Selamlar, Portal 2 kaç kişiye kadar co-op oynanabiliyor bilen var mı? #akış #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

“Oral-B Oxyjet Ağız Duşu” diye bir ürün gördüm. Biraz bakındım internette, yapılan yorumlarda bu ürünü aldıktan sonra gerçek temizliği gördüğünü yazan, bunu kullanmaya başladıktan sonra diş taşlarından kurtulduğunu söyleyen falan bir çok insan var. Bu ürünü kullanan yada bilen var mı? Tavsiye eder misiniz? #Akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mesut Kahraman #47 @vigilante

  Taşları kaldırmaz oluşmasını engeller.Taşlarınız var ise diş hekimine gidip temizlettirin.Daha sonra bakım için bunları kullanabilirsiniz.Basınçlı su ile diş aralarında ve de diş ile diş eti arasında biriken artıkları bununla temizleyebilirsiniz.Tabi ki diş fırçalama da yapmak koşuluyla.Düzenli ve güzel kullanmadıkça etkisi tam olmayacaktır.

 • The Good @thegood

  Bende şarjlı diş fırçası bakıyorum. Öneriniz var mı?

  • Mesut Kahraman #47 @vigilante

   Kendim Oral B 750 kullanıyorum.Cross action başlık ile.Benim için yeterli oluyor.Diş ve ağız sağlığı kişiden kişiye, ağız yapısına, beslenmesine, tükürük yapısına göre değişiyor.Bazıları hiç fırçalamaz iken (tükürük kalitesi denilen kavram burda devreye giriyor) hiç çürüğü olmayabiliyor.Elektrikli fırçaların avantajı arka bölgelerin fırçalanmasını kolaylaştırıyor.Çapraşıklık olan bölgelerde fırça kılları yetersiz kalır genelde.Bu bölgeleri diş ipi veya arayüz fırçalarını kullanarak fırçalamak gerekir.

 • ssaygin @ssaygin

  Oral B’nin diş kongrelerinde en çok öne çıkardığı model “Triumph 5000” bende onu kullanıyorum bir süredir gayet de memnununum önerebilirim harbiden farklı bir rahatlama hissediyorsunuz annem diş hekimi olduğu için bundan önce bir çok fırça denedim elektronik/normal gelenlerden ama bu sanırım aldığım son fırça olacak.:) Ağız duşu yanlış bilmiyorsam belli bir şeyin üstüne odaklanmış bir model genel ağız bakımı için önerilmez diye biliyorum zaten spesifik bir şikayetin varsa diş hekimine gidip yaptırman daha iyi olur.Alacaksan tek önerim modelden çok normal bir Oral B’nin orta seviye elektronik fırçasını alman ve o uçları periyodik olarak farklı fırça modelleriyle değiştirmen sürekli aynı fırça modeli önerilmez aklında bulunsun.

Merhaba, haftasonları arkadaşlarla League of Legends, Forest, BF1 falan oynuyoruz. Bilgisayarım gayet güçlü, hiç bir oyunda kasma donma falan olmuyor ancak League of Legends oynarken herhangi bir şekilde arka planda bir işlem olursa (skype’dan birinin araması, masaüstü bildirimleri vb. gibi) yada alt+tab yaparsam bilgisayar tamamen kilitleniyor ve kapatıp açmadan düzelmiyor. Başka oyunlarda yada programlarda bu sorun yok, sadece League of Legends’da oluyor ve oyunu silip yükledim ancak düzelmedi. Bu durumun çözümünü yada neden kaynaklandığını bilen yada tahmini olan var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlarla oyun oynamak için kulaklık alacağım ancak bu zamana kadar Logitech G230 hariç, kullandığım Urbanears Plattan Control ve Steelseries Siberia 150 uzun kullanımda kulaklarımı acıttı. Yeniden Logitech G230 mu alsam yoksa uzun kullanımda rahat olan maksimum 200 TL seviyelerinde kulaklık öneriniz var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

#benimmasaüstüm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Penguen Dergisi’nin neden kapandığını verdiğim linkte Serkan Yılmaz anlatmış. #akış https://www.instagram.com/p/BTw-5edj9L5/?taken-by=serkan.yilmaz_

Arkadaşlar suç işliyorum :) Penguen nasıl bu hale geldi. 10 yıldır çiziyorum dergide. Bahadır Baruter’in hisselerini şimdiki patron çizerlere bırakıp gitmek zorunda kalmasından sonra bir şirkete dönüştü. Başımıza genel müdür geldi, her şey değişti ofiste. Genel müdürden, iş dünyasından kaçıp mizah dergisine girmiştim. Hayalini yaşayan salak bi karikatüristtim. Kaçtığım iş dünyası dergiye geldi ve mizah dergisi kültürüne uymayan bir sürü şey yaptı. Misal, kaligraf Şevki abi, “iş yerindeki kuralsız davranışları” gerekçesiyle tazminatsız işten çıkartıldı, tazminatsız kovma yapacak kadar sert bir şirket yönetimi gelmişti. Gidip “neden” diye sordum yönetime. Benim bildiğim Şevki abi mizah dergisi içinde davranılması gerekenin dışında bir davranış göstermemişti. “Hahaha hohoho” yapıyodu adam işte. Sayışmanlar iki kuşaktır Türk mizahında yaşıyor. Yeni yönetim “sanane ile karışık, sen bilmezsin” dedi bana. Söyleyin yahu ne yaptı adam? Sonra başımıza genel müdürleri getiren çizer ile saçma sapan bi sebepten de ben tartıştım. Asıl patronlar dergiye girişimi yasakladı. “Benim işim okurlarla, karikatüristim ben” dedim, haftada iki köşe çizmeye evden devam ettim. Karikatürlerimi, yazılarımı aldılar, beni almadılar, olsun! Bundan dolayı onur bile hissediyorum! İki tane patron karikatürcü yüzünden kafamdaki Asım Velioğlu’nu mu öldüreyim. Asım’ın ne suçu var? Yıllarca yazdım onu, manyak gibi serbest çağrışımıma yerleşti herif. Duayen gazeteci Asım bey bana “yapma, devam et” dedi, “bunlar küçük kötüler” dedi. O zamandan beri imza günlerine çağrılmadan hayalim olan işime evden devam ediyorum. Bi ara şirketleşen yönetim iyice coşup 10 maddelik, dev sözleşme imzalatmak istedi. Çalışan sigortalarımız kesilecek, bütün telif haklarımızdan ömür boyu, uzay dahil feragat edilecekti. Teknik olarak kovuluyorduk. “İmzalamazsınız köşe yok” dendi. “Hayır” deyip mahkemeye veren arkadaşlarım oldu, hakları da tabi ki çünkü yıllarca dergide, işçi haklarını yazdık, çizdik yani. :) Asım “sen devam et. Sigorta, telif, para ney, daha yazacakların var çocuğum” dedi. O evraklara da bastım parmağımı! (Yazının devamı yorumda)

A post shared by Serkan Yılmaz (@serkan.yilmaz_) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Özay @ozay

  Ona buna muhalif olacağım diye mizah adına soytarılık yapacaklarına önce kendilerini düzeltselermiş. Ellere verir telkini kendi yutar salkımı.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   güzel saçmaladın kardeş kafan güzelmiş

  • Özay @ozay

   @alper-kutlu haksızmıyım? Bu adamlar birilerine ahlaksız, düzenbaz, diktatör, hırsız, emek hırsızı olduğu için muhalefet etmiyormu, bu yönde sürdürmüyorlarmı yayınlarını? Demekki daha çok aynaya bakmaları gerekiyormuş. İş bir kesimi eleştirmek değil, onu herkes yapar. İş kendini bilmek.

   Ayrıca diyecek bir sözün yoksa hakaret ederek bir şey demeye çalışmanada gerek yok. Karşındakini değil kendini küçültürsün, aynı bu dergi olayında olduğu gibi, birilerini aşağılayarak bir fikri mücadele yürütülemez, en sonunda kendi aşağılıklarını kendileri gün yüzüne çıkarırlar.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @ozay saçmalık oldugunu söylemekmi hakaret 😀 iktidar partisi gibi eleştiri kabul edemiyosan yorum atmıcaksın resmen saçmalamışsın karikatür dergisinden tam olarak ne bekliyorsn? tarafsız şekilde eleştiriyolar mizah ile seçtikleri yol bu sen kalkıp onları bir güzel eleştir soytarılık de alakası olmadıgı halde gerçek anlamda hakaret et ben sana saçma cümle kullandıgını ve düşüncelerinin berbat oldugunu ima ettigim kafan güzelmiş lafımla hakaret olarak algıla diyecek çok sözüm var neden zamanımı sana harcıyım bi kere çok bilmiş birisin cümlelerinden anlaşılıyor söylediklerimi gs fb taraftırının karşılık atışması gibi algılıcaksın kendini eleştirmicegin için hakareti bile hakediyosn ama bu platformda olmaz bu kadarla yetin adamlara işlerini yapıcaklarına önce kendilerini düzeltselermiş diyorsn zaten olan olmuş üzerinden konuşman bu kadarmı saçma olurya okudukça kusasım geliyor 😀

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  Yeni açacakları dergiye isim düşünüyorlardır şu an.

 • Aytaç @aytacesmebasi

  Dergiden başka biri de bu iddialar doğru değil diyor

  • PhoeniXim @phoenixim

   “serkan yilmaz dun ki yazisinda bir seyleri aciklamisti ama serkan altunigne bugun bir seyleri aciklamamis. bir seyler soylemis gibi yqpmis ama hic bir sey soylememis. mesela bu kadar sinirlendin “serkan yilmaz dergiye neden giremedigini aciklamamis” diyorsun ama sen de aciklamiyorsun. telif konusunda s.yilmaz bir seyler aciklamis, altunigne yok oyle degil demis ama yine aciklama yapmamis. s.yilmaz “dergide para var, cunku soyle bir durum oldu” diye aciklamisti dun ama altunigne bunu inkar edip gene aciklama yapmamis.

   muhtemelen serkan yilmaz soylediklerinde haklidir. altunigne, s.yilmaz’in soyledigi her seyi inkar etmis ama aslinda soyle oldu diye izahta bulunmamis.”

   Patronlar adına açıklama yapmış cidden; ayrıca Altuniğne Recep İvedik’in yazarıdır.

Merhabalar, hediye alacağımda o nedenle çok para vermek istemiyorum açıkcası 300 bilemedin 350 TL civarlarında iyi çeken bir elektrikli süpürge önerebilir misiniz? Birde alacağım kişi biraz yaşlı olabildiğince hafif olursa çok iyi olur. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar selamlar, hani kulaklık ve mikrofon jakı ayrı olan kulaklıkları tek jaka çeviren bir dönüştürücü varya onu google’da ne diye aratarak bulabilirim? Birde bu dönüştürücünün kaliteli olanından önerebileceğiniz var mı? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Salih Kızılkaya paylaştı.

Sosyal Pazar araştırması
Arkadaşlar bir e-ticaret sitesi hazırlıyoruz mallar hazır neredeyse karsız diyecek kadar isim tutulana kadar ucuz tutmayı planlıyoruz.

İçerik teknoloji, bilgisayar ekipmanları, Notebook akıllı telefon Vs

Şimdi size soru?
Bilmediğiniz adını duymadığınız bir site fiyatı da diğerlerinden uygun. Bu siteden alışveriş yapar mısınız alışveriş yapmak için ne gibi güvenilirlikler istersiniz.
(ssl sertifika, 3D security gibi güvenlik önlemleri var)
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31