Oyun

Oyun Gündemi #02: PS4'ten Çarpıcı Sayılar

PlayStation 4’ten çarpıcı sayılar.

Sony, CES’te PlayStation 5’in logosunu göstermekle yetindi.

Xbox One, Halo: Infinite gibi Xbox Series X oyunlarını çalıştıracak.

Silent Hill’in sanat yönetmeni yeni bir oyun üzerinde çalışıyor.

From Software’in yeni oyunu Elden Ring’den Şubat ayında yeni bir şeyler göreceğiz.

Resident Evil 3’ün yeniden yapımı, orijinal oyuna çok sadık kalmayacak.

Yeni Batman oyunu her an duyurulabilir.

God of War’un yönetmeni, Kratos ve Faye’in tanışma hikayesini anlatmak istiyor.

Platinum Games, Tencent ile iş birliğine gidiyor.

Steam, sonunda oyun müziklerine erişimi kolaylaştırıyor.
Dota Underlords, erken erişimden çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

2019 Yılının En İyi Telefonları

Umut'la beraber, TeknoSeyir'de yaptığımız anketin sonuçları çerçevesinde yılın telefonalrını değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 58

Oyun Gündemi: 2019 Değerlendirmesi ve 2020 Beklentileri

Tansel ve Uğur hem geçtiğimiz senenin etkileyici oyunlarını konuşuyor hem de 2020'den beklentilerini anlatıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Witcher Dizisi Başladı - Oyun Gündemi 47

Steam ve Epic Games Store’da yılbaşı indirimleri başladı.

Henry Cavill: “Evde kalıp oyun oynamak istiyorum!”

CD Projekt, The Witcher’ın yazarıyla yeniden anlaşmaya vardı.

Respawn’dan yeni bir tek kişilik Star Wars oyunu geliyor olabilir.

Warcraft 3: Reforged’un çıkış tarihi belli oldu

PlayStation 4 kontrolcüsüne eklenti geliyor.

Capcom, Dino Crisis’in marka tescilini yeniledi. Resident Evil elçileri, henüz duyurulmamış yeni bir oyunu deneyecekler.

Stadia, Journey to the Savage Planet’ın geliştiricisini satın aldı.

The Wolf Among Us 2, yeni bir oyun motoru kullanacak.

The Game Awards izlenmeleri geçen yıla kıyasla büyük oranda arttı.

Nexus Mods, az sayıda kullanıcının bilgilerini çaldırdı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 35
 • Outrun @outrun

  @ugury
  https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/edfotn/cd_projekt_sa_solidifies_relationship_with/fbhv0rt/
  Şu yorumlarda denk geldim de, Andrzej Sapkowski oğlunu kaybetmiş. Parayı da onun sağlığı için harcayacakmış o yüzden olayları çıkarmış diyorlar. Parayı istediğinde oğlunun sağlık durumundan bahsetmemiş, öldükten sonra açıklamış diyorlar. İngilizce kaynak yok gibi ama Lehçe kaynak vardır belki, özellikle r/witcher 'da çok polonyalı takılıyor, bu yorumları da onlar yazmış olabilir. Ben de sinir olmuştum böyle para isteyince ama hem gerçekten de yasal olarak hakkı varmış hem de oğlunu kaybetmek üzere olan bir babaymış yani. Çakal demek doğru değil bence.
  https://www.gamepressure.com/newsroom/andrzej-sapkowskis-son-has-passed-away-without-him-there-would-be/z6d99

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Böyle bir durum varsa üzücüymüş.

  • protego @protego

   Yasal hakkı sadece Polonya'da var yalnız. Polonya'ya özel bir kanun yüzünden. Bildiğim kadarıyla dünyanın herhangi başka bir yerinde böyle bir kanun yok.

   Durum üzücüymüş. Ama bunun için para istedi falan geçelim bunları. Adam 16 milyon dolar istedi yahu böyle bir sağlık masrafı mı var? Kim inanır buna. Kaldı ki en başta CD Projekt'le hep dalga geçer gibi ve hakarete varan şekillerde konuşuyordu. CD Projekt'le arasının bozulma sebebi de bu zaten para istemesi değil. Sonra çıkıp sağda solda ego yapmaya başladı, ben olmasam CD projekt bir hiç ben yazdım ettim falan... CD Projekt olmasa bu abimiz hala ülkesi dışına çıkamamış bir yazar olacaktı. Bu sayede kitaplardan ne kadar para kazandı kimbilir. Gidip insan gibi yeni anlaşma yapmak yerine abuk subuk açıklamalar yapıp durdu. Sonra da neymiş efendim sağlık masrafına harcayacakmış. 16 milyon dolar? peh

  • Outrun @outrun

   @protego Zaten anlaşma Polonya'da yapılmış.
   Diğer yandan, adamın oyunlarla dalga geçmesini, oyunların asla başarılı olamayacağını zannetmesini falan ben yaşlılığına bağlıyorum. Adam 71 yaşında. İlk anlaşmayı yaparken de yaşlıymış şimdi de yaşlı, geri kafalı kesinlikle. Tam da çevirisi yok bunun, adam "out of touch", oyun dünyasından haberi yok resmen.
   Niye 16 milyon istemiş bilmiyorum, tahminim dikkat çekmek için yüksek söyledi, zaten alamayacağını biliyordu. İstediğini de aldı şimdi, bu sefer yüzde üzerinden bir anlaşma yapmışlardır en azından.
   Sonuç olarak 16 milyon dolar falan almadı. Oğlu öldü. Daha kötü ne ceza çekebilir ki bu adam (saçma sapan açıklamaları için)?
   Benim üst mesajımda bahsettiğim bilgiler "Nowa Fantastyka" adlı derginin haziran 2019 sayısından geliyormuş bu arada. Oğlu öldükten sonra da artık parayla yapacak bir şeyi olmadığını falan da söylemiş. Hem dergiye erişemediğimden hem de zaten Lehçe bilmediğimden onaylayamıyorum bunları ama mantıksız da gelmiyor. En azından artık adama gıcık olmuyorum, ben de o haberleri okuduğumda çok sinirlenmiştim adama en başta.

  • HolyDemiJohn @holydemijohn

   @protego Hayır bu tarz fikri mülk sahibini korumaya yönelik yasalar dünyanın her yerinde var. Ayrıca yasanın Polonya'ya özel olup olmaması, Sapkowski'nin parayı hasta oğlunun tedavisi ya da yeni bir lüks jet almak için istiyor olması hiçbir şeyi değiştirmez. Ortada yasal bir hak var ve bu hakkı istediği şekilde talep edebilir. Bence her şeyden de önemlisi CD Projekt bir şirkettir ve şirketler köşedeki mahalle bakkalı gibi yönetilmez, ödemek zorunda olmadığı bir para varsa bunu "büyüklük" yapmak adına gönlünden koptuğu için vermez veremez. Sonuçta ödenecek miktar yasal mercilerce ya da taraflar arasında yapılan anlaşmalarla belirlenir. Bu da bizim meselemiz değil. Bu haberler ilk çıktığından beri beni en çok sinirlendiren de CD Projekt'e duyulan sempatiden ötürü yasal hakkını isteyen bir yazarın hunharca eleştirilmesi. Ben hayatımda bundan daha saçma çok az şey gördüm.

  • protego @protego

   @holydemijohn Saçma diyorsunuz, olay yasal hakkını istemesi değil. Davranış şekli. Yaptığı hakarete varan konuşmalar, sanki birileri ondan bişey çalmış gibi sözler, büyüklük taslaması, ben olmasam CD Projekt hiç kafası... Bu yüzden eleştiriliyor. Hasta oğlunun tedavisi veya jet için alması bişeyi değiştirmez doğru. Ama oğlumun tedavisi için istiyorum diyip 16 milyon dolar istiyorsa e ben de eleştiririm kusura bakmayın. Yalan var ortada. TS'deki herkesi tedavi ettirsek 16 milyon dolar tutmaz

  • HolyDemiJohn @holydemijohn

   @protego İnanılmaz gerçekten inanılmaz. Yazdığım koca paragraf yazının boşluğa doğru süzülmesi... Neyse ben zaten asıl Tansel'in videodaki yorumlarına tetiklenmiştim. Burda debelenmenin manası yok.

  • Batuhan @achfighter

   @holydemijohn bugün bir devlet sömürme kanunu çıkarsa kanuna uymayanlar kötü değil kahraman olurlar. Kanunlar her zaman haklının tarafında olacak diye bir şey yok.

   Geçmişte iki tarafın da rızası ile yapılan bir anlaşma. Elbette ki yapımcı firmayı öveceğiz. Herkes geçmişte yaptıklarının sonuçlarını yaşıyor. Hakkı olduğuna biz değil kendisi karar verir ki vermiş de zaten. Hakkı 25 bin dolar.

  • HolyDemiJohn @holydemijohn

   @achfighter Bu yorum bütün olayı benim için daha da komik bir hale soktu. Teşekkürler. Bir yazarı kocaman şirketlere karşı koruyan haksız kanunlar ve kişilerin zulmü altında ezilen şirketler... Müthiş distopya. Bunun romanını yazsana belli ki Sapkowski'den daha iyi kurgu yazarısın. (Son kez ciddi yazıyorum. Mantıklı düşünün, zor biliyorum ama bu tarz kanunların kimi ne gibi haksızlıklardan koruduğunu umarım idrak edersiniz. Tekrar etmekten yoruldum artık burda devlet tarafından korunmak istenen fikri mülk sahibi ve bunun ciddi haklı gerekçeleri var.)

  • protego @protego

   @holydemijohn Benim bildiğim kadarıyla Türkiye'de bu tarz bir kanun yok, yine yanlış hatırlamıyorsam bu konuyla ilgili bir makalede diğer AB ülkelerinde bu tarz, yapılan anlaşmayı geçersiz kılacak şekilde fikrimülk sahibine pozitif ayrımcılık tanıyan kanun yok diyordu.

   Sizin yaklaşımınızı anlıyorum, yanlış da değil esasen. Bu gibi önceden öngörülemeyecek durumlarda telif hakkı satışına sonradan düzenleme getirilebilir. Bunda bir sorun yok zaten benim karşı çıktığım bu değil. Benim karşı çıktığım bu adamın davranışları. bilmiyorum konuyu ne kadar takip ettiniz, bu yazar CD Projekt'le ilk anlaşmasında adamlarla resmen alay etmiş. CD Projekt satılan oyun başına yüzde olarak pay teklif etmesine rağmen DALGA GEÇİP nakit para verin demiş. Oyun satışları arttıkça bu herif çıkıp abuk subuk şeyler söylemeye başladı. Yaptığı hakarete varan açıklamalar, sanki CD Projekt bunu dolandırmış gibi konuşmalar, ego patlaması, "ben olmasam CD Projekt bir hiç" gibi abuk sözler. Son söylediği "parayı oğlumun tedavisi için istedim" ise tam bir duygu sömürüsü. 16 milyon dolar isteyip sonra oğlu için istediğini söylüyor, yemezler.

   Olaya diğer taraftan bakarsak, asıl CD Projekt olmasa bu adam bir hiçti. Eserleri ülke dışına çıkamamış, iki kuruş paraya telif haklarını satan bir yazar. Şimdi diyoruz ya bu kanun telif hakkı sahibine pozitif ayrımcılık sağlıyor diye(ki öyle), peki öteki açıdan, CD Projekt sayesinde bu adam kaç para kazandı? Kitap satışları 100 katına çıkmıştır herhalde. Bu yazarın sayesinde mi yoksa oyunların sayesinde mi? Böyle bir ekstrem kanun varsa, belki bunun da göz önüne alınması gerek. Ben böyle düşünüyorum en azından. Sonuçta yazar bu durumdan bir yarar sağlamış ve hiçbir harcaması veya emeği olmamış bu aşamada. Para harcayıp emek veren, yıllarca uğraşan CD Projekt, bu eserlerin sayesinde kitap satışları patlayıp oturduğu yerden para kazanan da yazar. Ama ekstra para ödeyen de CD Projekt. Sanki bir terslik var gibi. Bu durumda belki de eşitlenmiş sayılmalı? En azından kanunda bu durum da göz önüne alınıp ona göre karar verilmeli. Sonuçta bu kanunun olma sebebi, eser sahibinden alına haklar sonucunda ortaya çıkartılan yeni eserin aşırı fazla para kazanması değil mi? Peki bu yeni ortaya çıkartılan eser sayesinde asıl eser sahibi kaç para kazandı? Bu konuda tartışabileceğimizi düşünüyorum.

  • HolyDemiJohn @holydemijohn

   @protego Adamın egoist olması, dalga geçmesi, antipatik yaşlı bir bunak olması falan yine etkisiz argümanlar. Yani gerçekten gelen yorumları hayretler içerisinde okuyorum. Multimilyondolarlık şirkete üzülüp, onla empati yapmak, duyguları varmış da incinirmiş gibi davranmak çok çocukça. Yine gördüğüm kadarıyla en büyük dert 16 milyon dolar istemesi. Peki bi sonraki işinde akıllı, uslu, mütevazı bir adam olur da gamer güruhunun kendisine biçtiği/hakkettiğini düşündüğü paraya razı olur. Ben en başta yazıp bırakmam gerekeni en sonda yazayım; Sapkowski çakal değildir, CD Projekt büyüklük falan yapmamıştır (arkadaşlar gerçekten saçmalamayın) ve işin sonunda parasını da almasından anlaşılacağı üzere haklıdır.

  • protego @protego

   @holydemijohn Benim söylediklerimle, sizin anladıklarınız çok farklı şeyler. En başından beri konusunda haklıdır diyorum, sanki tersini söylemişim gibi hala bana adam haklı diyorsunuz. Şirketle empati falan yaptığım yok. Bir insanın hareketlerini ve davranışlarını eleştirmek ne zaman çocukluk oldu? Söylediğim şeylerin hiçbirini anlamak istememeniz gerçekten garip. Daha yazmanın bir anlamı yok iyi günler

 • Vedat Şar @vedo

  Ben diziyi kitapla kıyaslamayı gereksiz ve mantıksız buluyorum. Oyunu da kitaba göre değerlendirmem diziyi de. Yada tam tersi, hepsine ayrı ayrı işler olarak bakıyorum. Geralt'ı kadın bir zenci dahi oynasa bu konuya takılmam diziye bakarım. Bana sunnmaya çalıştıkları şey benim için önemli olandır ve ben çok beğendim.

 • protego @protego

  Epic 60TL kuponunu alırsak Mayıs'a kadar kullanılabiliyor. Cyberpunk çıktığında kullanılabilir 🙂

Online Oyun Mezarlığı - Oyun Gündemi 44

Çevrimiçi oyunlar mezarlığına bir isim daha: Battleborn’un sunucuları kapanıyor.

Microsoft’un yeni nesil planları arasında VR yok.

PlayStation 5’in geliştirici kitinin görüntüleri sızdı.

Star Citizen, 250 milyon dolar barajını da geçti

Valve, Steam Controller üretimine son veriyor.

Star Wars Jedi Fallen Order, EA'in PC'de en hızlı satan Star Wars oyunu oldu.

Eski Westwood çalışanlarından Command & Conquer: Renegade benzeri bir oyun.

To the Moon’un geliştiricisi, yeni oyununu duyurdu.

Google, Stadia için Assassin’s Creed oyunlarında çalışmış üç tecrübeli ismi bünyesine kattı.

Codemasters, Project Cars’ın geliştiricisini aldı.

Rebellion, birçok Amiga klasiğinden tanıdığımız Bitmap Brothers’ın oyun portfolyosunu satın aldı.

Facebook, Beat Saber'ın geliştiricisini aldı.
Red Dead Redemption 2, 5 Aralık’ta Steam’e geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34
 • LD3 @lvntd

  Codemasters denince aklıma başta Treasure Island Dizzy olmak üzere çok eskilerden Dizzy serisi gelir. Ama şöyle bir düşününce o zamanlar Commodore 64'te bile o kadar çok simülasyon oyunları varmış ki, sanki bugün yarış oyunu yapımcısına dönüşmelerinin habercisi gibiymiş.

 • Kara Fuat @dsordr

  Çok iyisiniz beyler. Sondaki küçük sürprizler de lezzet katıyor. Aynen devam 🙂

 • Executioner @executioner

  Gears 5' i 90 TL'den ön siparişle alıp, çıkar çıkmaz oynayıp single'ını bitirmiştim. Birbirinin benzeri oyunlar arasında Gears serisi kendine has oynanışı, aksiyonu,silahları ve imkanınız varsa müthiş co-op deneyimiyle kendine güzel bir yer edindi. Serinin sadece pc'ye çıkanlarını yani gears of war 1-4-5'i oynadım. Keşke kalanları da çıkarsalar bi şekilde. Dün gamepass'ten Gears Of War 4'ü bitirdim. Birçok yerde hikayesi kötü, oyun kötü bla bla diye eleştiriler okumuştum. Gayet severek 3 günde başından kalkmadan bitirdim oyunu. Gears 4'ün kesintisiz single player deneyimi Gears 5'e göre daha çok sardı beni.

  Evet Gears 5, 4'e göre daha gelişmiş, özellikle grafikleri ama şu yarı açık dünya dinamikleri benim de gözüme battı,eğreti duruyor. Yapımcılar her moda olan dinamikleri bir şekilde entegre etmeye çalışmaktan vazgeçsin artık. Açık dünya koyuyorsan içini dolduracaksın biraz, Gears 5 bu konuda maalesef kötüydü. Bi de hadi karlı bölümde o yelkenli zımbırtıyı kullandık, hadi rüzgara rağmen her yöne rahatça gitmemizi de kabullendik çok üstünde durmadık. Ama Çöl bölümüne geçerken de o yelkenliyi taşıyıp oralarda da aynı aleti kullanmak. Abi bu kadar mı tembelsiniz yeni bir araç modelleyemeyecek kadar? Çöl kumları içinde surfvari bir araçla yolculuk yapılabilir mi? Tamam mantığı biraz kenara bırakıyoruz oyunları oynarken ama bu kadar da zekamızla dalga geçmeyin ya.

  Bİrde koskoca Microsoft abuk subuk pazarlamalara giriyor. Gears 4 açılınca bir enerji içeceği reklamıyla karşılaşıyoruz ana menüde.Hem 4'te hem 5'te skinler için microtransaction'lar var. Dota, LOL gibi free2play oyunların para kazanma modeli olan microtransaction'ları parasını vererek aldığımız AAA'larda görünce çok gözüme batıyor açıkçası.

  Burada oyun oynanışını etkilemiyor sadece skin satıyorlar gibi bir savunma getirilebilir belki ama ben bunu da çok kabullenmiyorum. Karakterimi, silahını istediğim gibi özelleştirmek istiyorum ve bu oyunun bir parçası olmalı, para vererek alabileceğim bir opsiyon haline getirilmemeli.

  Gene Gamepass'den indirip oynadığım ve Uğur Yurtsever'in bir çok defa övdüğü ve tavsiye ettiği Sunset Overdrive'da rahatlıkla karakterimi customize edebiliyorum ve bu oyundan aldığım zevki daha da arttırıyor. Sunset bunun için en ufak bir ödeme talep etmiyor. Silah ve karakter skin'i de olsa parasıyla aldığınız oyunlarda microtransactionlar gerçekten çok sinir bozucu. Gears 6'da umarım bundan vazgeçerler.

 • Nostromo @nostromo

  Star citizen projesini dolandırıcılık olarak görüyorum. Bence bu oyun hiç bir zaman tamamlanmayacak.

Death Stranding İnceleme

Hideo Kojima'nın merakla beklenen yeni oyunu Death Stranding'i konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35
 • Fatihmi @distance

  indirime girince almayı düşünüyorum. izlediğim incelemelerden gördüğüm kadarıyla adamın oyunda aktarmak istediği şey bir yolculuk süreci. 3 senede sıfırdan firma kurup oyun yapabiliyorsa, oyuna tam olarak istediği şeyi koyduğunu varsayabiliriz. sürekli bir anlam çıkarmaya çalışmakta sıkıyor bir yerden sonra fakat atmosferi güzel ve içine çekebilecek bir oyun gibi duruyor.

 • Faruk @mechulonto

  emeğinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş 🙂

 • Outrun @outrun

  Kojima yapmış olmasa, içinde Norman Reedus ve diğer ünlüler olmasa, aynı oyunu billinmeyen indie bir stüdyo yapmış olsa bu kadar yüksek puanlar alır mıydı acaba? Yine de @ugury beğendiği için imkanım olursa pc'ye çıkınca oynamak isterim. Bu fiyatla indirime bile girse çok pahalı yine.

 • Gamerasi Gamerasi @gamerasi

  90+ saat oynadıktan sonra bitirdim. Muazzam bir deneyimdi. Çevre keşfi ve ulaşım için yollar oluşturmanın tatmin ediciliği yanında, oynanış dinamikleri, özünde kargo taşımak olsa da, çeşitliliği ile şaşırtıcıydı. Hikaye ise ilgi çekici olsa daha iyi yazılabilirdi. Aktörlerin yer yer performansları çok iyiydi.

  Kojimanın referans kaynakları beni şaşırtmadı, Harari'nin kitaplarından, Stranger Things e kadar. Hikayede kullanılan bilimsel hipotezlerin, varoluşçuluk felsefesinin, oyunun kurgusunda önemi ve kullanımı yerindeydi.
  Her bir meaili ve notu merakla okudum.

  Bir de Kojima'nın MGS serisindeki en büyük eleştirilerden biride, oyunda kullanılan onlarca ekipmanın birden oluşması, varil örneğin de olduğu gibi.

  Belki de, bu oyunda bu eleştirilere cevap verecek şekilde tasarladı. Hemen hemen her eşyanın görsel ve kütlesel hacmini bir oyunda kullanırsak, nasıl bir oyun ortaya çıkarın cevabı gibi Death Stranding.

  Kim bir oyunda üstünde taşıdığı eşyaları bu şekilde görmek ve taşımak ister ki? özellikle de rpg oynuyorsa 🙂

  Bir övgü de oyunda kullanılan oyun motoruna. Decima'yı yeni nesilde görmek için sabırsızlanıyorum.

Ofiste FIFA 2020 Oynuyoruz

FIFA 2020'yi ekipçe oynayıp değerlendirdik. Hem yeni modları oynadık hem de hikaye modu gibi yeni oyunla gelen artıları değerlendirdik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

Diablo 4 Geliyor Oyun Gündemi #41

EA, Steam’e döndü.

Diablo 4 duyuruldu. BlizzCon 2019’dan notlar.

Death Stranding, PC’ye geliyor.

PS4, tüm zamanların en çok satan ikinci konsolu oldu.

Disco Elysium’a bir genişleme paketi ve devam oyunu gelebilir. Oyun konsollara da gelecek.

Nioh 2'nin çıkış tarihi belli oldu.

Dragon Age 4'ü en az iki yıl daha göremeyeceğiz; ama Aralık ayında bir duyuru gelebilir.

Yeni Battlefield, 2021 ortasına kadar gelmeyecek.

Outlast'ın geliştiricisi yeni oyunlarından ilk ipucunu verdi.

Epic Games Store, uzun süredir beklenen bazı yeni özelliklere kavustu. Daha büyük güncellemeler de yolda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 26
 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Aslinda Origin acmadan EA sunucularina daha dogrusu Origin'e erisim mumkun yani teorik olarak ama bunu yapmak isterler mi o asil soru.
  D4 ise 3'ten ders alindigi kesin ama hala caf cafli oyun yerinde duruyor fakat D3'ten kat kat daha iyi.
  Heyecanlandirdi mi?
  Kesinlikle hayir ama biraz umutlandirdi...
  En azindan mekanlardaki 2.5D algisi hatta 3D etkisi bile diyebilirim fark yaratmis...
  3 sene surecegini pek sanmiyorum, D3'un gecikmesinde WoW'un etkisi vardi bu sefer oyle bir durum yok, alternatif oyun da yok...
  En gec 2021'de cikacaktir bana gore...

 • SonkaBonka @sonkabonka

  Playstation 2'nin bu kadar çok satmasının sebeplerinden bir tanesi, çıktığı dönemde dünyanın en ucuz DVD oynatıcısı olmasıydı. Sinema sektörünün VHS'ten DVD'ye geçiş dönemine denk gelmesi, konsolu ilk çıktığında satışlarda uçurdu. Ülkemizde bu durum pek hissedilmedi çünkü bizde hâlâ VCD satılıyordu. 🙂

 • krtlkDr89 @krtlkdr89

  Plus abone olamayanlar kaç gün sonra videolarınıza erişebiliyor?

 • StummScream @stummscream

  16 Kasım Exilecon (PoE) etkinliğiyla ilgili haberleri de bekliyoruz 🙂
  EA oyunlarının Steam'e gelme noktasında da şunu belirtmek istiyorum. Zaten Steam kütüphanesi shortcut desteği olduğu için Origin içerisindeki oyunu Steam kütüphanemdeymiş gibi kısayolunu ekleyebiliyorum. Bu konuya niye kimse değinmiyor anlamıyorum

Rage 2 - Rise of the Ghosts DLC

Rage 2'nin yeni DLC'si Rise of the Ghosts'u inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Diablo 4 Duyurusu BlizzCon'da Gelebilir Oyun Gündemi #40

Uğur ve Tansel, geçtiğimiz haftanın oyun gündemiyle karşınızda.

EA, Steam'e geri mi dönüyor? (highlight)

BlizzCon'da Diablo 4 duyurusu gelebilir.

The Last of Us 2 ertelendi. Ghost of Tsushima’nın çıkışı da gecikebilir

Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine ve Gods & Monsters ertelendi.

Fallout 76’ya paralı üyelik sistemi geldi.

Suda51 ve Swery65, birlikte bir korku oyunu yapacaklar. Ekipte Silent Hill’in yaratıcısı da var. 

PS4'e özel Dreams, PC'ye gelebilir.

Assassin’s Creed’in yaratıcısı kuleler için üzgün.

Xbox'ın ikinci adamı Blizzard'a katılıyor.

Mixer, Shroud'u da transfer etti.

Sims 4, üniversiteye açılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9