Merhabalar. Önemli bir sorum var.
En uygun en kolay en az komisyonlu ve ödemesi sıkıntısız online pos veya ödeme sistemi nedir ?
shop.benimsitem.com şeklinde bir subdomain açıp woocommerce veya başka bir plugin ile online satış sistemi kurmak istiyorum. En kolay entegre olan ama adamı sömürmeyen bir ödeme yöntemi lazım. Payu iyzico paytr gibi alternatifler gördüm ama kullanan tecrübesini paylaşabilir mi ? Teşekkürler. #akış #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Adamı sömüren ödeme sistemi değil, vergi sistemi ben açtım bu işe girelim dedik kazandığımızın %60dan fazlası vergiye gidiyor.

  • gursuogr @gursuogr

   Zaten bir vergi levhamız var işleyen bir dükkanın online shopunu açacağımız ve adetli satış yapacağımız için kurtarırız diye düşünmekteyim. Bakıp görücez. Siz hangi ödeme sistemi ile anlaştınız ?

  • alper212 @alper212

   @gursuogr Hem paytr hem iyzico ile çalışıyorum. İkisi de profesyonel ancak paytr ertesi günü parayı hesabımıza yatırıyor, iyzico ise 21 gün vadeli çalışıyor. Üstelik paytr'ın komisyonu daha düşük.

 • sms55 @sms55

  @hkellecioglu etiketi ile yardım alabilirsiniz bence. Teknoseyir abonelik işi için bayağı bir araştırma yapmıştı sanırım.

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Payu:

  %3,00 Komisyon

  Sanal POS kullanmak isteyen tüm işyerlerimiz bu paketten yararlanabilir.
  Sabit işlem ücreti ödemeden tüm vergiler dahil %3,00 komisyon ödeyerek peşin satış yapabilirsiniz. Yıllık servis bedeli tüm vergiler dahil 630 TL'dir; bu tutarı dilerseniz aylık da ödeyebilirsiniz.
  Taksitli işlemlerde komisyon oranı değişmektedir.

  Source: https://www.payu.com.tr/ucretler

  İyzico:

  Siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlemlerde uygulanacak olan komisyon oranı %3,69, işlem ücreti ise 0,25 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlandırmaya BSMV dahildir.

  Firmanıza banka tarafından Chargeback (Ters ibraz) gönderilmesi durumunda 35,00 TL tarafınıza borç olarak geçilecektir.

  Çarşamba ve takip eden Salı günleri arasında gerçekleşen başarılı işlemlerin ödemelerinin toplamı, 21. günden sonraki ilk Çarşamba günü hesabınıza aktarılır.

  Ödeme sürelerimizi hesaplarken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  -iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.

  -Bu süreçte Çarşamba günü 00:00’dan ile Salı günü 23:59’a kadar olan ödemeler bir haftalık ödemeyi temsil eder.

  -Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

  -Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

  -Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.