128x96 3gp formatında TeknoSeyir arşivim ile askere hazırım.

Yarın teslim oluyorum. 26 gün sonra görüşmek üzere. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Apple'ın pazarlama görsellerindeki yerelleştirmesi sadece isimlerle sınırlı. Mangal yapalım mı diye sorsa tam olacak. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce bilgisayar topladığım bir gönderi paylaşmıştım.

https://teknoseyir.com/durum/1539858

Bilgisayar toplandı, neredeyse 1 haftadır kullanıyorum. Aldığım parçaların bugünkü fiyatlarına ve benim aldığım fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jLSmuyVUSeAkRtdSs_zl-TJH62J_4jPSsV5Np8M89AQ/edit#gid=501253165

Normalde ilk etapta ekran kartı almayacaktım ancak 6600'ü 8 bin altında bir fiyat görünce dayanamadım. Yine de 5700G aldığıma pişman değilim, olur da ekran kartının garantiye gitmesi gereken bir durum olursa veya bir sorun olduğunda sorunun kaynağını bulmak açısından dahili grafikli işlemcilerin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Oyununa göre 1080p Ultra ve 4k Medium sorunsuz 100 fps üzeri alıyorum. YouTube'da 1080p oyun oynarken canlı yayın denemesi de yaptım, bana mısın demedi. Gayet sorunsuz.

Sadece ilk gün bir kaç donma sorunu oldu, Windows güncellemesi sonrası onlar da kalmadı.

Kurulum sırasında başıma ilginç şeyler geldi. Anakartın arkasında bulunan BIOS update tuşu panel kalkanı yüzünden takılı kalıyordu. Önce süngeri çıkardım, olmadı. En sonunda matkabı alıp kalkan üzerindeki deliği genişlettim. Bu sırada panel elimden kayıp matkapla bir dönmeye başlayıp elimi kesti. Bu tür işlemler sırasında dikkatli olmak gerekiyor.

Fotoğraflar biraz özensiz oldu, daha iyilerini daha sonra çekeceğim.

Son olarak, paylaştığım tablonun içine bir USD fiyat tahmini ekledim. Ürünün gelecekteki fiyatından yola çıkarak, bu fiyat olacaksa dolar ne olmalı tahmininde bulunuyor. Yatırım tavsiyesi değildir, sadece eğlence amaçlı. Hep birlikte göreceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,

Bir mini ITX PC topluyorum. Özel bir iş olacak. İlgilenen arkadaşlar linkten takip edip yorum yazabilirler.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jLSmuyVUSeAkRtdSs_zl-TJH62J_4jPSsV5Np8M89AQ/edit#gid=501253165

Henüz sadece kasayı ve kasa fanlarını sipariş ettim. Ona rağmen, alır almaz fiyatlar aynı gün yükseldi, inanılır gibi değil. O yüzden tabloyu oluşturup bundan sonrası için takip etmek istedim.

Elinizde ihtiyaç fazlası mini ITX anakart, işlemci, RAM, SATA veya M.2 SSD, kısaca ne varsa, fiyatın uygunluğuna göre talip olabilirim.

Hala platforma karar veremedim. Sadece bu kasa modelini istediğimden emin olduğum için beklemeden sipariş ettim.

En azından iki ay dahili grafiklerle kullanacağım. Bu yüzden AMD tercih edersem 5700G benim için tek seçenek.

AMD olursa
5700G
Asus ROG STRIX B550-I GAMING
32GB DDR4 RAM

Intel olursa
12700K
Asus ROG STRIX Z690-I GAMING WIFI
32GB DDR5 RAM

Bütçede sorun yok, bütçe var ancak fiyat performans olarak değmeyecek bir sisteme de sırf para var diye harcamak istemiyorum. İkinci el bu noktada faydalı olabilir.

Okuyanlara, yorum yapanlara şimdiden teşekkürler, selamlar.

Mini ITX Sistem

Bought Ürün,Ürün Adı,Ürün Kodu,Satın Alma Tarihi,Satın Alma Fiyatı,Aynı Linkteki Şuanki Fiyat,Fark,Satın Alınan Dükkan,Satın Alınan Link Kasa,Thermaltake The Tower 100...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

Bundle gibi bundle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,

IMEI kaydetme ile ilgili bir problemim var. Teknoseyir'de arattım ancak bulamadım. Hatta internette bile çok az kaynak var. Bu sorunun bir yanıtı yok gözüküyor. Ben gerekirse dava açacağım, bu işi sonuna kadar götüreceğim.

Problem şu: IMEI kaydetme ile ilgili tüm süreci baştan sona geçtim. Kendi adıma kayıtlı Turkcell hattı problemsiz kullanıyorum. Ama kendi adıma kayıtlı yabancı hattımı kullanamıyorum.

BTK'nın numarası 120'yi aradığımda bunu teyit ediyorlar. Şu anda yurtdışı kayıtlı bir hattı pasaportunuza kaydedilmiş bir telefon ile kullanmanın bir yolu yok.

Türkiye kayıtlı bir telefona eSim hattımı tanıtarak problemimi çözdüm. Ama bunu çözmek sorun değil. Sorun, 2000 lira vergisini ödediğim bir mülkümü, yine benim mülküm olan bir hat ile bana kullandırtmamaları.

Bu işin peşini bırakmayacağım, bu hafta aynı problemi yaşayan başkalarına ulaşıp BTK'ya dava açmak istiyorum. Vergisini ödediğimiz telefonu nasıl olur da bize kullandırmazlar. Yabancı hattın benim üzerime kayıtlı olduğunu doğrulayamıyorlarsa bu onların sorunu. Ki hat benim üzerime, istenir ise her türlü belgeyi gönderebilirdim.

Kaç para harcadığım hiç önemli değil, davayı kaybetmek de önemli değil. Ben bu davayı açmak istiyorum.

Hem aynı problemi yaşayanlardan hem de hukuk alanında çalışan arkadaşlardan geri bildirim rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #tümakış #oyun

Merhaba arkadaşlar.

Bir arkadaşımla birlikte bir oyun geliştirdik. App Store ve Google Play üzerinden verdiğiniz puanlar ve yorumların inanılmaz faydası oluyor.

Oyunun amatör gözüktüğünün farkındayım, ikimizin de tam zamanlı işleri var. Haftasonundan haftasonuna çalışabiliyoruz. Bunu biraz hobi biraz da ek iş olarak düşünüyoruz.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=qludOgAJNbs

Download on the App Store
https://itunes.apple.com/us/app/roll-n-break/id1438894726

Get it on Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionia.rollbreak

Roll 'n Break

Roll 'n Break Game Download on the App Store https://itunes.apple.com/us/app/roll-n-break/id1438894726 Get it on Google Play https://play.google.com/store/ap...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 38