Oyun

Doughlings Invasion İncelemesi

Doughlings'in yeni versiyonu Invasion'ı inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19
 • Syndicate Dynamics. @syndicatedynamics

  @leventp Abi lütfen sakallarını bırak yav, sakalsız çok garip geliyorsun 2011 den beri takip ediyorum, sakalsız haline hiç alışkın değiliz ,hiç yakışmıyor.

 • Outrun @outrun

  Bu oyunu yapanlar şu 5 dakikalık videoyu izlemeli kesinlikle:
  https://www.youtube.com/watch?v=216_5nu4aVQ
  Videoda da belirtildiği üzere vuruş hissinden eser yok. Kontroller de çok hantal, oyun çok ağır hissettiriyor izlerken bile.

  • Serkan Özay @serkanozay

   Şöyle bir durum var. Fixed Shooter janrı, Space Invaders ekolü ve Galaga ekolü olarak ikiye ayrılıyor. Galaga'da böcek gibi hızlı hareket ederek gelen kalabalık yaratık uzaylılara mermi yağdırmak söz konusuyken Space Invaders'ta ikinci bir mermi ateşlemek için ya önceki merminin bir hedefe çarpması ya da ekranı terk etmesi beklenir. Biz Doughlings: Invasion'da Space Invaders ekolünü takip ettik. Oyunun amacı düşmana guns blazin' jargonuyla mermi yağdırma değil, gelen yaratık akınlarını elinizdeki farklı güçlerle zayıf noktalarından çökertmek.

   Eğer birazcık ilginizi çektiyse Steam'den alıp deneyin, olmadı iade edersinz. 🙂

  • Outrun @outrun

   @serkanozay cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Alıp deneyeceğim (tez bitsin ondan sonra ama).
   Bu arada eklemek isterim; oyunun juicy olması için illa guns blazing olması şart değil. Mesela mermi düşmana çarptığında "plok" diye hafif bir ses çıkıyor, onun yerine daha tatmin edici güçlü / sağlam bir ses çıkabilir. Görsel olarak da yine daha tatmin edici bir vurulma efekti olabilir.

   Bir de düşmanlar daha uzakta ve daha küçük olsa, buna karşılık mermi de daha hızlı gitse oyun daha akıcı hissettirir herhalde.

 • homosapien @biggestliar

  Tam benim zeka seviyeme ve kısıtlı yeteneklerime uygun bir oyun...
  Steam'de tüm oyunlar bandıl olarak (sanırım 2 oyun) 20 TL.
  Ve aldım....

  Geliştirici firmamıza da sonsuz teşekkürler ve başarılarının devamını dilerim.

 • Ramazan Derin @odessa-h-a

  mikrofonu mu değiştirdiniz levent abinin mikrofon güzel geliyor sanki

Wolfenstein Youngblood İncelemesi

Wolfenstein serisinin co-op desteğiyle öne çıkan yeni oyunu Wolfenstein: Youngblood'ı inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Corsair Nightsword RGB İncelemesi

Corsair'ın Nightsword RGB faresi, bol miktarda tuş ve aydınlatma ile geliyor. Ayrıca tasarımı da maksimum rahatlık için optimize edilmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

İki Ele Uygun Oyuncu Faresi Corsair M55 RGB Pro

Corsar'ın her iki elle de ekstra tuşları ile beraber kullanılabilen oyuncu faresi M55 RGB Pro'yu inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Oyun Önerileri: Boxing Champs ve Heaven's Vault

Tansel ve Uğur, bu hafat da yine iki oyun önerisi ile karşımızda.

Boxing Champs
Heaven's Vault

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Lootbox kumar mı?

Oyunlarda karşımıza çıkan 'Lootbox' sisteminin kumar olup olmadığını dünya tartışırken, biz de eksik kalamazdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  sadece kumar değil. algoritması çok değişik. yani normalde kumarda şansına 2 3 el sonra istediğin skin çıkmalı. ama bunda senin en az bi 500 tl lik yükleme falan yapman gerekiyor ki istediğin çıksın. bi video izlemiştim şu pubg mobilenin godzilla skini. adam 800 tl yatırmış 400 liralık loot açtı anca çıktı. ki çıkana kadar da bi sürü gereksiz şey çıktı. sonra onları birleştirdi falan onlardan da bi şeyler çıktı. ki bana sorarsanız salak sulak şeylerdi ama eleman tabii abone kasabilmek için hepsine ohaa buha diye tepkiler falan verdi ama sonuçta 400 tl lik kısmı tırttı 😀
  yani kumar ama hileli kumar.

 • Ohatto Bru @ohatto

  Bu meselede üzerine baskı yapılması gereken kurumlar oyun firmalarından ziyade yerel hükümetlerdir. Oyun firmalarının alacağı üç beş olumsuz eleştiri veya şikayetin genel tüketici eğilimi karşısında hiç bir değeri olmayacaktır.

  Hükümetlerin her yeni sosyal sorun karşısında gösterdikleri performans, durumun ciddiyeti ve oy hesaplarına göre farklılık gösterebililiyor fakat olay dijital platformllarda gerçekleştiğinde buna verilen tepki çok daha yavaş oluyor. Herhalde bu da yeni nesil politikacılar ile birlikte düzelecetir.

 • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

  Her skin/item'i atıyorum 1 dolar fiyata delikanlı gibi ayrı ayrı satmak yerine bunları bir kutu içine koyup içinden çıkacak şeyi 'şansa' bırakmak teknik olarak kumar değilse bile (ki bence kumarın alası) insanlardaki aynı zaaftan yararlanmadır. Kutudan düşen eşyaların düşme şansları bile farklı, böylece bazıları çok ender eşyalara dönüşüp Steam'in topluluk pazarı gibi özenle hazırlanmış yerlerde inanılmaz fiyatlara satılmaya başlıyor. Bu zaten kanunda olması gerektiği söylenen maddi kazanç gerekliliğini sağlıyor. Yani kumar dememek için huhuksal bir sebepleri de yok bence.

Tavsiye: One Finger Death Punch 2 ve Spore

Tansel ve Uğur, bu hafta da iki oyun önerisi ile karşınızda.

İlk oyun One Finger Death Punch 2 ikincisi ise Spore

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 27
 • Daneel Olivaw @daneel-olivaw

  One Finger Death Punch gibi kontrolleri değişik oyunları tanıtırken muhabbetin arkasına oyuncunun kontrolcü üstündeki el-parmak hareketlerini de çekime ekleseniz çok güzel olur. Oyunu beğendim ama elimin oyunu oynamak için alacağı hali de merak ettim. Bence bu tür bir bilgilendirme bir tanıtım vidyosu için büyük bir artı puan olur.

 • DRTOLGA @platinium08

  @harrower Selamun aleyküm hocam, Türkiye de RTS oyuncusunu neden bu kadar az diye düşünürken youtube da generals oynanış videosu aradım sizin kanalınız çıktı kanalınız olduğunu bilmiyordum. TS den takip ediyordum 🙂 Size sormak istediğim RA2 GENERALS Tiberium Wars Starcraft 2 dinamiklerine benzeyen hikayeye sahip güncel bir strateji oyunu varmıdır? Oynanış ve mantık benzeyecek şekilde. Conquest tabanlı Total War serileri ve Tiberium twilight gibi oyunlar bana göre değil. Sizin öneriniz varsa denemek isterim. Halo Wars serisi bunların boşluğunu doldurur mu? Veya ne önerirsiniz?

  • ulashoca41 @ulashoca41

   command and conquer generals zero hour ne çok oynardım. bir ara generalsın ikisi çıkacak dediler iptal ettiler o günden beri ea ye küsüm 😀

  • DRTOLGA @platinium08

   @ulashoca41 Strateji oyuncu kitlesi çok niş bir kitle insanlar bu devirde çabuk tüketilebilir içerik tutkunu abim ra2 de 8 li harita da 1 v 7 oynardı köprüleri yıkardı. aralıksız 40 saat üstü oynamışlığı vardır. Bense Generals Zero Hour tutkunuydum 15 saate yakın başından kalkmamışlığım vardır. Ara ara aklıma gelir indirir yine oynarım. Tiberium wars ve kanes wrath da iyiydi. RA3 fiyaskoydu, Generals 2 de RA3 ile aynı oyun motorunu kullanıyordu. Frosbite OYUN motoru üzerine strateji mekanikleri eklenmiş motora SAGE 2 dediler. İlk SAGE ile alakası yoktu. Tiberian Twilight oyunu bu motor kaplamalar ve oyun dizaynının değişmesi sebebiyle berbat eleştiriler aldı ve firmayı zora soktu. Aynı motorla yapılan generals 2 ninde satmayacağını ön gördüler ve iptal ettiler. Yakında ilk red alert remake edilecek keşke tüm C&C serileri remake edilse.

   Son dönemde tiberium yerine starcraft 2 oynadım gayette güzeldi.

  • ulashoca41 @ulashoca41

   @platinium08 resmen duygularıma tercüman olmuşsun 😀 starcraft zaten bambaşka bir dünya. zero hourda yapay zeka ile oynarken en çok şeye sinirleniyordum üniteleri haritada bir yere takılıp yığılıyordu ilerlemiyorlar ve bir süre sonra şişme yapıyordu oyun, yavaşlıyordu yada oyun kapanıyordu 😀

  • DRTOLGA @platinium08

   @ulashoca41 evet hocam 8 li haritada çatışıyorsanız oluyordu 🙂 Ben fazla bir şey istemiyorum generalsin grafiklerini 4K yapsınlar dinamikler de çok hafif gelişsin yeterli efsanedir benim için 🙂

  • DRTOLGA @platinium08

   @harrower teşekkür ederim hocam çok sağolun. Sanırım 2010 sonrası hiç adam akıllı strateji çıkmamış. 🙂

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @platinium08 Eski Westwood çalışanlarının geliştirdiği Grey Goo'ya bir göz atabilirsiniz. Bu açığı tam olarak kapatmaz belki; ama güzel bir RTS.

  • DRTOLGA @platinium08

   @ugury teşekkür ederim sağolun EA nın yediği güzide firmalardan biriydi 🙂

 • Digital Animal @gameboy

  10 Yıllık oyundan başka önerecek oyun bulamadınız mı?

 • BeatBoxGrandma @beatboxgrandma

  Spore indirimde arkadaşlar 12 küsüre düşmüş 😀

Haftanın Oyun Önerileri Amid Evil ve Unravel 2

Bu haftadan itibaren sizlere beğendiğimiz oyunları tanıtacağız. İlk oyunlarımız Amid Evil ve Unravel 2.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam'in Yeni Özelliklerini Denedik

Steam'e yeni eklenen arama özelliklerini denedik ve değerlendirdik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17