Sanırım bu electron masaüstü uygulama saçmalığından bir iki yıla kurtulacağız.
Tauri
ciddi bir kariyer fırsatı meraklılara. Bir kıyaslama videosu bırakıyorum değer önermesinin anlaşılması için.
https://www.youtube.com/watch?v=BQrtEglqqGg

Tauri vs Electron JS for desktop apps - amazing memory & disk usage

Take a look at the same app running in Chrome, Electron and Tauri. Memory usage, disk space and installer sizes all compared.0:00 Intro0:20 Electron vs Tauri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • kirazerik @kirazerik

   github starları yüksek umarım rust dan dolayı developer engeline takılmaz. Bu tarz yazılımsal performans artışları çok ama çok önemli. şöyle bir yorum yapayım. Slack MS Teams discord telegram whatsapp bu zıkkımların hepsi electron ile çalışıyor. ve herkesin bilgisayarında en az bir veeya ikisi sürekli aktif. iki uygulama videodaki değerleri gösterse durduk yere makinelerin kullanım akışkanlığı artacak ve sanki donanımlar bir yıl yenilenmiş gibi olacak. electron böyle bir bela. toplam elektrik harcamasını bir hesaplasalar globalde dudaklar uçuklar.

  • Outrun @outrun

   @kirazerik Bende şu an vs code, spotify, standard notes, discord ve telegram açık hepsi de electron 😀 Hatta bir de "Super Productivity" diye bir to-do uygulaması açık o da electronmuş 😀 Ama pek bir şey fark etmiyorum açıkçası. 2016'da topladığım pc'de hiçbir yavaşlama olmadan kullanıyorum. Baktım şimdi brave browser (9-10 tab açık) dahil 6 GB ram kullanıyor hepsi. 16 GB ram var sistemde. CPU kullanımı da %7-11 arası gidip geliyor. Tauri gibi minimal olsalardı daha iyi olurdu ama kullanırken neyle yapıldıkları aklıma bile gelmiyor, işimi görüyor hepsi.

  • kirazerik @kirazerik

   @outrun doğrudur hocam ben mac kullanıyorum. Fan devrinin yüzde 25 30 lara çıkmasına alışkın değilim. Ben oradan farkediyorum. Müzik açmıyorsam bilgisayarımdan hiç ses gelmemeli o bağlamda gereksiz ram ve işlemgücü kullanımı benim için önemli.

Alttaki kodları ublock vb. uygulamalara girerek, ekteki sinir bozucu uyarıdan kurtulabilirsiniz. #Twitter
Edit:
kod var elimde ama bu trendeler girince çalışmıyor
twitter.com##.r-zchlnj.r-1xcajam.r-12vffkv.r-1d2f490.r-1p0dtai.r-aqfbo4.css-1dbjc4n
twitter.com##html:style(overflow:auto !important)
Edit2;
Bu kodu da ekleyince oldu sanki, sizde deneyebilirsiniz
twitter.com##+js(cookie-remover, guest_id)

Edit3;
twitter.com##.r-ipm5af.r-zchlnj.r-1xcajam.r-1d2f490.r-1p0dtai.r-11z020y.css-1dbjc4n
twitter.com##.r-11nfnuw.r-16wqof.r-1dqxon3.r-16y2uox.r-kemksi.css-1dbjc4n
twitter.com##.r-g6jmlv.r-ipm5af.r-1xcajam.r-xr3zp9.r-1pjcn9w.r-1777fci.r-1pi2tsx.r-18u37iz.r-1kihuf0.r-1awozwy.css-1dbjc4n

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Netflix içerikleri arasında korku olarak en beğendiğim dizi oldu. Gerçekten hiç beklemediğim kadar iyi. Oyunculuklar müzikler konu her şeyiyle ilk sezonu soluksuz bitirdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet Download Manager kullananlara bir önerim var,
Ücretsiz ve daha geniş indirme seçenekleri daha modern ve sade arayüzü olan xtreme download manager deneyin aynı işi aynı şekilde yapıyor ve ücretsiz açıkkaynak bir proğram. Bakın ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa crack, sürekli deneme sürümü veya farklı yolllarla uğraşmayın temizce kurup kullanın. Üstelik windows, Linux, Mac versiyonlarıda var. Tüm platformlarda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Not: Ayarlardan dili Türkçe yapabilirsiniz kendi içinde mevcut.

Sitesi: http://xdman.sourceforge.net/

#KonuDışı #internetdownloadmanager #xtremedownloadmanager #İnternet #videoindir #indirmeyöneticisi #Linux #linuxdosyaindirme #Linuxİpucu #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

#uygulamaönerisi #siteönerisi

İlk defa bir duvar kağıdı uygulamasını/sitesini bu kadar çok beğendim ve size önermek istedim. iPhone cihazımda kullanıyordum ama web sitesi ve Android uygulaması da mevcutmuş linkler aşağıda. Gerçekten çok kaliteli görüntüler var, özellikle vektör sekmesindeki çizimler çok hoşuma gitti. Telefonda da tamamen ücretsiz, mutlaka deneyin bence.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/wallpapers-true-4k-full-hd/id1348676585
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wallpaperscraft.wallpaper
Web sitesi: https://wallpaperscraft.com

#akış #ios #android #uygulama #öneri #wallpaper #wallbase #wallpaperscraft #benimmasaüstüm #masaüstü #duvarkağıdı #MasaüstüDuvarKağıdı #iphone

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen nükleer santral ile alakalı söylemek istediğim tam olarak buydu aslında.

(Zamanlı link)

https://youtu.be/FTIuWv9A7-M?t=3415

Chernobyl, John Wick 3, Yeni Batman, Westworld 3, Picard, Göktürk - YATAY BAKIŞ

CS ve Tancan ile YATAŞ BAKIŞ bu CHERNOBYL ilk 3 bölümünü, John Wick üçüncü filmi, Westworld ve Picard fragmanlarını, Göktürk pre-production videosunu konuşuy...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Özgür @omc43

  Önerir misin kanalı? Hal ve hareketleri nasıl? Yorumlar yapıcı mı? Peki ya hitap ettiği kesim?

  • gio @gio

   Çok yönlü bir kanal. Film var, dizi var, tarih var, oyun zaten var, spor var. Sağlam geyik muhabbeti dönüyor bazen ama sarıyor.
   CS’nin eşi de katıldığı yayınları daha iyi yapıyor. Tavsiye edilir. Hitap ettiği kesim biraz daha gençler ama daha olgun insana da dokunuyor elbette.

The Passage isimli diziyi bitirdim bugün, bitirdim dediysem ilk sezonu yayımlandı henüz 😀 10 bölüm. Bir distopya diyebiliriz, kuş gribi salgını için tedavi bulmaya çalışırken insanları vampire benzer birşeye dönüştüren virüs bulunuyor. İlk başta klişe diye düşünmüştüm ancak sezonu bitirdiğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki bu yapım farklı bir çizgiden ilerlemeyi seçmiş. Elbet takıldığım bir kaç yer oldu, ancak çok önemli değiller. Çok da spoiler vermek istemiyorum. Tek söyleyebileceğim, benzerleri gibi "tedaviyi bulana kadar zaman geçirmece" tarzı değil. Sezon finalini hiç beklemiyordum. Tavsiye ederim.

#ThePassage #Dizi https://www.youtube.com/watch?v=6rJ64J-gSbY

Official Trailer | Season 1 | THE PASSAGE

Watch the official trailer for FOX's new show, The Passage. Subscribe now for more The Passage clips: https://fox.tv/Subscribe_ThePassage Watch more videos f...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İki dizi tavsiyem var. Son zamanlarda izleyecek dizi bulamama sorunu yaşıyordum ama bu iki dizi ilaç gibi geldi. Eğer siz de benim gibi gizem dolu senaryoları seviyorsanız siz de beğenirsiniz.

1- Manifest
Konusu: 828 no'lu Montego Air uçağı, havadaki hafif tirbülansın ardından olağan bir şekilde piste iner. Fakat bu sırada dünyada 5 yılı aşkın süre geçmiştir. Uçağın kayıp, 191 yolcunun ise öldüğü sanılmıştır. Değişen hayatlarına dönmeye çalışan yolcular aynı zamanda gizemli bir gücün sırrını çözmek zorundadır.

2- Inside No 9
Her bölümü kısa film tadında yaratıcı hikayeler ve şaşırtan sonlarıyla müthiş bir İngiliz dizisi. Her bölümde komedi, gerilim, gizem hepsi bir arada.

#DiziTavsiyesi #dizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap