Arkadaşlar çözümünde problem yaşadığım bir sorunum var. Fotoğraf arşivlemek. Fotoğraflarınızı nasıl arşivliyorsunuz? Tarihe göre, olaya göre (albüm), kişiye göre? Her hangi bir program kullanıyor musunuz? (Eskiden picasa kullanıyordum ama artık yok ne yazık ki)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Klasör:
  1-Kullanıcı adı
  2-Çekilen cihaz
  3-Yıl
  4-Ay-Gün (gerekliyse kısa bir başlık)

  Dosya:
  Yıl-Ay-Gün Saat-Dakika-Saniye-Salise (düzenleme yapıldıysa not)

  Bu benim kişisel arşivimin yapısı. Biraz da ihtiyacınıza göre değişiyor. Bu format herkes için uygun olmayabilir. Anahtar kelime düzenin yanında erişim kolaylığı. Alfabatik bir düzen oluşturduğunuzda onlarca alt klasörün içinde kaybolmak fayda sağlamaz.

  Eski cihazlarda çekilen fotoğraflarımın isimlendirmesi "Fotoğraf-092" tarzında numaralara göre yapılmıştı. Bu da hem aynı hem de farklı cihazlardan gelen fotoğraflarda sıkıntılara yol açıyordu. Düzgün biçimde arşivlemek için dosyaları tekilleştirmem gerekiyordu. Irfanview ve Exif Tool ile yanlış yön, isimlendirme, eksik çekim tarihi gibi sorunları giderdim. Eskileri bir kere uğraşıp düzenlediğim için işin büyük kısmını bitirmiştim. Yeni çektiklerim aynı formatı kullandığı için pek sorun olmadı. Exif Tool ile bunları otomatik olarak klasör oluşturup yapabilme imkanım var fakat az oldukları için ben belli aralıklarla bunları elle yerleştiriyorum. Ana klasör bulut ile senkronize ediliyor.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  Ben de yıllık 100 gb Google photos almayı düşünüyorum. 58 liraya geliyor. Bi sonraki sene saçma bi ücret çıkarırlar mı ki? Ayrıca anketlerden gelen para da geçiyor ödemede.

 • arandur @arandur

  Telefondakileri Google ile senkronize ettim. Makineyle çekilenleri de iki ayrı diskte tutmaya çalışıyorum. Bendeki kategori konuya göre ayrılıyor, sonrasında yerlere ayırabiliyorum. Son klasörde de açıklama ve tarih oluyor.

 • Emre @emre1393

  Xiaomi routerlara usb bellek takınca resimleri yedekleyebiliyor telefondan, bir yedeği bulutta ve routerda duruyor.

Huawei mate 10 pro telefonumun kamerasında bir problem olduğunu düşünüyorum. Focus değiştiğinde ekranda dikey çizgiler beliriyor. Diğer mate 10 pro sahiplerinde durum böyle mi? Sizce garantiye götürmelimiyim?

Ekteki videoda sorunu görebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=e40iensRCbo #huawei #HuaweiMate10Pro #TeknoYardım #akış #CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 yıldan fazladır #turknet kullanıyorum. İlk bağlandığında çok güzeldi hat tutarlılığı. Sonra kendi donanımlarını yerleştirmeye başladılar, 3 ay boyunca sürekli kopma problemi çektim. Neyse sonra düzeldi derken 1 aydır kopma problemleri tekrar başladı üstelik artık stream yapan servislerden de yararlanamıyorum. Youtube da akşam 19:00 saatlerinden sonra video izleyemiyorum(360p dahil). İnternetim sık sık kopuyor diye arıza kaydı bırakıyorum, 2 gün sonra hiç kopmamış diye geri dönüyorlar. Yalan mı söylüyorum? Modem diyor ki "dsl line down" :)yani koptu diyor. Başka bu sıkıntıları çeken var mı diye paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WPA2 de kritik bir güvenlik açığı bulundu, umarım en yakın zamanda fixlenir.
https://www.krackattacks.com/

KRACK Attacks: Breaking WPA2

This website presents the Key Reinstallation Attack (KRACK). It breaks the WPA2 protocol by forcing nonce reuse in encryption algorithms used by Wi-Fi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar NetMaster'ı arayıp modemlerindeki güvenlik açığı konusunda bilgilendirmek istedim, Böyle birşey yok deyip yüzüme kapadılar. Var mı yok mu siz test edin lütfen: Buyrun test için linkler: http://uydunet.batuhan.org/ ve http://www.b2hndesign.com/2017/03/13/netmaster-guvenlik-acigi/
#uydunet #netmaster

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Az önce Türknet aradı ve en şanslı müşterilerinden biri olduğumu söylerek AKN'yi kaldırdı. Gerçek mi bu? Türknet tarafından aranan var mı? Detayları bulamadım internette

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Sony Xperia Z3 için önerebileceğiniz rom var mı? Telefon berbat durumda. Android 7 (Nougat) güncellemesi almayacakmış bu sebeple yeni rom arayışı içindeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9