İnternete saçılan 10 milyon kullanıcı şifresi üzerinden istatistik yapmışlar.
Büyük şirketlerin çalışanlarının şifrelerinin de zorluklarını grafikleştirmişler.
https://wpengine.com/unmasked/
via: https://twitter.com/mikko/status/1118863362060890112
#güvenlik #şifre

BeğenFavori PaylaşYorum yap

 

Dünyanın en çok kullanılan veri sıkıştırma ve dosya arşivleme yazılımı WinRAR'da sabit diske kötü amaçlı yazılım bulaştıran 19 yıllık bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Popüler veri sıkıştırma ve arşivleme yazılımı WinRAR'da, saldırganların sabit disk sürücünüzdeki herhangi bir yere kötü amaçlı yazılımlar bulaştırmalarına izin veren 19 yıllık bir güvenlik açığı keşfedildi. Check Point Software Technologiesgüvenlik araştırmacılarının ortaya çıkardığı bu açık, eski tarihli bir DLL dosyasına dayanıyor.
Başlangıç klasörüne bulaştırıyor
Araştırmacılar, hatayı nasıl keşfettiklerini açıklayan uzun bir blog yazısı hazırladılar , ancak kısa bir video nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyor. Güvenlik açığını basitçe açıklayacak olursak, bir ACE dosyasını RAR uzantısı olarak yeniden adlandırmak suretiyle, bilgisayarın başlangıç ??klasörüne kötü niyetli bir program çıkarılabiliyor. Bu kötü niyetli yazılım da bilgisayarın bir sonraki başlangıcında otomatik olarak çalışıyor. Güvenlik araştırmacıları WinRAR'ı güvenlik açığından haberdar ettikten sonra, ekip bu güvenlik açığını yazılımın 5.70 beta 1 sürümüyle kapattı. Ortaya çıkan bu güvenlik zaafının 19 yıl içinde herhangi bir saldırıda kullanılıp kullanılmadığı açık değil, ancak dünya çapında 500 milyon WinRAR kullanıcı olduğu düşünülürse yaşanmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Yazar: Egemen Kaya

Kaynak: DonanımHaber

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel #Intel #MSI #Anakart #işlemci

Ürünlerin ikisi için istediğim fiyat 550 TL'dir.

G4560 2/4 Thread 3.5 ghz LGA 1151 - Şubat 2017 Faturalıdır. Garanti bitimine 20 gün civarı kalmıştır. Fakat Intel RMA'dan sorgulandığında süre 2020 olarak gözükmektedir.

B250M Pro VD - Nanokatalog Şubat 2017 faturalıdır. Nanokatolog ürünü olduğu için garantisi yok sanıyorum.

Ürünler temiz kullanılmış olup uzun süredir kutuda yatmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Frekansı bloke eden THY pilotları ve kokpitteki karı kız muhabbeti
https://youtu.be/SJbNvlhzOBI

Telsiz butonu basılı kaldı, pilotların konuşmalarını tüm uçaklar dinledi!

Telsiz konuşması yapan bir uçağın mandalı takılı kaldı. Pilotun tüm anlattıklarını dakikalarca o kanaldaki tüm pilotlar dinledi. İşte o konuşmalar... Havacıl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel macbook pro 2015 early 256 gb
-Ekran kırık (son fotoğrafta bükülen kısımdan darbe aldı)
Ekran maliyeti için apple store da 1750+kdv dediler
Ekranı kırılalı 3-4 ay kadar oluyor. Evde yatıyor cihaz.
Belki birinin işine yarar. İkinci el fiyat olarak kaçtan değerlendirilebilir bu cihaz? #macbookpro #2015 #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

ÇİN'DEN İTHALAT YAPMAK

Kaynak: https://www.facebook.com/groups/aliexpresshocasi/permalink/1963461007288694/

"Evet arkadaşlar, ilk ithalatımı 40" Reefer konteyner ile siparişimi geçtim. Bu esnada olanları ve güzergahı anlatayım.

Öncelikle bilinen yanlışları anlatayım.

1- Alibaba.com olarak bilinen ve Dünya'nın en büyük ithalat ihracat sitesi olarak bulunan site aslında sandığınız kadar büyük değil. Evet alanında en büyük ancak Çin'de bulunan fabrikaların %90'ı buradan satış yapmıyor. Büyük fabrikalar zaten Alibaba'yı tercih etmiyor. Kalan %10 luk dilimde ise çok az fabrika mevcut. Kalanı tamamen ara satıcılardan oluşuyor. Ki buna aliexpress de dahil.

2- Çin'den mal almak istiyorsunuz ve en ucuzunu bulayım diyorsanız bakmanız gereken yer Alibaba değil. Çin'de herkes Baidu denilen arama motoru kullanıyor. Çinde'ki fabrika yada üreticilerin %99' a yakını buradan bulabilirsiniz. Ancak Çince bilmeniz gerekiyor. İngilizce olarak bulunamıyor.

3- Aliexpress'te bulunan şirketlerin %99'u home ofis yada mini ofis olarak adlandırılan küçücük şirketler. Bunlar fabrikayla anlaşıyor ve fabrika gibi satış yapıyor.

4- Çin'den öyle 50 çeşit ürünü alim gelim burada satim yapamıyorsunuz. 50 çeşit demek 50 farklı fabrika demek. Bu yüzden siz ya orada şirket açacaksınız bu ürünleri toplayıp kendinize konteyner ile gönderim sağlayacaksınız yada aracı şirketlerle anlaşıp onlar size ürünü alıp size tek yerden satacaklar

5- Çin'de de vergi veriyorsunuz ihraç ettiğiniz için. Ancak bu yüzdesel olarak değil konteyner olarak alınıyor. Sizin aldığınız adet ürünlerden vergi alınmıyor. Konteyner olarak aldığınız malda ise dolar üzerinden belirli bir vergi ödüyorsunuz. Yuan olarak da ödeyebilirsiniz. Ancak çok komik bi rakam. Ben 50 dolar gibi diyeyim ancak bu rakam ürün niceliğine göre değişiyor ama ortalama bu

6- Çin'de Türk firmaları da var aracılık yapan. Ben bir tanesi ile çalışıyorum.

7- Çin'de şirket açmak çok zor değil ancak prosedür kısmı uzun ve çinli bir personel çalıştırmak zorundasınız. Ben önümüz yıl için bir şirket kuracağım.

İşleyiş;

İşleyiş şu şekildedir.

1- Öncelikle 1'den fazla ürün almayı planlıyorsanız aracı bir şirketle çalışmanız gerekiyor. Aracı şirket bizden %3 aldı tanıdığım olduğu için sizden ortalama %10 civarında bir rakam alıyor diye biliyorum.

2- Konteyner almanız lazım. Bu konteyner sizin alacağınız malın hacmine ve ağırlığına göre değişir. Ben 40" Reefer tipi konteyner aldım. Kapalı kasa ve uzun bir konteyner bu. Normalde ağırlığım daha küçük konteyner de de iş görebilirdi ancak ben konteynerı Samsun'a kadar getirteceğim için üzerine indirimcik.com diye reklam yazdırtıyorum. Yani geçeceği her şehirde reklam olsun diye. Bana fazladan 200 dolar maliyeti oldu.

3- Vergiler; herkesin merak ettiği husus bu. Arkadaşlar benim malım daha anca yola çıkacak. O yüzden kesin çıkacak vergiyi söyleyemiyorum lakin matematiğini söyleyeyim. Öncelikle gümrükte ürünler sorunsuz olarak girilmesi ve evrak takibi işleri için bir müşavir ile anlaşıyorsunuz. Bu rakam alacağınız koli miktarı ile orantılıdır. Ancak ortalama 500 - 1000 tl arası diyebilirsiniz. Ben 550 TL verdim. Gümrüğe mal gelince çıkacak vergi şu şekilde hesaplanır

A) Bu gelen maldan daha önce Türkiye'ye gelmemişse ve ilk getirenseniz size %30 civarlarında vergi çıkar.

B) Bu gelen mal daha önce farklı firmalar tarafından getirildiyse ve SİZ onlardan daha ucuza bulmuş olsanız bile (yani sizin ithal fiyatınız 3 dolar, daha önce farklı şirketin getirdiği 5 dolar) siz en dip rakam üzerinden vergilendirilirsiniz. (yani 5 dolar). Bu da getirdiğiniz malın niceliğine göre değişir. %20 ila %50 arasındadır.

Vergiler dışında gümrükten adresinize kadar da tır bedeli ödersiniz. Ben Samsun'a tahmini 2000 ₺ civarında ödeyeceğim.

Admin bunu forumda paylaşabilirsin istiyorsan. Sorularınız varsa alabilirim. Teşekkürler..."

#ticaret #eticaret #alibaba #aliexpress #çin #china #import #export

★ ALİEXPRESS ÜRÜN PAYLAŞIMLARI TÜRKİYE ★

☺️ Merhaba dostum aramıza hoşgledin ☺️ ☯️Grubumuzda sıcak fırsatlar paylaşıyoruz hatta bazen bedava fırsatlarda oluyor :) ☯️Her türlü sorununuzu çözecek her konuda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#TSölücüleri (15-16-17 EYLÜL) Geleneksel Under Armour Sample Sale satışı başladı. Bugün itibariyle 3 gün sürecek.
Mağaza Çalışma saatleri : 09:00-17:00(Fiyatlar bence uygun)
Yer; Uniq İstanbul Under Armour Mağazası
Google Maps; https://goo.gl/maps/VD7gjLtqVa82
Mağazaya 2 kişi, 2 kişi alıyorlar. Beden Tablosunu ve fiyat listesini aşağıda paylaşacağım.
#HaberinizOlsun #KonuDışı #TeknoYardım #UnderArmour
Fiyat Listesi;

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10