Merhaba, ethernet girişi olan bir cihazı wireless hale getirmek için bir yol arıyorum. Aklıma wifi mesafe uzatan cihazlar geliyor, ancak bunlarda ethernet çıkışı var mı bilmiyorum. Bu iş için üretilmiş bir cihaz var mıdır? Usb wifi dongle gibi, ancak usb ile değil ethernet kablosu ile cihaza bağlanacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=Oszl95YWfbs

Corridor ekibinden ayrılan Clinton Jones kendi youtube kanalında dünya çapında animasyon yarışmaları düzenliyor. İl yüz animasyonu ard arda koyup güzel bir video ortaya çıkartmışlar. Arada Türk isim de gördüm belki bir iki tane daha gözümden kaçan vardır.

100 artists build a seamless 3D contraption from a single prompt | Dynamic...

To support more challenges like this, consider becoming a patron 🙏🏼 https://www.patreon.com/pwnisherWin hardware from PNY this month! https://www.pny.com/p...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba, bisiklet ve ışıkları ile ilgili bir sorum var. Elimde aşağıdaki linkte bulunan bisiklet feneri var. Bunu çok önce almıştım ancak artık pilleri tükendi şarj olmuyor. Bu cihaz 4 adet 18650 model pil paketi kullanıyordu, bu şekilde paket halinde Türkiye'de bulabileceğim bir yer var mı? Ben aradım ancak bulamadım. Açıklamasında Li-ion 8.4 v 4400 mAh olarak yazıyor.

https://www.xxcycle.com/light-magicshine-mj-816e-1800-lumen,,en.php

Light Magicshine MJ-816E 1800 Lumen | XXcycle - en

Light Magicshine MJ-816E 1800 Lumen - Battery front light MagicShine - on sale at XXcycle
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

merhaba, ev içi kameraya elektrik ulaştırmak için 5 metre micro usb kablo arıyorum, ancak bulamadım. Böyle bir kablo almış olan var mı? Sadece elektrik sağlayacağı için uzunluk sorun olmaz diye düşünüyorum. Bu olmazsa 3 metre usb uzatma kablosu alacağım, ama tek kablo ile hallolsa çok iyi olurdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

merhaba, bluetooth olmayan bir bilgisayarda bluetooth kulaklık kullanmak istiyorum. Bunun için bluetooth vericiler var, ancak kulaklığın mikrofonunu da kullanmak istiyorum. Bluetooth vericiler ile kulaklığın mikrofonunu kullanabilir miyim? Ya da bu özellik olan bir cihaz mı araştırmam gerekiyor, bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, yoğunluklu olarak bilggisayar başında oyun oynarken, film izlerken ve toplantılarda kullanmak için mikrofonlu bir kulaküstü kulaklık arıyorum. Hepsiburada kampanyasında Sennheiser HD 458BT kulaklık 989 liraya inmiş. Bu kulaklığı kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Mikrofon kalitesi ne durumda? Ya da o para etmez şunu al diyebileceğiniz bir marka var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet düne kadar gayet sorunsuz çalışıyordu, dün ip adresimin değiştiğini gördüm. Şu anda modemden baktığımda 100 ile başlayan bir ip görüyorum, dışarıdan baktığımda (speedtest ya da whatismyip sitelerinden) 22 ile başlayan bir ip görüyorum. İnternet hızında da belirli bir farklılık var, mesela twitch e girdiğimde chat kısmı bağlanmıyor, twitter aşırı yavaş çalışıyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Ne yapmak gerekir? Müşteri hizmetleri hiç bir sorun göremiyor, ip değiştirme talebi aldılar, 15 dakika sonra kapatıp açın dediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eren Gursoy @norep

  cgnat olan herkes benim yaşadığım sorunları yaşıyor ve interneti bu şekilde kullanmayı kabul mü ediyor?

  • Nakahella @nakah

   Evet. %98'i falan fark etmiyor, bizim gibiler fark ediyor sadece. Ben çok uğraşmıştım düzelttirmek için. En son "evde iptv var bağlanamıyorum" gibi bir şeyler söylemiştim düzgün bir ip atasınlar diye, tamam dediler düzeldi. Halbuki yoktu iptv.

  • KRAK3NN @passenoir

   @nakah Hangi ISS'i kullanıyorsunuz? Tamam diyorlar bir süre sonra yine CGNat'a dönüyor olay 🙂

   @norep ISS'lerin IP listeleri doldu,IPv6 ile sorun çözülür ama yakın gelecekte IPv6 teknolojisini görmemiz imkansız tabi ki bu kan emici firmaların altyapısızlığı yüzünden.Yani CGNat artık bir zorunluluk haline geldi,öyle beni havuzdan çıkarın diyince kimse çıkarmaz en azından artık yapan görmedim ben.Müşterileri Statik IP almaya zorluyorlar ki onun da fiyatı çoğu firmada yaklaşık aylık 15 lira falan.

   Bu arada bende CGNat'a dahilim ama yazdığınız çoğu problem bende yok.Hatta şöyle söyleyeyim Twitch problemi dışında bende saydıklarınızın hiç biri yok yani Twitter falan normal hızım da keza öyle.

  • Eren Gursoy @norep

   @passenoir sorun sadece twitch değil, örnek olarak playstation da online oyun oynayamıyorum, evde nas cihazı var, buna bağlanamıyorum. Evden çalışmam gerekiyor, evden iş yerine bağlanamıyorum, bana sağladıkları internet hizmeti kusurlu hale geldi.

  • Yetkin @tozyet

   Cgnat olan herkes bu sorunları yaşamıyor. Öyle olsa İnternete giremezdi kimse.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @norep "sabit ip almanız gerekiyor, ayda 12tl" diyecekler

  • Eren Gursoy @norep

   [email protected] sabit ip ayda 4 tl iken alıyordum zaten, bir kaç ay önce 20 tl ye çıkarttılar. Bana interneti satarken böyle sorunlar olabilir ona göre alın demiyorlar, öyle demiş olsalardı ona göre seçerdim hizmeti.

  • deepL @deepl

   @nakah Vay anasını bu aklıma gelmemişti. İki yıldır sabit ip parası ödüyorum

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @norep bunun "böyle sorunlar olabilir" gibi bir açıklaması yok zaten 🙂 dünyada ipv4 bittiği için elde kalanlar ipleri onlarca belki yüzlerce kişiye paylaştırarak kullandırıyorlar mecburen, olay bundan ibaret

   bireysel abonelik olduğu için son kullanıcı olarak değerlendiriliyorsun, "internete bağlanıyor işte yeter" gibi düşünüyorlar muhtemelen, port açma, nasa bağlantı, ip kamera, iptv gibi şeyler dediğin zaman hemen statik ip vereyim abime diyorlar para çokomel, bazıları statik ipyi de yüzüne gözüne bulaştırıyor o da ayrı bir dert

   https://internettekalite.com/carrier-grade-nat-cgn-nedir/

 • Eren Gursoy @norep

  öğleden sonra tekrar ip değiştirdiler, yine iki ip uyumsuz ama pek çok problem yok oldu, web siteleri daha hızlı açılmaya başladı, twitch deki sorun yok oldu, ps de internete bağlanmaya başladı. Uzaktan eve bağlanma dışında bir sorun göremiyorum şu anda, iş yerine bağlantı durumunu pazartesi kontrol edebileceğim.

Youtube history kısmında sorun yaşayan var mı? İzlediğim videoların sadece onda birini history de bulabiliyorum. Sonuna kadar izlediklerimi mi atıyor diye deneme yaptım, ama öyle de değil. Pause edilmiş durumda da değil. Dün sadece 3 video izlemişim gibi gösteriyor, ancak daha fazla izlediğimi biliyorum, bunun bir ayarı mı var? Ben bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba, macbook pro dan hdmi çıkışı almak için ara parça arayışındayım. Daha önce ucuz bir ürün aldım, bir süre sorunsuz kullandım, ancak artık kafasına göre bazen çalışıyor, ya da görüntü gidip geliyor. USB type C için alıp kullandığınız ve memnun kaldığınız bir ürün varsa paylaşabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap