Şunu bir okuyun gerçek mi değil mi anlamadım. Çünkü anlatılan olay bu ay bizim de başımıza geldi ofiste.

https://eksisozluk.com/ekim-2016-adil-kullanim-kotalarinin-dolmasi--5217971?a=popular&p=17

ekim 2016 adil kullanım kotalarının dolması

benim de muzdarip olduğum durum. sıkıntı bende sanmıştım. modem şifremi filan değiştirdim hatta. sonra çok fazla dizi izlememe verdim. ama herkes aynı sıkıntıyı yaşamış....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Başlığı ayrıntılı okudum bence gerçek. Bu kadar kişi yalan söylüyor olamaz

 • Mustafa N. @mustafanr

  Abi gerçek,çünkü 480p video bile izlenmiyor önceden 3Mgbit ile önceden izleniyordu. Birde normalde ayın 20 si felan dolardı 5'inde doldu,sadece telefon bağlı internette gezinme var indirme filan da yok.

 • Agab @agab

  Bende bir sıkıntı yok. Online işlemlerden de baktım 80gb yazıyor. AKK 100gb benim. Aşmamış

 • İsmail Abi @yabancakali

  bana süperonline %80i doldu diye mesaj attığında ben yaklaşık 200 gb indirmiştim kotam 50 gb bu arada hala da düşmedi

 • baba jo @baba-jo

  kafalarına göre kota geçirmek bu kadar kolaymış demek ki. elle tutulur gözle görülür bir şey değil neticede, "sen mi girdin bilmem senin hattından bu kadar paket gelmiş gitmiş" dese aksini kanıtlama şansını da elinden alıyorlar adamın, kılıfına uydurmaları çok kolay.

  evde olmayan bu kadar insanın interneti habersiz bu kadar kullanılmış olamaz bence, çıkar kokusu yakında.

  5-6 gün önce uydunet arayıp kota reklamı yapmıştı, yoktan sorun yaratıp çözümü parayla satmak bu millete yabancı değil.

 • Anıl T. @aniltek

  100 gb kotalı benim şuan baktım 87 gb olmuş daha dolmadı 1080p sorunsuz oynatıyor youtube

 • KirbiT @kirbit

  Oturduğum konumda bir yıldan fazladır Superonline adsl kullanıyorum ve bugüne kadar AKK işlemedi. 2 gün önce adil kullanım kotanızın %80'nini doldurmuşsunuz diye sms aldım. Uygulamadan açıp baktığımda 80gb'ı geçmiş olduğunu gördüm ki normal şartlarda benim kullandığım paketin AKK'si 50gb sınıra sahip. Şu gün uygulamadan baktığımda 100gb'ı da geçmiş olduğumu gördüm, buna rağmen halen 8mbit hız alıyorum. Özetle, sms geldi ve bu beni şaşırttı ancak değişen bir durum yok.

 • Agah @agah

  gerçekten de dolmuş olabilir ama cuma günü bana da kotanız doldu mesajı geldi:

 • Hado @hado

  Bende bir değişiklik olmadı, genelde 20'sinde dolar kotam bu ay da pek fark etmedi (ttnet).

 • Fırat ➕ @frt

  ben bugün kasıtlı doldurdum anormal bir durum yok.

 • Lehimli At @at

  bende daha akk işlemedi de. Bi kaç ay önce windowsu güncelleyip yeniden başlatıp akk işlemişti. Belki de sadece tesadüf

 • Eren @eren-gms

  Superonline kullanıyorum, 3 Mbit'e düştüğü zaman bile youtubeda 720p yağ gibi akıyordu. Bu ay 144p bile açmaya çalıştığını gördüm. İlk defa yeni ay gelsin diye iple çekiyorum.

 • sail @sail

  Henüz AKN'yi aşmamışken geldi bu mesaj bana D-Smart'tan. Fakat internet hızımda, kotayı geçene kadar bir değişim olmadı benim.

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  Artık kota gibi bir derdim olmasa da, aynı kullanım senaryolarında kota dolmasında aylar arasında farklılıklar olduğuna rasgelmiştim.

 • Temp @temp

  İlginç aynı durum çoğu kişide var.Ne alaka bilmiyorum ama amerikaya yapılan siber saldırıda kullanılan kameralar gibi ülkemizde de benzeri bir şekilde internetler,pcler veya sunucular zombi olarak mı kullanılıyor sorusu kafamda belirdi.

 • Fırat ➕ @frt

  şimdi tüm cihazları tek tek topladım 6gb fark çıktı uydunetteki ile. 150gb'da 6 gb fark normal gibi.

 • Servet @enigmasi

  belki devletin izlemek için kullandığı veriyi de hesaba katmışlardır 🙂

 • sgur @sgur

  bu başlığı okuduğumda aklıma zararlı bir yazılım ihtimali geldi açıkcası. çok bilinen, ziyaret edilen bir siteden farketmeden gelebilecek ufak bir yazılımla alakalı olabilir diye düşündüm.

  bunun dışında update edilmiş win 10 lar belki hatalı/farketmeksizin/yanlış ayarlı şekilde upload/download yapıyor olabilir. arkada cloud çalıştırma gibi.

 • wilhem @wilhem

  Onu bilmem de AKK'sız internet bağlantımın AKK dolduğu için hızı düşürüldüğünü gördüm. Aradım düzelttiler hemen

 • saameet_06 @saameet_06

  Haklılar, ben 200 GB kotamın standart kullamımımda 150 'sini bitiriyorum ve o ay 50 GB' lık bir oyun indirme hakkım oluyor, önceki ay 2K17 indirecektim bir baktım ki kota bitmiş, fazlalık 50 GB uçmuş indiremedim, bu ayda aynısı oldu. @gamsizm

 • donkissot @donkissot

  bende de aynı durum söz konusu. kesinlikle kotamı aşmam, şimdiye kadar aşmadım en azından ama bu ay 10 gün önce kotam dolmuş anlamadım gitti.

 • Evren Mercan @oxodon

  Ben'de uydunet kullanıcısıyım, günlük kullandığım için anlayamadım ama Annem 12 Kasımdan beri şehir dışındaydı ve elektrikleri kapatıp çıkar yani modemi kapalıdır . Bu haberi teyit etmek için onun kotasını uydunet üzerinden kontrol edeyim dedim, anlaşılan mevzu 26.10.2016 tarihinde başlamış... Modemi kapalı biri için neredeyse her gün 1,5 GB lık download'ı var... Tuhaf bir durum... Uydunet'e bu durumu bildireceğim...

  Düzeltme: Annem modemi açık bırakmış. Uydunet'i aradım ve modemin online olduğunun teyit ettiler. İki olasılık var ...
  1- Wifi'yı Dumpper 'la hacklediler
  2- Annem'de Netmaster PowerLine 500C vardı , komşu'da aynısından almış olabilir oradan farkında olmadan annemin internetini kullanıyor olabilir.

  Not : PoweLine elektrik prizinden network aktarmaya yarayan bir cihaz ve söylenilenin aksine sizin elektrik şebekenizin dışına çıkabiliyor. Bizzat test etmiştim çok güvenilir değiller.

  Neyse valide dönünce detaylı inceleyeceğim...

 • Kaan Taylan @kantaylan

  Güzel yakalamışsınız. Ben de birebir yaşadım. Superonline kullanıcısıyım. yaklaşık bir hafta önce mesaj attılar ilk önce akk'nin %80'ini doldurmuşsun dediler. Ertesi gün kotanın %100'ünü tükettin mesajı geldi. hız 3mb düşürdüler ay sonuna kadar bu şekilde devam etmemi uygun görmüşler.

  Ekim ayında da diğer aylarda olduğu gibi interneti kullandım ama ilk defa superonline'dan bu ay için kota uyarısı aldım.

 • Emre K @emre-k

  Ya geçen seferki ddos saldırısında olduğu gibi milyonlarca köle cihazımız var ya da devlet internet omurgasında bir şeyler karıştırıyor. Bu kadarı tesadüf olamaz.

 • Burak Yavuz @yavuzburak

  Digiturk Portal(film-dizi vs..): sizden başka evinizde bunun interneti kullandığını bilmeyen fertler var ise AKN 10 gün dayanması bile mucize 🙂

 • yigito @yigito

  windows güncellemeleri etkilemiş olabilir.

  • Soner Toraman @tora

   Windows 1 ayda güncellese güncellese 1-2 GB günceller. Minimum 50 GB kotası olan kişileri bile çok fazla etkilememesi gerekir -ki Teknoseyir tahminen 200-250 GB civarı AKK kullanıyordur diye düşünüyorum.
   Ben de 2 senedir 200 GB AKK ile 2 aydır kotayı aşıyorum. Mümkün değildir dedim ama Windows 10'da Ayarlar'da Veri kullanımı bilgisine bakarsanız uygulamaların ne kadar veri kullandığının dağılımını gorebilirsiniz.
   Aşmışım 🙂

 • harunshn @harunshn

  Olay ne anlamadım. Bildirim maillerinden bahsediliyorsa bana her ayın 8-12 si arasında hem mesaj hem mail ile bildirim geliyor. 😀

 • TARIKK @tarikk

  Turknet kullanıyorum, Router' ın ölçtüğü ile Turknet'in ölçtüğü arasında bir 10 gb kadar fark var.

 • goqhan06 @goqhan06

  Benim Uydunet, bir sorun yaşamadım

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Yaklaşık 2 senedir, superonline %80 doldu ve Kotanız bitti diye mesaj gönderiyor. Mesaj hem bilgilendirme içeriyor, hemde beni daha yüksek bir pakete taşımaya çalışıyorlar 🙂

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Turkiyedeki evimde ayin daha 10 da dolduruyoruz biz kotayi. O sebeple kontrol etmem manasiz. Suan Makedonyadaki evimdeyim, 15Mb/1Mb SINIRSIZ kablo netim var, 27TL oduyorum. 150Mb /15 Mb istesem 138TL verip alabiliyorum. Imkani olan Turkiyede durur mu?
  http://telekabel.com.mk/index.php/en/internet/internet-packages/hyperspace

 • HaYTo @hayto

  bende bu ay ılk defa doldu dıye mesaj geldı 🙁
  suan superonlıneyı aradım ayın 1. bugun hala 3mbps ayın 2.de duzelecek fılan dıyıyorlar calısma vs varmıs bende cıngar cıkardım

 • SalihKızılkaya @salihkizilkaya

  Ben Superonline fiber kullanıyorum adil kullanım kotam 100 gb ona rağmen, 2-3 ay boyunca her ay 300 gb'dan sonra akn doldu diye mesaj geliyor sonra arada 1 ay, kota sıfırlandıktan 10 gün sonra kota doldu diye mesaj geliyor. Kafalar karışık.

 • yigito @yigito

  evimde iki yıldır taahhütlü olarak kullandığım 39 TL'lik 10GB AKN'li Superonline var. indirmeyi sadece bundan yapıyorum, günlük kullanımım için de 45 lira verdiğim yüksek kotalı uydunet var. superonline fiberi neredeyse sature olarak download'da, 3 kuruş fazla veriyorum ama yavaşlamadan etkilenmiyorum.

 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  Ben de daha önce yazmıştım ama buraya da not düşeyim.
  #akış Turkcell Superonline Fiber ve AKK’sız gece hizmetini kullanıyorsanız buraya dikkat… Kotanızı mutlaka kendiniz de ölçün ve uyumsuzluk varsa itiraz edin. Bir sürprizle karşılaşacaksınız. Zira benim öyle oldu. Toplam kullanımım 55 gb görünürken, gece kullandığım miktarlar da kotadan düşmüş. Ama sisteme baktığınızda kullanım sat 22:00 ve ertesi gün 11:00 gibi süreler bazında loglandığından “bak benim kullanımım bu saatte” deme şansınız yok. Müşteri temsilcisine kotaya itiraz için şikayet başvurusu yapmak istediğinizi söylediğinizde benim gibi bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Sistem kota itirazı ile ilgili şikayet kaydı oluşturmaya izin vermiyor. Şimdilik bana [email protected] adresine yazmam tembihlendi. Bakalım neler olacak…

  Süreçte gece 2 ile 4 arasını loglamalarına rağmen yok o kullanım 12 saatlik falan diye kıvırdılar. Bir çözüm üretmediler. Kotam da çok hızlı bir şekilde bitti. 75gb ve 15 günde günde 5 youtube videosu diyelim en fazla 30 dk lık. Tam da şu an yeni ay başladı diye mac de kullanabileceğim network monitor arıyordum. Zira tek kullanıcı benim.

  Ayrıca kotaya itiraz bile edilemiyormuş. Bunu gördüm.

 • Quantzu @quantzu

  Umarım Windows 10 için güncelleştirme paylaşım seçeneğini kapatmışsınızdır. Bazı ISS'ler upload'ı da AKK'den sayıyorlar.