üstünlük addeden hitaplardan "baba"yı kullanmayı uygun gördüm.

  Makina rüya gibi. 20 yıldır fotograf çeken Canon-Nikon takıntılı arkadaşların, başta "peehhh" deyip burun kivirmalarina; sonuçları gördükçe beni arayıp "şimdi bu fujinin kaç lensi var ya?" diye sormalarina şahid olan benim. Etkilenmiş durumdayım. Bu forumda hem X-T1'den hem de Fujifilm'den oluşmuş oldukça olumlu intibami anlatmaya çalışmam, abartılı olsa da, doğal bir olgu sanırım.

  Asıl garip olan ise, makineyi kullanmamış (ve büyük ihtimalle kullanmayacak) olmanıza rağmen burada sürekli makineyi karalamaya çalışmanız. Yani neden başka 'kusurlu' bir makine değil de bu? Ve kullanmadiginiz bir ürünü nasıl bu kadar rahat kötüleyebiliyorsunuz?

  Hadi ben makineye 4.000 TL para bayıldım ve (belki) bu yüzden gereksiz bir aşk içine girdim makineyle. Herkese ballandira ballandira anlatmamın ve herkesin bu güzellikte makine almasını istememin nedeni de bu yüzden. Sizin kötüleme maksadiniz nedir?

  Ben Fujinin ya da başka bir firmanın satış elemanı falan değilim. Bu yakıştırma için özellikle teşekkür ederim(!) ama yorumlarım ve fikirlerim satılık değildir. Bu 'aşırı derecede kasıtlı' sübjektif tartışma ortamında; aynı şeyi sizin için dusunmekteyim. Bence siz Sony ya da başka bir şirket elemanı olabilirsiniz. Tek bir farkla; ben laf olsun diye değil; bilakis, ciddi ciddi bu doğrultuda dusunmekteyim!

  Sürç-i lisan ettikse affola. Saygılar.

  • Merih @merih

   Aradaki iletişim sorununu netleştirmek gerekirse..:

   - Kesinlikle Fuji veya X-T1 kötüdür demedim, yukarılarda da yazdığım üzere makina o kadar iyi ki "başka bir makina ile arasında gidip geldim", yani seçim yapmakta zorlandım dedim. Bundan nasıl bir kasıt aradınız bilemiyorum. Ama olumsuz noktaları da belirtmek lazım diye de ekledim. Sonuçta parayı sokakta bulmuyoruz. Işık sızma sorunu kaç bin liralık Sony A7'de bile çıktı. Bu tip durumlarda kullanıcılar kendileri çözüm geliştiriyorlar genelde ama sonuçta Fuji böyle bir sorunu kabul etmiş, kullanmayı becerememişsiniz deyip kestirip atmamış (onlar sorunu 'flare effect' diye adlandırmış). Siz ise makina sorunsuz diyorsunuz. Ben bunun üretim bandındaki bir seride olabileceğini yazdım, hepsi ışık sızdırıyor demedim, -ki nitekim verdiğim link de bunu doğrular şekilde. Elinizdeki makina sorunsuz seridenmiş, bunu uzatmanızın gayesi nedir bilmiyorum.

   - Makineyi kullanma fırsatı bulamadım halen, mağazalar da malum. Ancak hemen hemen tüm yerli-yabancı incelemeyi ve kullanıcı deneyimlerini okudum (almayı düşündüğüm bir makineydi diye yazmıştım, tekrar hatırlatayım da). Fakat şu suluboya sorunu işi biraz bozdu. Ama bu sorun sadece ve sadece MANZARA fotoğraflarında görülüyor (örneğin kadraja giren ağaçlar veya taşlarda). Portre ve sokak çekimlerinde ise herşey süper. Araştırınca X-E1 gibi eski modellerde de benzer sorun yaşayan kullanıcıların mesajlarını gördüm. X-Trans'dan kaynaklı bir durum gibi gözüküyor, JPEG'ler de sıkıntılı çünkü. Fujifilm bu konu hakkında ne gibi bir resmi açıklama yapmış, göremedim.

   Fuji X serisiyle bir heyecan yarattı; X100 ilk çıktığında güzel bir makineydi örnek vermek gerekirse. Ancak X-T1'de video konusu da sıkıntılı olunca şimdilik Fuji'yi izlemekle yetiniyorum. Bir X-T2 veya X-Pro2 çıktığında mutlaka değerlendirmek istiyorum. Firmaların satış elemanları değilsek eğer, yeri geldi mi hem övmek hem de olumsuz noktaları belirtmekte ve insanların bu artı-eksileri bilip kendi taraflarında tartmalarını sağlamakta yanlış birşey göremiyorum.

   İyi günler.

Ucuz havayolları ile ekonomik uçmak

Editörümüz Salih Çelen ile trenlerden sonra bu kez uçak yolu ile seyahat konusunu işliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 95