Geçenlerde Murat abinin yaptığı bir Twitch yayınında tişört bastıracaklarını öğrendim, yayında bazı tasarımlar da gösterildi fakat onlar benim içime pek sinmediği için ben de birkaç alternatif yapayım dedim. Açıkçası bu tasarımları yaparken bir hatıra objesinden ziyade günlük hayatta da giyilebilir tasarımları olmasına, firma eşantiyonu gibi görünmemesine dikkat ettim. O nedenle tasarımlarda Teknoseyir'in kurumsal renklerini veya fontunu kullanmadım.

Bu mockupların yüksek çözünürlüklü halleri ile tasarımların vektörel halleri ve tüm renk bilgilerini içeren Illustrator ve pdf dosyalarını web siteme yükledim. Detaylı incelemek isteyen, indirip üzerinde değişiklik yapmak isteyen olursa veya Murat abi siz kullanmak isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
https://www.salihkizilkaya.com/ts

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26

Hepsi tamam 🤩 Yalnız son anahtarlığın işçiliği öyle böyle iyi olmamış, aşırı iyi. Özellikle ilkiyle kıyaslayınca ne kadar ilerleme kaydedildiği çok net belli oluyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, uzun yıllardır kullandığım MacBook Pro'ya dün itibariyle veda ettim ve Apple tarafındaki fiyatlardan dolayı Windows'a geçtim. Tabii durum böyle olunca 31.08.2018 tarihinde aldığım beyaz Magic Mouse 2 boşa çıkmış oldu. Alalı bir yıl oldu fakat doğru düzgün en fazla 6-7 ay kullandım, sonrasında zaten bilgisayarda çıkan sorunlardan bilgisayarı kullanamadım. Mediamarkt'tan 399 liraya almıştım. Buradan almak isteyen varsa bana https://www.salihkizilkaya.com/contact buradan ulaşabilir. Fiyatı falan konuşuruz, şu an aklımda herhangi bir fiyat yok. Ankara içi elden teslim edebilirim, Ankara dışına da ücretsiz kargoyla yollayabilirim anlaşmalı kargo var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Salih Kızılkaya paylaştı.

Efendim #TeknoSeyir #Lego #Minifigure ‘leri huzurlarınızda...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

13 inç MacBook Pro almayı düşünüyorum, dokunmatik barlı olanı mı alsam diğerini mi alsam bilemedim. Daha önce kısa süre kullanma fırsatı bulmuştum dokunmatik olanı, bana çok pratik gelmemişti. Dokunmatik yüzey uzun kullanımda kullanıcı deneyimini nasıl etkiliyor? Siz olsanız hangi modeli tercih ederdiniz öğrenebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, alırken hepsini göz önünde bulunduracağım.

 • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

  Genel olarak ram'in 16 olmasını tavsiye etmişsiniz, ben işlerimi başka bilgisayarda yapıyorum bu bilgisayarı müşteriye iş sunmak vb durumlarda yanımda götürebilmek için alacağım. Illustrator, After Effects ve Photoshop'u açıp bir kaç düzenleme yapmaya kalksam büyük dosyalarda 8gb ram sorun çıkartır mı?

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  7 ay bar olmayan halini kullandım, 3 aydır da bar ile kullanıyorum. Bar daki fonksiyonları sürekli kullanıyorum ama olmasaydı hayatımda büyük fark yaratmazdı.

 • greench @greench

  Ben base modelini aldım. İlk duyurulduğu zamandan beri kullanıyorum. Çok benchmark çok yorum okudum. Aradaki fiyat farkına touch bar in ve birkaç diğer değişikliğin değmeyeceğini düşündüm. Böylece düz modeli aldım. Klavyenin en üst sırasındaki tuşlardan esc ve ses açma kapama tuşları dışındakileri hemen hemen hiç kullanmadım. Touchbarli modelde 4 port olması faydalı . Ancak dönüştürücü aldığınız zaman port sayısını arttırmış olacaksınız. Mesela hdm, usb a, usb c tek porttan alnabilecek.

Salih Kızılkaya paylaştı.

19 Mayıs'ın anlam ve önemi kendi nazarımda çok değerlidir. Bir milletin yükselişinin başlangıcıdır bir milattır Samsun. Tüm gençlerin ve kendini genç hissedenlerin bayramını kutluyorum ve güzel insan Atatürk'ü saygı, sevgi ve özlemle anıyorum.

Yaptıkların bakidir Atam sen rahat uyu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SK Kape isimli fontum için tasarladığım tanıtım afişi. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Salih Kızılkaya @salihkizilkaya

  Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim, bu afişin amacı biraz fontu okutmamak aslında. Çünkü fontu alacak adam bu afişi hemen okuyabilirse üzerine hiç kafa yormazsa fontun karakteristik özelliklerini göremez. Ben burada müşterinin, afişi olabildiğince fazla incelemesini hedefledim. Birde tabi bu işin potansiyel müşteri kitlesi boyutu var, benim müşterilerim tasarımcılar olduğu için bu tip bir anlatım gayet uygun. @sha-2 @muratcanmemis

  • mcm @saturasyon

   Şöyle de yapabilirsin: Bir başka poster daha hazırlayıp şeritsizini de kullanabilirsin. Tasarımcılar zaten ilk bakışta neyin ne olduğunu görür ve istediği şekilde yorumlar.

   Ben de ticari tasarımlar yapan biriyim, bir nevi müşterinim diyebilirim.

 • Doğa @doga

  Emeğine sağlık hocam. Kırmızı şeritler değil de fontun uzatılmış hali rahatsız etti beni. Yan yana çok beyaz şerit olmuş, font posteri olduğunu anlamam uzun sürer tek başına görsem. Şahsen fontu estetik amaçla kullandığın yerlerde karakterleri o kadar uzatılmış görmek yerine fontu biraz daha görmek isterdim. Ama renk düzeni, gölgeler çiçek gibi, eline sağlık.

 • KUTALP @kutalp

  gayet güzel. sağ alta odaklanıyorsun gerisi görsel şölen.

 • eamedic @eamedic

  Bence güzel, sanatınız okunmaması içinse doğru afiş, şeritler olmasa mazgal sanabilirdim şeritler iyi seçim.. küçük harflerin solundaki p üstündeki e yi kaldırıp a kısaltarak küçük harfleri biraz daha büyütülebilir. Fontun karakterini daha iyi ortaya çıkarabilir diye düşünüyorum. Ben bu tarz fontları dolguda kullanıyorum, mesela afişim arkasını beyaz yapıp üstüne bu fontla yazı yazıldıktan sonra 20 gray ile bu yazı yazılsa kimse ne yazdığını anlamaz, desen sanır ama birisi yakından bakar ve ne yazdığını görür orada aydınlanır ve afiş birisini etkilemiş olur.