Merhabalar. Önemli bir sorum var.
En uygun en kolay en az komisyonlu ve ödemesi sıkıntısız online pos veya ödeme sistemi nedir ?
shop.benimsitem.com şeklinde bir subdomain açıp woocommerce veya başka bir plugin ile online satış sistemi kurmak istiyorum. En kolay entegre olan ama adamı sömürmeyen bir ödeme yöntemi lazım. Payu iyzico paytr gibi alternatifler gördüm ama kullanan tecrübesini paylaşabilir mi ? Teşekkürler. #akış #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Adamı sömüren ödeme sistemi değil, vergi sistemi ben açtım bu işe girelim dedik kazandığımızın %60dan fazlası vergiye gidiyor.

  • gursuogr @gursuogr

   Zaten bir vergi levhamız var işleyen bir dükkanın online shopunu açacağımız ve adetli satış yapacağımız için kurtarırız diye düşünmekteyim. Bakıp görücez. Siz hangi ödeme sistemi ile anlaştınız ?

  • alper212 @alper212

   @gursuogr Hem paytr hem iyzico ile çalışıyorum. İkisi de profesyonel ancak paytr ertesi günü parayı hesabımıza yatırıyor, iyzico ise 21 gün vadeli çalışıyor. Üstelik paytr'ın komisyonu daha düşük.

 • sms55 @sms55

  @hkellecioglu etiketi ile yardım alabilirsiniz bence. Teknoseyir abonelik işi için bayağı bir araştırma yapmıştı sanırım.

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Payu:

  %3,00 Komisyon

  Sanal POS kullanmak isteyen tüm işyerlerimiz bu paketten yararlanabilir.
  Sabit işlem ücreti ödemeden tüm vergiler dahil %3,00 komisyon ödeyerek peşin satış yapabilirsiniz. Yıllık servis bedeli tüm vergiler dahil 630 TL'dir; bu tutarı dilerseniz aylık da ödeyebilirsiniz.
  Taksitli işlemlerde komisyon oranı değişmektedir.

  Source: https://www.payu.com.tr/ucretler

  İyzico:

  Siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlemlerde uygulanacak olan komisyon oranı %3,69, işlem ücreti ise 0,25 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlandırmaya BSMV dahildir.

  Firmanıza banka tarafından Chargeback (Ters ibraz) gönderilmesi durumunda 35,00 TL tarafınıza borç olarak geçilecektir.

  Çarşamba ve takip eden Salı günleri arasında gerçekleşen başarılı işlemlerin ödemelerinin toplamı, 21. günden sonraki ilk Çarşamba günü hesabınıza aktarılır.

  Ödeme sürelerimizi hesaplarken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  -iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.

  -Bu süreçte Çarşamba günü 00:00’dan ile Salı günü 23:59’a kadar olan ödemeler bir haftalık ödemeyi temsil eder.

  -Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

  -Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

  -Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.

Acaba App Store üzerinden abonelik, ödeme falan gelir mi ? Görür müyüz o günleri 🙂 @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Hala ama hala amd 8320 uyumlu SESSİZ bir soğutucu arıyorum.
Satan varsa abuk fiyatlara başkasına satmasın yabancıya gitmesin.
Bu arada kasa ve güç kaynağı da arıyorum uygun fiyattan satan varsa buyursun 🙂
#akış #ikinciel #alınık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi günler TS. Bir sürü yazılım yüklü bir makineye (W10) yeniden Windos 10 yüklemem gerekiyor. Ne güzel 8.1 den geçerken yazılımlar 1-2 tanesi dışında cortlamadıydı bunun en temiz en iyi yöntemi nedir ? Yazılımlar kalacak ama windows 10 yeniden yüklenecek. Şimdiden teşekkürler ediyorum. 128gb SSD ile bölümleme falan uğraşmak zor olucak onu elersek sevinirim 🙂 Hoşçakalın esen kalın. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Zaten nefret edilen marka algısı dipte bir şirketi insanlarının telefonlarının sol üst tarafına tepeden inme bir gecede yazmak. Bkz. "Vizyonsuzluk Nedir ?" Fiyat açısından bağımlılığı olmayan taahhüdü olmayan adam kaçarak uzaklaşır Vodafone diyarına. He aylık 10-20 fazla veririm kanser olduğum zaman 10 saniyede müşteri hizmetlerine bağlanırım diyecek adam için zaten Turkcell tek çare ki o bile İzmir gibi ne Bilecik kadar "umursanmayan" ne İstanbul kadar yoğun olmayan bir yerde can sıkabiliyor zaman zaman. İnsanlar tuttukları takımın operatörüne falan geçerler belki en azından Fenercell Kartalcell falan yazar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yazının başlığına aldanmayın genel olarak neden memleketten bir halt olmaz onu anlatıyor.

http://www.etohum.com/blog-tr/neden-turkiyeden-uber-cikmaz/ #akış

Neden Türkiye'den 'Uber' Çıkmaz

7 Haziran 2014 cumartesi günü Ars Technica haber sitesinde yayınlanan haber yaklaşık 4 yıl önce kurulan Uber in aldığı son yatırımla (1,2 milyar ABD doları) Teknoloji girişimleri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  fazla ağlak olmuş. tabiki türkiyedeki mevzuatın açıkları, gedikleri vs vardır ama bu her sektör için geçerli.

  • gursuogr @gursuogr

   tamam o zaman daha kötü. az ağlak olmuş.

  • turker @turker

   gidip başka ülkelerde ticaret demedim, sormadım da öyle bir yatırım yapamayacağım için 🙂

   türkiye böyle biryer. azıcık geniş çaplı bir işe girişiyorsan az çok daha başlamadan başına neler geleceğini kestirebilirsin. tabiki spesifik konularda mevzuatı türkyieden daha iyi yerler illaki vardır ama bahsedilenlerin hiçbiri şu ülkede olmazdı diyemeyiz. kosova örneği verilmiş misal yazıda, yaz getir kanuna koyalım demişler. mesela gth bakanlığı çoğu evcil hayvan ürünlerinin izin prosedürleriyle ilgili konularda türkiyede bilinen üretici ve ithalatçılardan fikir alarak mevzuat oluştuyor.

   vergi kısımlarını tamamen geçiyorum. o zaten ne iş yaparsan yap aynı. ne kazanıyorsan, yılın sonunda devlet %50sini almış olur senden. arkadaşlarınki yine iyiymiş %30la kurtarmışlar.

   evet bu ülke, girişimcilik için pek iyi biryer değil, hele ki hizmete dayalı bir iş yapıyorsan. devlette daha çok üretime dayalı girişimcilik benimsenmiş durumda. zamanla hizmete dayalı olanı da gelişir diye umuyorum.

  • gursuogr @gursuogr

   mevzunun özünü ya sen anlamıyorsun ya senin meramını ben kaçırıyorum. "türkiye böyle" ee nedir yani adam yazmasın mı ? sövmesin mi ? "başına gelcekleri bilecek" bilmeden hatta etti 2 insan istihdam etti bir hizmet oluşturdu battı iki yakınmasın mı ? olay nedir onu anlamıyorum 🙂
   yazıyı okudun mu ondan da emin değilim. normal şartlarda ben yaptığım bütün yatırımı götürür bir meydanda yakarım o kadar yokuşa sürülmüş işin üstüne ki ben de bir sürü hukuksuzluk gördüm yaşadım çaresizliği tattım. yine de şu tavır inanılmaz bir genişlik 🙂 "türkiye aga burası ne bekliyon" diyen çocuğa teklif götürüp tişörtlerini bardaklarını falan çıkarmayı düşünüyorum. best girişimcilik ever. o virus bünyeyi ele geçirmiş çünkü belli.

  • turker @turker

   ben diyorum ki ilgili yazıda şikayet edilenlerin bir kısmı vergi, memurların bilgisiz ve ilgisiz oluşu, rakip küçük esnafın şikayetleri, yasal prosedürler vs. hangi sektörde olursan ol, ve hangi ülkede olursan ol başına gelir. türkiyeye özel değil. bkz: uber fransa, almanya... bkz: amerikadan vergi cenneti adalarına kaçan firmalar... bkz: san fransiskodan sırf prosedürler yüzünden çıkan uber...

   ha bizim devletin prosedürü yavaş diyorsan, yeniliklere adapte olması zaman alıyor diyorsan, kanunun biri diğeri ile çelişiyor diyorsan, verginin vergisi diyorsan vs... eyvallah. zaten onu herkes biliyor, herkes de şikayet ediyor.

   bu yavaşlığı bir nebze ben anlayabiliyorum. kanunu yaptım demeyle olmuyor. onunla ilgili memur bilgilenecek, bilinçlenecek tecrübe kazanacak, alt yapı uyumları olacak vs. derken nispeten büyük diyebileceğin bir yapıdaki devletin birden bire 6 ayda 1 senede yeni birşeylere uyum sağlamasını beklemek gerçekçi değildir. ama gel gör ki 10 senedir çipli nüfus cuzdanı/ehliyet mevzusu gibi sakız olan işler de yok değil.

   özetle ilk paragrafta bahsettiğim yakınmalar yüzünden fazla ağlamaklı demiştim.

  • gursuogr @gursuogr

   Neyse anlaşmak mümkün değil. Aynı şeyi söyleyen insanların anlaşması ironik bir şekilde daha zor oluyor bazen. "eyvallah. zaten onu herkes biliyor, herkes de şikayet ediyor." E tamam adam da etmiş işte 🙂 Herif çocuklarım aç ocağımı kuruttular dememiş ki 🙂

Sevgili arkadaşlar, canlar, erenler; #akış
şu "eksikliğinizi" veya "fazlalığınızı" her yerde dile getirmekten vazgeçin yahu.
Tamam hiçbir popüler yapımı izlemediniz, okumadınız, oynamadınız. Bütün dünya Star Wars izleyip LOTR den hayranlıkla bahsederken siz daha ehemmiyetli işler peşindeydiniz tamam. Kendinizce "cool"sunuz belki veyahut hayıflanıyorsunuz izleyemedik diye ama yeter yahu meramınızı anladık, vallahi.
Beyaz Saray'dan Avustralya Aborjinlerine kadar dünyanın gündemi aha bu.
Ya kaçın ya da şu "Neymiş bu yheeaa" goygoyunu bırakın. Zira kabak tadı verdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap