Aspiratör, fırın gibi ürünlerde bir türlü çıkmayan yağ lekeleri oluyor. Buhar makinesiyle uzun süre uğraşarak ve tel ile ovalayarak temizlemek gerekiyor ancak bazı yerlere ulaşılamıyor. Bugün bu ürünü aldım ve denedim. Tıraş köpüğü gibi bir temizleme köpüğü. Temizlenecek yere sıkıp 1-2 saat bekliyorsunuz ve tüm pisliği söküp çıkartıyor. Size sadece pis köpüğü ortamdan uzaklaştırmak kalıyor. Kullandığım airfyer'ın patates haznesi aspiratör filtresi gibi bir ızgaraya sahip ve temizlenmesi imkansız gibi. Tellerin üzerine yapışan yağ her seferinde yanıp birikiyordu. buhar makinesiyle de denememe rağmen çıkartamıyordum. Bugün bu spreyi sıkıp 2 saat bıraktım ve yağ parçaları tel tel dökülmüştü. Bulaşık fırçasıyla iyice fırçalayarak tellerin arasına giren pislikleri çıkarttım. Fiyatına göre performansı çok iyi, öneririm.

https://www.rossmann.com.tr/domol-firin-izgara-temizleyici-kopuk-500-ml-p-sr13040178

Domol Fırın & Izgara Temizleyici Köpük 500 ml

• Domol Fırın & Izgara Temizleyici Köpük, evinizde en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor. • Fırın ve ızgara temizliği için profesyonel temizlik sunan ürün, köpük...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Android için sadece işini yapan sade ve reklamsız bir screen recorder önerebilir misiniz?

Samsung a21s ve Android 12 kullanıyorum. İnternette araştırdığımda işletim sisteminin kendinde var gibi gözüküyor özellik ama bende gözükmüyor. Bu kadar basit bir özellik için marketten uygulama indirmek zorunda kalmamalıyız bence artık. Yüksek ihtimal Android'in farklı varyasyonlarında vardır ama bu kadar basic bir şey'in sisteme göre değişmemesi gerek.

#TeknoYardım #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Orcun @orcun

  Samsungta ayarlar> gelişmiş özellikler> ekran alıntıları ve ekran kaydedici özelliği var oradan açıp sonrada bildirim ekranından en aşağı indirim pasifse açabilirsin yoksa da en sağa gelip +'a basıp ekran kaydedici kısayolunu ekleyebilirsin. Bunlar yoksa veya olmuyorsa o zaman cihazında bu özelliği samsung vermemiştir. Samsung yazılımsal olarakta segmentasyon uygulayan bir firma, sallıyorum mesela s serisine verdiği yazılım ve özellikleri a yada m serisine de vermiyor. Mesela bizim kamera ayarlarında baya bir çeşit ayar varken gene aynı şekilde çoğu a ve m serisinde o ayarlar yok. İşletim sistemi dahi farklı one ui arayüzü dahi birinde one ui core öbürlerinde düz one ui vs.

 • UnicornKnight @unicornknight

  M51'imde sağ alttan 2.

  bunu uygulama olarak bulamazsınız, hızlı başlat panelinde oluyor. eğer butonu göremiyorsanız 2. ve varsa 3. sekmelere bakın, yine yoksa sağ üstteki üç noktaya tıklayıp "Tuşları Düzenle" diyin. Açılan menüden Hızlı Başlat paneline ilgili butonu aktatın ve VOILA

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Öncelikle yorum yazan herkese teşekkürler ama söylediğiniz yerlerde ilgili özellik gözükmüyor. Gönderiye ekran görüntüleri ekledim. Android sürümü de güncel. Yeni bir güncelleme yok gözüküyor.

shutdown -s -f -t 3600 , komut satırına bu şekilde yazarak pcnin ne kadar süre sonra kapanacağını zamanlayabiliyorum. Yapmak istediğim süreyi ayarlayıp uyku moduna geçmesi. Komut satırına ne yazmam gerekir? Mesela 1 saat sonra uyku moduna girsin. Bilen var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

MacOS ta harici monitörlerin parlakligini ayarlamak icin kullandiginiz bir yazılım var mi? Windows ta ClickMonitorDDC kullanıyordum, MacOS'a geçtiğimden beri MonitorControl(https://github.com/MonitorControl/MonitorControl) yazilimini yükledim ancak pek düzgün calismiyor gibi. Ücretli veya ücretsiz sorunsuz calisan, memnun kaldiginiz uygulama var ise yazarsanız sevinirim.

*DDC monitörlerde var, ClickMonitorDDC ile sorun yaşamıyordum, her seferinde parlakligi doğru ayarlıyordu. Ancak MonitorControl sadece tek bir monitorun parlakligini donanım tabanlı ayarlayabiliyor, digerlerine cogunlukla yazılım tabanlı olarak müdehale ediyor. Gerci hepsini arada bir doğru sekilde ayarlıyor, tam anlamadım nasıl oluyorda bazen monitorun parlakligini donanım tabanlı kontrol etmeyi başarıp genellikle yapamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  SetApp üzerinden DisplayBuddy kullanıyorum hiç fena değil. Gerçi benim monitör LG UL850'de klavye üzerinden de hiç sorun yaşamıyorum, DisplayBuddy'i sadece daha hassas ayar için kullanıyorum.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   Tesekurler, DisplayBuddy i yükleyince öğrendim ki HDMI dan bağlayınca DDC calismiyormus. Uygulamanın kendisi verdi bu bilgiyi, Apple Silicon makinalarda boyle bir bug varmış. Bende pc yi her döndüğümde thunderbolt, HDMI dan falan kafama gore bağlıyordum monitörleri, o nedenle bazen calisip bazense sapitiyormus MonitorControl. En azından nedeni bu gibi duruyor, repositorylerinde de baya bug var aslında MonitorControllun. Neyse yapacak bir şey yok gibi, en azından DisplayBuddy de yazılım tabanlı ayarlamada sorun olmuyor.

Muhabbet yayınında DVB-C ve CI modül mevzusu geçmiş, kimse de biberli Technisat lazım dememiş. 😀

Philips Android TV'deki tecrübelrime göre TechniSat kartlar, güncelde KAblotv'nin kiralık verdiği modüllerden daha stabil ve daha hızlı cevap vermekte. Evet, bu arada Philips Android TV'ler DVB-C ve CI modül destekli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Sadece 4.5 MB lık bir boyutta ve Excel'e bu kadar yakın bir program yapabilmek büyük yetenek bence. Makrolar, formüller, farklı dosya uzantıları desteği gibi efsane özellikleri var. Arayüzü Windows 3.1 den kalmış gibi görünmesi geriye dönük desteğinden kaynaklanıyor.

https://twitter.com/pcbeyin/status/1592862389997035521?s=20&t=NO4j6153Mz8FH38tXtnTNA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

8.sınıflarda yazılıma ve oyun programlamaya meraklı bir öğrencim var. Benim de programlama ile ilgilendiğimi biliyor. Geçen yıl scratch'e yönlendirmiştim, biraz öğrendi. Şimdi programlamaya giriş için kaynak arıyoruz. Dilden ziyade programlama mantığını, algoritmayı falan anlatan kaynak öneriniz olur mu? Başka tavsiyeleriniz olursa onları da dinleriz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Hangisi neden?

TeamViewer.
ConnectWise Control.
VNC Connect.
GoTo Resolve (formerly GoToAssist)
Zoho Assist.
RemotePC.
BeyondTrust Remote Support.
Rescue.
Anydesk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23
 • Rj0lnir @rj0lnir

  Yıllardır annemin bilgisayarına müdahale edebilmek için TeamViewer kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun çıkartmadı. Beş kuruş da istemedi 🙂 Anydesk denedim ama nedense aynı verimi alamadım.

 • VeHaSe @ahmetdiyebiri

  TeamViewer kullanıyorum. Gayet kararlı çalışıyor ve beni yarı yolda bırakmadı. Öncesinde hatırlayanınız var mı bilmiyorum ama Norton PC Anyware vardı, onu kullanırdım. Zamanında çok işimi gördü. 🙂

 • Mehmet @mehmet

  endüstriyel standart gibi oldu artık anydesk. otomasyon elektrik fabrika makina it gibi sektörler denince akla diğer yazılımlar pek seçenek değil. çoğu cihaz da zaten içerisinden hazır anydesk ile geliyor zaten.

 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  İş yerinde BeyondTrust Remote Support'un önceki sürümü olan Bomgar var. Kullanımı ve yönetimi kolay sayılır. Üzerindeki iki domainin değişiminde sorun çıkarmadı. Bağlantıları, uygulamanın şirket içi web sitesinden, özel zamanlı link veya masaüstü kısayolla sağlayabiliyoruz. WEB sitesinde o an aktif kullanıcıların isimleri listeleniyor, bağlantı talep ettiğin kişin linkine tıkladığında aracıyı çalıştırmak yeterli oluyor. Kısayol da ise tıklandığı an yönlendirildiği ekibin ekranına düşüyor, tabletlerde işimize yarıyor. Aynı ekrana birden fazla kişi bağlantı sağlayabiliyor. Dışarıdan gelen kişiye masaüstü yönetimi de vermek mümkün. Şirket ağında diğer uygulamalar engellendiği için kimi zaman kurtarıcı oluyor. Yazılı iletişim mevcut, sesli iletişim de olsa dediğim zamanlarda oldu.

Android için vakit geçirmelik ve basit oyun var mı beğendiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

win de klasör kullanılıyor bu yüzden silinemez uyarısı tamam da hangi uygulama kullandığını nasıl anlayacağız bulup görev yn. kapatır devam ederdik ama kullanan uygulamayı göstermediği için...

EDİT ÇÖZÜM
https://www.youtube.com/watch?v=-90y42FsHsA

Silinemeyen Dosya ya da Klasör Silme - Programsız

Silinemeyen Dosya ya da Klasör Silme Programsız olarak mümkün. En basit şekilde silinemeyen dosyaları nasıl kolayca ve programsız silersiniz bu videoda sizl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap