Ekran Kartı

MSI Gaming Z Trio AMD Radeon RX 6900XT İncelemesi

MSI'ın VRM modüllerinden soğutmasına özel olarak tasarladığı Gaming Z Trio AMD Radeon RX 6900XT'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

AMD Radeon RX 6600 İncelemesi /XFX SWFT 210

AMD'nin 6000 serisi, 6600 modeli ile güncelleniyor. Dünya ile aynı anda bize de ulaşan kartı inceliyoruz. İlk kez FSR özelliğini de Far Cry 6 ile testlerimize dahil ediyoruz. Kullandığımız ekran kartı ise XFX'ten SWFT 210.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21
 • Höşelek @benvaryaben

  bla bla bla...
  nvidia al geç. başın ağrımaz.
  sürücü kurmayı unutuyorum daha bugün güncelledim. mayısta kalmışım. 🙂
  amd olsa yeni sürücü çıksa da başka sorunlar gelse diye beklerdik...

 • Cem Camci @cemcamci

  eth madenciliği sağolsun gene fiyatları artar önümüzdeki yıla kadar , bizim gibi fakirlere hayal olur

 • Maxıs @maxis

  "DLSS" ile "FSR" ayrı dünyalar, aynı cümle içinde telaffuz etmemekte fayda var. 🙂

  Ayrıntıya girip boğmak vs. istemem bu bağlamda:

  -"DLSS" in potansiyeli sonsuz ve sürekli dahada iyileşiyor, ek olarak DLSS performansı arttırırken grafik kalitesinide arttırıyor zira scale in ötesinde Super PC AI tarafından işlenmiş profil eşliğinde grafiği tekrar yapılandırıyor diyebiliriz.

  -"FSR" dynamic resolution scale den hallice bir teknoloji, ne uzar ne kısalır. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Vatandaş için finalde ne yaptığı önemli. İkisi de var olduğu oyunda fps'yi yükseltiyor. O yüzden temelde aynı şeydir. DLSS'in en büyük sorunu şu an donanım bağımlısı olması. O yüzden aslında zaten yüksek performanslı olan kartlarda olması bir tezat. AMD'nin sistemi ise fps yükseltme işini özel donanımsız yapıyor. Çok daha hızlı yayılma potansiyeli var. Aynı sorun G-Sync'te de vardı. Çok iyi çalıştı ama özel kartı olmadan işe yaramadı finalde freesync özel bir şeye ihtiyaç duymadan aynı şeyi yaptı ve kabul gördü. FSR'ın da böyle bir potansiyeli var. Ama hızlı yayılması lazım. DLSS'ten daha iyi görüntü vereceğini düşünmüyorum. Ama yeterince iyi görüntü versin ve performansı bu şekilde yükseltmeye devam etsin hiçbir sorun olmaz. Sadece birkaç teknoloji meraklısı hangisi iyi diye ilgilenir, fps diye kıvranan oyuncular ise mutlu olur 🙂

 • paratoner @paratoner

  Sadece bu forumda değil tüm forumlarda ne olursa olsun yorum adına öyle şeyler yazılıyor ki firma yetkilisi dahi bu kadar net savunmaz kendi ürünlerini bir bakalım nedir filan der.
  DLSS vs FSR karşılaştırması filan, MG sonuç önemli olan demiş ama insanlar kimi zaman sonucu değil sonuca varmayan iyi işlerden dem vuruyor.
  Amacı FPS ise geçiliyorsa iş bitmiş demektir. görüntü kalitesini 8de tutup hızı 10'da kalitesi 10 hızı 8 olanı kalite değerine göre yorumlamak lazım.
  Teknoloji üretmeyip tüketime bayılan bunu alırken döviz tüketip ülkesine söven ama basite aldığı patatesi ve mısırı Amerika'dan 3 kat pahalı üretebilen ülke'de çok fazla mandıra filozofu olması en hafifinden yerin dibine batırılacak bir durum.
  Şu kartın incelemesine bakarken yorumları istemeden de olsa görünce bu ülke'de 2-3 nesil değişmeden japon ciddiyeti alman çalışma prensipleri vb benimseyenler nüfus bakımında azınlık
  olarak kalacak burası kesin.

AMD Radeon RX 6600XT ve Ekran kartı Piyasasında Son Durum

AMD'nin yeni çıkan Radeon RX 6600XT ekran kartını inceliyoruz. Elimizi atmışken, tüm ekran kartlarının son fiyatlarını da konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 47

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti İncelemesi

Geçen hafta yayınladığımız RTX 3080 Ti incelemesinden sonra sıra kardeşi RTX 3070 Ti'a geldi. Biraz daha uygun fiyatlı olmasını beklediğimiz ürün, coin işine yaramayan modellerden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti İncelemesi

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti resmi çıkışını dün yaptı ve incelemelerin yayın tarihi de geldi. Biz de hem 3080 üzerine neler getirdiğini hem de genel olarak ekran kartlarındaki son durumu bu videoda konuştuk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 33

Oyun Testleriyle NVIDIA DLSS 2.0

NVIDIA'nın 20 serisinden beri ekran kartlarında sunduğu DLSS teknolojisinin son durumunu oyunlarla test ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

AMD Radeon RX 6700 XT İncelemesi

AMD'nin en yeni ekran kartı Radeon RX 6700 XT'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • Alpi Atansay @alpi350

  Tam da bugün sormuştum koltuğa ihtiyacım var diye. Rampage etiket markası değilmiydi ama. X Drive'ya 400 TL kaptırmayalım derken rezil olmayalım. 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bence hepsi aynı ama zaman içinde çıkar iyi mi kötü mü. İki sene içinde bir şey olursa garantili en azından.

  • Tegin @tegin

   Reklam videosunda kullanılan örnekte bile plastik kalitesi, keskin kenarlar, kaplamanın düşük kalitesi, sırt kısmının sağ kenarında rahatça görülen 3-4 tane içeriden parmakla bastırılmış gibi çıkıntılar, özensiz işçilik.
   İkinci el otomobil koltuğu alıp ayak bağlarım bundan daha rahat ve kaliteli olur. Isıtması da varsa 🙂 .

 • Psikobat @psikobat

  Aslında tam 5700xt yerine gelmiş(rop shader sayısı vs) Ref tasarımın sogutucu nedense 6700xt de başarılı değil yabancı basında eleştiri konusu oldu,Red devil durumu ekte resimde mevcut en yuksek 2800mhz stabil ama ustunde değil.More power tool duzgun calısmıyor sadece core voltajı dusurebiliyor, duzeltilirse biraz daha voltaj vererek sanki 3ghz gider gibi.
  RT ve dlss en buyuk eksiği ust modeller bile rt açık oynanabilir fps veremediği için alt seviye kartlarda hiç açmayı düşünmeyin, kart direk gtx 1060 oluyor 🙂
  Kart ortalama olarak rakibi 3060ti, 3070e yetişemiyor ama 3060dan kesinlikle hızlı
  Son olarak bilinen aptal surucu sorunlarından sonunda monitorun max tazeleme değeri seçildiğinde ekran kartının vram hızı surekli en yuksek hızda calısması sorununu duzeltmişler, 3 yıl oldu herhalde...

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  @gamsizm dan alamayacağimiz şeylerden birinin incelemesi...

 • Alican Yılmaz @b3l4tr1x

  reklamdakinin o kadar sacma uzun ismi varki aratmaya üsendim

Palit Dual OC NVIDIA GeForce RTX 3060 İncelemesi

NVIDIA'nın RTX 3000 serisindeki en uygun fiyatlı kartı RTX 3060'ı test ediyoruz. Elimize geçen ilk örnek Palit Dual OC RTX 3060. Çift fanla gelen kart, ufak yapısı ile küçük kasalarla ve çok güçlü olmayan güç kaynaklarıyla beraber kullanmaya uygun.

Palit GeForce RTX 3060'lı sistemler için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

AMD Radeon RX 6800XT İncelemesi

AMD'nin yüksek performanslı ekran kartlarında sıra 6800X'ye geldi. Yine referans tasarımla gelen kartı, kardeşleri ile kıyaslıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD Radeon RX 6900 XT İncelemesi

AMD'nin Radeon RX 6900XT'si, şu an için AMD'nin en hızlı ekran kartı. Biz de referans modeli test ettik. Yeni test sistemimizden de bahsediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11