Tablet almak istiyorum. Çift ekran bölünebilen bir tablet olursa iyi olurdu. Kaliteli, uzun süre dayanan bir tablet önerebilir misiniz? Ayrıca bu attığım linkteki tablet sizce nasıl? Bu arada Apple'ın tabletlerini almak istemiyorum ve Almanya'da duruyorum.

https://www.amazon.de/-/en/SAMSUNG-RETAIL-TABLET-Galaxy-UNISOC/dp/B09NTNDTD5/ref=sr_1_136?crid=2JBKIZUGNNLY&keywords=samsung+tablet&qid=1651396579&sprefix=samsung+tablet%2Caps%2C180&sr=8-136

SAMSUNG - RETAIL TABLET Galaxy TAB A8 10.5 Inch 64GB 4GB Grey UNISOC T618 OCTO...

SAMSUNG - RETAIL TABLET Galaxy TAB A8 10.5 Inch 64GB 4GB Grey UNISOC T618 OCTO ANDR 11: Amazon.de: Computer & Accessories
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tabletim bozuldu. Tamir ettirmek 70 euroya mal olacak gibi. Bu arada Almanya'da yaşıyorum. Onun yerine Laptop almak istiyorum. Lenovo leptoplar 200 Euro civarında. Sadece internet de takılmak ve YouTube kullanmak için alacağım birde world, excel gibi uygulamalar kullanacağım. Bu bilgisayar benim işimi görür mü? Öneriniz var mı?

https://www.amazon.de/Lenovo-Chromebook-1920x1080-entspiegelt-Notebook/dp/B0919ZNBLZ/ref=mp_s_a_1_3?crid=24FH1NUDQ1YHR&keywords=lenovo+laptop&qid=1651171563&refinements=p_36%3A9708299031&rnid=9708297031&s=computers&sprefix=%2Caps%2C343&sr=1-3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablosuz kulaklık almak istiyorum. Almanya'da duruyorum. Önerebileceğiniz kablosuz kulaklık var mı? Yağmur yağdığı zaman hafif su geçirmez özellik olmasını istiyorum. Bütçem 35-40 Euro civarında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'den, iPhone 7 plus almıştım. Türkiye'de kullandım sonra Almanya'ya geldim. Uygulamalar da Almanya'da ki uygulamalar inmiyor. Ayrıca uygulamalarda pramium olmak istediğimde TL olarak gözüküyor para birimi( örnek: Busuu vs..) . Bunu nasıl düzeltebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Xiomi redmi not 7 kullanıyorum. Ekranı ikiye bölme seçeneğini kaldırdılar mı? Bu özelliği nasıl aktifleştirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı Almanyaya uçakla gideceğim yarın. Bavul haricinde 1 tane poşet ve 2 tane sırt çantası var. Bunları bavula koymadan uçakla getirebiliyor muyum? İlla 2. Bir bavul mu gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Check in ne demek ya? Biliyorum biraz cahilim😅 60 kg bagaj hakkım var uçağa binerken. Bu check in demek, kontrol mü oluyor havalimanında?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Ben geldim/geliyorum oluyor, biraz erken gidip kabul alıyorsunuz bu şekilde teslim işlemini de yapıyorsunuz. Online da var ancak siz bagaj vereceksiniz ondan illa kontuara gitmeniz gerekecektir.
  Yoksa hepsi online a döndü ne kağıt işi yapıyor ne de biriyle görüşüyorsunuz sadece el bagajınız varsa.

 • qubit @qubit

  Tarihçesini bilmiyorum ama günümüzde önemli bir işlem. 80'ler ve öncesinde nasıldı tam hatırlamıyorum.

  - Bagajınız tartılır, pilota kadar o toplam yük bilgisi uçuş öncesi ulaştırılır. Bagaj hakkınızdan fazla bagaj varsa bununla ilgili işlemler yapılır. Ücreti kesilir.
  - Özel bir bagajınız varsa burada teslim alınır (bisiklet vs. artık ne ise).
  - Kabin bagajınıza göz ucuyla bakılır ki kabine gittiğinizde ne bu denmesin.
  - Overbooking yani fazla bilet satmaca yaptılarsa uçağa binemeyeceğiniz bildirilir. Açılır açılmaz online check-in yapın, erken gitmenin faydası var mı bilmiyorum. Rezil bir durum ama yolcuların bir sendikası bir hakkını arayacağı teşkilatı yok. Vekillerin zaten başına gelmediği için çoğunun haberi yok.
  - Vize, pasaport bir tur kontrol yer.
  - Online yapmadıysanız size bir koltuk atanır.

  Epeydir uçmadık, ama böyle bir şeydi sanki 🙂 TS'ye SEO olarak katkısı olacağı için @gamsizm yerine biz teşekkür eder, iyi uçuşlar dileriz.

Kışlık mont alıcam. Beğendiğiniz bir mağaza var mı? İnternet üzerinden değil, direk mağazaya giderek alacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Almanya'ya gidiyorum. Korsan uygulamalar kullanıyorum, mesela Busuu yada Duolingo gibi vs. Bunlae Almanya'da yasak olduğu için korsan indirdiğimden ötürü sizce silmeli miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20