Asus GeForce ROG Strix 1660 Ti ve TUF 1660 İncelemesi

Asus'un NVIDIA GeForce 1660 Ti GPU kullanan ROG Strix 1660 Ti OC ve fanı özellikle sağlamlaştırılmış TUF serisinden 1660 OC ekran kartını inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 46

MSI Gaming X GeForce GTX 1660 Ti İncelemesi

NVIDIA, orta seviye ekran kartlarını güncelledi. Bu videoda MSI Gaming X GeForce GTX 1660 Ti ile 1660 Ti ekran kartını tanıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18
 • Issız_adam @systemnet

  yav 1 ay olmadı 1050ti alalı :((((

 • Orçun @orcnd

  neyseki bitcoin çakıldı yoksa bu kartları kimse bulamazdı. tam mining kartı hem güç tüketimi düşük hem az ısınıyor hemde güçlü

 • S2Jackson @s2jackson

  rtx 2060 a bakın.

  gtx 1660ti aldım. şuan saç baş yoluyorum. hangi monitörü alsam diye. 1080 p de 165 hz alayım dersen Asus VG258QR karşına çıkıyor. tam olarak ekran kartının performansını kullanıyorsun. 0.5 ms tepki süresi. fakat karşına şimdi de tn panel çıkıyor. geleceğe yatırım olmaması çıkıyor.
  tn panelden kurtulmak için de va panele geçiyorsun. ips paneller için yüksek hz sunmadığı için bakmanın anlamı yok. burada ise 144 hz va samsung (C24FG73) ve msi (mag241 serisi) geliyor. asus a göre hz den kısıyorsun ama görüntüye bir + ekleniyor. yine 2k değil- geleceğe yatırım değil.

  2k ye gelince gtx 1660ti için bazısı diyor işte 1660ti 1080p de optimum çalışır. hiçbir zaman yüksek hz leri göremezsin. 50 fps altında ise freesync yırtılma yapar deniyor. ama elin yine de 1080p ile indirimde aynı fiyata bulabileceğin 2k 144 hz freesync 27 inç karşına çıkıyor. (HP 27xq 27). ileriye yatırım yapayım diyorsun. zamanı gelince upgrade ederim 144hz stabil de oynarım diyorsun. fakat getirileri götürülerinden az olduğu için buna da karar veremiyorsun. bazısı diyor 1070 ile rx590 ile 2k da oynuyorum sıkıntı yok diyor, bazısı 1660ti için 2k ya bulaşma. hiçbir zaman karar veremiyorsun.

  fakat gidin azıcık para kıyın/indirim kovalayın. minimum rtx 2060 alın. ryzen 3. nesil çıkınca onunla şenlendirin. 2k 144 hz freesync monitörü kafanızda soru işareti olmadan çekin.

  1660ti için monitör tavsiyesi alınır. özellik olarak da verebilirsiniz. 1080 p içinse eğer 27 inçte piksel sayıldığı için 27 inç aşağısı filan gibi. artık en sonunda (bileşenleri aldım. işlemci eksik. computexi bekliyorum karar vermek için. ürünler 0 kutusunda duruyor.) 1660ti satıp 2060 alacağım o kadar büyük bir sorunsaldayım.

Alba Fold Katlanabilir ve Elektrikli Bisiklet

Bisiklet konusunda her zaman bilgisine baş vurduğumuz Enes Şensoy yeni bir bisikletle kaşımızda. Alba Fold'un hem katlanabilir hem de elektrikli bisikletini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 80

Yeni Nesil AMD Ryzen İşlemciler

AMD'nin yeni nesil işlemcilerini lansmanından itibaren takip ettik ve detaylıca test ettik. Yeni işlemciler Ryzen 7 2700X ve Ryzen 5 2600X yanında AMD'nin yeni yonga seti X470 de inceleme konuğumuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 113

Teknoloji ve Bilim Notları 2018/14

Geçtiğimiz günlerde teknoloji ve bilim dünyasından gözümüze çarpan gelişmeleri derledik.

00:37 - NASA’nın yeni öte gezegen avcısı bugün fırlatılıyor.

05:02 - NASA, ISS’e sperm gönderdi.

07:09 - Buzz Aldrin uzayda UFO gördü mü?

09:43 - İstem dışı körlük uzaylıları bulmamıza engel oluyor olabilir mi?

12:03 - İntihar oranları bahar aylarında neden artıyor?

13:47 - Burun tıkanıklığının nedeni ve döngüsü

15:25 - Aşırı acı biber beynini büzüştürdü.

17:58 - Blok zincirinin bilimsel alanda kullanım senaryosu.

23:00 - Gece kuşları toplumun kalanına göre daha fazla risk altında.

29:13 - İnsan vücudunda ne kadar bakteri var.

31:52 - Tuvaletlerdeki kurutucular mikrop saçıyor.

35:24 - Medeniyetimizin temeli kaşlarımız olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28

Star Wars Episode VIII The Last Jedi İncelemesi

TeknoSeyir'de klasik haline gelen Star Wars incelemelerine The Last Jedi ile devam ediyoruz. Konuklarımız Niko Fenerli ve Ateş Çetin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 39
 • Merih @merih

  Bir konu hakkında tartışma yapılacaksa 3 kişiden biri karşıt görüşte olabilirdi en azından. Herkes 'ben filmi beğendim' deyince üzerine gidilebilecek fazla bir nokta olmuyor. Yine de Murat Bey ve konuklarının kaçırdığı bir husus var; film fena değil, hatta kendimizi biraz zorlarsak beğenilebilecek bir film de, seri içinde kıyaslarsak şimdiye kadar çekilmiş en kötü Star Wars filmi! Hikayede eski üçlemelerin bazı karakterleri de yeraldığından seriden ayrı düşünemiyoruz haliyle. Yepyeni yüzlerle yeni bir konu anlatılsaydı daha başarılı olabilirdi ve bu kadar eleştirilmezdi. Disney işin kolayına kaçıp daha da uzun bir süre eskilerin ekmeğini yemeye devam edecek görünüyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Disney'in planı gizli değil. Bunlarla eski seriyi bitirecek, hem eski izleyicilere izletecek hem yenilerini kazanacak. Sonra yeni bir üçleme ile sıfır bir hikaye çekilecek. Eski kadro ile yeni hikaye çekmek planları hiç olmamış gözüküyor. Ki bir yandan da haklılar H.Ford zaten isteksizdi daha ilk bölümde gitti. C Fisher öldü. Mark Hamill iyi durumda ama o da öyle güçlü bir karakter ki geriye çekmezsen yeni karaktere yol açamazsın. Yeni bir hikayeye eski kadro ile devam etmek bence yanlış ve çok riskli bir adım olurdu. Zaten Fisher'ın karakterine şimdi mecburi bir son hazırlanacak. Yeni kadronun güzelliği genç olması. Uzun süreli işlere imza atabiliyorsunuz.

  • Merih @merih

   @gamsizm Yeni kadroda baş aktrist Ep.9'dan sonra oynamayacağını söylemişti. Bu son jedi'ımız ile konu devam etmeyecekse eski üçlemelere isterlerse hiç dokunmayabilirlerdi, zaten neresinden tutsanız elde kalıyor. Oysa Star Wars evreninde zaman dilimlerine inilirse konu ve karakterden bol birşey yok.
   http://www.perasinema.com/daisy-ridley-son-kez-rey-olacak/

   Bu arada eski seri bitmiyor aslında. Üçleme içinde yeralmasa da, Han Solo, Boba Fett, muhtemelen ObiWan ve diğer önemli karakterlerin filmi ile Disney seriyi portakal suyu gibi sıkmaya önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @merih Ben bir sonraki üçlemeyi kast ettim. Onda temiz sayfa açılacak. Bu serinin yeni karakterlerinin hiçbiri olmayacak diye umuyor ve tahmin ediyorum. Han Solo'dan hiç ümidim yok.

  • Murat @murat-bey

   Aslında beğenmedikleri bir sürü şeyi sayıyorlar ve izleyicilerin çoğunluğu da zaten o kısımları beğenmedi. Hatta videonun yarısı beğenmedikleri şeyleri anlatmalarıyla geçiyor ama star wars fanatiği oldukları için açık açık: "yalnız şuralar harbiden de boktan olmuş" demeye gönülleri razı gelmedi ve sonuçta da koşulsuz şartsız "filmi beğendik"e bağladılar, tamamen mutlu son yaptılar...

   onun için aralarında sw fanı olmayan birisinin de daha olması gerekirdi, mesela lp iyi giderdi. böyle olunca biraz "tabirimi bağışlayın ama" körler sağırlar birbirini ağırlar gibi olmuş... sağlıklı bir tartışma ve değerlendirme ortamı oluşmamış....

   Bu arada film biraz da prodüksiyon kalitesinin çok üst düzey olmasının da etkisiyle genel olarak iyi gibiydi ama aslında çok daha iyi olması gerekirdi. Örneğin Lucas'ın beğenilmeyen öncül üçlemesinin revenge of the sith'i şu filmden 3 kat daha güzeldi...

  • Farti @cromwelle

   @murat-bey Katılıyorum bence de özellikle bazı kısımlara hiç değinilmedi bir film izleniyorsa o filmle ilgili bir kaç bilgiyi yeterince bilmek lazım. İllaki fanı olmaya gerek yok ama konuklar bu konuda yeterince zayıf kalmışlar. Lp olsaydı çok farklı olurdu bu durum bencede. Kısacası sanki bu filmde hiç bir şey kalmadı konuşulcak bir şey yok dense video kesilse hiç bir şey demem açıkcası 😀

 • Player 1 @player-1

  @ubuntu Evet elma armuttan daha güzel çünkü gerçek bu 🙂

 • godzilla87 @godzilla87

  Bir Star Wars serisi olmasından bağımsız olarak filmi beğendim. Hollywood klasiği elbette bu filmde de var ama; emekliye ayrılmış adamın son bir iş için tekrar sahaya dönmesi, kötü adamın son anda aşka gelip iyi adam olması, beş para etmez bir adamın bir anda kahraman olması klasiklerinden farklı bir olması çok hoş olmuş.

  Bir an "Jedi" kavramının içini boşaltıp yeni devam filmlerine zemin hazırlama gibi bir düşünceleri mi oldu diye panikledim ama devamı gelecek serinin diğer filmleri için güzel bir bağlantı noktası bırakarak filmi bitirmişler.

  Ana hikaye bittikten sonra devam ettirilebilecek en makul şekilde devam ettirmişler bence.

 • Player 1 @player-1

  Mark Hamill (Luke Skywalker) aslında bu filmi iyi eleştirmiş:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZzO3DCW4LXw

Maketlerde yıkama tekniği ile detayları ortaya çıkarmak

Burak Öztan ile 'Maket sevgisi' bölümümüz geri döndü. Bu sefer Revell'in Star Destroyer'ine detayları ön plana çıkarmaya yarayan boya ile yıkama tekniğini anlatıyoruz.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:

Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Arkadaşlar, F secure freedome vpn 1 yıllık kodu şuan bedava 🙂 pc,mac, android ve ios da kullanılabiliyormuş. 3 cihaza kadar. Şu adresten hesap açın: https://mysafe.f-secure.com/portal/welcome sonrada şuradan kupon oluştur basın: https://mysafe.f-secure.com/portal/coupon/share/freedome

3 kupon kodu alınabiliyor. Sağında açıklamada indirme linki de bulunmakta. Ayrıca Wise care 365 isimli beğenerek kullandığım ve sistemin tüm ihtiyacını karşılayan uygulama 18 saat için ücretsiz indirilip kurulabilir durumda: http://www.yasalprogram.com/2015/09/gunun-ucretsiz-yazilimi-wise-care-365-pro-3-8-6/

Bence bu fırsatları kaçırmayın. #sıcakfırsatlar #VPN #pcbakım #yasalprogram #HaberinizOlsun

F-Secure SAFE

Multi-device protection for a worry-free online life. Protect your computers, smartphones, and tablets with an all-in-one solution.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Windows10 demek sorun demek

BeğenFavori PaylaşYorum yap