Beyler Yeni Windows tarayıcısı çok hızlı, opera benim pc'de facebook'u kromdan daha hızlı çalıştırıyor... artık o krom ve mozilla'nın mutlak hakimiyeti kırılıyor mu dersiniz ? yoksa eski alışkanlıklara devam mı ? #akış #SoruCevap

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  "O"pera candır 🙂
  Pcde de möbilde de Opera kullanıyorum. Çok kullanışlı bir tarayıcı, hızlı erişim ve kısayolların özelleştirilebilir olması çok hoş.
  sekme geçişlerini mousetaki macro tuşlarına ayarladım. Sağ sekmeye gitmek için ctrl+2 sol sekmeye gitmek için ctrl+1 bastırıyorum. Şiddetle tavsiye ederim 🙂 Özellikle tarayıcılara ters takla attıranların çok daha fazla özellik bulabileceğinden eminim 🙂

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Ben susayım eklentilerim konuşsun @bzn7 @mzbz62 :

  (bkz: adblock)
  adblock plus denen, reklam firmalarıyla anlaşıp reklam alan reklam engelleyici değil; ilk doğan, adam gibi adam olan ve en sevdiğim özelliği "bu sayfada bir reklamı engelle" tuşuna sahip olan ve bir şekilde reklam kalmış sayfalarda da reklamı uçuran, "adblock kullanıyonuz bizi üzüyonuz ühü ühü" uyarılarını da uçuran süper eklenti.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

  (bkz: airdroid notifier)
  android cihazı olup da `airdroid` nedir bilmeyen pek azdır. pc ile telefon arasındaki "kablo" olayını tamamen kaldıran, cihazın dosyalarına, müziklerine, rehberine, kamerasına hatta ekranına dahi tam erişim sağlayan bu muhteşem sistemin "bildirim" şeysi bu eklenti.
  telefonunuza sms gelirse, bildirim gelirse ya da başka bir şey; bu eklenti sayesinde aynı anda bilgisayarınızda sağ altta da aynı bildirim geliyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/airdroid-notifier/imlonnilcaednlloaadgddbjfliioklh

  (bkz: akari url shortener)
  üzerine tıkladığınızda bulunduğunuz sayfanın linkini [http://waa.ai waa.ai] olarak kısaltan ve kendiliğinden ctrl+c yapan, size sadece istediğiniz yere ctrl+v yapmayı bırakan şükela link kısaltıcı.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/akari-url-shortener/oofmmbnabogmjpbdniiifakjplajbpok

  (bkz: best simple facebook notifications)
  isminin hakkını vererek gerçekten de denediğim en güzel "facebook bildirim" eklentisidir. diğer eklentiler gibi ekranın sağ üst köşesinde kendi skinini giydirmiş ufak bir facebook olmaya çalışmaz. dediğini yapar, yalnızca facebook'unuza bildirim gelirse bu ufak bir ses çıkarır ve üzerinde kaç bildirim olduğuna dair rakam yazar. tıkladığınızda direkt sizi bildirimin olay yerine götürür facebook üzerinde. basittir, olması gerektiği gibidir.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/best-simple-facebook-noti/meofonckdkomjeigbnlkgbfmcjfoboem

  (bkz: betterttv)
  twitch'i olması gerektiği gibi bir hâle getirir. yalnızca chat kısmını değil, komple koyu tema yapmanıza izin verir. tiyatro modunu otomatik olarak açık hâle getirebilir. chatte yukarı scroll ederseniz chat kaymaz. chatte silinmiş mesajları gri olarak gösterir, moderatörlerin chat'i temizlemesinden etkilenmezsiniz. birini etiketlemek ya da mesaj göndermek çocuk oyuncağı hâle gelir. kendi kelime filtrelerinizi ekleyebilir, chat'ten özel mesaj almayı kapatabilirsiniz. ve daha pek çok şey.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/betterttv/ajopnjidmegmdimjlfnijceegpefgped

  (bkz: chrome uzaktan masaüstü)
  çok sevdiğim eklentiler arasında yer alan eklenti. cep telefonunuzdan tek tıkla masaüstü kontrolünde aşmış yazılımdır. `teamviewer` halt etsindir, düşük internet hızında bile takılmaz, chrome açık olmasa bile çalışır, denediğim en iyi uzaktan kontrol yazılımıdır.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp

  (bkz: ekşi reaktör)
  entry'ler arasındaki reklamları uçurabilir, konulu videolar kısmında 59 saniye yerine en alakalı youtube videosunu gösterebilir, "şükela modu" tuşunu tek tıka indirger, sol frame'de görünmesini istemediğiniz kelime filtreleri eklemenize izin verir, konulu videoları gizleyebilir, sol frame'i gizleyebilir, "badi entry'leri"ni tek tıka indirger, sağ tık menüsüne seçili kelimeyi ekşide aramak için seçenek ekler vs.
  kullanışlı bir sözlük eklentisi.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/ek%C5%9Fi-reakt%C3%B6r/lijejpanomegahjfjepnnkdlfipkddaa

  (bkz: ekşi sözlük mesajlar)
  ekşi sözlükten özel mesaj aldığınızda bu eklenti yeşil yeşil parlar. sözlükte olmasanız bile mesaj geldiğini görebilirsiniz.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/ek%C5%9Fi-s%C3%B6zl%C3%BCk-mesajlar/ibdgnkbjhmliolkdfnniemcbbhccgfcd

  (bkz: flash video downloader)
  indirdiği videolara isim vermediği için tercih etmediğim ancak `swf` indirmek lâzım gelince kendisine muhtaç olduğum, swf indirmelik eklenti.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/flash-video-downloader/aiimdkdngfcipjohbjenkahhlhccpdbc

  (bkz: full page screen capture)
  bulunduğunuz web sayfasının tamamının ekran görüntüsünü almak için birebir. uzun bir sayfadaysanız eğer, aldığı ekran görüntüsü upuzun olabiliyor. (asıl ekran görüntüsü alma yazılımım `lightshot`'tur, kesinlikle öneririm. onun da eklentisi var ancak ben direkt pc yazılımını kurdum. tarayıcı dışında da çalışsın diye.)
  https://chrome.google.com/webstore/detail/full-page-screen-capture/fdpohaocaechififmbbbbbknoalclacl

  (bkz: getthemall video downloader)
  yine ismi "video downloader" olup da amacı dışında kullandığım bir eklenti daha. instagram gibi resmi indirmenin mümkün olmadığı yerlerden resmi tek tıkla indirmenizi sağlıyor. resim indirmenin yasak olduğu sitelerde ss alıp kesmek yerine hem çabucak, hem de ekran çözünürlüğünüzün kalitesi yerine resmin tam kalitesi ile indirmeniz için kullanışlı.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/getthemall-video-download/nbkekaeindpfpcoldfckljplboolgkfm

  (bkz: google çeviri)
  resmi google çeviri yazılımı. fareyle seçtiğiniz yabancı metinlerin üzerinde küçük bir baloncuk çıkarıyor ve tıklarsanız anında çeviriyor. kullanışlı.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb

  (bkz: image in the center)
  resimleri sol üst köşede açmak yerine `firefox`vari bir şekilde ekranın ortasında ve koyu bir arkaplanın üstünde açan kullanışlı eklenti.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/image-in-the-center/kcpejamelebpigblebnbabhndaaffjok

  (bkz: key socket media keys)
  masaüstü kullanıyorsanız %95, dizüstü kullanıyorsanız %70 olasılıkla klavyenizin üstünde medya tuşları vardır. "duraklat" "sonraki parça" "önceki parça" tuşları. ancak youtube'da hiçbir işe yaramazlar (ve diğer pek çok online müzik sitesinde). her seferinde o sekmeye dönüp oynatıcıdan durdurmanız gerekir. bu süper eklenti ise içinde `youtube`'un da olduğu pek çok site için klavyenizdeki medya tuşlarını kullanılabilir hâle getiriyor. arkaplanda youtube'da müzik çalıyorsa, klavyenizdeki tek tuşla durdurabilir, tek tuşla sonraki parçaya geçebilirsiniz.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/key-socket-media-keys/fphfgdknbpakeedbaenojjdcdoajihik

  (bkz: logitech smooth scrolling)
  logitech marka fareniz varsa ve bu farenin tekeri çift mod destekli ise, normal "tıkır tıkır" tekerlek dönmesinin tek bir tuşla "yumuşak ve sürekli" dönen tekerleğe döndüğünü biliyorsunuzdur. fakat tekerleği kesintisiz yumuşak moda soktuğunuzda, tarayıcıda sayfayı kaydırmak istediğinizde tıkır tıkır inip kendinizi en altta buluyordunuz. logitech'in bu resmi eklentisi ile fare tekerinizi yumuşak moda geçirdiğinizde, tarayıcı sayfalarınız da yavaş ve yumuşak bir şekilde kayabilir hâle geliyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/logitech-smooth-scrolling/dkpejdfnpdkhifgbancbammdijojoffk

  (bkz: mega)
  mega bulut depolama servisinin eklentisi. açıkçası kullanmamış olmakla birlikte, mega üzerinden dosya indirmek istediğinizde önce bunu kurmanızı istediği için kurmuştum.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/mega/bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod

  (bkz: my youtube)
  eklenti içerisinden seçeceğiniz youtube kanalları yeni bir video yüklediği zaman bu eklenti size haber veriyor, tıkladığınızda yeni videoları listeliyor ve tek tıkla sizi videoya götürebiliyor. kullanışlı.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/my-youtube/cphiahocnjphccbcpaabkhbppnilapeg

  (bkz: notifier for twitter)
  isminden anlaşılacağı üzere, twitter üzerinden size bildirim geldiğinde twitter'da değilseniz bu arkadaş size haber ediyor küçük bir uyarı penceresi ile ekranın sağ altından.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/notifier-for-twitter/ikknnkomiokeodcdkknnhgjmncfiefmn

  (bkz: rechat for twitch)
  bu mük-kem-mel ötesi eklenti twitch yayınlarında konuşulmuş olan chat'i kendi sunucularında yedekliyor ve siz herhangi bir yayıncının herhangi bir geçmiş yayınını açtığınızda, otomatik olarak o anda konuşulmuş olan chat'i sanki canlı izliyormuşsunuzcasına ekranın sağ kısmında gösteriyor. ayrıca videonuz donduğunda ya da duraklattığınızda chat de duruyor, akıp gitmiyor. gerçekten muhteşem.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/rechat-for-twitch/ipplilmaapjjklilmmaccfemdmhkoacd

  (bkz: teknoseyir notifications)
  teknoseyir sosyal'de size bildirim geldiğinde haber eden ufak, basit ama kullanışlı bir eklenti. teknoseyir'de olduğu gibi yeni bildirimleri yeşil renkle belirtse tam olurdu, zira şu anda hangi bildirimin yeni olduğunu anlamaya çalışırken buluyorsunuz kendinizi.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/teknoseyir-notifications/npcecfpobflohpbficcfdklnhnelnimp

  (bkz: turn off the lights)
  "bunu bilmeyen ölsün" açıklamalı eklentisi. internette herhangi bir video oynatıcıdan video izlerken buna bastığınızda, video hariç sayfadaki her şeyi karartıyor. video ön plana çıkıyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/turn-off-the-lights/bfbmjmiodbnnpllbbbfblcplfjjepjdn

  (bkz: twitch html 5 video player)
  twitch'in sorunlu flash eklentisi yerine mobilde ve tabletlerde kullanılan `html5` video oynatıcısını getiren şükela eklenti. flash oynatıcı gidip bu geldiğinden beri yayınlarım donmuyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/twitch-html-5-video-playe/hgcegaapnjdkkaboopicfhllkjkjpdhg

  (bkz: twitch mini player)
  diğer internet sitelerini gezerken de o anki twitch yayınını ve chat'i ekranın sağ alt kısmında küçücük bir şekilde oynatan eklenti. çalışması için 2 eklentiyi birden yüklemek gerekiyor, yalnızca 1 tanesi yüklü olursa çalışmıyor. sebebini bilmiyorum. denedim, öteki eklentiyi de zoraki kurdurttu, ben kurmadan çalışmadı.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/twitch-mini-player/fjeahcfaibacboijpccppebdpihhbflk
  https://chrome.google.com/webstore/detail/twitch-mini-player/efgochcggfpajofoidkjhelkaihdflpo

  (bkz: twitch now)
  twitch üzerinde takip ettiğiniz bir yayıncı yayın açtığı zaman size haber veren ve o an takip ettiğiniz kaç yayıncının yayında olduğunu gösteren şükela eklenti.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/twitch-now/nlmbdmpjmlijibeockamioakdpmhjnpk

  (bkz: veri tasarrufu)
  `google`'ın chrome'lar için geliştirdiği resmi veri tasarrufu eklentisi. web sitelerini google.com üzerinden geçirip sıkıştırarak size açıyor ve gözle görülür bir yavaşlık yok. elbette kullanma sebebim veri tasarrufu değil, bu eklenti açık olduğu zaman internet yasaklarından da etkilenmiyorsunuz. zira internet servis sağlayıcınız girdiğiniz siteyi google.com olduğu için imgur'dan tutun, porno sitelere kadar sorunsuz giriş sağlıyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/data-saver-beta/pfmgfdlgomnbgkofeojodiodmgpgmkac

  (bkz: video downloader professional)
  nihayetinde ismi "video downloader" olup da gerçekten video indirmek için kullandığım eklenti. özellikle film indirirken işe yarıyor. videoları kalitesine göre listeliyor, boyutlarını sağ tarafında gösteriyor ve tıklar tıklamaz indiriyor. (videolara isim de veriyor tabii, oynatıcısının başlığındaki yazıyı koyuyor).
  https://chrome.google.com/webstore/detail/video-downloader-professi/elicpjhcidhpjomhibiffojpinpmmpil

  (bkz: video preview)
  hoş bir örnek olmayacak belki, ancak porno sitelere girdiğinizde fareyi bir videonun üzerine götürdüğünüzde, videonun içeriğini kısaca gösteren resimler gösterilir. ancak böyle kullanışlı bir olay koskoca `youtube`'da yoktur. bu eklenti ise bu olayı youtube'a da gösteriyor. fake videolara düşmemek için de işe yarıyor. bir videonun önizleme resminin üzerine fareyi getirdiğinizde, videonun içeriği hızlı hızlı gösteriliyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/video-preview/hmggjocpafbpjdhoknaneokaklekakeh

  (bkz: watoolkit)
  `whatsapp` üzerinde size mesaj geldiğinde aynı zamanda `whatsapp web` üzerinde de gelmektedir, ancak whatsapp web o an açık değilse ne yazık ki göremezsiniz. bu eklenti sayesinde whatsapp web açık olmasa bile, size bir whatsapp mesajı geldiğinde ekranın sağ alt kısmında size haber eden bir baloncuk çıkarıyor.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/watoolkit/fedimamkpgiemhacbdhkkaihgofncola

  (bkz: zenmate)
  yine bir "bilmeyen ölsün" eklentisi. ancak internet gezintimi yavaşlattığından ötürü kullanmıyordum. fakat geçenlerde twitter bilmem kaçıncı kez yine engellendiğinde bu adamlar biz türklere acıdılar ve `80 dolar`lık zenmate premium paketini türklere özel `1 dolar` yaptılar. durur muyum? kaptım hemen. şu anda sayesinde internet hızım zerre düşmeden kullanabiliyorum kendisini. `türkiye` gibi `youtube`'un kasten yavaşlatıldığı ülkelerde bunu açarsanız hızlanıyor. (evet evet, türkiye'de youtube kasten yavaşlatılıyor. internet servis sağlayıcılarımızın "yük çok fazla" diyerek altyapılarını geliştirmek yerine herkesin hızını 3 mbps'e indirdikleri yetmemiş, şimdi de youtube'un kendilerine çok yük getirdiğini söyleyip google'dan para isteme girişiminde bulunmuşlardı. elbette babayı alınca şu anda youtube kasten yavaşlatılmakta. bu eklenti ile girince 360p'de takılıp 240p'ye düşen videolar bir anda en yüksek hangi kalite ise o ayarda açılıyorlar. elbette premium üyelik yoksa böyle olmayabilir. ama fırsat kollayın. ne zaman ülkemizde sosyal medya engellense hazır olun, böyle `premium vpn` hizmetleri sık sık kampanya yapıyorlar.)
  https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-security-privacy/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Ben susayım eklentilerim konuşsun @bzn7 @mzbz62 :

  (bkz: adblock)
  adblock plus denen, reklam firmalarıyla anlaşıp reklam alan reklam engelleyici değil; ilk doğan, adam gibi adam olan ve en sevdiğim özelliği "bu sayfada bir reklamı engelle" tuşuna sahip olan ve bir şekilde reklam kalmış sayfalarda da reklamı uçuran, "adblock kullanıyonuz bizi üzüyonuz ühü ühü" uyarılarını da uçuran süper eklenti.

  (bkz: airdroid notifier)
  android cihazı olup da `airdroid` nedir bilmeyen pek azdır. pc ile telefon arasındaki "kablo" olayını tamamen kaldıran, cihazın dosyalarına, müziklerine, rehberine, kamerasına hatta ekranına dahi tam erişim sağlayan bu muhteşem sistemin "bildirim" şeysi bu eklenti.
  telefonunuza sms gelirse, bildirim gelirse ya da başka bir şey; bu eklenti sayesinde aynı anda bilgisayarınızda sağ altta da aynı bildirim geliyor.

  (bkz: akari url shortener)
  üzerine tıkladığınızda bulunduğunuz sayfanın linkini [http://waa.ai waa.ai] olarak kısaltan ve kendiliğinden ctrl+c yapan, size sadece istediğiniz yere ctrl+v yapmayı bırakan şükela link kısaltıcı.

  (bkz: best simple facebook notifications)
  isminin hakkını vererek gerçekten de denediğim en güzel "facebook bildirim" eklentisidir. diğer eklentiler gibi ekranın sağ üst köşesinde kendi skinini giydirmiş ufak bir facebook olmaya çalışmaz. dediğini yapar, yalnızca facebook'unuza bildirim gelirse bu ufak bir ses çıkarır ve üzerinde kaç bildirim olduğuna dair rakam yazar. tıkladığınızda direkt sizi bildirimin olay yerine götürür facebook üzerinde. basittir, olması gerektiği gibidir.

  (bkz: betterttv)
  twitch'i olması gerektiği gibi bir hâle getirir. yalnızca chat kısmını değil, komple koyu tema yapmanıza izin verir. tiyatro modunu otomatik olarak açık hâle getirebilir. chatte yukarı scroll ederseniz chat kaymaz. chatte silinmiş mesajları gri olarak gösterir, moderatörlerin chat'i temizlemesinden etkilenmezsiniz. birini etiketlemek ya da mesaj göndermek çocuk oyuncağı hâle gelir. kendi kelime filtrelerinizi ekleyebilir, chat'ten özel mesaj almayı kapatabilirsiniz. ve daha pek çok şey.

  (bkz: chrome uzaktan masaüstü)
  çok sevdiğim eklentiler arasında yer alan eklenti. cep telefonunuzdan tek tıkla masaüstü kontrolünde aşmış yazılımdır. `teamviewer` halt etsindir, düşük internet hızında bile takılmaz, chrome açık olmasa bile çalışır, denediğim en iyi uzaktan kontrol yazılımıdır.

  (bkz: ekşi reaktör)
  entry'ler arasındaki reklamları uçurabilir, konulu videolar kısmında 59 saniye yerine en alakalı youtube videosunu gösterebilir, "şükela modu" tuşunu tek tıka indirger, sol frame'de görünmesini istemediğiniz kelime filtreleri eklemenize izin verir, konulu videoları gizleyebilir, sol frame'i gizleyebilir, "badi entry'leri"ni tek tıka indirger, sağ tık menüsüne seçili kelimeyi ekşide aramak için seçenek ekler vs.
  kullanışlı bir sözlük eklentisi.

  (bkz: ekşi sözlük mesajlar)
  ekşi sözlükten özel mesaj aldığınızda bu eklenti yeşil yeşil parlar. sözlükte olmasanız bile mesaj geldiğini görebilirsiniz.

  (bkz: flash video downloader)
  indirdiği videolara isim vermediği için tercih etmediğim ancak `swf` indirmek lâzım gelince kendisine muhtaç olduğum, swf indirmelik eklenti.

  (bkz: full page screen capture)
  bulunduğunuz web sayfasının tamamının ekran görüntüsünü almak için birebir. uzun bir sayfadaysanız eğer, aldığı ekran görüntüsü upuzun olabiliyor. (asıl ekran görüntüsü alma yazılımım `lightshot`'tur, kesinlikle öneririm. onun da eklentisi var ancak ben direkt pc yazılımını kurdum. tarayıcı dışında da çalışsın diye.)

  (bkz: getthemall video downloader)
  yine ismi "video downloader" olup da amacı dışında kullandığım bir eklenti daha. instagram gibi resmi indirmenin mümkün olmadığı yerlerden resmi tek tıkla indirmenizi sağlıyor. resim indirmenin yasak olduğu sitelerde ss alıp kesmek yerine hem çabucak, hem de ekran çözünürlüğünüzün kalitesi yerine resmin tam kalitesi ile indirmeniz için kullanışlı.

  (bkz: google çeviri)
  resmi google çeviri yazılımı. fareyle seçtiğiniz yabancı metinlerin üzerinde küçük bir baloncuk çıkarıyor ve tıklarsanız anında çeviriyor. kullanışlı.

  (bkz: image in the center)
  resimleri sol üst köşede açmak yerine `firefox`vari bir şekilde ekranın ortasında ve koyu bir arkaplanın üstünde açan kullanışlı eklenti.

  (bkz: key socket media keys)
  masaüstü kullanıyorsanız %95, dizüstü kullanıyorsanız %70 olasılıkla klavyenizin üstünde medya tuşları vardır. "duraklat" "sonraki parça" "önceki parça" tuşları. ancak youtube'da hiçbir işe yaramazlar (ve diğer pek çok online müzik sitesinde). her seferinde o sekmeye dönüp oynatıcıdan durdurmanız gerekir. bu süper eklenti ise içinde `youtube`'un da olduğu pek çok site için klavyenizdeki medya tuşlarını kullanılabilir hâle getiriyor. arkaplanda youtube'da müzik çalıyorsa, klavyenizdeki tek tuşla durdurabilir, tek tuşla sonraki parçaya geçebilirsiniz.

  (bkz: logitech smooth scrolling)
  logitech marka fareniz varsa ve bu farenin tekeri çift mod destekli ise, normal "tıkır tıkır" tekerlek dönmesinin tek bir tuşla "yumuşak ve sürekli" dönen tekerleğe döndüğünü biliyorsunuzdur. fakat tekerleği kesintisiz yumuşak moda soktuğunuzda, tarayıcıda sayfayı kaydırmak istediğinizde tıkır tıkır inip kendinizi en altta buluyordunuz. logitech'in bu resmi eklentisi ile fare tekerinizi yumuşak moda geçirdiğinizde, tarayıcı sayfalarınız da yavaş ve yumuşak bir şekilde kayabilir hâle geliyor.

  (bkz: mega)
  mega bulut depolama servisinin eklentisi. açıkçası kullanmamış olmakla birlikte, mega üzerinden dosya indirmek istediğinizde önce bunu kurmanızı istediği için kurmuştum.

  (bkz: my youtube)
  eklenti içerisinden seçeceğiniz youtube kanalları yeni bir video yüklediği zaman bu eklenti size haber veriyor, tıkladığınızda yeni videoları listeliyor ve tek tıkla sizi videoya götürebiliyor. kullanışlı.

  (bkz: notifier for twitter)
  isminden anlaşılacağı üzere, twitter üzerinden size bildirim geldiğinde twitter'da değilseniz bu arkadaş size haber ediyor küçük bir uyarı penceresi ile ekranın sağ altından.

  (bkz: rechat for twitch)
  bu mük-kem-mel ötesi eklenti twitch yayınlarında konuşulmuş olan chat'i kendi sunucularında yedekliyor ve siz herhangi bir yayıncının herhangi bir geçmiş yayınını açtığınızda, otomatik olarak o anda konuşulmuş olan chat'i sanki canlı izliyormuşsunuzcasına ekranın sağ kısmında gösteriyor. ayrıca videonuz donduğunda ya da duraklattığınızda chat de duruyor, akıp gitmiyor. gerçekten muhteşem.

  (bkz: teknoseyir notifications)
  teknoseyir sosyal'de size bildirim geldiğinde haber eden ufak, basit ama kullanışlı bir eklenti. teknoseyir'de olduğu gibi yeni bildirimleri yeşil renkle belirtse tam olurdu, zira şu anda hangi bildirimin yeni olduğunu anlamaya çalışırken buluyorsunuz kendinizi.

  (bkz: turn off the lights)
  "bunu bilmeyen ölsün" açıklamalı eklentisi. internette herhangi bir video oynatıcıdan video izlerken buna bastığınızda, video hariç sayfadaki her şeyi karartıyor. video ön plana çıkıyor.

  (bkz: twitch html 5 video player)
  twitch'in sorunlu flash eklentisi yerine mobilde ve tabletlerde kullanılan `html5` video oynatıcısını getiren şükela eklenti. flash oynatıcı gidip bu geldiğinden beri yayınlarım donmuyor.

  (bkz: twitch mini player)
  diğer internet sitelerini gezerken de o anki twitch yayınını ve chat'i ekranın sağ alt kısmında küçücük bir şekilde oynatan eklenti. çalışması için 2 eklentiyi birden yüklemek gerekiyor, yalnızca 1 tanesi yüklü olursa çalışmıyor. sebebini bilmiyorum. denedim, öteki eklentiyi de zoraki kurdurttu, ben kurmadan çalışmadı.

  (bkz: twitch now)
  twitch üzerinde takip ettiğiniz bir yayıncı yayın açtığı zaman size haber veren ve o an takip ettiğiniz kaç yayıncının yayında olduğunu gösteren şükela eklenti.

  (bkz: veri tasarrufu)
  `google`'ın chrome'lar için geliştirdiği resmi veri tasarrufu eklentisi. web sitelerini google.com üzerinden geçirip sıkıştırarak size açıyor ve gözle görülür bir yavaşlık yok. elbette kullanma sebebim veri tasarrufu değil, bu eklenti açık olduğu zaman internet yasaklarından da etkilenmiyorsunuz. zira internet servis sağlayıcınız girdiğiniz siteyi google.com olduğu için imgur'dan tutun, porno sitelere kadar sorunsuz giriş sağlıyor.

  (bkz: video downloader professional)
  nihayetinde ismi "video downloader" olup da gerçekten video indirmek için kullandığım eklenti. özellikle film indirirken işe yarıyor. videoları kalitesine göre listeliyor, boyutlarını sağ tarafında gösteriyor ve tıklar tıklamaz indiriyor. (videolara isim de veriyor tabii, oynatıcısının başlığındaki yazıyı koyuyor).

  (bkz: video preview)
  hoş bir örnek olmayacak belki, ancak porno sitelere girdiğinizde fareyi bir videonun üzerine götürdüğünüzde, videonun içeriğini kısaca gösteren resimler gösterilir. ancak böyle kullanışlı bir olay koskoca `youtube`'da yoktur. bu eklenti ise bu olayı youtube'a da gösteriyor. fake videolara düşmemek için de işe yarıyor. bir videonun önizleme resminin üzerine fareyi getirdiğinizde, videonun içeriği hızlı hızlı gösteriliyor.

  (bkz: watoolkit)
  `whatsapp` üzerinde size mesaj geldiğinde aynı zamanda `whatsapp web` üzerinde de gelmektedir, ancak whatsapp web o an açık değilse ne yazık ki göremezsiniz. bu eklenti sayesinde whatsapp web açık olmasa bile, size bir whatsapp mesajı geldiğinde ekranın sağ alt kısmında size haber eden bir baloncuk çıkarıyor.

  (bkz: zenmate)
  yine bir "bilmeyen ölsün" eklentisi. ancak internet gezintimi yavaşlattığından ötürü kullanmıyordum. fakat geçenlerde twitter bilmem kaçıncı kez yine engellendiğinde bu adamlar biz türklere acıdılar ve `80 dolar`lık zenmate premium paketini türklere özel `1 dolar` yaptılar. durur muyum? kaptım hemen. şu anda sayesinde internet hızım zerre düşmeden kullanabiliyorum kendisini. `türkiye` gibi `youtube`'un kasten yavaşlatıldığı ülkelerde bunu açarsanız hızlanıyor. (evet evet, türkiye'de youtube kasten yavaşlatılıyor. internet servis sağlayıcılarımızın "yük çok fazla" diyerek altyapılarını geliştirmek yerine herkesin hızını 3 mbps'e indirdikleri yetmemiş, şimdi de youtube'un kendilerine çok yük getirdiğini söyleyip google'dan para isteme girişiminde bulunmuşlardı. elbette babayı alınca şu anda youtube kasten yavaşlatılmakta. bu eklenti ile girince 360p'de takılıp 240p'ye düşen videolar bir anda en yüksek hangi kalite ise o ayarda açılıyorlar. elbette premium üyelik yoksa böyle olmayabilir. ama fırsat kollayın. ne zaman ülkemizde sosyal medya engellense hazır olun, böyle `premium vpn` hizmetleri sık sık kampanya yapıyorlar.)

#Windows10 da fotoğraf uygulamasının arkaplanını nasıl değiştiriyoruz ? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

çok mu kötü beyler #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Beyler ssd'nin performansını ölçecek bir program var mı ? hd pro line diye vardı lisans süresi dolmuş başka program önerin.. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler dunde yazdim kimse anlamamis galiba. Facebookta karikatür sayfam var fakat askerde oldugum icin yeni karikatürleri deli cevat adli sayfadan aliyorum oda kendi bannerini karikaturlere yapistiriyor. Kendi bannerimi playstore dan bir uygulama ile onun banneri üzerine ekleyebilirim myim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap