Oyun

Xbox & Bethesda Etkinliği Canlı Yayını

Microsoft'un Xbox ve Bethesda etkinliğini canlı olarak takip edip yorumluyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rampage KL-R6 Grand Oyuncu Koltuğu İncelemesi

Rampage'in oyuncu koltuğu KL-R6 Grand'ı inceliyoruz. Kafa ve bel desteği, sırtında entegre olan koltuk, klasik 'oyuncu koltuğu' çizgilerine sahip. Fiyat bilgisi için link.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Oyun Kumandalarına Genel Bakış | Ucuz Gamepad Alınır mı?

Piyasada yer alan oyun kumandalarına genel bir bakış atıyor ve uygun fiyata satılan gamepad çözümlerinin durumunu değerlendiriyoruz.

00:00 Giriş
00:41 Tasarım
05:55 Tuşlar
08:40 Platform/Bağlantı
10:15 Deneyim
12:29 Pil
14:18 Etkileşim
15:35 Işık
16:46 Değerlendirme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21

Horizon Forbidden West İncelemesi

Hoziron Zero Dawn'ın hikayesini kaldığı yerden devam ettiren Forbidden West, oyunun her yönünü yukarı taşımayı başarmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ghostwire: Tokyo Özel Gösterim İzlenimleri

Bethesda ve Tango Gameworks'un PlayStation5 ve PC için 25 Mart'ta piyasaya çıkacak Ghostwire Tokyo için düzenlediği basın özel gösterimini değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Halo Infinite İncelemesi

ViewSonic kampanyası için tıklayın.

Halo serisinin yeni oyunu Infinite, seriye yeni başlayanlardan eski hayranlarına kadar geniş bir kitleye hitap eden hem single hem multiplayer bir oyun. Ücretsiz olan multiplayer sürümünü izleyicilerimiz ile Twitch kanalımızdan oynuyoruz ama single player tarafında hikayeye bakmamıştık. Levent Pekcan bize oyunun tüm detaylarını anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 33

Forza Horizon 5 İncelemesi

Forza Horizon, yeni bölümüyle Meksika'ya taşındı ve Levent Pekcan oyunun Xbox versiyonunu inceledi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Death Stranding Director's Cut İncelemesi

2019'un en iyi oyunlarından biri olan Death Stranding'in şimdilik yalnızca PlayStation 5'e özel olan Director's Cut sürümünü inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 28
 • Terminatör @terminator

  Uğur hocam aynı oyunu her platforma ayrı ayrı çıkarıp para sağıyorlar diye sık sık eleştiriyor ancak daha önce zaten çıkmış bir oyuna yeniden inceleme videosu çekerek kendisi de (farkında olmadan) bu çarkın işlemesine yardımcı oluyor. Yorumumu görür belki, haberi olsun.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  @terminator Neyi eleştirdiğini anlamadım. İçerik üretmeyelim mi?

  Yok, Director's Cut sürümünü eleştiriyorsan; PS5'te eski PS4 versiyonu zaten çalışıyor. Oyunu oynamak için tekrar satın almaya gerek yok. 10$ karşılığında da incelemede bahsedilen yeni içerikler ve PS5 özellikleri geliyor. Oyunu bugüne kadar hiç satın almamış olanlar da PS5'te sadece bu sürümü satın alabiliyorlar zaten.

  Bunun bizim eleştirdiğimiz konularla da hiç alakası yok yani. Yeni içeriklerle dolu bir DLC bu özünde, yeniden satışa çıkarılmış ve insanların satın almaya zorlandığı yeni bir oyun falan değil.

  Diablo 2 Resurrected veya Mafia 1 gibi zaten 20 senelik bir oyunu tekrar tam fiyatla satmaya çalışmıyorlar yani.

  Kaldı ki hem Ghost of Tsushima'da hem de burada yeni nesil yükseltmeleriyle, hatta içeriklerle alakalı gerekli eleştirileri de yaptığımı düşünüyorum. En azından Death Stranding'de Ghost of Tsushima'daki gibi yeni içerikler ile yeni nesil yükseltmesi ayrı ayrı fiyatlandırılmıyor. 10$'a hem yeni içerikler, hem de PS5 yükseltmesi geliyor.

  10$ bu paket için gayet güzel bir fiyat. Kimse bir şey sağmaya çalışmamış. Ülkemizde bu yükseltmenin 90-100 liralara varmasıyla, sefalet içinde yaşıyor olmamızla oyunun artistik değerinin en ufak bir bağlantısı da yok bu arada. Bu yüzden hazırladığım içeriklerde "fakirlik edebiyatı" yapmıyorum.

  • Terminatör @terminator

   Ülkemizdeki satın alım gücüne odaklı bir eleştiri yapmadım. Yorumumda lafı bile geçmedi o nereden çıktı anlamadım. 20 yıl önce çıkan Mafya oyunu bugün yaşı 18 lere dayanan taze oyun severler için pekalâ yeni bir oyun ve tam oyun parasına satılması gayet doğal. Kaldı ki oyunu sıfırdan yapmışlar. Eski oyunların yeni sürümlerini sen ben gibi 20-30 yıl önce oynamış moruklar için yapmıyorlar zaten. Bizim yaş grubu oyuncu pastasının %4 ü bile değil. Yani böyle güncel bir oyunla onu mukayese etmen yanlış.

   Konumuza dönersek; ek içerikler ek para talep etmek için sadece bir kamuflaj. Güya oyunun ilk çıkışı için aklındaki her şeyi oyuna koyamamış ! (Yersen) Senin gibi eski kurt biri buna nasıl düştü şaşırdım. Madem o kadar aklı fikirlerle doluydu da koya koya araba yarışı mı koydu ? Bu bile söyleminin gayet yalan olduğunun bir göstergesi. Bir yandan da ''kafasındaki oyunu bitirmek isteyen idealist yönetmen'' imajı vermek istiyor. O kadar idealist biriyse Ps4'de düz sürümü alanlara, Ps5'de ek içeriklerin olmadığı düz ama yeni nesil versiyonunu verseydi ya ? Çakal biliyor tabi, bu oyunu alıp sevenler yeni konsolda Ps4 sürümünü oynayabilse bile yeni nesil sürümünü edinmek fikrinin oyuncuyu gıdıklayacağını. Oyunun daha kırkı yeni çıkmışken hoop 10 dolar ver yeni sürümü al !!!

   Adının Director Cut olması bile klasik Kojima narsistliğinin bir tezahürü. Yani bi inceleme yapıyorsun oyunu yine öv eyvallah ama, yok işte bu adam evinizi mi yaktı ne yaptı size gibisinden sözler sarf edip kışkırtıyorsun insanı. Sen seviyorsun diye kalkıp sana bir şey diyen oldu mu hiç ? Sevmek kadar sevmemek (hatta nefret) etmekte bir haktır. Oyun gündemlerini aralıksız takip eden biri olarak söylüyorum, Uğur kusura bakma ama Kojima övme videosu olmuş bu.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @terminator

   Yani kızmayayım kalp kırmayayım diyorum; ama anlamadan etmeden, hiç araştırmadan, saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

   Yorum yapıp eleştirmek çok doğal bir hak elbette; ama en azından hiç değilse şu platformda, en azından benim şu incelemeyi hazırlarken sarf ettiğim emeğin trilyonda birini falan sarf edip biraz oturup düşünerek içi dolu eleştiriler yapmak lazım.

   Dostum her şeyden önce; Kojima narsistliği dediğin isimlendirme; Kojima'ya değil Sony'e ait. Kojima, Director's Cut isimlendirmesini beğenmemiş ve saçma bulmuştu. Buna da incelemede kısaca değindim zaten. Kaldı ki buralarda narsist biri olacaksa bu da Kojima'dan başkası değil. Sev ya da sevme.

   Ayrıca kimse yeni sürümü al diye ümüğüne çökmüyor. Bu, oyunu hiç satın almamış PS5 sahipleri için alınabilecek TEK SÜRÜM.

   Paket PS4'te zaten yok. PS4'ten PS5'e geçtiysen de tamamen opsiyonel bir içerik bu. Piyasadaki diğer bir sürü DLC paketi gibi. İçerikler ilgini çekmiyorsa, almana gerek yok. İncelemede anlattık işte. Muhtemelen 5x hızda falan izlediğin için de eleştirdiğim yerleri kaçırmışsın.

   Öte yandan bu bir yeni nesil yükseltmesi ve yeni nesil yükseltmeleri zaten aylardır eleştirdiğimiz gibi (son Ghost of Tsushima incelemesinde de üzerine basa basa eleştirdiğim gibi) Sony tarafında ücretli. 2K ve Activision da yeni nesil yükseltmeleri için 10$ istiyor. Önümüzdeki yıl EA ve Ubisoft da istemeye başlayacak.

   Yeni nesil yükseltmelerinin ücretli olması Kojima'nın politikası değil yani. Oyunun PS cephesindeki dağıtımcısı Sony'nin politikası.

   Kojima'nın yaptığı ise, yeni nesil yükseltmesinin yanında BENCE FİYATINI GAYET HAK EDEN yeni içerikler de sunuyor olması. Bence günümüzün sadece kontrolcü iyileştirmeleri ve iki tane kaliteli doku içeren yeni nesil yükseltmelerinin yanında fevkalade makul bir paket bu. 10$.

   Ben hala senin neyi eleştirdiğini anlamış değilim. Bundan sonra da anlamak için bir çaba sarf etmeyeceğim. Bu da buralarda yazdığım son yorum olarak kayıtlara geçsin.

   İyi geceler.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @ugury Yakında TS takipçileri olarak burada kendi kendimize takılacağız anlaşılan. Şahsen ne Levent abiye, ne size ne de Tansel beye kızmıyorum çünkü her ne kadar buradaki kitle bu durumdan dert yansa da sitenin insanı hayattan bezdiren toksik bir güruhu da var maalesef.

  • Terminatör @terminator

   @vitalyscherbo Toksik filan hayırdır, sen kime diyorsun onu ? Terbiyeni takın burası Twitter değil. Yağ çekmeye geldiysen başka bir yorum altında yap.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @terminator Sitede toksik bir kitle var diyorum. Üzerine alınıyorsan o senin bileceğin iş. Terbiyeyi senden öğrenecek değilim. Twitter da kullanmıyorum.

   Yağ çekmeye gelince, bu cümleyi sırf altta kalmamak için söylediğini biliyorum. İstediğin gibi anlayabilirsin. Böyle şeyler zerre kadar umrumda olsaydı TS'de takılmazdım.

  • Terminatör @terminator

   @vitalyscherbo Biz burada adamla konuşurken araya girip böyle bir laf edersen bana söylemiş oluyorsun. Ne bilge bir söz ettin ki altında kalayım ? Gayet yağ çektin işte. Terbiyeyi benden öğrenme ama bana terbiyesizlik yapma.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @terminator Sonuçta sen ve senin gibiler yüzünden Uğur abi de sosyalden uzaklaşıyor. Yazdığım şey zoruna gittiyse de yapacak bir şey yok.

  • Terminatör @terminator

   @vitalyscherbo Haa Uğur gitmesin diye yalakalık yaptım diyorsun yani ? 🙂 Zoruma niye gitsin ki ? toksik olanlar sen ve senin gibiler. Kraldan çok kralcı olmak budur işte. Uğur'u ben de seviyorum. Saygısızlık yapmadan düşüncelerimi belirttim o kadar. Avukatlığını yapmak sana kalmadı. Hadi kardeşim hadi yoluna git.

 • maxemilian @maxemilian

  Oh yeaaaaaaah
  Oyun biraz daha kötü görünüyor bazı anlarda oyun motoru ne acaba? 2K, 4K falan varmı diye merak ettim şimdi?
  Gerçi o zamanda 4K decoder falan lazım görüntüyü almak için

 • Alptekin @alptekinck

  inceleme harika olmuş. birkaç yıl içinde oyunu tamamen unutsam da yeniden başlasam keşke

Ghost of Tsushima Director's Cut İncelemesi

2020 yılının en iyi oyunlarından biri olan Ghost of Tsushima'nın Director's Cut sürümünü ve yeni Iki Adası Genişlemesi'ni inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27
 • Ali Mali @mali5481

  kardeşlikten falan bulup bu oyunu oynamam lazım

 • emkdrl @emkdrl

  Emeğine sağlık @ugury. Şu oyun PC'ye gelse de şöyle RTX efektleri ile doyasıya oynasak.

 • maxemilian @maxemilian

  I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it, I love it.

 • Ozan Yanık @ozanynk

  An itibari ile 50. İzleyişimi tamamladım. Daha önce editoryal tarafının ne kadar iyi olduğunu falan yazma fikrimi , detaylarını incelediğimde değiştirdim. Bunu yapabilecek ülkede ki tek adamın Uğur abi olduğunu anladım. Bu güzel değil, başka birşey. Gerçekten kelime dağarcığı 3-5 kelimeyi geçmeyen adamların katliam gibi oyun incelemeleri ile bu çalışma asla aynı sınıfta değerlendirilemez. Şimdi hiç bir oyun incelemesi güzel gelmiyor bana. Geçen hafta series s aldığım için mutlu iken , artık bu oyunu oynayamayacak olmanın hüznü içerisindeyim. Bu iş , bu dünyadan değil kesinlikle.

Doom Eternal'ı Yeni Nesil Güncellemesi ile Oynuyoruz

Doom Eternal konsollarda ve PC'de yeni nesil güncellemesi aldı. Bu ücretsiz güncelleme ile Ray Tracing desteği eklenirken, PC tarafına DLSS gibi özellikler de eklendi. Elbette başka gelişmeler de var. Bethesda iş birliği ile hazırladığımız videomuzda tüm gelişmeleri Levent Pekcan'dan dinliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap