Samuray Jack ya da Prison Break'i ingilizce alt yazılı izlemek istiyorum ama bir türlü izleyebileceğim site bulamadım.Rusça yazıp rusların sitesine bile baktım 😀
Sizin bildiğiniz bir site var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dışarı işim çıktığı için otobüse bindim bugün. Otobüste komik bir an yaşadım: Otobüste otururken kapalı bir kadın hemen yanıma oturdu.
Sonra ben de kalktım, ayakta durdum.
Arkadaşımı aradım otobüste ve arkadaşım nasıl otobüs kalabalık mı diye sordu bana. Ben de otobüsün içinde olmama rağmen dedim ki :" Otobüs çok kalabalık, kimse sosyal mesafeye dikkat etmiyor. Yanıma birisi oturdu ondan dolayı kalktım. Otobüslerde insanlar yan yana oturuyorlar." Dedim😄 Sonra yan yana oturan insanlar bana dik dik bakmaya başladı😄. Bende biraz daha arkadaşımla konuştuktan sonra inmem gerekti ve indim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omerf97

  Sosyal mesafe diyolar ama koltuk full gidiyorlar otobusler. Her hangi bir yasakta yokm

 • Rasko @rasko

  İstanbul'da bir arkadaşım var. Otobüse binince arkadaşını arayıp "Bu dönemde sağlık sektöründe çalışmak çok zor, bugün yine 2 kişi öldü bizim hastanede" diyormuş. Hepsi hikaye tabii 😀 2 metre çevremde kimse kalmıyor, anında toz oluyorlar diyor.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Geçen kaza yaptıktan sonra yaşadığım ilçeye dolmuş ile gitmek zorunda kaldım. O da tıklım tıklımdı ve bazı kişiler komple maskesiz bazı kişiler ise ya maskeyi çene altına getirmiş ya da ağız maskeyle kapalı ama burun açıkta. Böyleleri daha kötü bence. Maskesiz gezenler net maske takmıyor ama böyle takanlar niye maskeyi kendilerine yük ediyorlar anlamak zor. Zaten moralim bozuk olduğundan bir şey de demedim. Neyse ki erken gelip ailecek en öndeki sıraları kaptık ve cam açık gidildi de fazla risk almadık. 2 saatlik yolculuğu maskeyi bir saniye indirmeden tamamladık.

  • Joker @joker

   Hocam maskesiz binilmiyor dolmuşa ondan dolayı maskeyi yarım yamalakda olsa takmışlar. Neyse bir şey olmamış en azından

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @joker Aradan 6 gün geçti hocam. Herhangi birimizde belirti olmadığı için muhtemelen yırttık ama 14 gün geçmeden de insan emin olamıyor. İnsanlar maalesef gereken önemi göstermiyor hocam. Allah korusun, aileme bu virüs bulaşırsa belki ben ve kardeşim atlatırız ama diğer tüm aile üyelerimin ya akciğer, kalp gibi hastalıkları var ya da yaşlı. Ondan dolayı olabildiğince dikkat ediyorum. Bir diğer durum da başka birine bulaştırırsam ve ölürse bir insanın ölümüne sebep olmuş olurum. O sebeple de genç de olsak yaşlı da olsak dikkat etmeliyiz.
   Ülkeyi yönetenler de bu işte yetersiz kaldı bence. Mart ayı ortalarında ilk vakalar geldiğinde bir ülkede tek vaka bile olsa o ülkeyle uçuşlar kesilmeli ve gıda veya eczane sektörü çalışanları hariç 14 ya da 21 gün süreli tam karantina uygulanmalıydı. Bir ihtiyacı olanlara ise o ihtiyacını gidermeleri için farklı farklı saatler atanabilirdi. Mesela Ayşe Pazartesi günü saat 12:00-13:00 arası alışverişini yapsın, Ahmet Salı 14:00-15:00 arası alışverişini yapsın gibi haftada bir ya da iki gün telefon veya e devlet üzerinden izin verilebilirdi. Sonrasında ise bölgesel karantinalarla bu iş Nisan ayında daha az ekonomik hasarla bitebilirdi bence. Neyse Levent abinin dediği gibi: Belki biz bilmiyoruzdur, onlar haklıdır.

  • Joker @joker

   @coolnquiet bende sizin bu fikrinize katılıyorum fakat devletin vergileri anca devlette ki insanlara gittiği için devlet bizden para ister durumda kalıyor. Bizden para rica eden devlet varken bunların yapılması gerekiyor demek garip olur çünkü bu yapılması gereken 14 gün karantina da halka para vermeleri gerekiyor.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  şaka gibi olaylar, pazar günü eve dönüşte bindiğim otobüste içeride klima çalışıyordu biliyor musunuz? ben geçtim boş ikiliye oturdum, yanıma da elimdeki poşeti koydum yan koltuğa. koltuklar full değildi ama ayakta mayakta yine insan vardı. neyse kendi camımı açtım hava gelsin diye. 10 dk sonra şoför demez mi açık cam varsa kapatın klima düzgün çalışmıyor diye 😀 o camı kapattırdılar bana. 15 dk yol gidecek hepi topu, sıcak klimayı açın diye şikayet ediyor millet.

İngilizce geliştirmek için dizi izliyorum. Dizi izlerken daha sonra unuttuğum kelimeler oluyor. O kelimeleri tek tek çeviriyorum. Hafızada kalıcı olasıya kadar sadece o bölümü durmadan tekrar mı etmek iyi olur sizce? Yoksa bazı kelimeleri unutursan bile yeni bölüme geç mi dersiniz? Ben ilk tekrar etme yöntemini denedim ama insan diziden zevk almıyor bu yöntemle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Karşıdan ödemeli olarak bir şeyi PTT ile kargolatmak istiyorum. Gönderdiğim kişi parayı ödemezse ne oluyor? Yada eksik öderse? Benim mi ödemem gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ts kullanıcıları, ben şimdi yazılım da mobil 3D basit oyunlar yapmak istiyorum ve basit bir web sitesi yapmak istiyorum. Ama yazılımda nerdeyse hiç birşey bilmiyorum. Bu yapmak istediklerimi kaç ayda yapabilirim sizce? Ayrıca paralı yada parasız bana C# ders anlatan kaliteli bir hoca önerir misiniz? C # dersini oyun yapmak için öğrenmek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normal kahve( normal kahve kafein içerir) içtikten sonra 20 dk uyumak,sadece normal kahve içenlere oranla daha çok dikkatin toplanmasını sağlıyor. Yani içtikten sonra şekerleme yapmak çok iyi geliyor: uzun yolculuklarda araba kullanırken, sınava girecek insanlar için kahve içip uyumak mantıklı 🙂 . Bu arada illa gerçekten uyumanız gerekmez bu etkiyi görmek için, uyumasanız bile bir yerde uzanıp 20 dk gözlerinizi kapatmak da işe yarayabilir.
Bilimsel çalışmaları görmek isterseniz altta bıraktığım yazılara bakabilirsiniz.
Ben denediğim zaman baya etkisini görmüştüm. Daha enerjik hissediyor insan. Fakat çok kahve içmekte göz de bulanıklık yapıyor ileriki zamanlarda, gün de 2 fincandan fazla içenlere diyorum bunu. Azı karar çoğu zarar derler 😀

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8936399/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8026448/

The Use of Prophylactic Naps and Caffeine to Maintain Performance During a...

After a normal baseline night of sleep and a morning of baseline test performance, 24 young adult male subjects returned to bed from 16:00-20:00 prior to a 24 h period of sleep loss. Twelve subjects...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çocuğu biraz özürlü gibi çizdim😅, kurşun kalem kullandım ayrıca. Gölgeler de iyi çizmem için nasıl çalışmamı önerirsiniz? Ve hangi kalemi kullanmam lazım? Birde sizce nasıl olmuş resmim 😄 ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

200'den fazla roman kitabı okudum ve bunları okuduğum için pişmanım. Sizin de böyle hatalar yapmamanız için neden hata yaptığımı açıklamak istedim.

Ortaokul da kitap okumaya başladım, okumadan önce konuşmada sıkıntım vardı biraz. Fakat kitap okumam konuşmamı düzeltmek amacıyla değil roman kitaplarından zevk aldığım içindi. Evet, şimdi daha iyi konuşuyorum fakat normal insanlar gibi diyebilirim konuşmamı. Yani konuşurken harfleri yutmalarım, konuşma esnasında söylemek istediğim kelimenin aklıma gelmemesi( kelime dağarcığımdan dolayı) gibi şeyler var. Bu kitaplar bu konuda beni düzeltemedi.

Sonra bu yaşıma gelince anladım ki bu kitaplar yüzünden çok zaman kaybetmişim. Tamam işe yarıyor ama bu kadar çok okumak yerine biraz da makale kitaplarını okusaydım keşke diyorum. Kendimi geliştirebileceğim tarih kitapları, bilgi içeren kitaplara baksaydım. Roman okunabilir elbet ama bana kalırsa 20 tane yeterli çok okursanız zaman kaybı. Bu kitaplardan daha çok bilgi içeren kitaplar okusaydım şuan istediklerimi elde etmiş olurdum. Ama artık bu yaşımdan sonra aklım başıma gelince hatamı telafi edebileceğim.

Yani demem o ki siz siz olun bu kadar roman kitabı okumayın, bu kadar zevk düşkünü olmayın ve bilgi içeren kitapları okumayı daha çok tercih edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 33
 • burner @burner

  Dozunda olmayan her şey zarar verir. Tam kararında yapılmalı.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bu biraz ne beklediğinize bağlı. Gelişmekten beklediğinize bağlı.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Ben de senin gibi düşünerek bırakmıştım. Hatta kitap okuyorum diyip yine iki cümleyi bir araya getiremeyen boş insan da çoktu çevremde. Olay doğru şeyi okumakta bitiyor. Diğer türlü daha eğlenceli boş şeylerle vakit kaybetmek daha zevkli. Benim için ha film izlemişsin zevk almışsın ha kitabını okumuşsun aynı kurgu dünyada vakit kaybetmişsin demek oluyor. Sonuçta filmler de ufku açabiliyor roman kadar. Tabiki roman okumak konuşmaya ,kelime dağarcığına , hızlı okumaya vs. iyi etki etse de roman okuyana kitap okuyor denmemeli. Roman kitap değil mi ne diyeceğiz ? diye karşı çıkabilirsiniz de boş film izleyince de film izledim diyesi gelmiyor insanın. Hele benim gibi okuduğunu büyük oranda unutunca o kitapdaki güzel cümleleri olayları gerçek dünyada anlatamayacak kadar hatırlayamıyorsanız hepten ee ne gerek vardı oluyor.

 • Cihangir @chngr

  200 den fazla roman okuduğunuza göre zevk alarak bu aktiviteyi yapmışsınız. Kimse zorla size okutmamış ilginizi çekmişki okumuşsunuz. Keşke makale okusaydım demişsiniz ama burayı tam anlamadım. Ansiklopedilere bakabilirdiniz evet ama insan şuan bile yeni sekme açıp bilimsel bir makaleye bakması için bir işe kafayı takması gerekir. Mesela ben hiç roman okumadım, hep ansiklopedi,tarih ve atlaslara bakındım.Ama bu bilinçli yapılacak birşey değilki aynı şekilde hiç dizide izleyemiyorum işte burda iş zevke giriyor.

  • Joker @joker

   Benim küçükken aklıma makale okumak yada ansiklopedi okumak gelmemişti. Aslında bazı makalelerin okunduğunda zevkli olduğunu anladım. Ama işte aile bununla ilgili bir çaba göstermeyince çocuk küçükken ne buluyorsa okuyor. Kütüphanelerde de hiç makale tarzında kitap görmedim. Ailelerin çocuklarına yön vermesi gerekiyor bu konularda.

Okuduğunu anlamaya dayalı bir soru. Cevabı C. Bu soruyu anlayan birisi okuduğunu anlamada cidden çok iyi olmalı bence. Anlayabilirseniz neden cevabın C olduğunu bana anlatırsanız sevinirim .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Okuduğunu anlamaya dayalı bir soru. Cevabı C. Bu soruyu anlayan birisi okuduğunu anlamada cidden çok iyi olmalı bence. Anlayabilirseniz neden cevabın C olduğunu bana anlatırsanız sevinirim .

BeğenFavori PaylaşYorum yap