#KonuDışı
Lise diplomamı almanca'ya çevirmek istiyorum. İnternet sitelerinde 25-30 liraya tercüme edilir yazıyor. Normalde ne kadara çevriliyor? Çevirdikten sonra notere bizzat kendim gidip, onaylatmam mı gerekiyor? Noter ne kadar para ister bunun için?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Babam 650 liraya lg g4 almış telefoncudan 32gb hafızası 3gb rami var iade etsin mi sizce bana fazla geldi fiyatı. Arka kapağının yan kısımlarında da çatlak var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Android tel ile gmail üzerinden 2 fotoğraf göndermeye çalışıyorum bir türlü gönderildi kutusunda gözükmüyor, üst tarafta gmail işareti var, posta sekronize ediliyor diyor yarım saattir, ne yapmamı önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Almanya'dan bir arkadaşım benim için, benim yerime uçak bileti alsa . Ben o bilet ile gidebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Akraba, aile ve arkadaş ziyareti vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunda mıyım? 30.000 euro kadar para oluyormuş sağlık sigortası için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Joker @joker

  Sigorta şirketleri seyahat sağlık sigortasını 3 ay için 89 euro karşılığında karşılıyorlarmış. Schengen vizesi almak isteyenler bu sağlık sigortasını yaptırmak zorundalar.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Zorundasin. Vize alamazsin sigorta olmadan.(Vize isteyen tum ulkeler icin gecerlidir)

 • Kreetwight @kreetwight

  schengen'den bahsettiğini varsayıyorum, evet yaptırman gerekiyor. her türlü schengen vizesi için sağlık sigortası gerekli. bankalara da sorabilirsin. onlarda yapıyorlar, fiyatları bazen biraz daha uygun olabiliyor.

  • teknosevir @teknosevir

   doğru mu anlıyorum: almanyadaki dayımı görmeye gitsem bir haftalığına 200 bin lira ödeme yapmam gerekiyor? ben teminat türü bişey var sanıyodum.

  • kei @kei

   @teknosevir hayır o kadar para ödemiyorsun, taş çatlasın 70-80 euro ödüyorsun. O sigorta da işte 30k euro veya 200 bin liraya kadar karşılıyor. sigortasız kimse kimseyi ülkesine kabul etmez kolay kolay. sonra başına bir şey gelse hastane parasını kim verecek sen başka ülkenin vatandaşısın maddi varlığın yok bir şey yok değil mi?

  • teknosevir @teknosevir

   @kei Şehirlerarası Otobüs bileti alınca bile sigorta işin içine giriyo, otuz bin doların bu kadar rahat telaffuz edilmesi beni paniğe sevk etti, ondan sağlıklı düşünemedim sanırım

 • salihcln @salihcln

  Avrupa Birliğine/Schengen bölgesine yapılacak seyahat süresini kapsayan sağlık sigortası yaptırmak zorunludur.
  Bu sigortada önerim Allianz'dan yaptırılması. 6 aya kadar 50€'ya yaptırılabilir.
  Allianz'ı özellikle öneriyorum, sağlık ile ilgili herhangi bir problemde, Türkiye'ye dönünce 1 hafta içerisinde bütün masrafları banka hesabınıza yolluyorlar. İnternette ki bazı akıllılar gibi yaptırıp sonradan iptal etmeyin, herhangi bir sağlık sıkıntısı, 500€nun üstünde masrafa yol açabilir.

Almanya'dan bir arkadaşım gelmem için bana istek atacak. Aşı olmadan vize alınmıyormuş. Bu isteği arkadaşım atarsa bana, erken aşı olabiliyor muyum? Bununla ilgili nereye gitmem lazım? Erken aşı olmak için bir yol var mı? Yaşım 20.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Android telefondan Google Chrome'a girip bir site açtım. Sitede dili çeviremedim, yukarıda sağ tarafta ki üç nokta kısmını tıklayınca çevir yazısı çıkmıyor. Nasıl çeviri özelliğini aktif yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı Busuu uygulamasından Almanca A2 sertifikası aldım ama sertifika Türkçe oldu. İngilizce nasıl yaparım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonum android ve bir web sitesi açmak istediğimde direk Mi Tarayıcı'dan açıyor. Bunu nasıl Chrome tarayıcı olarak ayarlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir işte çalışmadan kredi çekilebiliniyor mu? Bireysel kredi en fazla ne kadar çekilebilinir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hüseyin H. @hsynn

  Herhangi bir bankada kartınız varsa oradan bir deneyebilirsiniz hocam. Size verilecek kredi miktarını gösteriyor.
  Örneğin akbank mobil uygulamada telefonu sallayınca size ne kadar kredi verebileceği çıkıyor.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  kredi alabilmen çalışmandan bağımsız, tamamen kredi skorun ve bankanın o şubesinin o sırada kredi vermek istemesiyle alakalı.

 • lodos9203 @lodos9203

  Maaş bordrosu ya da üzerinize birşey olmadan vermiyorlar ama yine bi şansınızı deneyin.

 • berrram @berrram

  Aktif olarak bir kredi kartı kullanıyorsanız size bu kullanımınıza göre internet /mobil şube üzerinden çekilebilir kredi miktarı gösteriyorlar. (Bana 45000 TL civarı bir tutar çıkmıştı. Skorum da 1750 gibi bir şeydi.) Hemen başvurun hesabınıza geçsin gibi bir olayları da var ancak işler pek öyle yürümemekte. Bu şekilde yaptığınız başvuru, ön başvuru olarak değerlendiriliyor ve hesabınıza herhangi bir para geçisi olmuyor. Sonra şubeye gidiyorsunuz gelir belgesi istiyorlar o da olmayınca başvurunuz iptal ediliyor. Benim kart limitim 8500 TL'ydi. 10 bin TL için başvurdum ancak gelir belgesi olmayınca iptal ettiler. Bende 8000 TL taksitli nakit avans çektim.