Sertifikalı eğitimler, ücretsizleri de mevcut. Bakmak isteyen olursa. En fazla 2 eğitime kaydolabiliyorsunuz bu arada.

https://www.iienstitu.com/online-egitimler

Online Eğitim - Ücretsiz Online Eğitimler | İstanbul İşletme Enstitüsü

Online eğitim sertifika programlarına internet olan her yerden katılın! Online eğitimler ücretsizdir ve eğitim sonunda ENSTİTÜ sertifikası verilmektedir
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evde bir duvara ses yalıtım süngeri yapmak istiyorum. Yada akustik süngeri dedikleri şeyden yapmak istiyorum. Aranızda deneyip memnun kalan varsa önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mi 6'yı MIUI 11'e (ve Android Pie'e) Güncelleme

Bu yazımızda Xiaomi Mi 6'yı nasıl Andorid 9 sürümüne güncellemeyi ve aynı zamanda MIUI 11'e geçişi göstermiş olacağız.

Kaynak: muskafa.tk

 

Bu işlemleri yapmak için telefonunuzda TWRP'nin yüklü olması ve ROOT olması gerektiğini unutmayın! (BURADAN yardım alabilirsiniz)

Kuracağımız ROM, Xiaomi'nin haftalık güncelleme aldığı EU Beta 9.11.7 Rom'udur. Bu ROM'u tercih etme nedenim ise hem en güncel ROM olması hem reklamlardan arındırılmış olması hem de Custom ROM'a göre kurunca telefonun kitlenmesi, TWRP'nin silinmesi gibi risklerin olmamasıdır.

İşlemlere başlamadan önce oluşabilecek hatalardan sorumlu olmadığımı ve yapacağınız işlemlerin sadece sizi bağladığını söylemiş olayım.

İlk olarak bu adresten xiaomi.eu_multi_MI6... ile başlayan dosyası indirip, Bilgisayarımıza atalım.


ROM'u kurduktan hemen sonra ROOT yapacağımız için Magisk'in en güncel versiyonunu bu adresten indirip, onu da Bilgisayarımıza atalım. (Dowload başlığı altında yer alan Latest Stable versiyonu indirin)

Gerekli dosyalarımızı bilgisayarımıza indirdikten sonra telefonumuzu TWRP modunda başlatalım. (Ben bu program ile direk TWRP modunda başlatıyorum)

Cihazınız sıfırlanacağı için TWRP üzerinden Full Yedek alarak, oluşturulan dosyayı bilgisayarınıza atmanız önemle tavsiye edilir.

Wipe->Advanced Wipe ekranına gelip Dalvik/ART Cache, Cache, System ve Data'yı işaretliyoruz ve altında bulunan Swipe to Wipe sürgüsünü kaydırıyoruz.

Telefonunuzun sürümü eğer Android Pie'un altında ise Wipe->Format Data yapmanız gerekmektedir. Eğer telefonunuzun şu anki sürümü Android Pie ise bu adımı atlayabilirsiniz.

Reboot->Recovery yaparak TWRP'yi yeniden başlatıyoruz.

Telefonumuzu USB ile Bilgisayarımıza bağlıyoruz ve indirdiğimiz ROM ve Magisk dosyalarını telefonumuza kopyalıyoruz.

Kopyalama işlemi bittikten sonra TWRP menüsünden Install'e tıklıyoruz ve ROM dosyamızı seçip alttaki sürgüyü kaydırarak ROM'u kuruyoruz. 

Yükleme başarıyla bittikten sonra telefonumuzu yeniden başlatmadan yine Install menüsüne gelip Magisk dosyamızı aynı şekilde kuruyoruz ve reboot->system diyerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

İlk açılış süresi uzun sürer. Burada paniğe kapılıp herhangi bir şey yapmayın. Sadece bekleyin, relax... 

Ve artık kurulum ekranımız geldi. Buradan sonrasını kendinize göre yaparsanız. Güle güle kullanın 😉

NOT: Haftalık güncellenen ROM'u ayda bir kere de olsa indirip güncelleme yapmanızı tavsiye ederim. Güncellemeyi direk yapmayınız. Konuda ki link'ten en son yayınlanan ROM'u indirip telefonunuza atınız ve TWRP'ye girerek ROM'u kurunuz. Daha sonra Magisk'i tekrar kurup reboot->system yapınız. Dalvik Cache yapıp yapmamak size kalmış.

 

Kaynak: muskafa.tk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Treblinka'nın korkunç ivan'ı bugün izledim, 5 bölümlük tarihi mini belgesel dizi. Yaklaşık otuz seneye yayılan, nazi kamplarında insanları gaz odalarına yollanması işinde çalışan birinin yargılanma hikayesi. İyi bir senaryo ile güzel de bir filmi olurmuş. Zaten belgesel olduğu halde film gibi olmuş, gayet iyiydi tavsiye ediyorum. Bölümler 45'er dakika.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NEFESİNİ TUT - ABD’DEN 4 ÖDÜL ALAN TÜRK KISA FİLM (IMDb PUANI 8.4)

En çok ödülü ABD’den alan ABD eleştirisi kısa film. Yazan & Yöneten: Emin Murat Kılıç www.instagram.com/eminmuratkilic Sade bir hayatı olan Güray’ın çok ilgi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bernouilli prensibi ile açıklayan insanlara anlam veremiyordum aklımdaki sorunların cevabını buldum.

Uçaklar nasıl uçar? #Havacılık

Fermat's Library | How Airplanes Fly: A Physical Description of Lift...

Fermat's Library is a platform for illuminating academic papers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ALIEN @alien

  Kanadın üstündeki hava daha hızlı aktığı için o bölümdeki basınç alttakinden daha az oluyor, özeti aşağı yukarı bu sanırım. 🙂

 • Yusuf Kaprel @limbesh

  Kanat hücüm açısı, bernolli etkisinden kat be kat daha etkili
  ama gel gör ki hücüm açısının etkisi hiç yokmuş gibi anlatılır genelde,
  okul kitaplarında bile.
  (ekstra: pistonlu motor için de "ateşin gücünden yararlanmak" deniliyor genelde
  ve ben sinirden patlıyorum :} basınçtan bahseden yok )