iPhone'a Flac Müzik Atma Rehberi

Öncelikle selamın aleyküm. Ne zamandır flac müzikleri bilgisayarımdan dinliyorum fakat iPhone'da maalesef flac müzik dinlemek zahmetli bir yöntem gibiydi. Zira apple zaten flac müzik formatını desteklemiyor bir kere. Ben de biraz araştırınca flac müzikleri iPhone telefonlarımıza nasıl aktaracağımızı buldum ve bu yöntemi siz sevgili arkadaşlarım ve kardeşlerimle paylaşmak istedim 🙂

Yukarıda da dediğim gibi Apple Flac formatını desteklemiyor. Bu durumda ALAC yani Apple Lossless Audio Codec formatına çevirmemiz gerekiyor flac müziklerimizi. Ben herhangi bir flac müzik dosyasını ALAC formatına çevirince bitrate'ından kayıp verir diye düşündüm ama bu konuda da yanıldığımı gördüm. Resimde örnek bir flac şarkıyı koydum Burak Balkan'ın "Fi Ha" isimli şarkısını. Orijinali 1029 kb/sn'ye olan bu flac müziği ALAC formatına çevirince 1107 kb/sn olduğunu gördüm, yani çevirme kısmında eksiğimiz yok fazlamız var 😀  Adım adım anlatıyorum:

1-) Öncelikle bu adresten gerekli ücretsiz programımızı indiriyoruz: (Üzgünüm ama sadece mac ve windows için var sürümler, linux için yok 🙁 )

Windows için: https://www.mediahuman.com/download/MHAudioConverter.exe

Mac için:         https://www.mediahuman.com/tr/download/MHAudioConverter.dmg

2-) Programı kurduktan sonra programın en sağındaki ayar çarkına basarak resimdeki gibi ayarımızı yapıyoruz:

3-) Daha sonra tek tuşa basarak ALAC formatına çevirmiş oluyoruz:

 

Eveeet hepsi bu kadar 🙂 Artık tek yapmamız gereken oluşturduğumuz bu ALAC formatlı müziğimizi iTunes yardımıyla iPhone'a atmak. iTunes'a müzik atmayı artık çoğu kişi biliyordur, eğer hâla bilmeyen varsa birkaç aramayla bulabilir. Benden şimdilik bu kadar, takıldığınız yer olursa yorumlarda belirtmeniz durumunda yardımcı olmaya çalışırım. Hepinize bol güneşli günler dilerim efendim, hoşçakalın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone ve iPad'lerin Pil Döngüsünü Doğru Gösteren Program: iBackupBot

Başlıkta da belirttiğim gibi iPhone ve iPad'lerin pil döngüsünü %100 doğru gösteren bu program normalde ücretli ama ücretsiz de kullanılabiliyor. Sağolsun buradan bir arkadaşın yorumundan görmüştüm. Kendi iPhone X ve iPhone 5S'imin döngüsünü doğru bir şekilde gösterdi. Doğruluğunu da apple'ın müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme sonucunda teyit etmiş oldum. Program ücretli ama ücretsiz versiyonu da iş görüyor.

Bu adresten indirebilirsiniz: https://www.icopybot.com/download.htm

Kullanımı da çok basit. Kendi sitesinde anlatmış ama ben buradan resimleri ekleyerek sizler için amme hizmeti yapmış olayım 🙂

  • 1. iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızı bilgisayara bağlayın, ardından iBackupBot uygulamasını başlatın.
  • 2. Aygıtlar penceresinde iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızı seçin , ardından sağ penceredeki Daha Fazla Bilgi'yi tıklayın :

3. iBackupBot, iPad, iPhone veya iPod Touch'ınızla ilgili birçok bilgiyi göstermek için bir pencere açacak, pil şarj döngüsü sayımı, pil kapasitesi ve daha fazlasını içeren. Pil kapasitesini tam doğru göstermiyor ama yaklaşık bir değer veriyor bunu pek dikkate almayın.

Hepsi bu kadar 🙂 Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama umarım birilerinin işine yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'da Spam SMS'leri(İsim Şeklinde Olanları) Engelleme

Bir çoğumuzun büyük sıkıntısı bu. iOS işletim sisteminde bu işlem biraz zahmetli gibi görünse de internette yaptığım araştırmalar sonucu bunun çok basit olduğunu öğrendim ve sizlerle de paylaşmak istedim 🙂 İnanın bu yöntemi öğrendikten sonra kafam o kadar rahat ki sizlere bu sevincimi tarif edemem 😀 Siyasi parti reklamları, büyütme reklamları, bahis reklamları valla hepsinden kurtuldum hem de program felan olmadan 😀

Numara şeklinde olanları artık çoğu telefon program dahi kullanmadan engelleyebiliyor ama söz konusu iPhone olunca işler biraz daha zorlaşıyor diyebilirim. Neyse hemen anlatıma geçeyim. Adım adım anlatacağım sizlere. Bu anlattığım yöntem isim şeklinde gelen mesajlar ve engellenemeyen mesajlar yani engellemesi imkansız gibi görünen mesajlar için. (Ama imkansız değil 🙂 )

1-) Önce isim şeklinde kamu kurumundan veya başka bir yerden gelen mesaj size spam olarak geldi diyelim, yani siz istemediğiniz halde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Önce resimdeki gibi gönderen kurum veya oluşumun ismine dokunuyoruz:

2-) Ardından bilgi yazan yere basıyoruz:

3-) Daha sonra resimdeki gösterdiğim yere giriyoruz:

4-) Şimdi ise "Yeni Kişi Yarat" butonuna tıklıyoruz:

5-) Ad, Soyad bu kısımların hiçbirisine dokunmadan sadece "e-posta ekle" butonuna tıklıyoruz:

6-) Bu önemli madde. Çünkü bu kısımda size gelen mesajdaki aynı ismi yazıyoruz büyük/küçük harf uyumuna dikkat edecek şekilde. Yani misal olarak bana gelen mesajda "GuzelHsting" diye gelmiş ben de buna dikkat ederek "GuzelHsting" yazmak durumundayım yoksa engellemez. Size de size gelen başlığın aynısını harfiyen yazacaksınız.

7-) Ve son olarak "Bitti" dedikten sonra alt kısımda "Bu Arayanı Engelle" yazısının aktif olduğunu göreceksiniz:

Veee hepsi bu kadar 🙂 Artık siz de saçma sapan mesajlardan, belki de her geldiğinde başka umutlarla mesaj beklediğiniz kişilerden değil de bu andavallardan gelen mesajlara sövüyorsanız bu yazıyı paylaşmayı çok görmeyin değerli TeknoSeyir ahalisi 🙂 Hayırlı günler dilerim efendim selametle..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotoğraf makinesi alacaklara amazon'da 4000d 18-55 lens ile 1700 TL kampanya bittikten sonra fiyatlar 2200 civarına yükselir.

https://www.amazon.com.tr/Canon-4000D-18-55mm-Foto%C4%9Fraf-Makinesi/dp/B07B9RXC8M/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=4000d&qid=1574931161&smid=A1UNQM1SR2CHM&sr=8-1

Canon EOS 4000D 18-55mm Fotoğraf Makinesi, Full Hd (1080P), Siyah, 2 Yıl Canon...

Canon EOS 4000D 18-55mm Fotoğraf Makinesi, Full Hd (1080P), Siyah, 2 Yıl Canon Eurasia Garantili: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden PCLABS vardı Darkhardware vardı. Oralara üyeyken insanların birbirine karşı olan üslubu konuşması ve iyi davranışı çok saygılı ve edepliydi. Lakin donanımhaber ile başlayan genç nesilin candida mantarı gibi çoğalarak bütün teknoloji kanallarını ele geçirmesi üslubun ve saygının zedelenmesine neden oldu. Vakti zamanının bilişim işleri ile uğraşan olgun, herşeyden önce saygılı meraklı araştırmacı gençleri yerini herşeyi benbilirimci egoist şımarık bir kitleye devşirdi. Tabi bunda kapitalizmin insanların ruhunu esir etmesi de ayrı bir konu. Teknoseyiri çok sevip ve buradaki kitleyi apayrı tutmama karşın ne yazık ki burada da "o kişiler"den çoğalmaya başladı. Umarım sohbet seviyesi ve tartışma üslubu donanımhaber forumlarındaki gibi bir noktaya evrilmez zaman içerisinde.

#pclabs #darkhardware #teknoseyir #akış #makale #düşünce #TeknoSeyirPlus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Moralimi düzeltecek güzel bir #komedifilmi tavsiyesi alabilir miyim?
Canım biraz sıkkın keyfim belki yerine gelir.
Yabancı ağırlıklı olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Şaşırmayayım şaşırmayayım diyorum yine şaşırtıyorlar, helal olsun.

Direksiyon sınavını geçemeyen öğrencinin yakınları, sürücü kursu...

Bahçelievler'de sürücü kursu öğretmeni, sınavı geçemeyen öğrencisinin yakınları tarafından saldırıya uğradı. Öğretmenin darp edildiği o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski cep telefonlarını inceleyen Türkçe bir kanal. Böyle bir kanala denk gelmek şaşırttı açıkçası. Adamın cep telefonu arşivi çok sağlam.

https://www.youtube.com/watch?v=QAmONndodO4

Eski cep telefonlarım ve Cep Telefonu Koleksiyonum

Cep telefonu koleksiyonumu sizler için yayınladım abone olmayı unutmayın #antiques #collections #koleksiyon
BeğenFavori PaylaşYorum yap