#Udemy #Dolandırıcılık Türkiye'den bir tanıdığım, Udemy ile ilgili yaşadığı bir sorundan bahsetti. Kurs almak istemiş, ödeme ekranında ödeme başarısız oldu denilmesine rağmen hesabından 2 kere aynı tutarda para çekilmiş ve kursları hesabına yatmamış. Destek ile iletişime geçmiş ama Udemy cephesinden ödeme elimize ulaşmamış açıklaması gelmiş. Dekontlari göndermesine rağmen, çekilen tutarin provizyon olduğunu söylemişler. Gerçekten şok oldum ve gözümden inanılmaz düştüler. Hatta şikayet var'a baktım aynı sorunu yaşayan insanlar var. En kısa sürede hatayı kabullenip düzeltmezlerse hem iyzico hem de Udemy adina güvenin sarılması an meselesi. Benim çoktan sarsıldı bile. Ne demek kafaya göre 2 kere tutar cekmek ve dekontu olan ödemeyi yalanlamak? Banka ödemenin gittiğini ve işlemin provizyon ile ilgili olmadığını doğrulamış.

Edit: Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama fatura taleplerine de dönülmüyormus. Eğer bu doğruysa çok yakında ülkemizde engellenir

https://www.sikayetvar.com/udemy

Udemy - Şikayetvar

Udemy şikayet, iletişim, Udemy yorumları ve müşteri hizmetleri için tıklayın! Udemy için yazılan tüm şikayet ve kullanıcı yorumlarına bakarak karar verin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
 • olasandra @olasandra

  Yapay zeka abi senin hakkında dünyayı ele
  geçirecek diyorlar doğru mu?

 • Orkun @orkkoc

  Uzunca süredir udemy kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Bu arada udemy yerli bir girişim merkezi Amerikada olabilir ama Türkiyeden giden insanalr tarafından kuruldu. Ülkemizde engellenirse biraz trajikomik olur. Hatta Arge ofisleri falan var burada.
  Acaba hangi bankalarda sorun olmuş. Belki gerçekten banka kaynaklı bir durum olmuştur. Çünkü firmaya ödeme başarısız oldu mesajı gitmiş.

  • Yapay Zeka @yapay-zeka

   Türkçe supportun, ödeme sorunları için Amerika supportundaki bir elemana yönlendirme yapması daha trajikomik bir durum o zaman. Yani yerli bir girişimse...

   Garanti bankası, paranın hesaptan çıktığını, ödeme itirazı yapılmadıkça geri gelmeyeceğini söylüyor. Udemy'de para bize ulaşmadı diyor. Ben, bankamın bana verdiği bilgiye inanırım açıkçası. Tanıdığım da o şekil yapmış.

  • Orkun @orkkoc

   @yapay-zeka Havale numarası vardır, o havale numarası ile takip etmek gerekir. Ben bankaların yurtdışı alışveriş için kullanılan paraları havuza gitti diye hiç ettkilerini gördüm. Anlattığınıza göre muhatap ya izyco ki oda yerli girişim ya da bankalar. Udemy daha çok ilgilenmeliydi hatta müşteri memnuniyeti gereği kursu vermeliydi o konuda haklısınız.

 • altalena @altalena

  Kredi kartı harcama itirazı yapın, seve seve ödemenin ulaştığını kabul ederler.

 • lterlemez @lterlemez

  Bankalar provizyonu sürekli kullanmaya başladı artık. Bence bankasını bir arasın, borç ödemelerini bile provizyonda bekleten bankalar var artık.

Arkadaşlar merhaba,
Aramızda Paypalı Türkiye'den bir şekilde kullanmayı başaran var mı?

VPN+https://virtualphone.com

Kombinasyonu ile kullanılabileceğini duydum. Virtualphone sistemini kullanınız var mı? Ne kadar güvenlidir?

VirtualPhone.com: Get Your Virtual Number Today

Virtual Phone basic information and a brief history. How a company can create a local or international brand with a 1800 number.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, iki ortak sirket kurmayı düşünüyoruz Türkiye'de. En ucuz yollu bu işlemi nasıl halledebiliriz, bilgisi olan var mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Java'yi sevmeyen de kendine yazılımcı demesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

iPhone x ile mi8'i nasıl kiyasliyorsunuz anlamıyorum. Tabii ki mi8. 553$ gençler, fazla düşünmeye gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap