arduinoyu sıfırdan öğretebilecek ve güzel projeler yapan kanal önerileriniz varmı acaba aşağıda benim bildiğim birkaçtane yazdım bunlar hariç :
(!!! özellikle sıfırdan öğrenecek biri hangi kanaldan öğrenmeli !!!)
-Meraklı Maymun
-Lezzetli robot tarifleri
-Arduino Haber
-Mert Arduino
!Anlaşılır bir aksanı varsa ingilizce kanallarda olabilir!
!güzel udemy kursları varsa onlarda olabilir!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Flud - Torrent android hafızakartına yazdırmak mümkün sorun yaşayanlar için bire bir kesinlikle tavsiyem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Direksiyon sınavına girecek arkadaşlar için hatırlatma. Gerçi tüm sürücüler için geçerli bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir' de unutulmaz anların, unutulmayacak GIF' leri! Ân'ı yaşa, yaşat!

#akış #Keşfet #nostalji #TeknoSeyirKameraArkası #an #hamdikellecioğlu #HamdiAbiFANClub #akışözgürlüktür #can #gif #GifPaylaşımları #TeknoGif #gifpazarı #gamsizm #leventp #HayataDair #HayatıAkışınaBıraktım #teknohayatı #çekimhataları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Dinlenilesi İngilizce Podcastler

Biliyorsunuz ki dinlenebilecek Türkçe podcastler oldukça az. Haftalık gündem de haftada bir geliyor, haftanın diğer kalan günlerinde dinleyecek pek bir şey bulamıyoruz. Biraz İngilizce anlayan, benim gibi podcast delileri için rehber/liste tarzında ufak bir yazı hazırlamaya karar verdim. Hadi başlayalım.

 

Öncelikle podcast’leri telefondan dinlediğinizi varsayıyorum. Eğer Android cihaz kullanıyorsanız İki uygulama işinizi fazlasıyla görecektir. Bunlar Podcast Addict ve CastBox. Ben Podcast addict tercih ediyorum. Ama CastBox da çok iyi uygulama. Sadece çok bildirim gönderiyor, kapatma opsiyonu var mı bakmadan kaldırdım 😀

 

Ios kullanıyorsanız pek bir bilgim yok. Ama siz bir yolunu bulursunuz, bilen arkadaşlarım buraya yazarlar.

 

Podcast aracını da bulduğumuza göre bölümlere geçelim. İngilizce podcastler size yıllarınızı geçirtecek kadar fazla. Radyo şirketleri gibi Podcast şirketleri var. Buralarda yayınlanan podcastler ya reklamlı oluyor ya da ücretli. Ücretli olanlar Howl.fm üzerinden dinlenebiliyor.

En büyük ikisi ise Feral Audio ve Earwolf. Açıkçası o kadar çok podcast var ki hepsine bakmak istemedim; birkaç tane favorim var aralarında, onları dinliyorum.

Feral Audio Family üzerinde dinlediğim Podcastler;

 

 

 

My Favorite Murder

Karen Kilgariff ve Georgia Hardstark, Amerika’da geçen bazı myth ve gerçek cinayet hikayelerini konuşuyor. Böyle olunca çok ciddi bir mesele gibi görünebilir ama fazlasıyla komik olduklarını dinleyince anlayacaksınız 😀

 

 

 

Vomit on the Web

Ingrid Haas ve Melissa Stephens internette yanlış gördükleri şeyler hakkında konuşuyor. Çok dikkatli bakmasam da ilki çekici bir konusu var.

Earwolf ‘te takip ettiğim tek podcast;

 

 

 

Who Charted?

Bu ismi kim bulduysa cezasını çekmesini istiyorum. Her neyse, Howard Kremer ve Kulap Vilaysack popüler film, dizi ve müzikler hakkında konuşuyor. Güzel muhabbet çıkıyor bazen, yeni şeyler keşfediyorsunuz 😀 Ama bu serinin tam versiyonu paralı. 6 aydan eski bölümleri dinlemek için Howl.fm üyeliğiniz olması lazım. Howl.fm’de de hem özel hem de normal bölümlerle birlikte yüzlerce podcast var. Ancak senelik üyelik 35 dolar.

Bir aileden olmayan Podcastler;

 

 

 

Radio Free Skaro

En uzun soluklu podcast serilerinden biri olabilir. İsminden de anlaşılacağı üzere Doctor who hakkında konuşuluyor. 10 yıllık süre içinde çekilmiş 600’e yakın bölüm var. İlk bölümlerin ses kalitesi pek iyi olmasa da sonradan standartları oturuyor. Çok fazla bölüm olsa da dinlemesi gayet hoş. 🙂 Doctor Who takip ediyorsanız tavsiye ederim. Etmiyorsanız Doctor Who izlemenizi de öneririm. 🙂

 

 

 

 

Rumor Flies

My favorite Murder’ın daha genele yayılmış hali. Yanlış hatırlamıyorsam 3 Disney çalışanı mythlerden (bunu efsane olarak çevirmenin tam olarak doğru olmadığını düşünüyorum), söylentilerden konuşuyorlar. Ses kalitesi iyi olsa da bazen çat pat sesler geliyor, uyuyorsanız yerinizden oynatabilir 😀 Yine de değindikleri konular ilgi çekici, bu podcast’i de öneririm.

 

 

Unpopular Culture

Sloganından da anlayabileceğimiz gibi “Bir psikoloji ve kültür” podcasti. Mutlaka dinleyin.

 

 

The Minimalists

Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus günlük hayatı nasıl fazla ve gereksiz harcama yapmadan yaşayabileceğimizi tartışıyor. Arasıra podcastlerde sesli mesajları dinleyip cevap veriyorlar. Bölümleri YouTube üzerinden dinlenebilir. Minimalizm ilginizi çekiyorsa dinlemenizi tavsiye ederim.

 

 

Bu yazının ikinci bir bölümü gelebilir. O kadar çok podcast var ki hepsini dinlemek mümkün değil. Zaten bir podcast’te yüzlerce bölüm olduğu için çok uzun bir süre sizi oyalıyor. Ben keşfettikçe güncellemeye devam ederim. Podcast kültürünü etrafınıza da yaymanızı tavsiye ederim. İyi dinlemeler 🙂

 

#podcast

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün Minergate ile birkaç saatte 0.019ETH kazdım, parayı Coinbase hesabımdaki ETH cüzdanıma taşıdım. Yaklaşık ₺25 yapıyor, şimdi bu parayı kimseyle tehlikeli olabilecek kimlik bilgilerimi paylaşmadan nasıl Enpara hesabıma aktarabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp Google Sohbet Yedeğini Silme

Whatsapp Google Sohbet Yedeğini Silme

 

Bilindiği üzere Whatsapp sohbet yedeklerimizi Google ürünü olan Drive da yedekliyor. Bu yedeklemeyi telefon veya pc üzerinden drive girerek sohbet yedeğini silebilirsiniz.

 

https://drive.google.com/drive/my-drive  adresine girelim. Ve sağda yer alan ayarlar simgesine tıklayalım. Daha sonra solda duran -> Uygulamaları Yönet sekmesine tıklayın. Aşşağıda yer alan Whatsapp maddesinde ki Seçeneklerden istediğiniz seçenek ile ya uygulama bağlantısını kesebilir, yada uygulama sohbet yedeğini silebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap